Władza Absolutna

Opisy i linki do modów tworzonych przez scenę, jak i również opinie na ich temat.
Post Reply
User avatar
Gravitr
Throwback Developer
Czech Republic
Posts: 238
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:00 pm
Location: CZ Prague
Contact:

Re: Władza Absolutna

Post by Gravitr »

filazaf wrote: Version : 2.0.1.1_OGL
That could be 4th mission problem. Try to install last patch (because this mod requires 2.0.3.0 or higher as author said). Download here https://original-war.net/articles.php?a ... test_patch.
[MOD] Arabian History - 9 missions
Show post with download

[MOD] Vsevolod Mission - 4 pro missions
Show post with download

[MP-MOD] Throwback - over 35 new missions
Official site (+download)
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Władza Absolutna

Post by Nefarem »

4th mission use very big map and is not supported in Version : 2.0.1.1_OGL.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
Creative
Blackmen level 100
Blackmen level 100
Poland
Posts: 1246
Joined: Tue Jan 27, 2009 4:07 pm

Re: Władza Absolutna

Post by Creative »

Znalazłem błąd w 7 misji. haike zginęła i dalej gra leci a to jest głównych celach.

Image

W innej misji. Został opracowany język małpoludów a cel nadal jest.

Image

W 8 misji. Cel po porwaniu Gossudarowa powinien być przekreślony:

Image
Last edited by Creative on Sun Dec 06, 2015 5:01 pm, edited 1 time in total.
Image
User avatar
Don Mateo
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 51
Joined: Tue Dec 01, 2015 10:07 pm

Re: Władza Absolutna

Post by Don Mateo »

Kampania rosyjska

3 misja:
- w dialogach przydałaby się może wiadomość gdzie znajduje się baza do której mamy dojechać. Wystarczyłoby aby wspomnieli, że gdzieś na zachodzie,
- ataki amerykanów powinny być trochę w większych odstępach czasu, ponieważ jest za szybki wzrost poziomu trudności względem poprzednich misji.

4 misja:
- misja jak na jedną z początkowych, to trochę wydaje się za trudno. Dokładniej do momentu, gdy mamy wycofać się do bazy (oczywiście gdy ktoś gra tą misję z drugi czy trzeci raz i wie czego się spodziewać, to sytuacja wygląda inaczej), bo później to jest bardzo łatwo,
- w intrze jeden z żołnierzy ma problem z powrotem do szeregu,
- dostałem w przydziale jednego strusia,
- gdy mamy wycofać się do bazy i ją bronić, to po jakimś czasie przyjeżdżają komory z zaopatrzeniem, a chyba nie powinny. Zresztą jak gracz zablokuje przejazd, to spowoduje, że komory będą stać w miejscu co chyba też spowoduje, że później Jaszin się nie pojawi,
- gdy dostajemy wiadomość od arabów "bla bla bla zniszczymy was" to atak powinien raczej następować trochę szybciej niż jak jest obecnie.

5 misja:
- w intrze przydało by się, aby były budynki, które zostały zbudowane misję wcześniej. Oczywiście niektóre mogłyby być zniszczone,
- po 11 minucie rozgrywki wyskakuje błąd o którym wspomniał wcześniej Blackmen.
Creative wrote:
Spoiler:
General Info
------------
Application : Owarogl
Version : 2.0.3.5_OGL (Steam)

ModName : Absolute Dominion
ModDir : AbsoluteDominion
ModVer : 1.1 (1.49)

ErrorType : Unknown
ErrorText : Division by zero EAddress: 0064515D

Exception : None

Params : MOD ABSOLUTEDOMINION
ParamCount : 2

Game Info
---------
Multiplayer : False
Multi.GameState : Undef
Multi.ChatConnLost : False
Multi.IAMServer : False
Multi.Joined : False
Multi.Loaded : False
Multi.MapVersion : 0
Multi.OffLine : False
Multi.OnLine : False
Multi.ServerLost : False
Multi.StatusText :
MultiDef.MapName :

mission_number : 5
mission_campaign : 3
camp_names[mission_campaign] : Ru
mission_names[mission_number] : 05
game_difficulty : 1
ingame_video : False
stop_talking : False
stop_action : False
end_of_mission : 0
end_the_mission_allowed : False
dialogue_skipped : False
last_title_ident : -1
last_title_unit : 136
last_title_radio : False
last_title :

lastSail : 6493
tick : 17551

Random Stuff
------------
GodMode : False
DeveloperMode : False
ModCBMode : False
OfficialMod : False
InterfSide : 2
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Władza Absolutna

Post by Nefarem »

Don Mateo wrote: - dostałem w przydziale jednego strusia,
Ci którzy oglądali streamy Szymiewa wiedzą o co chodzi, jest to jeden z easter eggów.

Co do reszty błędów dziękuje za zgłoszenie.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
0dd1
ArCamp Developer
Posts: 334
Joined: Tue Jul 01, 2014 3:01 pm

Re: Władza Absolutna

Post by 0dd1 »

Don Mateo wrote:- misja jak na jedną z początkowych, to trochę wydaje się za trudno.
Osobiście bym się nie zgodził. Ta misja najbardziej mi się podobała właśnie dlatego że dużo się dzieje. Powiedziałbym raczej że więcej misji w kampanii powinno tak wyglądać, więc to właściwie kwestia widzi misie.
Do it!
User avatar
Creative
Blackmen level 100
Blackmen level 100
Poland
Posts: 1246
Joined: Tue Jan 27, 2009 4:07 pm

Re: Władza Absolutna

Post by Creative »

Kiedy będzie patch 1.3?
Image
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Władza Absolutna

Post by Nefarem »

Creative wrote:Kiedy będzie patch 1.3?
Kiedy świat się skończy.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia
Posts: 398
Joined: Tue Mar 08, 2011 8:37 am

Re: Władza Absolutna

Post by Bren »

Nurofen, grałem w tego moda. Przetrwałem do czwartej misji RU. Potem mi się po prostu nie chciało. Nie chodzi o błędy czy mapy. Chodzi o przerażającą długość i liniowość misji. Wybroń, zbierz, zabij, zanieś, pozamiataj, wynieś śmieci.
Pierwsza misja - trzy razy próbowałem dojść do swojego oddziału zanim udało mi się nie natknąć na akurat przechodzącego Amerykanina, który zabija mnie na serię. Później - goń po CAŁEJ mapie i ubijaj Amerykanów, którzy są na tyle upośledzeni, że nie potrafią skonstruować bazy ani nawet zebrać się do kupy. Może od razu zamiast jakichkolwiek dialogów wklej im "GRUU GRUU GRUU"? Bardziej będzie pasowało do ich zdolności umysłowych.
Druga misja - zbieraj ropę (700 barył - aaaaaaargh), szukaj złoża po całej mapie, spotkaj Amerykanina, który bez problemu zwieje od goniących go 5 żołnierzy i czołgu, zaczynaj misję od nowa. Aaaaaarghhh.
Trzecia misja - nie mam zielonego pojęcia jak niby mają skalować się ataki - najpierw nadjeżdża ich chyba z 50 na początku gry, potem po 2. Cała misja skupia się na siedzeniu na tyłku w bazie i jest chyba najnudniejszą misją ever. Robiłem ją godzinę. Aaaaaaaaarrrrgggghhhhhhhh.
Czwarta misja - Nawet ludziki nie są porozkładane. Proszę cię. Nie mówiąc już o technologiach i absurdalnych ilościach skrzyń do zebrania.

Cztery misje bez żadnej z obiecanych nowości. Gdzie są nowe typy pojazdów? Nawet funkcjonalność, dzięki której medyk miał leczyć ludzi w budynkach nie działa.

Spróbuj zagrać w kampanię lub GSA Wars. Naprawdę, jest spora różnica w jakości. Przyjrzyj się temu i spróbuj temu jakoś zaradzić. Dodaj, no nie wiem, atomówki, albo jakiś kisiel. I co to jest Ptaszor Szymiewa? Nie możesz dodać chociażby Wykrywających Syberyt Ryb Brena? Zero oryginalności.

Ocena moda: 4/5. Ciesz się.
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Władza Absolutna

Post by Gelwe »

Bren wrote: I co to jest Ptaszor Szymiewa?
Gimby nie znajo.
Spoiler:
Szymiew to użytkownik forum który prowadzi streamy z modów, na jednym ze streamów wystąpił bug który polegał na otrzymaniu dodatkowej jednostki w postaci tegoż ptaszora.
Dlatego by upamiętnić tamten moment Nefek nazwał go Ptaszor Szymiewa i dodał na stałe do tej misji.
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Władza Absolutna

Post by Nefarem »

I po czymś takim tylko 4/5? Słabiutko...
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia
Posts: 398
Joined: Tue Mar 08, 2011 8:37 am

Re: Władza Absolutna

Post by Bren »

Chodzi mi tu o 4 dzielone przez 5. Czyli 0,8. Na 10 punktów możliwych. W mojej punktacji oryginalna kampania OW ma 6,5 na 10, a GSA Wars 6,4 na 10, bo jest w końcu niedokończone. Tylko mody Creativa dostają średnio 7 na 10.
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Władza Absolutna

Post by Serpent »

Bren wrote:Chodzi mi tu o 4 dzielone przez 5. Czyli 0,8. Na 10 punktów możliwych. W mojej punktacji oryginalna kampania OW ma 6,5 na 10, a GSA Wars 6,4 na 10, bo jest w końcu niedokończone. Tylko mody Creativa dostają średnio 7 na 10.
Image
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Władza Absolutna

Post by Gelwe »

Bren wrote: Tylko mody Creativa dostają średnio 7 na 10.
Spoiler:
Image
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia
Posts: 398
Joined: Tue Mar 08, 2011 8:37 am

Re: Władza Absolutna

Post by Bren »

Nie rozumiem was, ludzie. Graliście chociaż w w Sniper Mod od Creative'a? Fabuła jest nieliniowa i trzyma w napięciu. W jego modzie nie da się przewidzieć, co się wydarzy za chwilę. Zawarte są wielkie batalie, plany szpiegowskie, bronie masowej zagłady, niejasne układy, a nawet trening snajperski! Autor celowo wprowadza stan niejasności i oniryzmy, aby uwydatnić niewiadomą w jego kampanii. Bohater jest stylizowany na szpiega pokroju Jamesa Bonda - potrafi załatwić wszystko od ręki i odnajdzie się w każdej sytuacji.
Porównajmy to z Władzą Absolutną. Głównym bohaterem jest taka jakby... nijaka, kluskowata postać, której towarzyszami i przełożonymi są postacie na żywca zerżnięte z kampanii, nieraz z niepasującymi do ich charakterów dialogami. Misje są do bólu długie, liniowe i nie mają nawet szczypty humoru, którego nie brakuje w modach Blackmena. Nawet sądząc po ilości komentarzy można określić które mody cieszą się większą popularnością. Nurofen powinien się dużo bardziej postarać.

Jedyna nadzieja w Serpencie. Doceniam jego SoS i mam nadzieję, że jego mod dobije w mojej skali co najmniej do 6,9 na 10.
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
Post Reply