Moje gry na YouTube.

O grafice, jej tworzeniu i własnej twórczości oraz innych mediach.
Bezimienny111
Soldier level 2
Soldier level 2
Poland
Posts: 38
Joined: Sun Mar 20, 2016 8:41 pm

Re: Moje gry na YouTube.

Post by Bezimienny111 »

Bezimienny111
Soldier level 2
Soldier level 2
Poland
Posts: 38
Joined: Sun Mar 20, 2016 8:41 pm

Re: Moje gry na YouTube.

Post by Bezimienny111 »

User avatar
Creative
Blackmen level 100
Blackmen level 100
Poland
Posts: 1246
Joined: Tue Jan 27, 2009 4:07 pm

Re: Moje gry na YouTube.

Post by Creative »

Nagrałbyś mojego moda Cox And Moszna Adventures?
Image
Bezimienny111
Soldier level 2
Soldier level 2
Poland
Posts: 38
Joined: Sun Mar 20, 2016 8:41 pm

Re: Moje gry na YouTube.

Post by Bezimienny111 »

Najpierw kampania amerykańska potem będę myślał o modach.
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: Moje gry na YouTube.

Post by Anarchy »

Popraw tą tragiczną jakość, bo oglądać nie idzie.
Bezimienny111
Soldier level 2
Soldier level 2
Poland
Posts: 38
Joined: Sun Mar 20, 2016 8:41 pm

Re: Moje gry na YouTube.

Post by Bezimienny111 »

Przerywnik oraz kolejna misja:
https://www.youtube.com/watch?v=P9hsdVm ... e=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=d6SEDtk ... e=youtu.be

Hmm nie wiem co jest nie tak z jakością. Wszystko jest ok do momentu wrzucenia tego na YouTube. Przy nagrywaniu wymuszonym na 720p nie wyglądało to tak źle ( mimo lekko rozjechanych proporcji), ale teraz wygląda to naprawdę średnio.

Ze względu na wyjazd na Pyrkon, będzie mała przerwa w odcinkach.
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Moje gry na YouTube.

Post by zoNE »

Aby pozbyć się problemów z rozdzielczością, starczy przy uruchomieniu gry użyć parametru: customres 1280 720 windowex
Wtedy gra pojawi się w rozdzielczości takiej, jakiej używa YouTube - bez jej rozciągania. Pojawi się w oknie, więc dodatkowo możesz uniknąć przycinania w ten sposób oraz problemów z programem do nagrywania.

Jeżeli tego przycinania nie czujesz podczas gry, a jedynie na nagraniu, to proponuję zmienić program do nagrywania na taki, który nagrywa obraz z ekranu, a nie z DirectX. Wtedy unikniesz tego problemu. Ewentualnie po prostu taki, który nie obciąża dodatkowo Twojego komputera lub tworzy pliki o takim rozmiarze, który odpowiada szybkości zapisu Twojego dysku. Osobiście proponuję program Camtasia - mi najlepiej działa, ale jest płatny. Z darmowych możesz spróbować z CamStudio lub ewentualnie MSIAfterburner - ale ten ostatni bierze z DirectX i nie wiem, czy łapie OW - musisz sprawdzić.

Przydałoby się też popracować nad wstępem. Skoro nagrywasz z głosem, to przydałoby się przywitać z widzami, by wiedzieli. Bo jak połowa filmu to intro i mowa pojawia się dopiero w oddali, to mniej zachęca do oglądania dalej i większość pomyśli, że to nagranie bez mowy. Można rozpoczynać w menu lub przy ładowaniu misji oraz się przywitać. No i przede wszystkim więcej mówić, ale nie wyprzedać przyszłości, bo często zapowiadasz co będzie :P.

Możesz też popracować nad mikrofonem, aby polepszyć jakość audio, ewentualnie nagrywać audio osobno np. przy pomocy Audacity. Ale może się okazać, że z tym mikrofonem niewiele zrobisz, bo strasznie tłumi.

EDIT:
Poniżej masz pokazane, jak to wygląda u mnie w nagraniu (przy ustawieniu tylko 80% quality mp4), przy nagrywaniu w odpowiedniej rozdzielczości, a jak u Ciebie po zmniejszaniu. Kliknij, aby powiększyć.

Image
Image
Attachments
ow2.png
(1.51 MiB) Not downloaded yet
ow1.png
(1.8 MiB) Not downloaded yet
User avatar
Szymiew
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 713
Joined: Thu Aug 16, 2012 11:11 am
Location: Królestwo Polskie
Contact:

Re: Moje gry na YouTube.

Post by Szymiew »

Ze swojej strony do nagrywania polecam Open Broadcaster Software - jest to darmowy program do nadawania na żywo, ale równie dobrze można ustawić tylko zapis filmu na dysku.
https://www.youtube.com/kvantovy --- mój kanał youtube.
https://www.facebook.com/Kvantovy --- strona u cukierberga.
Image
Bezimienny111
Soldier level 2
Soldier level 2
Poland
Posts: 38
Joined: Sun Mar 20, 2016 8:41 pm

Re: Moje gry na YouTube.

Post by Bezimienny111 »

https://www.youtube.com/watch?v=FO6BJoD3K1M

Nagrałem jeszcze jeden odcinek. Wydaje mi się, że teraz już powinno być naprawde dobrze jesli chodzi o jakość, proporcję i płynność.

@Dzięki zoNE, ustawienie gry w oknie okazało moim zdaniem się strzałem w 10.

No a teraz na serio. Kolejne odcinki po Pyrkonie.
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Moje gry na YouTube.

Post by Nefarem »

U mnie dalej ścina obraz, uruchamiasz OW w renderowaniu OpenGL ?
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Moje gry na YouTube.

Post by zoNE »

Jakość już lepsza, ale nadal przycina. Pytanie czy u Ciebie na komputerze, czy na nagraniu? Może nagranie ma za mało FPS lub na komputerze gra Ci już przycina? Może Twój komputer nie uciąga jednocześnie gry i nagrywania, może trzeba ograniczyć obciążenie samego procesu nagrywania przez użycie czegoś co mniej obciąża procesor? Czym nagrywasz? Bo teraz już nie ma dłuższych przycięć, tylko są przeskoki - więc albo przycina na komputerze albo problem z FPS nagrania. Jak na komputerze, to możesz spróbować z włączeniem gry na OGL lub ze zmianą programu do nagrywania. Jak FPS, to sprawdź ustawienia programu do nagrywania i programu, którym składasz jaka jest wartość wyjściowa (czy wynosi 30fps).
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Moje gry na YouTube.

Post by Nefarem »

Do sprawdzenia liczby FPS przed i podczas nagrywania polecam program fraps.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
Creative
Blackmen level 100
Blackmen level 100
Poland
Posts: 1246
Joined: Tue Jan 27, 2009 4:07 pm

Re: Moje gry na YouTube.

Post by Creative »

Ja polecam do sprawdzania fps i nagrywania msi afterburner :)
Image
Bezimienny111
Soldier level 2
Soldier level 2
Poland
Posts: 38
Joined: Sun Mar 20, 2016 8:41 pm

Re: Moje gry na YouTube.

Post by Bezimienny111 »

- Nagrywam Bandicamem
- Z Owar wrzucam odrazu nagrania.
- Niestety gra przy nagrywaniu nie zawsze utrzymuje pełne 30 fps ( wartości podaje steam)
- Gram z wykorzystaniem OpenGL.

Poprzednie przycięcia były jak sądze winą nagrywania w AVI, po zmianie na MP4 jest to w sumie tak jak wygląda u mnie, w trakcie rozgrywki.
Last edited by Bezimienny111 on Thu Apr 07, 2016 2:49 pm, edited 1 time in total.
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Moje gry na YouTube.

Post by zoNE »

Zobacz w ustawieniach programu, czy nagrywa w 30fps. W grze do 24 FPS to jeszcze znośnie (prędkość filmowa, w standardzie kinowym - kiedyś tak się nagrywało i do teraz pozostało, wiec ludzkie oko jest przyzwyczajone do tego, ale nie jest to pełna płynność) - powinno być 30. U Ciebie wygląda jakby spadało do 15FPS, a to już tragedia. Sprawdzić FPS nagrania możesz np. przez prawy przycisk na plik z nagraniem -> właściwości -> Szczegóły i tam jest napisane frame rate. Sprawdź dla pliku nagrania samego z gry czy ma 30 FPS i tego pliku, który masz po składaniu czy też ma 30fps. Jak któryś z nich nie ma, to wiesz, w którym programie coś nie tak jest ustawione. Jeżeli oba maja, a takie przycięcia masz też w grze, tzn. ze musisz coś z systemem zrobić, aby go odciążyć.
Post Reply