Page 1 of 4

Premiera Apocalyptic War Episode One

Posted: Sat Dec 09, 2017 2:02 pm
by Mart
Premiera Apocalyptic War Episode One!!!

Kilka słów od autora:
W ostatnim czasie bardzo modne jest wydawanie gier w kawałkach. To dlaczego by nie wydać moda w kawałkach? Pracę nad modyfikacją zacząłem już w 2011 roku. Na przestrzeni tych lat jego koncepcja, fabuła i misję ulegały różnym przeobrażeniom. Aktualnie mod posiada 10 misji z czego 10 misja jest jedynie wstępem do drugiego epizodu. Postanowiłem podzielić moda na dwa epizody z tego względu, iż nie wiem czy dam radę ukończyć go sam, a dwa to to, że nie wiem czy będzie się to opłacało. Być może mod jest na tyle słaby, że nie warto go kończyć. A być może znajdą się chętne osoby, które pomogą mi doprowadzić to dzieło do końca.
Nie jestem jakimś wybitnym znawcą saila, więc kod jakim pisane były misję jest dosyć prymitywny. Jednak jeżeli coś jest głupie, a działa to znaczy, że nie jest głupie :D W modzie postawiłem głównie na fabułę, kreację postaci oraz budowanie klimatu. To czy mi się to udało, ocenicie sami :)
Jeżeli ktoś by pokusiłby się o tłumaczenie dialogów na angielski, niech się śmiało zgłasza :arhello:

Skrótowy opis fabuły:
Miejsce akcji Apocalyptic War osadzone jest w kilka tygodni po wybuchu bomby syberytowej na głównym złożu syberytu (zgodnie z chronologią z kampanii Amerykańskiej). Peter Roth pomylił się, a sam wybuch nie doprowadził do reakcji łańcuchowej. Między rozbitymi frakcjami rozpoczęła się walka o ostatnie istniejące złoża syberytu. Wcielamy się w postać porucznika Matthew Baginsa, oficera po przejściach. Czy podoła wyzwaniom jakie go czekają? Czy odkryje swoje przeznaczenie? Tego wszystkiego dowiesz się grając w Apocalytpic War Episode One. W czasie gry spotkasz znane postacie z oryginalnej kampanii, a także zupełnie nowe. Mod oferuje również, kilka zmodyfikowanych technologii. Zapraszam do rozgrywki :)

Parę screenów:
Image
Image
Image

Wersja na Steam powinna pojawić się kiedy wyjdzie epizod drugi, oraz mod zostanie przetłumaczony na język angielski
link do pobrania: KLIK

XviD codec do możliwości odtwarzania intr w grze: KLIK

Mod był testowany, jednak bugi leżą w naturze OW, także różnie może być :D Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi przy dotychczasowych pracach nad modyfikacją.

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Posted: Sat Dec 09, 2017 4:32 pm
by cassa123
zaczynam pobierac

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Posted: Mon Dec 11, 2017 9:27 am
by Ralf32
Problem 7 misja podróż do bazy przymierza nie rusza po wczytaniu 2 mapki po dialogu z Heike jest cel nieosiągalny i stop

PS1: Dopóki pamiętam w 06 jest błąd z medalami jeśli nie zniszczymy własnej bazy wyskakuje komunikat jeśli dobrze pamiętam że nie zniszczyliśmy rosyjskiej.

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Posted: Mon Dec 11, 2017 10:40 am
by Mart
Ralf32 wrote:
Mon Dec 11, 2017 9:27 am
Problem 7 misja podróż do bazy przymierza nie rusza po wczytaniu 2 mapki po dialogu z Heike jest cel nieosiągalny i stop
Dziwne, u mnie ten błąd nie występuje. U Nefarema przy strimingu też go nie było. Grasz na najnowszym patchu? Jeżeli nie to tu łap linkhttp://www.owsupport.com/files/Release_ ... 30_RC4.rar

Jeśli to nie to, spróbuj tego:

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Posted: Mon Dec 11, 2017 11:05 am
by Ralf32
Błąd wystąpił losowo w pewnym momencie ruszyło ale przez błąd nowa próba i błąd znowu się pojawił ;/

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Posted: Mon Dec 11, 2017 2:16 pm
by MasterKiller
Zatrzymałem się na 9 misji, i dalej nie dałem rady ruszyć. Jak niby dwoma tymi mocnymi laserami mam zatrzymać szarżę chyba 20 czy 30 czołgów z czego połowa to rakiety, które zdejmują koszary na 3(SŁOWEM TRZY!!) strzały? Przeszedłem w bok, do tej mniejszej bazki ale potem odpalił się skrypt, który spawnował jakiegoś gościa w takim miejscu, że ruscy go od razu zabijali, i był komunikat o przegranej. Wyśrubowany poziom trudności to jedna z wad tego moda. Ja rozumiem, że nie ma być zbyt łatwo, ale te podniesienie poziomu dmg tym rakietom do takiego stopnia, że wszystko leci na 2 hity to przegięcie - do tego, nie wiem czy to specjalny zabieg, ale te rakiety mają zasięg widzenia prawie jak radar(a strzału to chyba z 30 jednostek). W każdej misji użeramy się z gigantycznymi atakami(grałem na średnim poziomie) na naszą bazę albo w kilka osób rozwalamy całą przeciwnika ogrywając średnie AI. Otoczka fabularna jest bardzo fajna, intra, fragmenty misji w których się nie walczy ciekawie wprowadzają w skomplikowany świat; generalnie historia jest dobrze skonstruowana, ale odbiór strasznie psują wszędobylskie literówki, braki przecinków i kiepska stylistyka dialogów. Jeśli chodzi o błędy, to znalazłem kilka: w 9 misji, gdy bombardują nam bazę i odpala się InGameOn czasem losowo zginie jakiś koleś, i przegrywamy; czasem, tak jak poprzednicy pisali, w 7 misji postacie nie chcą ruszyć, w intrze do misji w Iraku na dole zostało menu z jakiejś gierki i mapa jest dziwnie ucięta, no i masakryczna ilość literówek i braków przecinków, a nawet ortografów(!). Jakbym miał podsumować plusy i minusy:

+ ciekawa fabuła
+ dużo postaci całkiem wyrazistych
+ bardzo dobry pomysł z intrami w .avi przed misjami, choć wykonanie średnie(stylistyka)
+ bardzo dobry pomysł z przerywnikami na stacji benzynowej, w iraku czy pod ta latarnia

+- takie sobie mapy

- spodziwałem się chociaż z jednej nowej broni
- wyśrubowany poziom trudności
- nie podoba mi się pomysł z OP brońmi
- masakryczna ilość literówek
- słabe dialogi
- w misjach są zbyt długie momenty, w których nic się nie dzieje, jak np. w 2 i 5, kiedy mamy zniszczyć baze Rusków, średni level design


ogólnie szkoda, bo po filmie kwantowego zatytułowanym "Mod prawdziwie fabularny" spodziewałem się rzeczywiście porządnego podejścia do kwestii RPGowych OWara. Choć tak jak mówie, sam zarys fabuły jest fajny i te zwroty akcji, i jej prowadzenie, tylko słabe dialogi psują cały odbiór tego. Ogółem mod jest całkiem fajny, wreszcie coś co ma jakąś sensowną fabułę, no ale spory niedosyt zostawia.

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Posted: Mon Dec 11, 2017 3:06 pm
by Mart
Jeżeli dobrze, podejdzie się do 9 misji, odparcie ataków jest banalne. Należy zrobić kilka zdalnych laserów na zaawansowanym podwoziu i manewrowac nimi miedzy czolgami wroga na przedpolu. Trzeba zebrac syba z porzuconej bazy na wschodzie i rozwinac techy. Przyda się tez kilka wiezyczek z hg i koszary. Trzeba dbac o lasery bo syba jest niewiele.

Ogolnie to dzięki za ocenę. Co do dialogów to zgodzę się, że interpunkcja nie jest moją mocną stroną i pojawiają się literówki czy inne błędy. (Swego czasu podejrzewano u mnie dysgrafie i dysleksje, do tej pory potrafie nieswiadomie walnac ortografa mimo, ze wiem jak piszę się poprawnie dane słowo). Ale czy dialogi faktycznie są słabe? Chodzi Ci o składnie? Zle się je czyta?

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Posted: Mon Dec 11, 2017 3:13 pm
by Serpent
Moim zdaniem dialogi są bardzo dobre, wprowadzają świetny klimat. Jedyne do czego mogę się w tej kwestii przyczepić to to że niektóre scenki dialogowe trwają po 5 minut ;d

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Posted: Mon Dec 11, 2017 3:16 pm
by Serpent
PS: Mart wbijaj na strim do Nefka

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Posted: Mon Dec 11, 2017 4:05 pm
by Mart
Co do 9 misji jest błąd w kodzie i kod ataku uruchamia się za szybko. Nie mam pojęcia skąd się to wzięło. Wkrótce to naprawię.

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Posted: Mon Dec 11, 2017 4:32 pm
by MasterKiller
No np.:

$ Khattam8
- Widzi pan, każda akcja wywołuje rekacje. Wybuch na głównym złożu syberytu doprawdził do uwolnienia ogromnych ilości energii, która nie została w całości uwolniona i zmaterializowana.

2 literówki, ktore bez problemu wylapalby Word i do tego blad logiczny (zostala uwolniona energia, ktora nie zostala w calosci uwolniona)(???)

$ Nin2
- O! Miło pana widzieć! Pozwólcie, że przedstawie porucznik Matthew Bagins, kapral Nancy Graves.

dopeiro za drugim razem sie zorientowalem, kto jest przedstawiany komu :D

w tej samej misji byl jeden dialog, w którym brak przecinka kompletnie zmienil podmiot o ktorym mowiono, i w rezultacie cala wypowiedz byla bez sensu, tylko nie moge go znalezc. Nie ma sensu wypisywac wszystkiego, po prostu nie podobaja mi sie dialogi i tyle :D Moze jestem za bardzo wyczulony, w swoim modzie kazdy dialog poprawialem po pare razy :D

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Posted: Mon Dec 11, 2017 5:09 pm
by Serpent
Nazi grammar :D

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Posted: Mon Dec 11, 2017 5:16 pm
by Mart
MasterKiller wrote:
Mon Dec 11, 2017 4:32 pm
No np.:
$ Khattam8
- Widzi pan, każda akcja wywołuje rekacje. Wybuch na głównym złożu syberytu doprawdził do uwolnienia ogromnych ilości energii, która nie została w całości uwolniona i zmaterializowana.
Wybuch uwolnił energię, która nie została uwolniona w całości do materialnego wymiaru, ot i cała tajemnica :D

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Posted: Mon Dec 11, 2017 5:22 pm
by Nefarem
Pełny gameplay z moda, uwaga spojlery !
Spoiler:Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Posted: Wed Dec 13, 2017 12:18 am
by Mart
Zbierając poszczególne opinie na temat tego epizodu w niedługim czasie powinna ujrzeć światło dzienne aktualizacja, która zbalansuje rozgrywkę i poprawi błędy (przejrzę jeszcze raz dialogi, których jest tu naprawdę dużo, były pisane w różnych odstępach czasowych i poprawię najlepiej jak potrafię - a speszjal for MasterKiller, bo wszedł mi na ambicję :D).

PS. Tak sobie myślę, że wydawanie moda w dwóch epizodach nie jest wcale złym pomysłem. Pokazuje to czego oczekują odbiorcy, oraz pozwala poprawiać błędy, tak by finalna wersja moda miała ich jak najmniej.

PS2. OW wymiera