Video Poradniki - Dla Początkujących

Wszelkie pytania na temat SAIL'a i modowania OW.

Czy obecne poradniki pomogły Ci w pracy z edytorem/Sailem ?

Pomogły
6
55%
Nie wszystko jest jasne
0
No votes
Zabrakło bardziej zaawansowanych rzeczy
4
36%
Poradnik nie do końca mi pomógł
1
9%
 
Total votes: 11

User avatar
MrMentor
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 80
Joined: Thu Aug 28, 2014 1:13 pm
Location: Poland

Re: Video Poradniki - Dla Początkujących

Post by MrMentor »

Anarchy wrote:Ja tam zawsze czytałem 'jankes'.
Zależy z jakiego języka jest ten nick. Jeżeli ma on znaczyć 'pech', 'pechowiec' to powinien być pisany 'jinx' i wtedy by to pasowało do wymowy (dżinks). Najwyżej, że jest to twór własny autora.

Co do poradników to 10 lat temu nikt nie miał pewnie takiej wiedzy, żeby taki poradnik stworzyć, poza programistami OW.

A co do filmików to strasznie mnie gryzie po uszach 'Arena' zamiast 'Area' i kilka innych spolszczonych wyrazów. ;)
User avatar
Jeanks
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 305
Joined: Fri Feb 16, 2007 1:34 pm
Location: Grudziądz

Re: Video Poradniki - Dla Początkujących

Post by Jeanks »

MrMentor wrote:
Anarchy wrote:Ja tam zawsze czytałem 'jankes'.
Zależy z jakiego języka jest ten nick. Jeżeli ma on znaczyć 'pech', 'pechowiec' to powinien być pisany 'jinx' i wtedy by to pasowało do wymowy (dżinks). Najwyżej, że jest to twór własny autora.

Co do poradników to 10 lat temu nikt nie miał pewnie takiej wiedzy, żeby taki poradnik stworzyć, poza programistami OW.

A co do filmików to strasznie mnie gryzie po uszach 'Arena' zamiast 'Area' i kilka innych spolszczonych wyrazów. ;)
No to konieczne. Zwykle posługuje się angielskim także w nazewnictwie funkcji czy bloków ale tutaj stosuję polski dla łatwiejszego zrozumienia tym co mają z angielskim problem no i ogólnie by im było łatwiej kumać poszczególne rzeczy. Myślę, że w poradnikach dla średniozaawansowanych z tego zrezygnuje.

P.S: Co do wiedzy no to taki poradnik 10 lat temu chyba tylko Radzio mógł zrobić. Dopiero w 2006 roku więcej polaków zaczęło modować czy też poznawać SAIL np NNPlaya no ale widocznie zabrakło chęci.
Jeanks zgarnia wszystko ot co xD
MasterKiller
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 343
Joined: Tue Aug 09, 2011 5:51 pm

Re: Video Poradniki - Dla Początkujących

Post by MasterKiller »

Ja to bym chcial poradnik odnoscie makr(makrów? makier??) bo ni uja nie wiem jak toto dziala xd ale to pewnie gdzies w odc. 45 ;P
Wszyscy jesteśmy żołnierzami: WYDANE
https://original-war.net/files.php?id=174
User avatar
MrMentor
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 80
Joined: Thu Aug 28, 2014 1:13 pm
Location: Poland

Re: Video Poradniki - Dla Początkujących

Post by MrMentor »

Jeanks wrote: No to konieczne. Zwykle posługuje się angielskim także w nazewnictwie funkcji czy bloków ale tutaj stosuję polski dla łatwiejszego zrozumienia tym co mają z angielskim problem no i ogólnie by im było łatwiej kumać poszczególne rzeczy. Myślę, że w poradnikach dla średniozaawansowanych z tego zrezygnuje.
To jak już musisz to czytaj zapis czyli '/area/' zamiast '/eria/', ale nie wymyślaj areny :D Zmieniasz zupełnie znaczenie słowa. Nie stawiasz jednostek na arenie, ani tej areny nie zaznaczasz. Zaznaczasz, bądź stawiasz w obszarze, strefie.

Jeżeli dociągniesz serię do końca, to pewnie będzie ona używana przez dłuższy okres czasu niż kilka miesięcy.
Nie zrozum mnie źle. To co robisz jest potrzebne, ale takie smaczki można poprawić ;)
MasterKiller wrote:Ja to bym chcial poradnik odnoscie makr(makrów? makier??) bo ni uja nie wiem jak toto dziala xd ale to pewnie gdzies w odc. 45 ;P
Makro to nic innego jak funkcja - czyli zbiór komend który ma ci pomóc zautomatyzować jakiś proces.

Np. Zamiast pisać kilkanaście razy to samo:

Code: Select all

- wybierz jednostkę z identyfikatorem X
- idź do punktu 1
- idź do punktu 2
- idź do punktu 3
itd.
Piszesz sobie makro/funkcję, która będzie zawierać to co powyżej:

Code: Select all

idź_po_punktach(X, punkty)
begin
- wybierz jednostkę z identyfikatorem X
- idź do punktu 1
- idź do punktu 2
itd.
end;
A później gdzieś w kodzie jak potrzebujesz to wywołujesz makro/funkcję zamiast przepisywać cały kod:

Code: Select all

idź_po_punktach(McMillan, [[1,4],[1,10],...])
W ten sposób oszczędzasz dużo miejsca, kod jest bardziej czytelny i jak chcesz poprawić działanie tego makra/funkcji to poprawiasz tylko w jednym miejscu zamiast w kilkunastu.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Video Poradniki - Dla Początkujących

Post by Antitheus »

User avatar
Jeanks
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 305
Joined: Fri Feb 16, 2007 1:34 pm
Location: Grudziądz

Re: Video Poradniki - Dla Początkujących

Post by Jeanks »

Dzięki za wstawkę. Wszelkie niejasności czy też niedociągnięcia także z mojej strony zostaną wyjaśnione w kolejnych odcinkach i tak za każdym razem. Nagrywam "na żywo" i czasem mi się coś przestawi w głowie także z góry sorka ;]

// lajtowo, zawsze jak coś wstawi się ramkę z komentarzem i po problemie :P
Jeanks zgarnia wszystko ot co xD
User avatar
Jeanks
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 305
Joined: Fri Feb 16, 2007 1:34 pm
Location: Grudziądz

Re: Video Poradniki - Dla Początkujących

Post by Jeanks »

Na jakiś czas zawieszone zostanie wydanie kolejnych odcinków.

Powód: Prowadzę działalność gospodarczą i obecnie zbliża się okres w którym będę miał co raz więcej pracy z tym związanej więc mój mod Revenge and Crusade który niedawno zapowiedziany został na moddb.com także narazie jest wstrzymany (ukończyłem pięć misji). Gdy tylko pracy będzie mniej będę się starał jakiś odcinek dograć, ale cóż jak to w handlu mówią "sezon wre ..." xD

Chciałbym aby każdy wypowiedział się czy poradniki były czytelne i przede wszystkim czy komuś kto mial nie wiedzę się przydały.
Jeanks zgarnia wszystko ot co xD
Markok
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 314
Joined: Thu Sep 04, 2014 12:53 am
Location: Oberschlesien
Contact:

Re: Video Poradniki - Dla Początkujących

Post by Markok »

Dzięki Tobie w końcu chwyciłem się SAIL'a chociaż co sylwester przez parę lat sobie wmawiałem że to jest ten rok (ale po wytrzeźwieniu już o tym nie pamiętałem..), właśnie tego brakowało na scenie -> tutka w filmiku! czytanie co i jak, a oglądanie jak ktoś inny to robi to dwie odmienne rzeczy :)
Także wielkie dzięki, po ostatnim filmiku już ogarnąłem wszystko na tyle by zacząć samemu odkrywać bogactwo SAIL'a, więc szkoda, że na razie przerwa w nadawaniu, ale aż tak to nie doskwiera, jeśli już zna się podstawy i brnie głębiej.
+1 do modmakerów na scenie OW :arhello:
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Video Poradniki - Dla Początkujących

Post by Serpent »

Markok wrote: +1 do modmakerów na scenie OW :arhello:
Kurde, chyba też muszę coś nagrać :lol:


To tylko żart ;D
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Post Reply