OW < 2.0. Windows 8 Fix

[ Polskie newsy ]

Moderator: Newswriters

User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

OW < 2.0. Windows 8 Fix

Post by Antitheus »

If using OW 2.0+, try changing your renderer to OGL instead (guide)
Spoiler:
ZimM wrote:On Windows 8, the game runs very slow for some people, and for others it just crashes with "CreatePrimSurface failed" error. Yes, I know it says "Windows 8 not supported" on the store page, but this is not an excuse for me :)

So here is the fix:
1. Download this archive.
This is a set of libraries from Wine project that emulate DirectDraw with OpenGL (and they dothat way better than Windows 8 does)
2. Unzip the contents of the archive to Original War installation (usually "C:\Program Files\Steam\steamapps\common\Original War\")

That's it. With this fix, everything works as it always worked on previous Windows versions without any other hacks. At least for me, it fixed the "CreatePrimSurface failed" crash and allowed to play the game pretty much flawlessly.
Hope this helps someone.
All hail this guy.
Source: http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =222937555
User avatar
mattin111
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 280
Joined: Wed Jun 23, 2010 4:02 pm

Re: OW Windows 8 Fix

Post by mattin111 »

Haha ku**a, Admini rok czasu mieli nie umieli naprawic, a tu Gosc przychodzi z Steama i naprawi w kilka dni.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: OW Windows 8 Fix

Post by Antitheus »

Haha, Admini OWN nie "naprawiają OW" - nie mają kodu źródłowego gry (za wyjątkiem Radzia, który nie ma czasu). Supportem gry zajmuje się odwiecznie Stucuk (owsupport.com)
Radzio
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 2898
Joined: Fri Jul 28, 2006 10:58 am
Location: Bialystok, Poland

Re: OW Windows 8 Fix

Post by Radzio »

Bo oczywiście pierwsza myśl, która przychodzi do głowy, to wykorzystanie bibliotek Wine na Windows...
To tylko pokazuje, jak bardzo Microsoft nie umie oprogramować swojego własnego systemu.* Chwała Wine!

OW jest napisane na DirectDraw. Przepisanie go na inny silnik zajęłoby ogromną ilość czasu, biorąc pod uwagę, jaki ładny mix logiki gry z renderingiem zafundowali nam autorzy w jej kodzie źródłowym. ;-(

* Oczywiście oficjalna wersja to "DirectDraw is deprecated. This is by design."
User avatar
John Macmillan
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 27
Joined: Fri Jan 31, 2014 6:54 pm
Location: Baza Gamma

Re: OW Windows 8 Fix

Post by John Macmillan »

Ja osobiście nie widzę żadnego sensu w korzystaniu z Windows 8. Jak do tej pory chyba najgorszy system, przynajmniej według mnie.
User avatar
Grafi
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 3
Joined: Fri Jan 31, 2014 7:01 pm
Location: Baza Lambda

Re: OW Windows 8 Fix

Post by Grafi »

Wiele ludzi ma ten system nie ze swojej własnej woli. Windows 8 jako system działa o wiele szybciej niż Win7. Bolączką jednak jest interfejs i brak kompatybilności przez niektóre programy/aplikacje. Niektóre z nowszych gier trzeba uruchamiać w trybie zgodności, a starocia w ogóle czasem nie odpalają. W grach dostosowanych jednak różnić nie ma absolutnie żadnych. Wyjątkiem są gry oparte na DX11.2 (jedyna mi znana to Bugfield 4), które chodzą szybciej niż na zwykłym DX11 dostępnym na Siódemce. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić. Dawno w temacie Win8 nie siedziałem.
User avatar
Maydex
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 96
Joined: Sat Feb 18, 2006 3:23 pm
Location: Kyrgystan

Re: OW Windows 8 Fix

Post by Maydex »

Zzza grobu będę was męczył

Erste:
mattin111 wrote:Haha ku**a, Admini rok czasu mieli nie umieli naprawic, a tu Gosc przychodzi z Steama i naprawi w kilka dni.
Widocznie odczuwał potrzebę poprawienia tego i poprawił. Admini (chyba) mają tez prywatne życie i magiczne powody dla których tego nie zrobili, tym bardzie że win8 jest stosunkowo marginalnym systemem

Zweite:
Radzio wrote:To tylko pokazuje, jak bardzo Microsoft nie umie oprogramować swojego własnego systemu.
Rozumiem że byłoby idealnie jakby MS zachowywał kompatybilność wstecz aż do 3.11? Trendy tworzenia oprogramowania się zmieniają i Winda nie jest od tego wyjątkiem. Właśnie przez 'próby' zachowania kompatybilności wstecznej są jaja.

Dritte:
John Macmillan wrote: Ja osobiście nie widzę żadnego sensu w korzystaniu z Windows 8. Jak do tej pory chyba najgorszy system, przynajmniej według mnie.
Rozumiem że jest najgorszy pod względem wydajności, crashuje się co chwilę i jest w nim pełno bugów? Osobiście mam ten system z własnej woli od ponad roku i jestem z niego w pełni zadowolony. Jedyne bugi, które mnie w nim denerwują dotyczą
a) apki do wypalania płyt,
b) win8 gryzie się u mnie z linuxem i musze kompa wyłączać przez shutdown -s -t 0,
jeśli GUI jest dla Ciebie wyznacznikiem jakości systemu to gl hf

Vierte:
Grafi wrote:Bolączką jednak jest interfejs i brak kompatybilności przez niektóre programy/aplikacje. Niektóre z nowszych gier trzeba uruchamiać w trybie zgodności, a starocia w ogóle czasem nie odpalają.
Nie ma dobrego wyjścia, albo wydajemy dobry stabilny system w którym nie zachowywuujemy kompatybilności wstecznej*, albo wydajemy shit pokroju windows vista gdzie system będzie błagał by go dorżnąć a każdy staroć ruszy.

Nice to be here :)
Image
Pawlo
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 61
Joined: Wed May 21, 2008 6:02 pm

Re: OW Windows 8 Fix

Post by Pawlo »

Ten myk z tymi sterami to coś robi z interfejsem, jak odpalę grę (pełnoekranowy 1024x768) na 1366x768 to nie można korzystać z minimapy bo klikając w obszar gdzie jest zaznaczamy budynek z aktualnie widzianego fragmentu mapy najczęściej.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: OW Windows 8 Fix

Post by Serpent »

Pawlo wrote:na 1366x768 to nie można korzystać z minimapy bo klikając w obszar gdzie jest zaznaczamy budynek z aktualnie widzianego fragmentu mapy najczęściej.

Ktoś się machnął gdy to robił ;D
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Pawlo
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 61
Joined: Wed May 21, 2008 6:02 pm

Re: OW Windows 8 Fix

Post by Pawlo »

W ogóle cuda jakieś, z tym "fixem" niby mogę grać na "fullscrenie" ale problem jak opisałem - zaś po najnowszym patchu jak odpalę grę bez fixa w trybie okna to wszystko chula, nie ma żadnych przycięć itd ale co to za granie w oknie jak muszę przewijać mapę strzałkami... do tego jest tylko jeden rząd pojazdów, reszty z menu podręcznego na dole nie widać >_>
Radzio
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 2898
Joined: Fri Jul 28, 2006 10:58 am
Location: Bialystok, Poland

Re: OW Windows 8 Fix

Post by Radzio »

Maydex wrote:
Radzio wrote:To tylko pokazuje, jak bardzo Microsoft nie umie oprogramować swojego własnego systemu.
Rozumiem że byłoby idealnie jakby MS zachowywał kompatybilność wstecz aż do 3.11? Trendy tworzenia oprogramowania się zmieniają i Winda nie jest od tego wyjątkiem. Właśnie przez 'próby' zachowania kompatybilności wstecznej są jaja.
Jawne psucie DirectDraw trudno nazwać zwykłym niezachowaniem kompatybilności :-P
Linux jakoś nie ma problemów ze zgodnością wsteczną. Nikt z OpenGL nie usuwa starych API, bo są be. Skoro już były zrobione, to się je zostawia, gdyż wiele programów z nich korzysta.
Ich podejście to "a usuwamy to, bo mamy co innego" - Direct2D, ale to zupełnie inna bajka.

Co do OW, stałym jest plan przepisania silnika na OpenGL, ale brakuje czasu na tak duże przedsięwzięcie.
User avatar
Maliu
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 59
Joined: Thu Jan 02, 2014 6:17 pm

Re: OW Windows 8 Fix

Post by Maliu »

Mimowolnie od niedawna mam win 8 a podana u góry łatka sprawia, że gra nie działa. Po próbie włączenia wyskakuje to


General Info
------------
Application : Owarfull
Version : 1.12.10.13

ModName :
ModDir :
ModVer : (0.0)

ErrorType : Unknown
ErrorText : Access violation at address 62B5EB59 in module 'wined3d.DLL'. Read of address 00000030 EAddress: 62B5EB59

Exception : None

Params :
ParamCount : 0

Game Info
---------
Multiplayer : False
Multi.GameState : Undef
Multi.ChatConnLost : False
Multi.IAMServer : False
Multi.Joined : False
Multi.Loaded : False
Multi.MapVersion : 0
Multi.OffLine : False
Multi.OnLine : False
Multi.ServerLost : False
Multi.StatusText :
MultiDef.MapName :

mission_number : 0
mission_campaign : 0
game_difficulty : 2
ingame_video : False
stop_talking : False
stop_action : False
end_of_mission : 0
end_the_mission_allowed : False
dialogue_skipped : False
last_title_ident : -1
last_title_unit : 0
last_title_radio : False
last_title :

Random Stuff
------------
GodMode : False
DeveloperMode : False
ModCBMode : True
OfficialMod : False
InterfSide : 1

Windows Info
------------
Product : Windows 8
Win32MajorVersion : 6
Win32MinorVersion : 2
BuildNumber : 9200
ServicePack :
ServicePackMajor : 0
ServicePackMinor : 0

Physical Memory : 1792MB
CPU Name : AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5200+
CPU Clock : 2705Mhz
Current CPU Clock : 1244Mhz
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: OW Windows 8 Fix

Post by Antitheus »

Odinstaluj "fixa" i odpal grę w oknie (window) z Twoją rozdzielczością ekranu (customres).
User avatar
Maliu
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 59
Joined: Thu Jan 02, 2014 6:17 pm

Re: OW Windows 8 Fix

Post by Maliu »

Oo w oknie nie laguje. Dzięki za pomoc :)
User avatar
Gwren1
Soldier level 1
Soldier level 1
Argentina
Posts: 22
Joined: Mon Nov 07, 2011 4:00 am
Location: Argentina

Re: OW Windows 8 Fix

Post by Gwren1 »

Easy tip: Alt+Enter.

;) :arhello:
-Aleph.

a very active person

"You can only do well at something if you put the time in. Doesn't matter what subject it is. You can't make a master piece over night."
Wise man Stu-
Post Reply