Pablo Mod by Pablo Abruzzi

Opisy i linki do modów tworzonych przez scenę, jak i również opinie na ich temat.
User avatar
Pablo Abruzzi
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 269
Joined: Mon Jul 28, 2008 3:09 pm
Location: Polska
Contact:

Pablo Mod by Pablo Abruzzi

Post by Pablo Abruzzi »

Kilka dni temu rozpocząłem kontynuację modu ,,Short Mod" i teraz w pełnej wersji nazywa się on ,,Pablo Mod". Oto statystyki pełnej wersji:

Nazwa moda: Pablo Mod
Projektant: Pablo Abruzzi
Ilość misji: 11
Postacie główne:

Kpt. Sergiej Popow - główna postać odpowiednik amerykańskiego Macmillana; nie może zginąć;

J.I Gorki - rosyjski mechanik, przyjaciel Sergieja; pojawia się w 3 misji; towarzyszy Popowi do ostatniej; nie może zginąć;

W.I Gorki - brat Burłaka; pierwsza wzmianka o nim pod koniec 5 misji (zostaje uprowadzony, więcej w misji szóstej);

John Macmillan - nowy amerykański dowódca ( po wcześniejszym zwycięstwie Rosjan, ukrył się pod ziemią, pragnie zemsty); dowódca Alphy; głównie się tylko odgraża;

Michaił Brezicki - przyjaciel Sergieja, kiedyś uratował mu życie; ginie w drugiej misji; Sergiej jest załamany; przez całą kampanię często go wspomina;

Heike Stayer - Dowódca arabski trzeba ją schwytać w misji 8 (za to jest medal), jeśli ucieknie słuch o niej zaginie (jeśli ją aresztujesz też :D );

To tyle, jeśli chodzi o główne postacie.

Teraz chciałbym wam przedstawić kilka ważnych rzeczy, które miały miejsce w oryginalnej kampanii, a nie mają miejsca w moim modzie:

1. Skrzynie pojawiają się tylko w pierwszych misjach, później można korzystać tylko z tych danych z bazy.
2. Na końcu misji nie można przydzielać doświadczenia, za każdym razem dostajesz inny skład (w zależności od misji).
3. W moim modzie jesteś agresorem! Tylko na początku, kiedy odbijasz swoje bazy wróg wysyła na ciebie ataki, później to ty atakujesz ich bazy oni nie robią odwetów (w większości przypadków, to trochę upraszcza moda).
4. Nie ma systematyczności, tzn: misja 1 może być trudniejsza od misji 5, tak samo jest w udostępnionych technologiach.

To wszystko. Oto spis misji:
1. Odsiecz.
2. Przeszkoda.
3. Odrodzenie.
4. Bitwa.
5. Baza Obcych.
6. Więzy krwi.
7. Droga do zwycięstwa.
8. Arabska zagadka.
9. Ostatnia prosta.
10. Ostateczne starcie cz.1
11. Ostateczne starcie cz.2

Ostatnie dwie misji to szturm na bazę Alpha.

Moda wstawię w całej okazałości za kilka dni.
Oto postęp na dzień dzisiejszy:
1. Odsiecz. OK
2. Przeszkoda.OK
3. Odrodzenie. OK
4. Bitwa. OK
5. Baza Obcych. OK
6. Więzy krwi. OK
7. Droga do zwycięstwa. OK
8. Arabska zagadka. OK
9. Ostatnia prosta. W trakcie
10. Ostateczne starcie cz.1. W kolejce
11. Ostateczne starcie cz.2. W kolejce

Fabuła jest taka sama jak w Short modzie, dla tych którym się nie chce szukać wkleję ją tu: Jesteś kapitanem Sergiejem Popowem, dowódcą rosyjskiego oddziału. Wasza misja w przeszłości trwa już kilka lat. Kilka miesięcy temu główne złoże przestało dawać aż tak dużo tego surowca, a nasi dowódcy byli skupieni tylko na nim podczas gdy pokonani wtedy amerykanie się dozbrajali.
Wreszcie Amerykanie ponownie zaatakowali i nie przygotowani Rosjanie teraz przeżywają oblężenie znacznie mocniejszych sił Amerykańskich. Sergiej przeżył dzięki swojemu przyjacielowi, ale kiedy ich rozdzielono urwał z nim kontakt( więcej w drugiej misji). W pierwszej misji masz za zadanie uratować bazę V.A Owsjenko, wraz z swoim małym (narazie) oddziałem ruszasz z odsieczą.

Myślę, że to wszystko, co sądzicie o tym pomyśle??? Czekam na komentarze.
Si vis pacem, para bellum jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny.

THE HEROES COMPANY MOD
[progress]100%[/progress]
DONE
http://forum.original-war.net/viewtopic ... 6&start=90
User avatar
sAtUrNo
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 100
Joined: Mon Jun 11, 2007 8:13 pm
Location: Southampton

Re: Pablo Mod by Pablo Abruzzi

Post by sAtUrNo »

Cztery pierwsze misje , zapowiadają świetnie Moda

Ciekawe dialogi , misje dosyć...proste ale fajnie się w nie gra , czekam na Moda:D
User avatar
Creative
Blackmen level 100
Blackmen level 100
Poland
Posts: 1246
Joined: Tue Jan 27, 2009 4:07 pm

Re: Pablo Mod by Pablo Abruzzi

Post by Creative »

Super czekam na moda ciekawe co będzie w modzie :roll:
Image
User avatar
Backero
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 556
Joined: Thu Oct 18, 2007 5:36 pm
Location: Rzeszów/Rudnik nad Sanem/Chalupki
Contact:

Re: Pablo Mod by Pablo Abruzzi

Post by Backero »

podejrzewam ze misje :D i ciekawa fabula

mam nadzieje, ze mod, ktory "kontynuuje" wydarzenia znane z oryginalu bedzie mial wiele nawiazan do poprzednich zdarzen oraz (przede wszystkim) bedzie miec swietna fabule ^^

osobiscie wolalbym, zeby mod byl lepszy jakosciowo, a nie ilosciowo; jezeli ma on opowiadac dalsza historie wojny

czy pojawia sie arabowie, legion i przymierze? a moze O. B. C. Y. ? :disco:
User avatar
Creative
Blackmen level 100
Blackmen level 100
Poland
Posts: 1246
Joined: Tue Jan 27, 2009 4:07 pm

Re: Pablo Mod by Pablo Abruzzi

Post by Creative »

Widać że Backero lubi tą emotkę :disco: ,dlamnie też jest cool,a co do moda może będzie fajniejszy od poprzednika. :disco:
Image
User avatar
Pablo Abruzzi
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 269
Joined: Mon Jul 28, 2008 3:09 pm
Location: Polska
Contact:

Re: Pablo Mod by Pablo Abruzzi

Post by Pablo Abruzzi »

Backero wrote:czy pojawia sie arabowie, legion i przymierze? a moze O. B. C. Y. ? :disco:
Przymierze nie, legion tak, arabowie tak ( z nimi prawie najtrudniejsze misję), obcy nie (skąd ten pomysł :D ?)

Skończyłem pracę nad misję 10 (według mnie najlepszą) jutro chyba wrzucę link do pełnej wersji.

Trochę screenów z Pablo Moda:

Ps. Mam nadzieję, że ktoś w niego zagra :D .
Attachments
ScreenShot041.jpg
(140.79 KiB) Not downloaded yet
ScreenShot036.jpg
(152.21 KiB) Not downloaded yet
ScreenShot034.jpg
(142.32 KiB) Not downloaded yet
Si vis pacem, para bellum jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny.

THE HEROES COMPANY MOD
[progress]100%[/progress]
DONE
http://forum.original-war.net/viewtopic ... 6&start=90
User avatar
Xero Rozbójca
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 391
Joined: Sun Mar 08, 2009 5:13 pm
Location: Szukaj w kioskach...

Re: Pablo Mod by Pablo Abruzzi

Post by Xero Rozbójca »

Pablo Abruzzi wrote:Skończyłem pracę nad misję 10 (według mnie najlepszą) jutro chyba wrzucę link do pełnej wersji.
:disco: Pablo, kończ jak najszybciej i z jak najlepszym efektem tą ostatnią misję! Z chęcią zagram. :disco:

PS. Zrób 13 misję taką dodatkową, w której pojawią się obcy (kolor zielony luda, wszystkie techy 3 nacji).
Misja mogłaby startować po wykonaniu pewnego specjalnego zadanka w którejś misji 8) :D

np.

Code: Select all

every 0$1 trigger isDead(ktoś) do
begin
RewardPeople([twoj team]);
ChangeMap('nr_misji', '%_cont');
end;
"Osoby, stawiające więcej niż trzy znaki interpunkcyjne obok siebie, mają problemy ze zdrowiem psychicznym."

Image
User avatar
Backero
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 556
Joined: Thu Oct 18, 2007 5:36 pm
Location: Rzeszów/Rudnik nad Sanem/Chalupki
Contact:

Re: Pablo Mod by Pablo Abruzzi

Post by Backero »

z tymi obcymi to ja zartowalem :P no ale zobaczymy jak pablo zarzadzi ^^
User avatar
sAtUrNo
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 100
Joined: Mon Jun 11, 2007 8:13 pm
Location: Southampton

Re: Pablo Mod by Pablo Abruzzi

Post by sAtUrNo »

Miałeś dziś dawać moda a tu.... głuucho ;p
User avatar
Pablo Abruzzi
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 269
Joined: Mon Jul 28, 2008 3:09 pm
Location: Polska
Contact:

Re: Pablo Mod by Pablo Abruzzi

Post by Pablo Abruzzi »

sAtUrNo wrote:Miałeś dziś dawać moda a tu.... głuucho ;p
Stary..... doba=24h

a ja jeszcze pracuję :lol:

Mam jeszcze 2h na spełnienie swojej obietnicy :P .

EDIT: Niestety dziś mod się nie ukaże, ponieważ chcę mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Z powodu małych problemów technicznych z muzyką mod ukaże się jak tylko usterka zostanie usunięta (pracuję nad tym) jutro najpóźniej proszę szanownych userów o cierpliwość.
Si vis pacem, para bellum jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny.

THE HEROES COMPANY MOD
[progress]100%[/progress]
DONE
http://forum.original-war.net/viewtopic ... 6&start=90
User avatar
Xero Rozbójca
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 391
Joined: Sun Mar 08, 2009 5:13 pm
Location: Szukaj w kioskach...

Re: Pablo Mod by Pablo Abruzzi

Post by Xero Rozbójca »

Backero wrote:z tymi obcymi to ja zartowalem :P no ale zobaczymy jak pablo zarzadzi ^^
Wcale to nie był taki głupi pomysł :) Gra byłaby ciekawsza z ukrytym levelem 8)

Edit:
Gdy mod się ukaże, licznik pobrań będzie wskazywał 100% użytk. forum + inni ludq.
Z ukrytym lvlem nawet twórcy OW mogą zagrać w twój mod :D
"Osoby, stawiające więcej niż trzy znaki interpunkcyjne obok siebie, mają problemy ze zdrowiem psychicznym."

Image
User avatar
Pablo Abruzzi
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 269
Joined: Mon Jul 28, 2008 3:09 pm
Location: Polska
Contact:

Re: Pablo Mod by Pablo Abruzzi

Post by Pablo Abruzzi »

Kurde...miałem taką dobrą muzę do moda...szkoda dam bez mojej muzyki.

Niestety nie moge dodać misji z ,,obcymi", bo mod by stracił swoją najlepszą stronę (powagę), ten pomysł nie nadaje się po prostu mod ma poważną fabułę i bardziej przypomina dramat wojenny, a ta misja by go uczyniła komedią. Ale myślę, że mimo to i tak w niego zagrasz Xero :P .

http://www.filefront.com/14285803/PabloMOD.rar

Link; pełna wersja ,,PabloMOD'a". Życzę miłej gry!

Ps. Jeśli wystąpi jakiś błąd proszę pisać w tym temacie lub na moje pw. Nalegam! (sam nie przeszedłem wszystkich misji).

Kampania Rosyjska jest ustawiona jako mój mod, w zakładce amerykańskiej są oryginalne misję.
Proszę o pierwsze komentarze i sugestie (tylko nalegam, aby nie używać komentarzy typu: ,,usuń amerykańską kampanię", bo to tylko szczegół wszystko dzieje się w Rosyjskiej).
Si vis pacem, para bellum jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny.

THE HEROES COMPANY MOD
[progress]100%[/progress]
DONE
http://forum.original-war.net/viewtopic ... 6&start=90
User avatar
Xero Rozbójca
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 391
Joined: Sun Mar 08, 2009 5:13 pm
Location: Szukaj w kioskach...

Re: Pablo Mod by Pablo Abruzzi

Post by Xero Rozbójca »

Pablo, jak mogłeś wpaść na pomysł, że nie zagram w niego? ^^
Przecież nie po to tyle czekałem... :))

Edit:
Już w pierwszej misji pojawił się błąd w celach misji.
Image

Myślę, że to jedyny...

2.
Błąd w pierwszej misji znowu, tym razem, podczas każdego ataku ze strony amerykanów pojawiają się ciągle te same dialogi... i... nie ma końca 1. misji =.= Zniszczyłem całą bazę amerykanów, wybiłem amerykanów do ostatniego żołnierza i budynku, zająłem magazyn i d**a :/ Zniszczyłem wszystkie budynki i nic.
"Osoby, stawiające więcej niż trzy znaki interpunkcyjne obok siebie, mają problemy ze zdrowiem psychicznym."

Image
User avatar
Pablo Abruzzi
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 269
Joined: Mon Jul 28, 2008 3:09 pm
Location: Polska
Contact:

Re: Pablo Mod by Pablo Abruzzi

Post by Pablo Abruzzi »

Xero Rozbujca wrote:Pablo, jak mogłeś wpaść na pomysł, że nie zagram w niego? ^^
Przecież nie po to tyle czekałem... :))

Edit:
Już w pierwszej misji pojawił się błąd w celach misji.
Image

Myślę, że to jedyny...

2.
Błąd w pierwszej misji znowu, tym razem, podczas każdego ataku ze strony amerykanów pojawiają się ciągle te same dialogi... i... nie ma końca 1. misji =.= Zniszczyłem całą bazę amerykanów, wybiłem amerykanów do ostatniego żołnierza i budynku, zająłem magazyn i d**a :/ Zniszczyłem wszystkie budynki i nic.
Bardziej mi chodziło o misję 5 i wzwyż, misję od 1 do 4 są jeszcze z Short moda, więc zrobione po amatorsku (aby zakończyć 1 misję trzeba było połazić sergiejem wokół magazynu) te 4 misję posprawdzam w poniedziałek i wydam poprawioną wersję, nie zrażaj się do tego moda, bo pierwsze 4 misję amatorskie były sprzed kilku miesięcy naprawię je na poniedziałek, bo jutro mnie nie ma.


EDIT: Chyba zdechnę......ehhh....

http://www.filefront.com/14292571/PabloMOD.rar

Poprawiony...dobranoc...

Co do celów..literówka poprawię w poniedziałek, da się przecież grać.

EDIT (17.08.09): Rozumiem, że do tej pory nie znaleziono więcej błędów? (albo nikt w to nie gra :P )
Si vis pacem, para bellum jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny.

THE HEROES COMPANY MOD
[progress]100%[/progress]
DONE
http://forum.original-war.net/viewtopic ... 6&start=90
User avatar
Xero Rozbójca
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 391
Joined: Sun Mar 08, 2009 5:13 pm
Location: Szukaj w kioskach...

Re: Pablo Mod by Pablo Abruzzi

Post by Xero Rozbójca »

Pablo Abruzzi wrote:Rozumiem, że do tej pory nie znaleziono więcej błędów? (albo nikt w to nie gra :P )
Poprostu nikt nie mógł przejść 1. misji :mrgreen:
"Osoby, stawiające więcej niż trzy znaki interpunkcyjne obok siebie, mają problemy ze zdrowiem psychicznym."

Image
Post Reply