Nowa Rachuba (Zapowiedź)

Opisy i linki do modów tworzonych przez scenę, jak i również opinie na ich temat.
User avatar
generalmorozov
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 9
Joined: Wed Nov 26, 2014 11:24 am

Nowa Rachuba (Zapowiedź)

Post by generalmorozov »

Siemanko wszystkim :) Chciałem Wam zapowiedzieć mojego pierwszego moda do OW . Nazywa się On "Nowa Rachuba" . Ma opowiadać o Kampanii Rosyjskiej przed oryginalnymi wydarzeniami z gry i co działo się po pojawieniu słynnego Burłaka . Będziemy mieli zaszczyt dowodzić Generałem Piotrem A. Morozowem . Historia ma opowiedzieć jak zaczęła się wojna z Jankesami , jak założyliśmy bazę im. Lenina , jak przebiegały pracę nad syberytem i tworzenie bazy Owsienki . W Original War rzadko słyszeliśmy o Morozowie . Nie wiem jak Wy ale ja nie dopatrzyłem się jego śmierci . Dlatego będziemy dowodzić Armią Czerwoną do samego końca . A Wszystko będziemy widzieć oczami samego Morozowa :) . Tylko że pojawia się mały problem w OW gram już parę ładnych lat , analizowałem każdy Wasz mod jaki zrobiliście , szukałem próbowałem i tworzyłem jak tylko mogłem poradnikiem z "Lekcji Moddingu" lecz nic nie mogłem osiągnać . Teraz będzie mi łatwiej bo mam lepiej rozbudowany poradnik od szanownego Serpenta (Dzięki wielkie poradnik świetny) , lecz potrzebuje kogoś do pomocy głównie z tym Sail'em :/ Mam też pomysł jak robić dialogi bo siedzę w produkcji muzyki więc mogę się tym zająć w szczególności ale pisanie dialogów i misji mnie przerasta . Chcę stworzyć mod który będzie grywalny i dobry , w 100% skończony . Nie wiem kiedy mod wyjdzie bo dopiero kończę mapke jak wchodzimy do EON'a ale to na razie mapka . To co jest ktoś w Lobby chętny do współpracy ? :)
Image
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Nowa Rachuba (Zapowiedź)

Post by Serpent »

Poradnik póki co jest słabo rozbudowany, to w sumie jeden rozdział ale nie mam czasu na jego dokończenie.

Ale jak coś to służę pomocą, jeśli chcesz mogę dać ci mapę na której w moim modzie jest baza Lenina :)
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
generalmorozov
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 9
Joined: Wed Nov 26, 2014 11:24 am

Re: Nowa Rachuba (Zapowiedź)

Post by generalmorozov »

No już było by super :) Pomysł na tego moda mam od chyba 2/3 lat hehe ale nie potrafiłem zbyt go zrobić ;) Tym razem nie daruje sobie i będzie grywalny .
Image
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Nowa Rachuba (Zapowiedź)

Post by Nefarem »

Tylko uważaj żeby dysk ci się nie spalił. Odnotowuje się tu wysokie częstotliwości palących się dysków i upadku wielu wspaniałych projektów modów. :(
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Nowa Rachuba (Zapowiedź)

Post by Serpent »

Polecam gaśnicę firmy "Blackmen i kiedyMod" ;p
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Szymiew
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 713
Joined: Thu Aug 16, 2012 11:11 am
Location: Królestwo Polskie
Contact:

Re: Nowa Rachuba (Zapowiedź)

Post by Szymiew »

Ale nie trzymaj tez plików w chmurze, bo ktoś ci się włamie i cała fabuła będzie na na reddicie przed premierą :amrazz:

----------------

Morozow to chyba najbardziej tajemnicza postać w całej grze (wyłączając obcych) i przez to strasznie ciekawa. Trzymam kciuki!
Jeśli rozumiesz pisany angielski, gdzieś tu albo na ow support znajdziesz poradnik McBenna o edytorze i SAILu. Kiedyś zabrałem się za jego tłumaczenie, ale po 1/4 mi się odechciało :(
Jest gdzieś też spis funkcji SAILa z polskim wyjaśnieniem i przykładami, chyba autorstwa Zone'a.
https://www.youtube.com/kvantovy --- mój kanał youtube.
https://www.facebook.com/Kvantovy --- strona u cukierberga.
Image
User avatar
generalmorozov
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 9
Joined: Wed Nov 26, 2014 11:24 am

Re: Nowa Rachuba (Zapowiedź)

Post by generalmorozov »

No właśnie wiem że jest ciekawa :) A to jest sens w tym żeby stworzyć historie o równe 2 miliony wstecz . Np. Mam pomysł na misje 3 może 4 taki że spotykamy pierwszy raz Jankesów . Tylko że logika myślicie że od razu zaczęli do siebie strzelać ? Chce mieć coś takiego że używają dyplomacji i razem przez dwie misje pracują razem po czym Np. Denis Peterson wykrada dane na temat pojazdów Ruskim i od tego się zaczyna . Wiadomo że pierwsza misja to EON i te sprawy . Druga budowa Lenina i w trzeciej pierwszy kontakt . Fabuła może być świetna tylko to jest super w teorii i teraz pojawia się modding . Wszystko się przyda każda pomoc a dzięki za podsuniecie pomysłu z tym SAIL-em po angielsku . Może dam rade :)
Image
User avatar
Creative
Blackmen level 100
Blackmen level 100
Poland
Posts: 1246
Joined: Tue Jan 27, 2009 4:07 pm

Re: Nowa Rachuba (Zapowiedź)

Post by Creative »

Częściej modyfikacje kończą się na zapowiedziach :mrgreen:

Z niecierpliwością czekam na moda.
Image
User avatar
generalmorozov
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 9
Joined: Wed Nov 26, 2014 11:24 am

Re: Nowa Rachuba (Zapowiedź)

Post by generalmorozov »

Tak zauważyłem to po części hehe :) Ale stworzenie tego moda jest moim priorytetem i celem więc nie odpuszczę ;)
Image
User avatar
Lengorio
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 62
Joined: Wed Mar 28, 2012 4:48 pm
Location: Hiszpania, Madryt

Re: Nowa Rachuba (Zapowiedź)

Post by Lengorio »

Oby ci ten zapał wytrzymał do końca. Good Luck! :D
Nothing is impossible!
User avatar
generalmorozov
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 9
Joined: Wed Nov 26, 2014 11:24 am

Re: Nowa Rachuba (Zapowiedź)

Post by generalmorozov »

Dzięki :) Skoro trzyma taki szmat czasu to jeszcze da rade ;)
Image
be6he6mo6th
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 60
Joined: Thu Nov 27, 2014 10:35 am
Location: Bialystok

Re: Nowa Rachuba (Zapowiedź)

Post by be6he6mo6th »

generalmorozov wrote: [...] lecz potrzebuje kogoś do pomocy głównie z tym Sail'em :/ . [...]
Powodzenia w robieniu moda, powodzenia tym bardziej, że masz problemy z rzeczą podstawową, czyli ten niby kod Saila, bez tego ani rusz. Mimo że jestem informatycznym id**tą (mam pytanie, do adminów, czemu słowo id**ta jest cenzurowane jakimiś pedalskimi gwiazdkami? Przecież to nie jest słowo wulgarne, tylko obraźliwe więc możliwe do ogólnego pokazywania), to moim zdaniem to jakby malarz zabierał się do malowania obrazu nie wiedząc co to jest paleta kolorów (daltonista, lub gość którego trzeba uczyć jaki kolor dostajesz w połączeniu z innym). Czyli już na starcie masz obrzydliwe problemy, po czym dodajesz, że:
[...] ale pisanie dialogów i misji mnie przerasta . [...]
No stary, to może jeszcze napisz, że w ogóle niech ktoś Ci zrobi mapkę i wszystko inne... Jeśli ktoś nie ma talentu ani możliwość to raczej nie ma sensu brnąć w głębokie bagno, nie mając pojazdów wyposażonych w gąsienice (jakże typowo "originalwarowe" porównanie :D". Wiele ludzi na forum, jak zresztą sam zauważyłeś, mają zapał po czym się ostro wygaszają, nawet mimo że mają zdolności przekraczające twoje.
Ale być może się mylę, może bez kitu ukończysz i będzie fajne, chciałbym i życzę Ci tego. Jednakże jestem realistą i domyślam się jaki będzie tego koniec, już patrząc na wstępne info od Ciebie na temat zdolności i możliwości.

Co do fabuły wydaje mnie się, że ciekawy pomysł z pokazaniem postaci morozowa, a jednocześnie wydłużenie jego "życia" do ostatnich finalnych misji, dodając do tego wątki "pierwszego kontaktu" z amerykańcami, tez mnie ciekawi jakby to mogło wyglądać.
Niech Allach Cie prowadzi :arhello:
User avatar
generalmorozov
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 9
Joined: Wed Nov 26, 2014 11:24 am

Re: Nowa Rachuba (Zapowiedź)

Post by generalmorozov »

Póki co zabrałem się za to co umiem najlepiej . Mianowicie produkcja dialogów , muzyki i oprawy graficznej . Między czasie podpatruje zgodnie z radą Sail innych modów . Powoli zaczynam łapać ocb . Obecnie odbiłem troszkę od edytora i zabrałem się za stworzenie fabuły teoretycznej . Mam pierwsze 7 misji rozpisane krok po kroku jak to będzie wyglądać . Gdy w teorii skończę budowanie kampanii zabiorę się za mapy a potem pisanie Saila . Ciekawi mnie tylko jedna rzecz mam obrysowany projekt nowego budynku , Centrum Dowodzenia . I cała akcja , taki dodatek żeby wydawać rozkazy innym żołnierzom za pośrednictwem radia . Zaciekawiło mnie to gdy grałem w Arabską Kampanie by Radzio gdy Heike używa dyplomacji . Lecz jako Główny Dowodzący sił Armii Czerwonej potrzebujemy czegoś praktyczniejszego niż laboratorium :P . Da rade takie coś ?
Image
User avatar
Szymiew
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 713
Joined: Thu Aug 16, 2012 11:11 am
Location: Królestwo Polskie
Contact:

Re: Nowa Rachuba (Zapowiedź)

Post by Szymiew »

Da się stworzyć nowy budynek, ale nie będziesz go mógł dodać do interfejsu inżyniera.
https://www.youtube.com/kvantovy --- mój kanał youtube.
https://www.facebook.com/Kvantovy --- strona u cukierberga.
Image
User avatar
generalmorozov
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 9
Joined: Wed Nov 26, 2014 11:24 am

Re: Nowa Rachuba (Zapowiedź)

Post by generalmorozov »

Hmm .. No to jedynie że przez edytora zanim zaczniemy budować baze Lenina . Chyba że będę kombinować może jakoś da się dorzucić do interfejsu . Się zobaczy :)
Image
Post Reply