Sand of Siberia

Opisy i linki do modów tworzonych przez scenę, jak i również opinie na ich temat.
be6he6mo6th
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 60
Joined: Thu Nov 27, 2014 10:35 am
Location: Bialystok

Re: Sand of Siberia

Post by be6he6mo6th »

Nefarem wrote: Mon Dec 31, 2018 1:55 pm Jeśli chodzi o SoSa to została udostępniona kampania Amerykańska zawierająca 10 odświeżonych misji i nic więcej.
Jeśli chodzi kampanię ar, spróbuj pobrać z ownetu: https://original-war.net/files.php?id=189 .
Dzięki, zadziałało :)
be6he6mo6th
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 60
Joined: Thu Nov 27, 2014 10:35 am
Location: Bialystok

Re: Sand of Siberia

Post by be6he6mo6th »

Spoiler:
Tak się zastanawiam, czy autor kampani hamerkańskiej SoSu przeszedł misje nr. 2 "Kradzież stali" na najwyższym poziomie?
Edited: 03.01.2019.
Nie było tematu, nie można było wybudować bunkrów, ale widocznie po tym jak radzieccy dostawcy odwiedzają zdobytą wcześniej bazę, wspomniana funkcja zostaje odblokowana, ciekawe.
Nie wiem dlaczego, ale część grupy dostała stopień naukowy siedząc w bunkrze, np macMilan wypowiedział kwestie odnośnie awansu na stopień naukowy i do następnej misji przeszedł z 2 kreskami.
Last edited by be6he6mo6th on Thu Jan 03, 2019 2:37 pm, edited 3 times in total.
Wojciech
Soldier level 0
Soldier level 0
Poland
Posts: 8
Joined: Thu Feb 12, 2015 8:00 pm

Re: Sand of Siberia

Post by Wojciech »

w 10 misji jest parę bugów : Nie da się opracować nic w laboratorium komputerowym[tj można je zbudować,ale jedyny tech to zdalne sterowanie,niestety brakuje podstaw aby je opracować],po pewnym czasie ruscy nie atakują[ani fioletowy,ani czerwony, + produkcja pojazdów u przeciwnika w pewnym momencie się blokuje]
User avatar
filazaf
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 133
Joined: Mon Jul 30, 2007 4:10 pm

Re: Sand of Siberia

Post by filazaf »

Mnie to trochę rzeczy dziwi.
Boby dalej jest żołnierzem na start, te głośne smichy-hyhy, że ważne zdania fabularne jakiś no-name gada.
W 2 misji doktore zabija typa i mówi że pare dni już leżą zwłoki, najlepsze jest, że można dalej tego gościa uratować na wysepce :P
W misji z łapaniem małpek jest zabawnie, ma się lekkie działo, którego nie można budować, czy robienie komór zaraz po misji :P dalej dziwne to że araby mają ruskie czołgi.
W kolejnej misji jeszcze śmieszniej, zablokowałem na starcie obie fabryki, przy drugim podejściu zauważyłem że produkują pełne surowców komory i to w innym kolorze (różowe, nie czerwone) oraz bug, że jak naprawie wieżyczki, to ruski bedzie chciał tam wejść, tak można wszystkich żołnierzy wytłuc.
Takie tam wypociny.
Dzięki za moda
Ashido
Soldier level 2
Soldier level 2
Poland
Posts: 30
Joined: Tue Jun 17, 2014 4:12 pm

Re: Sand of Siberia

Post by Ashido »

W 7 misji mam buga i nie mogę dalej ruszyć. Podczas cutscenki gdy przyjeżdza Ron Harrison baza Gamma nie instnieje! Po prostu nie ma żadnych budynków, MacMilana też nie ma i gra nie może zacząć z nim dialogu.
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Sand of Siberia

Post by Nefarem »

Ashido wrote: Fri Jan 04, 2019 3:48 pm W 7 misji mam buga i nie mogę dalej ruszyć. Podczas cutscenki gdy przyjeżdza Ron Harrison baza Gamma nie instnieje! Po prostu nie ma żadnych budynków, MacMilana też nie ma i gra nie może zacząć z nim dialogu.
Podeślij save kampanii.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Sand of Siberia

Post by Serpent »

Ashido wrote: Fri Jan 04, 2019 3:48 pm W 7 misji mam buga i nie mogę dalej ruszyć. Podczas cutscenki gdy przyjeżdza Ron Harrison baza Gamma nie instnieje! Po prostu nie ma żadnych budynków, MacMilana też nie ma i gra nie może zacząć z nim dialogu.
Wersja Steam? Przydałby się save bo nikt inny takiego błędu nie zgłaszał.
Boby dalej jest żołnierzem na start
To chyba logiczne że zamiast klucza dajemy człowiekowi broń.
te głośne smichy-hyhy
Efekty dźwiękowe nie podlegają ustawieniom głośności gry, dlatego jest to takie głośne (poza tym było to w plikach gry).
że ważne zdania fabularne jakiś no-name gada.
Prażanin dograł tą kwestie. Moim zdaniem wyszło dobrze.
W 2 misji doktore zabija typa i mówi że pare dni już leżą zwłoki, najlepsze jest, że można dalej tego gościa uratować na wysepce
Nie da się inaczej wywołać animacji kucania naukowca nad trupem.
W misji z łapaniem małpek jest zabawnie, ma się lekkie działo, którego nie można budować, czy robienie komór zaraz po misji
Nie widzę w tym nic zabawnego.
dalej dziwne to że araby mają ruskie czołgi.
Gdzie jest napisane że arabowie nie mogą używać zdobycznych czołgów?
W kolejnej misji jeszcze śmieszniej, zablokowałem na starcie obie fabryki, przy drugim podejściu zauważyłem że produkują pełne surowców komory i to w innym kolorze (różowe, nie czerwone) oraz bug, że jak naprawie wieżyczki, to ruski bedzie chciał tam wejść, tak można wszystkich żołnierzy wytłuc.
Nie rozumiem tego zdania.
w 10 misji jest parę bugów : Nie da się opracować nic w laboratorium komputerowym[tj można je zbudować,ale jedyny tech to zdalne sterowanie,niestety brakuje podstaw aby je opracować]
W aktualnej wersji dostępnej do pobrania ten błąd jest naprawiony.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Ashido
Soldier level 2
Soldier level 2
Poland
Posts: 30
Joined: Tue Jun 17, 2014 4:12 pm

Re: Sand of Siberia

Post by Ashido »

User avatar
filazaf
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 133
Joined: Mon Jul 30, 2007 4:10 pm

Re: Sand of Siberia

Post by filazaf »

Code: Select all

http://hostuje.net/file.php?id=2377029cde0152269989436a6f0493ef
http://hostuje.net/file.php?id=3db2de211d24b48a13b2c21507c15b96
Chodziło mi o to, że przez całe 9 misji zamiast postaci postaci drugo planowych np. Denisa czy Bobiego czy kogokolwiek jakis no-name mówi ich głosem...
Chyba tylko w owsience nie miałem tego babola...
Last edited by filazaf on Fri Jan 04, 2019 5:36 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Sand of Siberia

Post by Nefarem »

@Ashido, czy w momencie skończenia 4 misji w bazie Gamma miałeś wszystkie budynki czy rozebrałeś całkowicie bazę?
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
filazaf
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 133
Joined: Mon Jul 30, 2007 4:10 pm

Re: Sand of Siberia

Post by filazaf »

Ja jak przechodziłem podstawkę najgorzej jak się dało, to cała bazę zniszczoną zostawiłem i gra się normalnie toczyła, tyle że macmilan do siebie gadał i śmiesznie wyglądało to
http://hostuje.net/file.php?id=3ce51d4d ... 75ed4b7d75
choć jak wczytałem save, w środku misji, to pisało że nowa wersja gry i stare skrypty nie działają, więc przypuszczam że kolega ma starą wersje gry??
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Sand of Siberia

Post by Gelwe »

filazaf wrote: Fri Jan 04, 2019 5:42 pm Ja jak przechodziłem podstawkę najgorzej jak się dało, to cała bazę zniszczoną zostawiłem i gra się normalnie toczyła, tyle że macmilan do siebie gadał i śmiesznie wyglądało to
http://hostuje.net/file.php?id=3ce51d4d ... 75ed4b7d75
choć jak wczytałem save, w środku misji, to pisało że nowa wersja gry i stare skrypty nie działają, więc przypuszczam że kolega ma starą wersje gry??
To niezły z Ciebie gamebreaker, a co do poprzednich spostrzerzeń to nie rozumiem dlaczego obrażasz Prage i nazywasz go no-name'em.
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
User avatar
filazaf
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 133
Joined: Mon Jul 30, 2007 4:10 pm

Re: Sand of Siberia

Post by filazaf »

Nie wiem kto to Praga, chodziło mi tylko o to że zamiast postaci 2 czy 3 planowych, głos jest odpowiedni, ale obrazek i nazwisko jakiś losowych gości.
Edit, swoją drogą mógłby mi tkoś napisać jakie są założenia medali w podstawce? W 1 misji zawsze 1 medal, przy urodzonych bohaterach zawsze mam 3 medale :/
Last edited by filazaf on Fri Jan 04, 2019 7:18 pm, edited 1 time in total.
be6he6mo6th
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 60
Joined: Thu Nov 27, 2014 10:35 am
Location: Bialystok

Re: Sand of Siberia

Post by be6he6mo6th »

Mam krótkie pytanie, czy ktokolwiek przeszedł całą kampanię na najwyższym poziomie trudności, zachowując wszystkie medale? Jeżeli tak, to nikt nie ma żadnych zarzutów co do poziomu trudności ? Chodzi mi o SoS naturalnie.
Last edited by be6he6mo6th on Fri Jan 04, 2019 7:39 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Sand of Siberia

Post by Serpent »

be6he6mo6th wrote: Fri Jan 04, 2019 7:39 pm Mam krótkie pytanie, czy ktokolwiek przeszedł całą kampanię na najwyższym poziomie trudności, zachowując wszystkie medale? Jeżeli tak, to nikt nie ma żadnych zarzutów co do poziomu trudności ? Chodzi mi o SoS naturalnie.
Trudny ma być trudny z definicji. Jeśli jest dla ciebie za trudno to przecież jest jeszcze średni i łatwy :roll:
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Post Reply