Soldiers of Honor

Opisy i linki do modów tworzonych przez scenę, jak i również opinie na ich temat.
User avatar
Creative
Blackmen level 100
Blackmen level 100
Poland
Posts: 1246
Joined: Tue Jan 27, 2009 4:07 pm

Re: Soldiers of Honor - OPEN BETA

Post by Creative »

Nefarem wrote:W 2 misji nie ma złoża syberytu potrzebnego do ukończenia.
Naprawione.
Image
arturc200000
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 17
Joined: Fri Jul 08, 2016 1:01 pm

Re: Soldiers of Honor - OPEN BETA

Post by arturc200000 »

3 misja wszystkie technologie bugi mapy oraz takie same ataki 4 misja trochę zbyt nudna można by poprosić o posiłki albo przejąc skład 5 misja tylko podejde do bazy i rush HG nie można sie obronić troche słabszy atak proponuje oraz wszystkie technologie dostepne są
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Soldiers of Honor - OPEN BETA

Post by Nefarem »

W menu głównym wciąż widnieje napis - SOLDERS of Honor.
W 1 misji atakujące jednostki świecą się .
W 1 misji można olać znoszenie skrzynek a i tak dialog o ataku się włączy.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
Creative
Blackmen level 100
Blackmen level 100
Poland
Posts: 1246
Joined: Tue Jan 27, 2009 4:07 pm

Re: Soldiers of Honor - OPEN BETA

Post by Creative »

A zrzut skrzynek w 1 misji zostawić?
Image
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Soldiers of Honor - OPEN BETA

Post by Nefarem »

W ostatniej misji przez atak na bazę wroga ciągle respią się wrogie pojazdy, lagując poważnie gre.
W misji 3 struktura ziemi nie pasuje do tekstur.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
Creative
Blackmen level 100
Blackmen level 100
Poland
Posts: 1246
Joined: Tue Jan 27, 2009 4:07 pm

Re: Soldiers of Honor

Post by Creative »

Patch 1.1 wydany. Lista zmian jest dostępna dla steam. Oraz wrzuciłem moda dla tych co nie mają steama. Link w 1 poście.
Image
Po1nter
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 1
Joined: Sun Jul 10, 2016 11:53 am

Re: Soldiers of Honor

Post by Po1nter »

Jestem wielkim fanem Origina War. Ale z przykorścią stwierdzam że mod jest całkowicie nie zbalansowany. Według mnie wręcz nie grywalny. Niema przyjemności z budowy baz które albo są już zbudowane albo do przejęcia. Misje w których czekamy na kolejne fale wrogów kompletnie według mnie nie przemyślane. Za duża częstotliwość niewspółmierna do poziomu trudności i poziomu postaci którymi dysponujemy. Ocena 2/10.
User avatar
Creative
Blackmen level 100
Blackmen level 100
Poland
Posts: 1246
Joined: Tue Jan 27, 2009 4:07 pm

Re: Soldiers of Honor

Post by Creative »

Po1nter wrote:Jestem wielkim fanem Origina War. Ale z przykorścią stwierdzam że mod jest całkowicie nie zbalansowany. Według mnie wręcz nie grywalny. Niema przyjemności z budowy baz które albo są już zbudowane albo do przejęcia. Misje w których czekamy na kolejne fale wrogów kompletnie według mnie nie przemyślane. Za duża częstotliwość niewspółmierna do poziomu trudności i poziomu postaci którymi dysponujemy. Ocena 2/10.
Bo to jest rpg. Czy widziałeś coś innego niż budowanie, niszczenie w rpg? To nie jest gra wiedźmin.
Image
User avatar
Szulce
Soldier level 6
Soldier level 6
Poland
Posts: 469
Joined: Wed Apr 28, 2010 9:53 am

Re: Soldiers of Honor

Post by Szulce »

Doszedłem na razie do 3 misji, a już znalazłem mnóstwo błędów:
- Rażące błędy ortograficzne
- W pierwszej misji brak informacji, za co otrzymałem medale, misja zakończyła się, pomimo iż kilku Arabów przeżyło
- Niezapisywanie poziomu postaci (co już ktoś zresztą napisał)
- Dialogi bez polotu, nijakie
- W trzeciej misji zbyt duża częstotliwość ataków, bez możliwości wcześniejszego zbudowania dodatkowych fortyfikacji
- Kompletny brak logiki (Arabowie mszczą się za zniszczenie bazy Ruskich? No proszę Cię...)

A tak poza tym, to OW jest grą RTS z elementami RPG. W RPG jest rozbudowana fabuła, ciekawe misje, magia, miecze (opcjonalnie) i w ogóle przyjemnie się w nie gra. ;)
Image
User avatar
Creative
Blackmen level 100
Blackmen level 100
Poland
Posts: 1246
Joined: Tue Jan 27, 2009 4:07 pm

Re: Soldiers of Honor

Post by Creative »

Dzięki Szulce za wypisane błędy. Postaram się naprawić wszystko :)
Image
User avatar
Szulce
Soldier level 6
Soldier level 6
Poland
Posts: 469
Joined: Wed Apr 28, 2010 9:53 am

Re: Soldiers of Honor

Post by Szulce »

A, zapomniałbym. Dopracuj drzewka technologiczne w misjach. W drugiej mam badanie na energię z ropy, chociaż nie mogę zbudować elektrowni. Do tego mam możliwość zbudowania bomby syberytowej. :D Wygląda to dość niekorzystnie.
Image
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Soldiers of Honor

Post by Nefarem »

W 2 misji jest mowa o zbudowaniu pojazdu podczas gdy nie ma zadania żeby go zbudować a i tak dostałem medal za to.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
Creative
Blackmen level 100
Blackmen level 100
Poland
Posts: 1246
Joined: Tue Jan 27, 2009 4:07 pm

Re: Soldiers of Honor

Post by Creative »

Ok. Patch 1.2 wydany. Poniżej lista zmian po angielsku:

patch 1.2 zmiany:
Spoiler:
1 misja:
- już jest informacja o medalach z 1 misji
2 misja:
- baza wroga jest teraz umocniona
- poprawiono technologie
3 misja:
- urozmaicono ataki
- zmniejszono częstotliwość ataków
Jak będę miał czas naprawię resztę błędów.
Image
MasterKiller
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 343
Joined: Tue Aug 09, 2011 5:51 pm

Re: Soldiers of Honor

Post by MasterKiller »

Świetny mod, tak trzymać, cudowny, świetny. :) :)
Wszyscy jesteśmy żołnierzami: WYDANE
https://original-war.net/files.php?id=174
User avatar
Szulce
Soldier level 6
Soldier level 6
Poland
Posts: 469
Joined: Wed Apr 28, 2010 9:53 am

Re: Soldiers of Honor

Post by Szulce »

Kilka błędów zostało naprawionych, ale w ogólnym rozrachunku mod wygląda, jakby był robiony na odwal, bez konkretnego pomysłu na fabułę. Najsamprzód wymienię jednak plusy:
- W drugiej misji dodałeś operatorów bazooki do koszar. Dobre posunięcie, które zmusza do nieco większego myślenia,
- W czwartej misji trzeba rozsądnie operować jednostkami, gdyż moździerze potrafią skutecznie utrudnić dalszą rozgrywkę, zwłaszcza po stracie pojazdu z karabinem gatlinga,
- I największy plus - mod jest krótki i nie trzeba się z nim długo męczyć. :D

Teraz minusy:
- Jak już wspomniałem wcześniej - błędy ortograficzne i brak logiki. To potrafi zniechęcić gracza,
- Dialogi na poziomie rozmów z podwórka. Zero głębi, polotu, napędzania fabuły - po prostu są, aby być,
- Niezapisywanie poziomu postaci - nie rozumiem, czemu tego nie naprawiłeś,
- Jednolite i nierozbudowane misje - obroń lub zniszcz. Drugą misję napisałbym kompletnie inaczej, ale to odrębny temat na dyskusję. Rodzaj zadań wpływa na kiepską fabułę, która, jeżeli w ogóle jest, to jest niewidoczna,
- Zerknąłem w angielskie tłumaczenie dialogów - tragiczne, bez podstaw tego języka. Najlepiej odzwierciedli to pewien mem krążący po internecie - http://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2015/01/b8 ... 50f477.jpg

Podsumowując, mod jest zupełnie niekompletny, nie przyciągnie uwagi gracza. Może też zrazić tych, którzy nie grali w Twoje poprzednie produkcje. Także niestety, pomimo kilku plusów, wystawiam 2/10.

Offtop: Wnioskuję o założenie tematu, w którym znajdowałyby się modyfikacje wraz ze średnią ich ocen, wystawionych przez użytkowników. Zapobiegłoby to zakładaniu tematów typu "W jakie mody zagrać?", a także myślę, że uchroniłoby to nowych forumowiczów przed natknięciem się na totalną padakę. :amhello:
Image
Post Reply