Naukowiec Tomek : Demo

Opisy i linki do modów tworzonych przez scenę, jak i również opinie na ich temat.
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Naukowiec Tomek : Demo

Post by Nefarem »

A takie pytanie nie związane z sailem. Jak zrobić żeby był 1 przycisk tylko am, a nie ru i am?
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Naukowiec Tomek : Demo

Post by Serpent »

Pisz na GG, wyśle ci taki plik który kasuje jeden guzik.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Naukowiec Tomek : Demo

Post by Nefarem »

Ciekawe jak, bo żeś mnie zablokował....
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
Incantatoris
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 409
Joined: Sun Sep 13, 2009 6:13 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Naukowiec Tomek : Demo

Post by Incantatoris »

http://forum.original-war.net/viewtopic.php?f=18&t=560
Wystarczy odpowiednio zmodyfikować.
You're mom is hot. Ok. frack it. I lied. What you gonna do?!
Image
Czerpię wiedzę z Internetu. Krzywdzę sam siebie.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Naukowiec Tomek : Demo

Post by Serpent »

Masz, wpakuj to do folderu moda.
Attachments
AmButton.rar
(6.72 KiB) Downloaded 119 times
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
tomek795
Soldier level 5
Soldier level 5
Poland
Posts: 203
Joined: Fri Dec 17, 2010 5:58 pm

Re: Naukowiec Tomek : Demo

Post by tomek795 »

Nitek wrote:Skoro robi mod o kolegach np. z OW, to nicki są jak najbardziej na miejscu. :>
Popieram
A mod fabułą dziwna jak dla mnie ale oczywiście możecie mieć inne zdanie.
Misje średnie zbyt proste.
A i 1 ważna uwaga 1 mapa własna by niezaszkodziła ,bo odrazu wiesz gdzie są najlepsze miejsca na bazy na poszczegolnych mapach. W ten sposób niemusisz długo szukać wrogich baz :amwink: i rozgrywka robi się mniej interesująca.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Naukowiec Tomek : Demo

Post by Antitheus »

Ja nie bawiłem się w usuwanie guzików - użyłem plików z innego moda i odpowiednio podmieniłem pliki.
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Naukowiec Tomek : Demo

Post by Nefarem »

Kolejne pytanie a mianowicie jak zrobić taki filmik jak np w : TMF albo w Ow co lecą na końcu albo co ileś tam misji.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Naukowiec Tomek : Demo

Post by Mart »

http://original-war.net/articles.php?a=intro_creation
Wszytko masz na stronie wystarczy poszukać
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
User avatar
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 999
Joined: Mon Apr 13, 2009 4:13 pm
Location: Białystok
Contact:

Re: Naukowiec Tomek : Demo

Post by Nitek »

Zacząłem w to grać. Po pierwsze używanie wulgaryzmów + ogromnej ilości błędów ortograficznych oraz interpunkcyjnych nie robi Cie fajnym. Zacznę po kolei:

1. misja:
Zanim dostaniemy info o ataku, można spokojnie wejść Tomkiem do EON'a. Potem jest kolejna bzdura, bo jaki generał da bazę pod opiekę jakiegoś naukowca, który w dodatku się spóźnił? Tak jak wyżej pisali, można wejść wszystkimi ludźmi do EON'a i nic się nie stanie. Wystarczy poczekać i misja skończona.
Kontynuacja:
W poprzedniej części misji atakowali nas ruscy. To chyba oczywiste, że naukowiec (naukowiec musi być chyba inteligentny) zapamięta mundur, który widział 5 minut temu. W bazie przymierza spotykamy kolejnego człowieka, który daje nieznanemu naukowcowi bazę pod opiekę. W misji tej po raz drugi (1 misja i 2 identyczne ataki) musimy obronić atak. Z tym, że jest drobna zmiana - pierwszej misji broniliśmy klonami atak klonów (WSZYSCY żołnierze mieli identyczne zdolności, tylko twarze się różniły), a teraz atakowała nas armia Tomków żołnierzy, którzy w dodatku świecili się jak psu jajca. W ogóle to ten Michaił mi prawie zdechł, ale misja była zakończona, zero dialogów, zero medali i w dodatku w następnej misji z nim rozmawialiśmy.

Tutaj odpaliłem drugą misję i straciłem motywację do dalszej gry.
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Naukowiec Tomek : Demo

Post by Nefarem »

Może być mała trudność jeśli chodzi o poprawianie błędów gdyż mi się skończyła wersja testowa worda ;/.
Co do medali w 1 misji, to nie wiem czemu się nie pokazywały.
Jeśli chodzi o tą armie tomków to pewnie jakiś błąd w sailu bo ja dałem tylko Skill,nacje,kolor.


// Co do Worda, to jak nie chcesz wydawać kasy na MS Office, warto ściągnąć darmową wersję OpenOffice
// też ma słownik - zoNE
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
blondasek
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 18
Joined: Mon Nov 26, 2007 1:58 pm

Re: Naukowiec Tomek : Demo

Post by blondasek »

Odświeżę, bo co :X

Błąd przy kompilacji misji, 4a (jak już pogadał z rebeliantami).

OW wersja najnowsza, 2.0.1.1 (OW wersja z play'a [torrenty, swoje płyty mam w domu] -> 2.0.0.0 -> 2.0.1.1).

Błąd:
Uknown Error: Compiling error at start line 4: ')' or ',' expected but 'omikron' found!

Co powinienem edytować, żeby to naprawić? Ponoć misji jest 8, przydałoby się chociaż do końca przejść. Z góry dzięki za pomoc :)


EDIT:
ups, dopiero teraz zobaczyłem, że temat dotyczący tego pre-full'a jest niżej. Mea culpa :( Ale błąd jest dalej.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Naukowiec Tomek : Demo

Post by Antitheus »

W lini 4 edytor nie znalazł ) lub ,. Mówiąc łopatologicznie - ")" do zamknięcia obszaru deklarowania wartości/zmiennych funkcji, a "," do wprowadzenia kolejnej zmiennej w owy obszar. Czyli musisz "zamknąć" lub "oddzielić".
blondasek
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 18
Joined: Mon Nov 26, 2007 1:58 pm

Re: Naukowiec Tomek : Demo

Post by blondasek »

Anti, widzę, czego nie znalazł - ale nie wiem czym i który plik otworzyć, by to poprawić :) A, że dalej nie znalazłem gdzie się zapisy robią (nie mam już pojęcia :D), nawet te z modów. Nie mogę też zejść z wersji 2.0.1.1. do niższej, bo wtedy nie działa mod launcher.

EDIT:
dzięki i tak za pomoc :)
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Naukowiec Tomek : Demo

Post by Antitheus »

Pliki moda otwierasz OW_Editor.exe (dla wygody możesz użyć OW_EditorOGL.exe). Wybierasz moda, ładujesz mapę, która wyrzuca błąd. Następnie zakładka SAIL/Open Sail editor. Jestem już śpiący, więc mogę napisać głupotę ale zakładam, że error wywala w bloku 'start'. Po poprawce możesz sprawdzić, czy działa kompilując kod (w edytorze SAIL - commands/compile).

A co do savów - jak pisałem, zgłoś się do Stucuk'a. Nie wiem, czy ktoś na forum spotkał się wcześniej z problemem nieistniejącego (bądź ukrytego) folderu z profilem i save'ami, które de facto się wczytują. Nie ma co downgradować gry. Być może rozwiązanie tego problemu jest prostsze, niż sie wydaje lub zostanie ono wykorzystane do poprawy gry w kolejnym patchu. Ekipa patchmakerów odwala kawał dobrej roboty pod tym względem.
Post Reply