Władza Absolutna

Opisy i linki do modów tworzonych przez scenę, jak i również opinie na ich temat.
User avatar
Creative
Blackmen level 100
Blackmen level 100
Poland
Posts: 1246
Joined: Tue Jan 27, 2009 4:07 pm

Re: Władza Absolutna

Post by Creative »

W 5 misji mam dziwny błąd i pojawia się za każdym razem:
( wersja gry 1.1 pobrana z dropboxa, cała 1.1 nie 1.0+patch )
Spoiler:
General Info
------------
Application : Owarogl
Version : 2.0.3.5_OGL (Steam)

ModName : Absolute Dominion
ModDir : AbsoluteDominion
ModVer : 1.1 (1.49)

ErrorType : Unknown
ErrorText : Division by zero EAddress: 0064515D

Exception : None

Params : MOD ABSOLUTEDOMINION
ParamCount : 2

Game Info
---------
Multiplayer : False
Multi.GameState : Undef
Multi.ChatConnLost : False
Multi.IAMServer : False
Multi.Joined : False
Multi.Loaded : False
Multi.MapVersion : 0
Multi.OffLine : False
Multi.OnLine : False
Multi.ServerLost : False
Multi.StatusText :
MultiDef.MapName :

mission_number : 5
mission_campaign : 3
camp_names[mission_campaign] : Ru
mission_names[mission_number] : 05
game_difficulty : 1
ingame_video : False
stop_talking : False
stop_action : False
end_of_mission : 0
end_the_mission_allowed : False
dialogue_skipped : False
last_title_ident : -1
last_title_unit : 136
last_title_radio : False
last_title :

lastSail : 6493
tick : 17551

Random Stuff
------------
GodMode : False
DeveloperMode : False
ModCBMode : False
OfficialMod : False
InterfSide : 2
Image
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Władza Absolutna

Post by Gelwe »

Creative wrote:W 5 misji mam dziwny błąd i pojawia się za każdym razem:
( wersja gry 1.1 pobrana z dropboxa, cała 1.1 nie 1.0+patch )
Spoiler:
General Info
------------
Application : Owarogl
Version : 2.0.3.5_OGL (Steam)

ModName : Absolute Dominion
ModDir : AbsoluteDominion
ModVer : 1.1 (1.49)

ErrorType : Unknown
ErrorText : Division by zero EAddress: 0064515D

Exception : None

Params : MOD ABSOLUTEDOMINION
ParamCount : 2

Game Info
---------
Multiplayer : False
Multi.GameState : Undef
Multi.ChatConnLost : False
Multi.IAMServer : False
Multi.Joined : False
Multi.Loaded : False
Multi.MapVersion : 0
Multi.OffLine : False
Multi.OnLine : False
Multi.ServerLost : False
Multi.StatusText :
MultiDef.MapName :

mission_number : 5
mission_campaign : 3
camp_names[mission_campaign] : Ru
mission_names[mission_number] : 05
game_difficulty : 1
ingame_video : False
stop_talking : False
stop_action : False
end_of_mission : 0
end_the_mission_allowed : False
dialogue_skipped : False
last_title_ident : -1
last_title_unit : 136
last_title_radio : False
last_title :

lastSail : 6493
tick : 17551

Random Stuff
------------
GodMode : False
DeveloperMode : False
ModCBMode : False
OfficialMod : False
InterfSide : 2
Zgłoś na Bugtrackera.
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
Zidek
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 112
Joined: Wed Aug 04, 2010 9:25 pm

Re: Władza Absolutna

Post by Zidek »

Fajowy ten mod :D Dobra robota Nefarem! Byłem tak zajęty przechodzeniem kolejnych misji, że ignorowałem wszystkie napotkanie błędy. W misji, w której Burłak ma budować alaskitówkę nie mogę wygrać :/ Rozwaliłem wszystkich dookoła, ale nic się nie dzieje. Pewnie dlatego, że pomimo ukończonego badania Burłak nie zrobił tej atomówki. A to dlatego, że w fabryce nikogo nie ma. A to dlatego, że Burłaka tam w ogóle nie ma :D Już we wcześniejszej misji miałem wrażenie, że moi ludzie rozmawiają sami ze sobą. Gorki mógł gdzieś wcześniej zginąć?

EDIT: grałem na 1.0

EDIT2: czemu w tej misji Gniewko jeździ komorą na ropę, w której nie kończy się paliwo? Skoro nie ma w bazie ropy to powinien mieć autko na syb :)
User avatar
stucuk
OWSupport.com Owner
Posts: 438
Joined: Tue Apr 18, 2006 12:10 am
Location: UK, Scotland

Re: Władza Absolutna

Post by stucuk »

Creative wrote:W 5 misji mam dziwny błąd i pojawia się za każdym razem:
( wersja gry 1.1 pobrana z dropboxa, cała 1.1 nie 1.0+patch )
Its likely a bug in the mod as it will only happen if a unit is created with a speed value (as in its attribute: speed, strength, etc) of -1. -1 is not a valid speed value.
- Stu
OWSupport
User avatar
0dd1
ArCamp Developer
Posts: 334
Joined: Tue Jul 01, 2014 3:01 pm

Re: Władza Absolutna

Post by 0dd1 »

Jednak jest w tym modzie trochę do dopracowania. Początkowo prezentuje się nieźle, głownie dzięki nowym mapom i "równoległej" fabule, ale im dalej tym więcej niedociągnięć i uroszczeń. Poniżej są te które wyłapałem:

04:
Arabowie atakujący konwój powinni raczej odpuścić, albo po prostu zaatakować gracza, gdy komory już wjadą do bazy Lenina. Zamiast tego próbują wjechać za nimi, i ponieważ górny wjazd jest za stromy, przejechali przez moją bazę, wjechali do Lenina i zdążyli zabić inżyniera lądującego skrzynki.

05:
Komora jankesów bezskutecznie próbuje podnieść skrzynie które spadły między drzewa, po lewej stronie mapy. Praktycznie się przez to zablokowała.

07:
W intrze wieżyczki nie miały broni.
Spawn legionu może zostać zablokowany. Akurat postawiłem lab w tym miejscu i jeden pojazd się przez to nie pojawił. Ten obszar powinien być trochę większy.
Technologia spowalniacza czasu jest włączona.
Sojusznikowi zaczyna brakować ropy o jakimś czasie i brakuje mu energii.
Dlaczego w celach drugorzędnych jest chronienie sojusznika gdy medal jest za zatrzymywanie konwojów (o którym zresztą nie ma ani słowa w trakcie misji)?

08:
Ryby mają nazwę "NIENAZWANE" i są wrogo nastawione.
Tak się akurat złożyło że to mój mechanik prowadził komorę i odjechał razem z fioletowymi. Nie zniknął jednak na krawędzi mapy, tylko się tam zatrzymał. Mogłem mu wtedy kazać wysiąść i przejąć komorę.
Wydawanie polecenia comagressivemove po drugiej stronie mapy to zazwyczaj nie jest dobry pomysł. Podczas ataku Burłaka, jeden z nich pojechał górą, a reszta dołem.

12:
Znowu wrogie ryby.
Przy rozdawaniu medali, małpy liczą się jako ludzie. W zasadzie to można stracić medal za brak strat samym ich werbowaniem.
Komora jankesów się zawiesiła. Miotała się pomiędzy bazą i lewym górnym rogiem.

14:
Ta misja sprawia wrażenie niedokończonej. Amerykańska baza w ogóle nie bierze udziału w misji, opcja z jej atakowaniem jest bez sensu, również dlatego że atak od tyłu jest równie trudny jeśli nie trudniejszy, niż atak od przodu. Bardzo niski poziom pojazdów i ludzi sprawia że odpieranie ich jest dziecinnie proste, co w ogóle nie pasuje do poziomu trudności pozostałych misji.
I gdzie są medale?

15:
Andriej Korotajev się sklonował.
Burlak zbierał skrzynie swoją komorą, a gdy ich zabrakło dalej jeździł tam i z powrotem bez sensu. Zatrzymał się dopiero gdy jankesi mu ją rozwalili podczas ataku.
Burłak nie opracował spowalniacza.
Skrzynie po jakimś czasie w ogóle przestały spadać.
Ataki Amerykanów też ustały.
Arabowie pojawiający się na końcu początkowo byli do mnie neutralni.
Medal za pokonanie Legionu jest odwrotnie: tracisz jeśli sam ich pokonasz, zyskujesz jeśli dasz ich pokonać Amerykanom.
Zbudowałem behemota i nie dostałem za to medalu.

Zauważyłem też że Ruskie rakiety mają dziwny tik. Kiedy jedzie pod górę albo rzez rzekę rakieta nagle zwraca się w stronę lewego górnego rogu.
Do it!
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Władza Absolutna

Post by Nefarem »

Dziękuje za wypisanie błędów postaram się je naprawić i dopracować niektóre elementy.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
filazaf
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 133
Joined: Mon Jul 30, 2007 4:10 pm

Re: Władza Absolutna

Post by filazaf »

Jak bedziecie tak gnębić o poprawki, to jeszcze serpent się wystraszy i nigdy nie zagramy w sosa.
Nef, dzięki za moda.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Władza Absolutna

Post by Serpent »

filazaf wrote:Jak bedziecie tak gnębić o poprawki, to jeszcze serpent się wystraszy i nigdy nie zagramy w sosa.
Rotfl. Mojego moda testuje sztab ludzi - więc raczej marne są szanse na buga ;p
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
0dd1
ArCamp Developer
Posts: 334
Joined: Tue Jul 01, 2014 3:01 pm

Re: Władza Absolutna

Post by 0dd1 »

filazaf wrote:Jak bedziecie tak gnębić o poprawki, to jeszcze serpent się wystraszy i nigdy nie zagramy w sosa.
Nef, dzięki za moda.
Jest różnica między "gnębieniem" a zwykłym wskazywaniem błędów. Po to właśnie warto poświęcić czas na poprawki, żeby z dobrego moda zrobić jeszcze lepszy. Takie ignorowanie błędów "żeby nie wystraszyć" to nie jest odpowiednie podejście do stworzenia czegoś porządnego.

Swoją drogą też bym chciał żeby ludzie tak "gnębili" o misje Arabskiej kampanii, bo ja do tej pory nie wiem czy w ogóle grało w to choćby 10 osób. Nie mówiąc już o wykrywaniu błędów które mogłem przeoczyć, albo czy ludziom się ogólnie podoba to co robię czy kończ waść wstydu se oszczędź.
Do it!
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Władza Absolutna

Post by Antitheus »

0dd1 wrote: Swoją drogą też bym chciał żeby ludzie tak "gnębili" o misje Arabskiej kampanii, bo ja do tej pory nie wiem czy w ogóle grało w to choćby 10 osób. Nie mówiąc już o wykrywaniu błędów które mogłem przeoczyć, albo czy ludziom się ogólnie podoba to co robię czy kończ waść wstydu se oszczędź.
Feedback zawsze był niedostateczny, gdyż wiadomo - "po angielsku trzeba". Teraz (i też wcześniej na nieco mniejszą skalę) można to robić po Polszu i feedback wciąż ten sam. Wiadomo, większość ludzi woli dostać gotowy produkt, aniżeli uczestniczyć w jego tworzeniu albo podejść do korzystania z niego w sposób kreatywny. Znak czasów. Mod Nefarema to świeżynka więc ma zainteresowanie. Wnioskując po liczbie pobrań pliku .ini oraz fanach na FB - ArCamp cieszy się niezwykle dużym zainteresowaniem :)

Edit: 35 subów na Steam Workshopie w kilka godzin to chyba niezły wynik, nie? :P
User avatar
Nicollo
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 37
Joined: Fri Jan 03, 2014 10:36 pm

Re: Władza Absolutna

Post by Nicollo »

Mój Burłak również zginął podczas walki z Płatonowem (czego nie zauważyłem do czasu następnej misji). Mógłby mieć nieco większą ochronę w tej misji albo mniejsze ataki, bo fabryka i północno-zachodnia obrona zostały zniszczone, a laboratorium, skład, zbrojownia i reszta miały się dobrze. Wstawiłem go sobie w następnej misji w edytorze, bo nie chciało mi się 2 razy przechodzić :P

Zdarzają się literówki ("dowódctwo"(3 misja), czy częstsze "labolatorium"). Nie jestem pewny, czy to błąd, ale Gossudarow chce, byśmy zbudowali laboratorium SYBERYTOWE, a przecież dla nich to alaskit. W późniejszych dialogach już określa ten minerał, bardziej narodowo, więc może jest na tyle światły, by używać tych nazw zamiennie.

Do tej pory gra się świetnie, a jedyne błędy to właśnie takie szczegóły, które nie wpływają znacząco na przyjemność rozgrywki ;)
User avatar
Creative
Blackmen level 100
Blackmen level 100
Poland
Posts: 1246
Joined: Tue Jan 27, 2009 4:07 pm

Re: Władza Absolutna

Post by Creative »

Nefarem wrote:Dziękuje za wypisanie błędów postaram się je naprawić i dopracować niektóre elementy.
Ok, czekam na patch 2 ;)
Image
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Władza Absolutna

Post by Nefarem »

Patch 1.2 gotowy do pobrania, zmiany w pierwszym poście. Patch zawiera w sobie już zmiany z wersji 1.1.
Dzięki uprzejmości Bohemii, moda można już pobierać z warsztatu steam.

Download Patch 1.2

Steam Workshop
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
Xander
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 359
Joined: Sun Jan 05, 2014 10:48 pm

Re: Władza Absolutna

Post by Xander »

Nefarem wrote:Patch 1.2 gotowy do pobrania.

Chyba Creative musi Cb nauczyć co to jest "PATCH"... gdzie poprawa literki w dialogu?
Creative wrote:Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać.
Image

https://trello.com/b/QkpOj7p7/nefarems-history
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Władza Absolutna

Post by Nefarem »

Xander wrote:
Nefarem wrote:Patch 1.2 gotowy do pobrania.

Chyba Creative musi Cb nauczyć co to jest "PATCH"... gdzie poprawa literki w dialogu?
A no tak ! I jeszcze zapomniałem dopisać o poprawkach w kodzie gry.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
Post Reply