Bestia

Opisy i linki do modów tworzonych przez scenę, jak i również opinie na ich temat.
User avatar
Don Hard
Soldier level 5
Soldier level 5
Nepal
Mensajes: 242
Registrado: Thu May 28, 2015 7:40 pm
Location: Lechia

Bestia

Post por Don Hard »

Witam. :D
Postanowiłem już oficjalnie zapowiedzieć mojego moda, który NAPEWNO powstanie. Część z was już pewnie wie o tym, gdyż pytałem o parę spraw. :)
Chciałbym wam przedstawić pierwsze dwie misje. Chciałbym najpierw sprawdzić czy powinienem pójść w innym kierunku, czy tak jak było wcześniej zostawić i ewentualnie poprawić to i owo. :wink:
Proszę wypisywać błędy, zależy mi na tym, aby mój mod był dopracowany. :D
Download: http://chomikuj.pl/jacentix1/OW+Mody
Wątek roboczy: https://forum.original-war.net/viewtopi ... =42&t=4769
Last edited by Don Hard on Thu Sep 29, 2016 7:35 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Mensajes: 1115
Registrado: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Bestia

Post por Nefarem »

A nie mogłeś wrzucić na inny hosting? Wrzuć na inny serwis a chętnie przetestuję.
Last edited by Nefarem on Mon Sep 26, 2016 5:23 pm, edited 1 time in total.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Mensajes: 696
Registrado: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Bestia

Post por Gelwe »

Wrzuć na steam, tam więcej osób go zobaczy więc będzie lepiej dla rozwoju moda
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
User avatar
Don Hard
Soldier level 5
Soldier level 5
Nepal
Mensajes: 242
Registrado: Thu May 28, 2015 7:40 pm
Location: Lechia

Re: Bestia

Post por Don Hard »

Nie mam kont na innych hostingach, a OW mam nosteam. :aminvis:
Poza tym specjalnie dałem w dwa party to, aby pobierać na chomiku bez konta. :amrazz:
Markok
Soldier level 6
Soldier level 6
Mensajes: 314
Registrado: Thu Sep 04, 2014 12:53 am
Location: Oberschlesien
Contactar:

Re: Bestia

Post por Markok »

Ale od chomikuj to wy się odczepcie, hosting wporzo przynajmniej do tego 1Mb :) Więc nawet nie musiałeś tego dzielić na dwa party. Pierwsza mapa powinna być ukryta a drugą małpę się powinno szukać i zbliżyć do niej żeby do nas dołączyła + jakiś małpiaty dialog. Drugiej mapy po znalezieniu towarzysza nie chciało mi się przechodzić, musisz to jakoś uciekawić.. Dwója na zachętę!
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Mensajes: 1115
Registrado: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Bestia

Post por Nefarem »

- Można atakować sojuszników.
- Podeszłem obiema małpami pod EON przed przyprowadzeniem blackmena do tych dwóch gości na dole i rozpoczęła się następna misja.
- Dla lepszego efektu proponuję dać komendę na obracanie się postaci które ze sobą rozmawiają bo rozmawiają stojąc plecami do siebie co trochę źle wygląda.
- Brak szybkiego wznowienia.
- Jest cel ucieknijcie podczas gdy i tak najpierw trzeba znaleść drugą małpę.
A co do innych hostingów, to nie wiem jakie miałeś na myśli ale są takie które nie wymagają posiadania konta.
Last edited by Nefarem on Mon Sep 26, 2016 11:39 pm, edited 1 time in total.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Mensajes: 696
Registrado: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Bestia

Post por Gelwe »

Don Hard wrote:Nie mam kont na innych hostingach, a OW mam nosteam. :aminvis:
Wyczuwam kolejne troll konto blackmena.
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
nadwrazliwosc_zebow
Soldier level 4
Soldier level 4
Mensajes: 91
Registrado: Wed Jan 09, 2013 2:48 pm

Re: Bestia

Post por nadwrazliwosc_zebow »

z ogólnych rzeczy:
- część misji masz w folderze __AM, część w folderze _AM, w związku z czym jak sobie człowiek samemu nie poprawi to druga misja się nie załaduje
- mapy z kampanii, ogrywane po wielokroć

z misji 1:
- nie trzeba wracać małpami do bazy, wystarczy je od razu wysłać do EON-a
- można atakować sojuszników
- walka jedną małpą praktycznie jest bez sensu, dopiero dwie mają jakieś szanse z żołnierzami, więc kilka pierwszych podejść to zabawa w kotka i myszkę
- w ogóle dlaczego rosyjscy żołnierze w przeszłości, widząc małpy, od razu do nich strzelają bez rozkazu? :O nawet jeśli ta małpa ma kałacha w ręce, to to nie jest oczywista sytuacja
- przydałby się jakiś komunikat, tłumaczący, że jakimś fartem te małpy wylądowały tak blisko od siebie, i dokąd mają się udać. skoro rozumiały rozkazy naukowca, to jakiś przekaz dla nich w przeszłości też powinien być

z misji 2:
- zastanawiałem się, dlaczego mój warsztat buduje wóz, skoro nie mam żadnego mechanika i wszyscy ludzie są zajęci czym innym:
Spoiler:
Image
- otóż okazało się, że w środku siedzi... rosyjski mechanik, który ten czołg sobie zbudował, a potem mnie nim zaatakował :O
Spoiler:
Image
- po co są aż tak częste zrzuty skrzyń? biorąc pod uwagę że mogę zbudować tylko kilka czołgów za 35 skrzynek i ewentualnie trochę umocnień, a zrzuty są tak częste, że potrzeba komory (której nie ma) żeby za nimi nadążyć, to po jakimś czasie te skrzynki są tylko zawalidrogą.
- wszystkie ataki co do joty takie same
- w miejscu spawnowania wrogich ataków stoi po chwili od cholery ruskich ciężkich czołgów, które nie dojechały do mojej bazy i po prostu tam utknęły. większość z nich po czasie nie ma paliwa, ale nadal przy samym skrzyżowaniu zaraz za moim polem widzenia stoi z 10 działających. mając tylko najlżejsze ręcznie sterowane czołgi z karabinami maszynowymi, jednego mechanika lepszego od rosyjskich i ogólnie garstkę ludzi, szanse są praktycznie zerowe...
- w lewym górnym rogu mapy zostawiłeś złoże ropy, ale nawet nie można go wykorzystać
- trochę nielogiczne wydaje mi się, że przychodząc małpami do bazy, przejmuję nad nią dowództwo
User avatar
Don Hard
Soldier level 5
Soldier level 5
Nepal
Mensajes: 242
Registrado: Thu May 28, 2015 7:40 pm
Location: Lechia

Re: Bestia

Post por Don Hard »

nadwrazliwosc_zebow wrote:z ogólnych rzeczy:
- część misji masz w folderze __AM, część w folderze _AM, w związku z czym jak sobie człowiek samemu nie poprawi to druga misja się nie załaduje
- mapy z kampanii, ogrywane po wielokroć

z misji 1:
- nie trzeba wracać małpami do bazy, wystarczy je od razu wysłać do EON-a
- można atakować sojuszników
- walka jedną małpą praktycznie jest bez sensu, dopiero dwie mają jakieś szanse z żołnierzami, więc kilka pierwszych podejść to zabawa w kotka i myszkę
- w ogóle dlaczego rosyjscy żołnierze w przeszłości, widząc małpy, od razu do nich strzelają bez rozkazu? :O nawet jeśli ta małpa ma kałacha w ręce, to to nie jest oczywista sytuacja
- przydałby się jakiś komunikat, tłumaczący, że jakimś fartem te małpy wylądowały tak blisko od siebie, i dokąd mają się udać. skoro rozumiały rozkazy naukowca, to jakiś przekaz dla nich w przeszłości też powinien być

z misji 2:
- zastanawiałem się, dlaczego mój warsztat buduje wóz, skoro nie mam żadnego mechanika i wszyscy ludzie są zajęci czym innym:
Spoiler:
Image
- otóż okazało się, że w środku siedzi... rosyjski mechanik, który ten czołg sobie zbudował, a potem mnie nim zaatakował :O
Spoiler:
Image
- po co są aż tak częste zrzuty skrzyń? biorąc pod uwagę że mogę zbudować tylko kilka czołgów za 35 skrzynek i ewentualnie trochę umocnień, a zrzuty są tak częste, że potrzeba komory (której nie ma) żeby za nimi nadążyć, to po jakimś czasie te skrzynki są tylko zawalidrogą.
- wszystkie ataki co do joty takie same
- w miejscu spawnowania wrogich ataków stoi po chwili od cholery ruskich ciężkich czołgów, które nie dojechały do mojej bazy i po prostu tam utknęły. większość z nich po czasie nie ma paliwa, ale nadal przy samym skrzyżowaniu zaraz za moim polem widzenia stoi z 10 działających. mając tylko najlżejsze ręcznie sterowane czołgi z karabinami maszynowymi, jednego mechanika lepszego od rosyjskich i ogólnie garstkę ludzi, szanse są praktycznie zerowe...
- w lewym górnym rogu mapy zostawiłeś złoże ropy, ale nawet nie można go wykorzystać
- trochę nielogiczne wydaje mi się, że przychodząc małpami do bazy, przejmuję nad nią dowództwo
1. Nie za bardzo wiem jaki wpisać na to kod.
2. To będzie poprawione. :wink:
3. Na tym polega ta misja, żeby unikać wroga i wykorzystywać ukształtowanie terenu. :)
4. Bo mają amerykańskie barwy? W misji 2, Samantha pyta się skąd małpy mają kałachy, a porucznik mówi, że MAJĄ NASZE BARWY. (zresztą porucznik powinien podchodzić do Samanthy, szukam odpowiednich kodów)
5. Małpy były pierwszymi jednostkami amerykańskimi, które przeszły przez EoN, a druga misja dzieje się 3 trzy dni po pierwszej (headers.wri nie działają) i dlatego już możemy zobaczyć pierwszych ludzi.
6. Trolololo, mechanik się zakradł do bazy. :D A tak serio, to wpisałem zły ident warsztatu.
7. Skrzynki zamierzam poprawić by były zrucane np: co 3 minuty by się nie walały po całej mapie.
8. Ataki pozostaną takie jakie były, jedynie zmienię podwozie na średnie, by się nie blokowały. ( a jak dalej się będą blokować to usunę drzewa)
9. Ta misja polega na przechwytywaniu zniszczonych ruskich czołgów, aby je później wykorzystać do ataku na skład.
10. Skoro nie można tego wykorzystać, to może sobie tam zostać.
11. To jest urozmaicenie misji o cel zniszczenia składu. Nie miałem innego pomysłu na nią. :?

Dziękuję wszystkim za opine. :amhello:
User avatar
tomek795
Soldier level 5
Soldier level 5
Poland
Mensajes: 203
Registrado: Fri Dec 17, 2010 5:58 pm

Re: Bestia

Post por tomek795 »

Szybki rush na skład kończy misje w mniej niż minutę :/
User avatar
Don Hard
Soldier level 5
Soldier level 5
Nepal
Mensajes: 242
Registrado: Thu May 28, 2015 7:40 pm
Location: Lechia

Re: Bestia

Post por Don Hard »

Bestia 0.2. (alpha) została wydana!
Lista zmian:
Spoiler:
- Zaatakowanie sojusznika = przegrana.
- Usunięto pierwszy cel misji mapy 01.
- Poprawiono cel misji mapy 01_cont.
- Ataki wroga są mniej zmasowane w misji 02.
- Rosyjski mechanik już nie jest w naszym warsztacie w misji 02.
- Zmiana twarzy ludzi.
- Dodano wrogiego żołnierza do pustego niegdyś bunkra w misji 02.
- Poprawiono statystki ludzi w wrogiej zbrojowni w misji 02.
Download jest podany w pierwszym poście.
Dalej można zgłaszać błędy. :wink:
User avatar
Creative
Blackmen level 100
Blackmen level 100
Poland
Mensajes: 1246
Registrado: Tue Jan 27, 2009 4:07 pm

Re: Bestia

Post por Creative »

Don Hard wrote:Nie mam kont na innych hostingach, a OW mam nosteam. :aminvis:
Poza tym specjalnie dałem w dwa party to, aby pobierać na chomiku bez konta. :amrazz:
Zawsze ktoś Ci może wrzucić tego moda na steama. Na steamie mało osób wie że ktoś wydał tutaj moda ;)
Image
User avatar
Don Hard
Soldier level 5
Soldier level 5
Nepal
Mensajes: 242
Registrado: Thu May 28, 2015 7:40 pm
Location: Lechia

Re: Bestia

Post por Don Hard »

Żeby już zamknąć ten temat. Róbta co chceta. Jak kogoś tak korci, żeby wrzucić ten mod na sztim, to niech sobie go wrzuca. :D
User avatar
Creative
Blackmen level 100
Blackmen level 100
Poland
Mensajes: 1246
Registrado: Tue Jan 27, 2009 4:07 pm

Re: Bestia

Post por Creative »

Don Hard wrote:Żeby już zamknąć ten temat. Róbta co chceta. Jak kogoś tak korci, żeby wrzucić ten mod na sztim, to niech sobie go wrzuca. :D
Ok. Jeśli chcesz żebym wrzucił Ci moda na stima. To na PW wyślij mi jakiś opis moda by jako tako wyglądało :)
Image
User avatar
Don Hard
Soldier level 5
Soldier level 5
Nepal
Mensajes: 242
Registrado: Thu May 28, 2015 7:40 pm
Location: Lechia

Re: Bestia

Post por Don Hard »

Creative wrote:
Don Hard wrote:Żeby już zamknąć ten temat. Róbta co chceta. Jak kogoś tak korci, żeby wrzucić ten mod na sztim, to niech sobie go wrzuca. :D
Ok. Jeśli chcesz żebym wrzucił Ci moda na stima. To na PW wyślij mi jakiś opis moda by jako tako wyglądało :)
Już napisałem ci na PW. :)
Responder