Nastawienie do muzyki jako sztuki

O grafice, jej tworzeniu i własnej twórczości oraz innych mediach.
Post Reply
User avatar
RoysoN
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 143
Joined: Sun Nov 21, 2010 3:32 pm
Location: Świętochłowice
Contact:

Nastawienie do muzyki jako sztuki

Post by RoysoN »

Otóż słucham wszystkiego (rock, pop, HH, ect). Przeważnie rzadko spotykałem artystów, którzy dopuszczali myśl o wypróbowaniu innych gatunków muzycznych lub łączeniu ich.
Parę miesięcy temu zainteresowałem się formacją KMFDM, które wcześniej znałem tylko z nazwy, gdyż przeszedł tam basista MM - Tim Skold.
Z tego co widzę to ludzie sceptycznie podchodzą do łączenia elementów sztuki. Np. Makijaż na scenie.
Ludzie zobaczą kolesia umalowanego na scenie to zaraz myślą, że on chodzi tak po domu, do sklepu itd.
Lubicie nowości w muzyce? Coś co nie było jeszcze X razy oklepywane?
Uważacie, że jak ktoś widnieje pod etykietą "muzyk" to powinien tylko do tego się ograniczać?

Powyższe pytania mogą zdawać się retoryczne, lecz spora część ludzi podchodzi konserwatywnie.
Lecimy z tematem!
User avatar
Gorki16
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 236
Joined: Thu Jan 29, 2009 1:02 pm
Location: Głogów

Re: Nastawienie do muzyki jako sztuki

Post by Gorki16 »

Ja lubię taki mix: szeroko pojęty rock + rap, np. LuxTorepda
User avatar
Gwrhkhsh
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 398
Joined: Fri May 21, 2010 5:56 pm
Location: Wrocław

Re: Nastawienie do muzyki jako sztuki

Post by Gwrhkhsh »

W malowaniu się na scenie nie ma nic nowego, tak samo właściwie w KMFDM, choć ci na początku działalności rzeczywiście mieli parę nowych pomysłów. Połączenie rocka z czymkolwiek było już setki razy.

Jeśli rzeczywiście szukać nowości i świeżości, to w nowoczesnej muzyce poważnej, czy u elektronicznych eksperymentatorów. Ogólnie rzecz biorąc, muzyka to przeważnie rzemiosło. Rzadko ma się do czynienia ze sztuką.

BTW, wagnerowskie Gesamtkunstwerk to ciekawe rozwiązanie. Koncerty realizowane zgodnie z tą ideą z reguły są znacznie ciekawsze od zwyczajnych. Prawdą jest też jednak, że nie zawsze to pasuje.
User avatar
Tehace
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 2
Joined: Wed Oct 05, 2011 12:31 pm

Re: Nastawienie do muzyki jako sztuki

Post by Tehace »

RoysoN wrote: Z tego co widzę to ludzie sceptycznie podchodzą do łączenia elementów sztuki. Np. Makijaż na scenie.
Ludzie zobaczą kolesia umalowanego na scenie to zaraz myślą, że on chodzi tak po domu, do sklepu itd.
To zależy od makijażu. Gościu będzie umalowany jak Joker (o ile się nie mylę, to postać z mrocznego rycerza.) to okej, ale jeśli zobacze takiego Michała Szpaka to mnie to odstrasza (zapewne jak większość ludzi).
Przeważnie rzadko spotykałem artystów, którzy dopuszczali myśl o wypróbowaniu innych gatunków muzycznych
Takie przerzucenie się z gatunku do gatunku nie jest łatwe. Wyobrażasz sobie 50cent'a jako gwiazdę np pop'u?
Post Reply