Turniej Original War 2019 - Wygraj realne pieniądze!

[ Polskie newsy ]

Moderator: Newswriters

User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Original War Tournament 2019 - Win Real Cash!

Post by Gelwe »

zoNE wrote: Fri Feb 22, 2019 10:04 pm Jeżeli obaj gracze nie chcieli grać ponownie RU, mieli do tego prawo. Zdecydowali, że będą grali AM.
No mówi się trudno. Mam nadzieje że na następnym turnieju nie będzie takich sytuacji :amhello:
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Original War Tournament 2019 - Win Real Cash!

Post by zoNE »

Niestety, złośliwość rzeczy martwych. Różne sytuacje losowe się dzieją, np. rozłączenie Internetu jednego z graczy i na to wpływu nie mamy ani my, ani sami gracze.
francesco
Soldier level 1
Soldier level 1
Poland
Posts: 10
Joined: Thu Feb 07, 2019 9:13 am

Re: Original War Tournament 2019 - Win Real Cash!

Post by francesco »

Cześć, niech mi tylko ktoś wytłumaczy, co tu się porobiło? Nie chce, żebyście mnie przyjęli do turnieju z powrotem, nie chce waszych pieniędzy, chce tylko wiedzieć, co was tak oburzyło i dlaczego zostałem wyrzucony? Miałem takie samo ip jak drugi gracz, tak? Czyli multikonto, czyli idąc dalej, jedna osoba grająca na dwóch kontach, tak? I macie na to dowody? A skoro macie dowody to jesteście tego pewni? Grałem dwoma kontami, takie jest wasze stanowisko, dlatego zostałem skasowany. A ja wam powiem, że jesteście w błędzie? Wystawcie dwóch graczy i zagrajcie na mnie samego, ale będę grał dwoma kontami (2 vs 2), ja sam (moje dwa konta na jednym ip) kontra dwóch waszych przedstawicieli, obstawiam, że przegracie. I co z tego by wynikło, to że jednak nie grałem dwoma kontami? Czy sobie nie potraficie poradzić we dwóch na jednego gracza... Taką widzę u was logikę, nie widzę winy w tym, co zrobiłem, a jak jest, to niech mi ktoś powie, jaką?! I nie trujcie, że: „bo to samo ip!”, gdyż zachowujecie się w ten sposób jak baby, tzn nie argumentujecie swoich wypowiedzi, tylko głośno krzyczycie: „bo tak!”, „aaaa bo nie!”. Irytuje mnie to wasze pie*dolenie, nic nie udowodniliście, nic nie wiecie. I co ty się Livid tak oburzyłeś, przed czym chcesz się zabezpieczać? Doceniam twój poświęcony czas i zaangażowanie w organizowanie turnieju, wiem, że nie jest to łatwe, dlatego wyrazy uznania dla Ciebie, ale nie miałeś powodu, by tak wybuchnąć. Sami dobrze wiecie, że jedno ip nic nie znaczy, nie trzeba daleko szukać, Gelwe i Serpent mają taką samą sytuację, a jak zaraz powiecie, że oni to zgłaszali, to jaka powiedzcie mi, jaka jest różnica między nimi a mną, co z tego że was informowali, czym to się różni? I jeśli ktoś z was chce zająć jakieś stanowisko, to niech użyje konkretnych argumentów. A ty Nefarem, jako sędzia, powinieneś zachowywać się jak sędzia. Więc skończ pie*dolić, nie mów do mnie Matrix i nie wywołuj gównoburz. A jak zaznaczam problem, że dłuższa pauza w czasie gry (około 15 min) może niekorzystnie na nią wpłynąć, bo można na streamie zobaczyć taktykę przeciwnika, to znaczy, że jest jest problem. A i jeszce jedno, jakbyście zobaczyli historię moich pojedynków, to zauważycie, że grałem na necie od trzech różnych dostawców, czy to znaczy, że trzech graczy ciśnie na jednym koncie? Tyle w temacie z mojej strony.
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Original War Tournament 2019 - Win Real Cash!

Post by Gelwe »

francesco wrote: Sat Feb 23, 2019 10:31 pm Cześć, niech mi tylko ktoś wytłumaczy, co tu się porobiło? Nie chce, żebyście mnie przyjęli do turnieju z powrotem, nie chce waszych pieniędzy, chce tylko wiedzieć, co was tak oburzyło i dlaczego zostałem wyrzucony? Miałem takie samo ip jak drugi gracz, tak? Czyli multikonto, czyli idąc dalej, jedna osoba grająca na dwóch kontach, tak? I macie na to dowody? A skoro macie dowody to jesteście tego pewni? Grałem dwoma kontami, takie jest wasze stanowisko, dlatego zostałem skasowany. A ja wam powiem, że jesteście w błędzie? Wystawcie dwóch graczy i zagrajcie na mnie samego, ale będę grał dwoma kontami (2 vs 2), ja sam (moje dwa konta na jednym ip) kontra dwóch waszych przedstawicieli, obstawiam, że przegracie. I co z tego by wynikło, to że jednak nie grałem dwoma kontami? Czy sobie nie potraficie poradzić we dwóch na jednego gracza... Taką widzę u was logikę, nie widzę winy w tym, co zrobiłem, a jak jest, to niech mi ktoś powie, jaką?! I nie trujcie, że: „bo to samo ip!”, gdyż zachowujecie się w ten sposób jak baby, tzn nie argumentujecie swoich wypowiedzi, tylko głośno krzyczycie: „bo tak!”, „aaaa bo nie!”. Irytuje mnie to wasze pie*dolenie, nic nie udowodniliście, nic nie wiecie. I co ty się Livid tak oburzyłeś, przed czym chcesz się zabezpieczać? Doceniam twój poświęcony czas i zaangażowanie w organizowanie turnieju, wiem, że nie jest to łatwe, dlatego wyrazy uznania dla Ciebie, ale nie miałeś powodu, by tak wybuchnąć. Sami dobrze wiecie, że jedno ip nic nie znaczy, nie trzeba daleko szukać, Gelwe i Serpent mają taką samą sytuację, a jak zaraz powiecie, że oni to zgłaszali, to jaka powiedzcie mi, jaka jest różnica między nimi a mną, co z tego że was informowali, czym to się różni? I jeśli ktoś z was chce zająć jakieś stanowisko, to niech użyje konkretnych argumentów. A ty Nefarem, jako sędzia, powinieneś zachowywać się jak sędzia. Więc skończ pie*dolić, nie mów do mnie Matrix i nie wywołuj gównoburz. A jak zaznaczam problem, że dłuższa pauza w czasie gry (około 15 min) może niekorzystnie na nią wpłynąć, bo można na streamie zobaczyć taktykę przeciwnika, to znaczy, że jest jest problem. A i jeszce jedno, jakbyście zobaczyli historię moich pojedynków, to zauważycie, że grałem na necie od trzech różnych dostawców, czy to znaczy, że trzech graczy ciśnie na jednym koncie? Tyle w temacie z mojej strony.
Skąd wiesz że ja i Serpent mamy to samo IP? :shock: Masz na to dowód?
A co do zarzutu o multi konta ciężko to udowodnić (jedyna poszlaka w twoim wypadku to jedno IP dla rożnych kont), dlatego też proponowałem Lividowi aby rozmawiał z uczestnikami na discordzie, wtedy wykluczyło by to "podszywanie" się pod innych.
Last edited by Gelwe on Sat Feb 23, 2019 11:06 pm, edited 1 time in total.
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
francesco
Soldier level 1
Soldier level 1
Poland
Posts: 10
Joined: Thu Feb 07, 2019 9:13 am

Re: Original War Tournament 2019 - Win Real Cash!

Post by francesco »

Gelwe, nie rób z siebie idi**y, sprawdź sobie logi na czacie, a dowiesz się, że masz takie samo ip jak Serpent...
No właśnie, ciężko to udowodnić, tylko że tego nie udowodnicie, bo nie macie racji. Ale wcześniej inaczej pie*doliliście i wszyscy głośno krzyczeliście o multikoncie, i byliście strasznie oburzeni, i to mnie właśnie w was irytuje.
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: Original War Tournament 2019 - Win Real Cash!

Post by Anarchy »

Nauczka dla organizatorów na przyszłość, by nie akceptować do turnieju wszystkich jak leci. Nie zamierzam osądzać, bo nie znam całej sytuacji, ale... Znikąd pojawiło się kilku graczy, którzy nigdy nie zagrali na multi i od razu wygrywają z faworytami. Jak wcześniej - ocenę pozostawiam innym, ale dla mnie co najmniej podejrzane...
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Original War Tournament 2019 - Win Real Cash!

Post by Gelwe »

francesco wrote: Sat Feb 23, 2019 11:16 pm Gelwe, nie rób z siebie idi**y, sprawdź sobie logi na czacie, a dowiesz się, że masz takie samo ip jak Serpent...
No właśnie, ciężko to udowodnić, tylko że tego nie udowodnicie, bo nie macie racji. Ale wcześniej inaczej pie*doliliście i wszyscy głośno krzyczeliście o multikoncie, i byliście strasznie oburzeni, i to mnie właśnie w was irytuje.
Od początku chodziły słuchy że są multikonta. Początkowo ludzie podejrzewali Thora (widać niesłusznie).
Jeśli ktoś na czacie napisał że mam takie samo IP jak Serpent to znaczy że to prawda, a jeżeli ktoś napisał że masz multikonto to już nie jest prawda tak?
Anarchy wrote: Nauczka dla organizatorów na przyszłość, by nie akceptować do turnieju wszystkich jak leci. Nie zamierzam osądzać, bo nie znam całej sytuacji, ale... Znikąd pojawiło się kilku graczy, którzy nigdy nie zagrali na multi i od razu wygrywają z faworytami. Jak wcześniej - ocenę pozostawiam innym, ale dla mnie co najmniej podejrzane...
Być może w OW grają tacy pro gracze że multi nie stanowi dla nich żadnego wyzwania :amhello:
Last edited by Gelwe on Sat Feb 23, 2019 11:23 pm, edited 2 times in total.
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia
Posts: 398
Joined: Tue Mar 08, 2011 8:37 am

Re: Original War Tournament 2019 - Win Real Cash!

Post by Bren »

francesco wrote: Sat Feb 23, 2019 10:31 pm Cześć, niech mi tylko ktoś wytłumaczy, co tu się porobiło? Nie chce, żebyście mnie przyjęli do turnieju z powrotem, nie chce waszych pieniędzy, chce tylko wiedzieć, co was tak oburzyło i dlaczego zostałem wyrzucony? Miałem takie samo ip jak drugi gracz, tak? Czyli multikonto, czyli idąc dalej, jedna osoba grająca na dwóch kontach, tak? I macie na to dowody? A skoro macie dowody to jesteście tego pewni? Grałem dwoma kontami, takie jest wasze stanowisko, dlatego zostałem skasowany. A ja wam powiem, że jesteście w błędzie? Wystawcie dwóch graczy i zagrajcie na mnie samego, ale będę grał dwoma kontami (2 vs 2), ja sam (moje dwa konta na jednym ip) kontra dwóch waszych przedstawicieli, obstawiam, że przegracie. I co z tego by wynikło, to że jednak nie grałem dwoma kontami? Czy sobie nie potraficie poradzić we dwóch na jednego gracza... Taką widzę u was logikę, nie widzę winy w tym, co zrobiłem, a jak jest, to niech mi ktoś powie, jaką?! I nie trujcie, że: „bo to samo ip!”, gdyż zachowujecie się w ten sposób jak baby, tzn nie argumentujecie swoich wypowiedzi, tylko głośno krzyczycie: „bo tak!”, „aaaa bo nie!”. Irytuje mnie to wasze pie*dolenie, nic nie udowodniliście, nic nie wiecie. I co ty się Livid tak oburzyłeś, przed czym chcesz się zabezpieczać? Doceniam twój poświęcony czas i zaangażowanie w organizowanie turnieju, wiem, że nie jest to łatwe, dlatego wyrazy uznania dla Ciebie, ale nie miałeś powodu, by tak wybuchnąć. Sami dobrze wiecie, że jedno ip nic nie znaczy, nie trzeba daleko szukać, Gelwe i Serpent mają taką samą sytuację, a jak zaraz powiecie, że oni to zgłaszali, to jaka powiedzcie mi, jaka jest różnica między nimi a mną, co z tego że was informowali, czym to się różni? I jeśli ktoś z was chce zająć jakieś stanowisko, to niech użyje konkretnych argumentów. A ty Nefarem, jako sędzia, powinieneś zachowywać się jak sędzia. Więc skończ pie*dolić, nie mów do mnie Matrix i nie wywołuj gównoburz. A jak zaznaczam problem, że dłuższa pauza w czasie gry (około 15 min) może niekorzystnie na nią wpłynąć, bo można na streamie zobaczyć taktykę przeciwnika, to znaczy, że jest jest problem. A i jeszce jedno, jakbyście zobaczyli historię moich pojedynków, to zauważycie, że grałem na necie od trzech różnych dostawców, czy to znaczy, że trzech graczy ciśnie na jednym koncie? Tyle w temacie z mojej strony.
francesco wrote: Sat Feb 23, 2019 10:31 pm Miałem takie samo ip jak drugi gracz, tak?
Tak, i tego nie zgłosiliście, przez co zostaliście ukarani. Nie mówiąc już o tym, że mecz wyglądał na ustawiony - wcale nie próbowaliście się w jakiś sposób wzajemnie wyeliminować.
Aluzja do turnieju szachowego:
Ty i Twój kolega gracie w niewielkim turnieju szachowym z wygraną pieniężną. Macie całkiem spore szanse - dobrze gracie w szachy. Wszyscy na turnieju starają się grać najlepiej jak tylko umieją. Robicie jednak małą umowę: jeśli traficie na siebie, specjalnie będziecie wykonywać jak najgorsze ruchy.
Czy byłoby to fair wobec innych graczy?
francesco wrote: Sat Feb 23, 2019 10:31 pm Wystawcie dwóch graczy i zagrajcie na mnie samego, ale będę grał dwoma kontami (2 vs 2), ja sam (moje dwa konta na jednym ip) kontra dwóch waszych przedstawicieli, obstawiam, że przegracie.
Mam inną propozycję: każdy gracz, co do którego istnieje podejrzenie, że ma 2 lub więcej kont (przykład 1: Ty, TENSHIHAN, oraz MarianPL; przykład 2: Serpent i Gelwe), powinien wejść na jakiegoś rodzaju czat głosowy z administracją turnieju (np. Discord), i zagrać dwa, może 3 niezobowiązujące mecze pod spojrzeniami właśnie administracji turnieju. Administracja mogłaby potem porównać adresy IP, styl rozgrywki (na podstawie innych meczy danego zawodnika, oraz pomocy społeczności), oraz sposób wysławiania się zawodników w celu weryfikacji. Uważam, że ze względu na ilość tych najbardziej doświadczonych graczy taka weryfikacja byłaby możliwa.

Chętnie zobaczyłbym TENSHINHANA i MarianaPL w pojedynku. Ich styl gry jest niemal identyczny. Bardzo mnie ciekawi co by się stało gdyby właśnie oni mieli się w taki sposób zmierzyć.
Sprawa nie jest taka bagatelna, jak mogłoby się wydawać - w końcu chodzi o może i drobną, ale jakąś nagrodę pieniężną. Sztuczne zwiększanie swoich szans przez robienie multikont stanowczo nie jest w porządku.
Last edited by Bren on Sat Feb 23, 2019 11:26 pm, edited 1 time in total.
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Original War Tournament 2019 - Win Real Cash!

Post by Gelwe »

Bren wrote: Sat Feb 23, 2019 11:24 pm Mam inną propozycję: każdy gracz, co do którego istnieje podejrzenie, że ma 2 lub więcej kont (przykład 1: Ty, TENSHIHAN, oraz MarianPL; przykład 2: Serpent i Gelwe), powinien wejść na jakiegoś rodzaju czat głosowy z administracją turnieju (np. Discord), i zagrać dwa, może 3 niezobowiązujące mecze pod spojrzeniami właśnie administracji turnieju.
Sugerujesz że ja i Serpent to jedna osoba? :mrgreen:
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Original War Tournament 2019 - Win Real Cash!

Post by zoNE »

Pierwszym powodem dyskwalifikacji - który jako pierwszy został podniesiony na streamie - było ustawienie meczu. Co wynikało z samego jego przebiegu. Sprawa IP była kolejną rzeczą, która podtrzymała werdykt o dyskwalifikacji i nie jedyną. Oczywiście wzięta była pod uwagę również historia wszystkich gier - nie tylko tych turniejowych - jakie zostały rozegrane pod tymi nickami oraz wszystkie logowania do gry. Najważniejszą kwestią jednak i pierwszą było ustawianie meczu.

EDIT:
Jakby ktoś pytał, dorzucam nagranie z całego przebiegu gry, słychać tam również dokładnie, dlaczego gra została przerwana.



Wyzywanie wszystkich nic nie zmieni.
Last edited by zoNE on Sat Feb 23, 2019 11:40 pm, edited 5 times in total.
francesco
Soldier level 1
Soldier level 1
Poland
Posts: 10
Joined: Thu Feb 07, 2019 9:13 am

Re: Original War Tournament 2019 - Win Real Cash!

Post by francesco »

Zone, jakie ustawienie meczu? Lepiej byłoby się nie stawić na mecz, niż tracić czas niepotrzebnie na pojedynek. A nawet gdyby miał być ustawiony, to co to ma za znaczenie, obstawiałeś go gdzieś czy coś? Miałeś wygrać duże pieniądze? Ja myślałem, że liczy się dobra zabawa, a nie te kilka złotych, jakbyście zobaczyli na mój pojedynek z arturem, to możecie zauważyć że poświęciłem prawie wszystkich ludzi, żeby zdemontować mu zbrojownię. Dlaczego? Żeby było śmiesznie. Ciągle mówicie, że to rozgrywki for fun i hajs się nie liczy, a jak ktoś gra for fun, to wielka gównoburza. Jprdl...
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Original War Tournament 2019 - Win Real Cash!

Post by Gelwe »

francesco wrote: Sat Feb 23, 2019 11:41 pm Zone, jakie ustawienie meczu? Lepiej byłoby się nie stawić na mecz, niż tracić czas niepotrzebnie na pojedynek. A nawet gdyby miał być ustawiony, to co to ma za znaczenie, obstawiałeś go gdzieś czy coś? Miałeś wygrać duże pieniądze? Ja myślałem, że liczy się dobra zabawa, a nie te kilka złotych, jakbyście zobaczyli na mój pojedynek z arturem, to możecie zauważyć że poświęciłem prawie wszystkich ludzi, żeby zdemontować mu zbrojownię. Dlaczego? Żeby było śmiesznie. Ciągle mówicie, że to rozgrywki for fun i hajs się nie liczy, a jak ktoś gra for fun, to wielka gównoburza. Jprdl...
No i teraz też jest śmiesznie :mrgreen:

EDIT: Wczoraj też było śmiesznie jak zniknął ci mechanik
Image
Last edited by Gelwe on Sat Feb 23, 2019 11:44 pm, edited 1 time in total.
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
francesco
Soldier level 1
Soldier level 1
Poland
Posts: 10
Joined: Thu Feb 07, 2019 9:13 am

Re: Original War Tournament 2019 - Win Real Cash!

Post by francesco »

Gelwe, jak nie masz już nic sensownego do dodania, to opuść to miejsce, idź sprawdź lepiej czy masz to samo ip co serpent, bo chyba dalej w to nie wierzysz. Takich ludzi tu niepotrzeba.
Edit:
nie potrzeba*
Last edited by francesco on Sat Feb 23, 2019 11:46 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Original War Tournament 2019 - Win Real Cash!

Post by Gelwe »

francesco wrote: Sat Feb 23, 2019 11:45 pm Gelwe, jak nie masz już nic sensownego do dodania, to opuść to miejsce, idź sprawdź lepiej czy masz to samo ip co serpent, bo chyba dalej w to nie wierzysz. Takich ludzi tu niepotrzeba.
Dostosowuje się do poziomu tego tematu. Faktycznie mam to samo IP, przed chwilą sprawdziłem, ale nigdzie się nie wyniosę bo lubię czytać afery na OW necie.
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Original War Tournament 2019 - Win Real Cash!

Post by zoNE »

francesco wrote: Sat Feb 23, 2019 11:41 pm A nawet gdyby miał być ustawiony, to co to ma za znaczenie
Myślę, że dalej nie muszę komentować. Jeżeli nie wiesz, co oznacza gra z zasadami i na czym polega formuła turnieju. Ponieważ w turnieju do wygrania jest nagroda pieniężna, poza własnymi zasadami, jeszcze obowiązuje nas coś takiego jak prawo - zawsze obowiązuje, jednak w tym wypadku szczególnie. I na coś takiego, jak ustawianie meczy nie możemy sobie pozwolić. Nie wspominając już sensu organizowania ustawionych turniejów. Szczególnie na etapie finałów, bo to była gra o miejsce na podium.

Proszę również o uspokojenie się z wyzwiskami, bo za takie posty będą szły nagrody.
Last edited by zoNE on Sat Feb 23, 2019 11:52 pm, edited 1 time in total.
Post Reply