Test wiedzy o grze Original War

[ Polskie newsy ]

Moderator: Newswriters

Post Reply
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Test wiedzy o grze Original War

Post by zoNE »

Image
Pamiętacie test wiedzy o Original War? My mieliśmy 30/30, a ile Wy punktów zdobędziecie? Sprawdźcie się, jak tym razem Wam pójdzie i pochwalcie się wynikami!

Test już teraz dostępny na stronie Original-War.net!
User avatar
Don Hard
Soldier level 5
Soldier level 5
Nepal
Posts: 242
Joined: Thu May 28, 2015 7:40 pm
Location: Lechia

Re: Test wiedzy o grze Original War

Post by Don Hard »

Moim skromnym zdaniem niektóre pytania w quizie są nie na miejscu, nie mają wiele wspólnego z samym OW. Pytania o ilość języków albo wydania gry itp. jeszcze ujdą, ale np. z czego są znani francuscy aktorzy, którzy dubbingowali grę, serio? Też pytania o jakaś firmę, która z OW nic wspólnego nie ma albo o jakieś wydania kompletnie innej gry i jakie screeny w niej się znajdują są bardzo dziwne.

Ale najgorsze pytanie to cytując "Kto jest posiadaczem największej na świecie kolekcji wydań gry Original War?" Naprawdę? Marna próba wyboostowania własnego ego.

Mimo wszystko inicjatywa jest fajna ale takie 1/3 pytań jest bez sensu i o quizie z OW ma mało wspólnego.
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Test wiedzy o grze Original War

Post by zoNE »

Jeżeli śledzisz nasz portal z uwagą, to wiesz, że akurat wskazane przez Ciebie pytania mają wiele wspólnego z OW i są interesującą ciekawostką, o której mało kto swego czasu wiedział w innych społecznościach. Dla przykładu wskazana "gra" była błędem wydawniczym przy kilku wydaniach OW - o czym mało osób wiedziało co przedstawiały powyższe screeny, a omawiana ciekawostka o aktorach z danego kraju, była bardzo często wskazywaną, jako dobrze świadcząca o obsadzie samej gry. Wspomniana firma natomiast miała bardzo dużo wspólnego z Original War, o czym też dowiesz się czytając artykuły i śledząc nasze filmy, podpowiem tylko, że przez pewien czas miała prawa do OW i nawet miała swoje wydanie gry we własnym sklepie online (zanim pojawiła się jeszcze na GOG czy Steam) oraz swój własny DRM (jedyny DRM w OW), który w pewnych patchach był wrzucony do wszystkich wydań gry. Zachęcam do zapoznania się z historią gry, bo jest bardzo ciekawa, a niestety mało kto się w nią zagłębiał w tym stopniu. Poznając historię gry może odnajdziesz odpowiedzi i sens pytań. Odpowiedzi na wszystkie te pytania jak i inne, na ich powiązania z grą oraz sens, znajdują się oczywiście w naszych artykułach i filmach. Cieszy nas, że inicjatywa Ci się podoba.
User avatar
Don Hard
Soldier level 5
Soldier level 5
Nepal
Posts: 242
Joined: Thu May 28, 2015 7:40 pm
Location: Lechia

Re: Test wiedzy o grze Original War

Post by Don Hard »

zoNE wrote: Fri May 14, 2021 3:53 pm Jeżeli śledzisz nasz portal z uwagą, to wiesz, że akurat wskazane przez Ciebie pytania mają wiele wspólnego z OW i są interesującą ciekawostką, o której mało kto swego czasu wiedział w innych społecznościach.
Jestem w stanie zrozumieć, że może mieć to coś wspólnego z OW. Jednak to oznacza, że dla dużej części osób test przestaje być ciekawy kiedy zadawane pytania mogą w ich oczach nie mieć wspólnego mianownika z grą. Może warto dać jakiś podział na poziomy trudności? Co z osobami, które trafiłyby na quiz przypadkiem? Osoby, które wracają po latach? Wynik powyżej 15stu punktów to po prostu zwykłe szczęście w wypadku takich ludzi.
zoNE wrote: Fri May 14, 2021 3:53 pm a omawiana ciekawostka o aktorach z danego kraju, była bardzo często wskazywaną, jako dobrze świadcząca o obsadzie samej gry.
To ja Ci dam quiz o filmie X. Następnie dam pytanie: "Z jakiego innego filmu jest znany aktor Y występujący w filmie X?"
Pytanie to będzie na temat filmu, a nie na temat aktora ponieważ świadczy o tym, że zatrudniono do filmu profesjonalnych aktorów, a nie stażystów.

BTW. Zajrzałem na angielską wersję quizu. Pomijając, że pytanie są takie same (jak biedni obcokrajowcy mają wiedzieć kiedy pojawiło się OW w jakimś czasopiśmie z grami?) to wyłapałem tam parę błędów. KLIK
User avatar
Mietek125521
Soldier level 0
Soldier level 0
Poland
Posts: 2
Joined: Fri May 14, 2021 4:14 pm

Re: Test wiedzy o grze Original War

Post by Mietek125521 »

Jakby nie było, nie wszyscy mają czas na "śledzenie" ownetu, w sensie, nie wszyscy mają czas na siedzenie na ownecie i czytanie tych wszystkich tematów, newsów itp. itd. Np. to pytanie: "kto ma największą kolekcje na świecie z płytami ow?" (czy jakoś tak) nie ma żadnego powiązania z ow. Quiz o OW powinien raczej zawierać pytania na temat kampanii, fabuły, multika, modyfikacji itp. Ja jestem w 100% pewien że na te pytania związane z ow, odpowiedziałem na każde pytanie poprawnie, ale te pytania o "sielanke", czyli martwy tryb w ow, to pytanie o francuskich aktorów itp. itd. nie odpowiedziałem dobrze, ponieważ NIE MAJĄ ZWIĄZKU Z OW. dziękuję :D
Lanie na ArCampa to moje motto :disco:
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Test wiedzy o grze Original War

Post by zoNE »

Quiz jest testem ogólnym i nie jest podzielony na poziomy, gdyż to jego wynik wskazuje aktualny poziom zaawansowania wiedzy szczegółowej uczestnika. Nie można się nazwać mistrzem, po przejściu jedynie kampanii. Myślę też, że ponowne robienie quizu ze znanymi cytatami z kampanii, których już było pełno i na który każdy będzie miał 100% też nie ma sensu. Test wiedzy musi zawierać takie rzeczy, które mało kto wie i ciekawostki. W końcu jest to test wiedzy "o Original War", a nie test wiedzy "z kampanii Original War".
Usprawiedliwienie natomiast, że test na mistrza wiedzy nie ma sensu, bo ktoś nie ma czasu na zgłębienie czegoś, więc tego nie powinno być, no cóż, nie każdy musi mieć 100%. Testy nie są po to, by każdy miał w nich 100% - szczególnie mając ograniczoną wiedzę o danym temacie jedynie do jednego jego działu (jak np. kampania). A jak ktoś jest zainteresowany, to ma okazję się czegoś dowiedzieć i poszukać. Quiz miał nawiązywać do treści naszych artykułów oraz nagrań, by wyciągnąć z nich ciekawostki. Pytanie odnośnie kolekcji natomiast było humorystycznym dodatkiem nawiązującym również do naszych artykułów - no i jest to pytanie związane z grą, ciekawostką.

PS. Dzięki za zgłoszenie błędu, właśnie poprawiłem.
Post Reply