Na Tropie MacMillana

Opisy i linki do modów tworzonych przez scenę, jak i również opinie na ich temat.
Ashido
Soldier level 2
Soldier level 2
Poland
Posts: 30
Joined: Tue Jun 17, 2014 4:12 pm

Re: Na Tropie MacMillana

Post by Ashido »

1 misja to utrudnianie rozgrywki wynikające z lenistwa programisty, braku wiedzy lub upodobania własnego. Nie widzisz różnicy między trudnością gry, a celowym uprzykrzaniu gry. Nie będę pisał dlaczego, bo było już tu mówione sto razy. Próbujemy wytłumaczyć twórcy ale bez skutku. Nazwij mnie noobem, bo nie umiem przejść Twojego moda to odpowiem Ci, że nie będę tracił czasu na niego. Cześć.
Markok
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 314
Joined: Thu Sep 04, 2014 12:53 am
Location: Oberschlesien
Contact:

Re: Na Tropie MacMillana

Post by Markok »

Ten mod wymaga przejścia obu oryginalnych kampanii na najtrudniejszym poziomie, tylko dla prawdziwych zabijaków, jak masz pecha i nie umiesz znaleźć skrzyń, to zajrzyj do kościoła i się pomódl, +10 do szczęścia. Co do posta Ashido w zupełności się zgadzam, lenistwo programisty - nie chciało mi się godzinami wymyślać zarysu misji, tylko od razu przystąpiłem do roboty co mi do głowy przyszło pierwsze, brak wiedzy - to mój pierwszy mod, bingo!, upodobania własnego - to nie miało być coś co przejdzie bokiem i wszyscy o tym szybko zapomną, misja wykonana :D Jeszcze jakby nikt nie umiał jej przejść.. ale większość sobie daje radę, więc nie widzę powodu do ingerencji w moda, tak jak pisałem na początku, zacznijcie od kampanii amerykańskiej, potem rosyjskiej, potem ArCamp na przykład (dawidek pytałeś o dobrego moda) i dopiero wtedy obłóżcie się wiązkami amunicji, zapalcie cygaro i włączcie mojego moda :)
Ralf32
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 35
Joined: Sat Apr 17, 2010 1:10 pm

Re: Na Tropie MacMillana

Post by Ralf32 »

Rozpoczynanie wiele razy 1 misji żeby mieć ten "fart" by spadły skrzynki we właściwym miejscu według mnie nie jest poziomem trudności przykro mi ale co ja tam wiem...
Markok
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 314
Joined: Thu Sep 04, 2014 12:53 am
Location: Oberschlesien
Contact:

Re: Na Tropie MacMillana

Post by Markok »

Ludzi mało nie ma, a dochodzą kolejni więc jaki problem wysłać kilka zwiadów w różne strony.. Trzeba tylko chcieć, myślę że w przynajmniej 75% przypadków da radę misję wygrać, ale brakuje wam dyscypliny :D
User avatar
kostek00
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 22
Joined: Thu Jun 04, 2015 10:32 pm

Re: Na Tropie MacMillana

Post by kostek00 »

Po dłuższej grze w piątej misji, gdzie małpy biegają już z szybkością gdzieś 50 gra się wywala z tym błędem:
Spoiler:
General Info
------------
Application : Owardd
Version : 2.0.1.1_DD

ModName : Na Tropie MacMillana
ModDir : Na Tropie MacMillana
ModVer : 1.0 (1.48)

ErrorType : Unknown
ErrorText : SAIL function "CreateHuman" : Access violation at address 004034CD in module 'OwarDD.exe'. Write of address 00000201

Exception : None

Params :
ParamCount : 0

Game Info
---------
Multiplayer : False
Multi.GameState : Undef
Multi.ChatConnLost : False
Multi.IAMServer : False
Multi.Joined : False
Multi.Loaded : False
Multi.MapVersion : 0
Multi.OffLine : False
Multi.OnLine : False
Multi.ServerLost : False
Multi.StatusText :
MultiDef.MapName :

mission_number : 5
mission_campaign : 3
camp_names[mission_campaign] : Ru
mission_names[mission_number] : 05
game_difficulty : 3
ingame_video : False
stop_talking : False
stop_action : False
end_of_mission : 0
end_the_mission_allowed : False
dialogue_skipped : False
last_title_ident : -1
last_title_unit : 365
last_title_radio : False
last_title :

lastSail : 1089

Random Stuff
------------
GodMode : False
DeveloperMode : False
ModCBMode : False
OfficialMod : False
InterfSide : 2

Windows Info
------------
Product : Windows 7
Win32MajorVersion : 6
Win32MinorVersion : 1
BuildNumber : 7601
ServicePack : Service Pack 1
ServicePackMajor : 1
ServicePackMinor : 0

Physical Memory : 3957MB
CPU Name : Intel(R) Core(TM) i3 CPU M 330 @ 2.13GHz
CPU Clock : 2128Mhz
Current CPU Clock : 2128Mhz
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Na Tropie MacMillana

Post by Antitheus »

Funkcja jest pewnie zapętlona do nieskończoności i wykonuje się w krótkich odstępach czasu (MOŻE :P). Btw. dlaczego odpalasz grę w DDraw? Wyświadcz swojemu piecykowi przysługę i włączaj OWw OGL (domyślnie w launcherze masz opcję - możesz też włączać z OwarOGL.exe).
User avatar
kostek00
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 22
Joined: Thu Jun 04, 2015 10:32 pm

Re: Na Tropie MacMillana

Post by kostek00 »

Nie aż tak krótkich, żebym nie zdążył zabić tych małp. A ustawione mam DD, bo Original War nie wymaga zbyt dużo, dlatego wisi mi co mam tam ustawione.
Markok
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 314
Joined: Thu Sep 04, 2014 12:53 am
Location: Oberschlesien
Contact:

Re: Na Tropie MacMillana

Post by Markok »

Wywalenie gry do pulpitu w tej misji to jedno z zakończeń kampanii. :D
User avatar
kostek00
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 22
Joined: Thu Jun 04, 2015 10:32 pm

Re: Na Tropie MacMillana

Post by kostek00 »

:D A jakie jest inne?
Markok
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 314
Joined: Thu Sep 04, 2014 12:53 am
Location: Oberschlesien
Contact:

Re: Na Tropie MacMillana

Post by Markok »

Wjazd MacMillana i jego posiłków (50 podwójnych dział na gąsienicach) na chatę, ale zarezerwowany tylko dla najlepszych super komputerów dzięki specjalnemu kodowi, który wykrywa maszynę gracza. Np. minimalnym kryterium jest 16GB RAM-u, klawiatura z niestartymi literami czy bezprzewodowa myszka kupiona za więcej niż 100zł (tak tak, te wszystkie informacje da się wyciągnąć z komputera nawet zwykłym SAILem)

PS. Kostek jak oceniasz wszystkie misje i czy fajnie się grało ?
User avatar
kostek00
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 22
Joined: Thu Jun 04, 2015 10:32 pm

Re: Na Tropie MacMillana

Post by kostek00 »

Misja 1: Tę misję można przejść tylko na farta i nie chodzi mi o brak skrzynek czy ludzi. Wystarczy wysyłać zwiady, gdy usłyszy się wybuch. Mnie tu chodzi o ludzi pojawiających się na mapie, bo oni mogę się pojawić nawet przy wyjściu. Raz mi się tak trafiło i tylko jakimś fartem go ubiłem zanim uciekł. Z kolei mój brat jak grał w tę misję i amerykanie atakowali południowy posterunek to tak długo go nie atakowali, że w końcu pojawił się dialog, że zostali ubici i trzeba chronić wyjście. On poszedł na górę, a amerykanie przyszli na posterunek. :shock: Tak więc przydałoby się trochę poprawić w tej misji.

Misja 2: Prosta misja nie ma się czym zbytnio przejmować. Tych ludzi co na ciebie pędzą po pierwszym kontakcie z amerykanami łatwo jest ubić w pewnym miejscu, bo pojedynczo podchodzą. :D Problemem może być obrona na samym końcu, bo nie można nawet bunkrów budować.

Misja 3: Ta misja nie już taka prosta, bo trzeba się bronić na całej długości mapy, ale i na to jest sposób i jak już to się zrobi to bronić można się nawet 2 ludźmi. Nie rozkminiłem jeszcze jak rozwalić im fabrykę, bo przy podejściu do ich bazy wyskakuje na ciebie banda żołnierzy i wcale nie takich słabych.

Misja 4: Nie mam co się tu zbytnio rozpisywać, bo misja prosta. Mógłbyś zrobić utrudnienie, żeby przyjeżdżali ciężkimi czołgami z gatlingami, bo łaziki to rozpadają się na pierdnięcie.

Misja 5: To najtrudniejsza misja, ale im dłużej się gra tym prostsza się wydaje. Wystarczy zbierać skrzynki i nie stawiać ludzi zbyt wysoko na górze, gdzie spadają skrzynki, bo małpy przyjdą ich zjeść. Swoją drogą to fajnie wygląda, gdy małpy z 50 szybkości przychodzą na śniadanie. :D


Trzy misje są relatywnie proste, gdy zna się różnej tajniki. Ogólnie to fajnie się grało w moda. Moja ocena to 7/10.
Markok
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 314
Joined: Thu Sep 04, 2014 12:53 am
Location: Oberschlesien
Contact:

Re: Na Tropie MacMillana

Post by Markok »

Dzięki za pozytywną ocenę, 7/10 jak na pierwszy mod to niesamowicie dobry wynik, muszę się jeszcze poduczyć w uniemożliwianiu kantowania w misjach, co jest często spotykane w samym OW jak i jego modach :arhello:
User avatar
kostek00
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 22
Joined: Thu Jun 04, 2015 10:32 pm

Re: Na Tropie MacMillana

Post by kostek00 »

Tego ci nie uda, zawsze się znajdzie sposób, tak jak i na 50 małp z prędkością 50.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Na Tropie MacMillana

Post by Serpent »

Im misja bardziej rozbudowana tym trudniej ją zabezpieczyć przed niechcianym zachowaniem ;p
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
kolega48
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 171
Joined: Thu Jan 16, 2014 11:22 pm

Re: Na Tropie MacMillana

Post by kolega48 »

te wściekłe małpy to mi się śnią po nocach :cry:
Post Reply