Pierwszy mod

Wszelkie pytania na temat SAIL'a i modowania OW.
User avatar
archanix
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 92
Joined: Mon May 23, 2011 6:34 am

Re: Pierwszy mod

Post by archanix »

Markok wrote:archanix ja Cię widzę bardzo dobrze.
Aaaa zboczeniec...
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Pierwszy mod

Post by Antitheus »

Markok wrote:My natomiast powinniśmy się skupić na tym co jest dobre dla młodych modderów (videoporadniki) jak i nieco starszych, jak ja, którzy doskonalą swoje umiejętności po przyzwyczajeniu się do SAIL'a
Uroki wideoporadników - dają tylko ogląd dla NAJNOWSZYCH userów. Reszta sprowadza się do powielania "kroków", które prezentuje modder. Poradniki tekstowe czy jakiekolwiek książki fachowe dają pełen ogląd podchodzenia do problemu w sposób kreatywny. Poradnik wideo zawsze będzie okrojony - to wynika z racji ograniczeń technicznych tego medium. Jeżeli chce się być dobrym fachowcem - nie da się wybrać żadnego skrótu. Droga prowadzi tu albo przez setki godzin własnych doświadczeń - prób i błędów albo przez zapoznanie się z odpowiednimi publikacjami i dziesiątkami godzin praktyki (w tym prób i błędów).
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Pierwszy mod

Post by Serpent »

W swoim poradniku starałem się jak najbardziej przejrzyście i zrozumiale opisać każde z zagadnień. Jak ktoś ma problemy żeby to przeczytać i coś skumać to wynika że to nie jest wina poradnika ;p
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
archanix
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 92
Joined: Mon May 23, 2011 6:34 am

Re: Pierwszy mod

Post by archanix »

Antitheus wrote:
Markok wrote:My natomiast powinniśmy się skupić na tym co jest dobre dla młodych modderów (videoporadniki) jak i nieco starszych, jak ja, którzy doskonalą swoje umiejętności po przyzwyczajeniu się do SAIL'a
Uroki wideoporadników - dają tylko ogląd dla NAJNOWSZYCH userów. Reszta sprowadza się do powielania "kroków", które prezentuje modder. Poradniki tekstowe czy jakiekolwiek książki fachowe dają pełen ogląd podchodzenia do problemu w sposób kreatywny. Poradnik wideo zawsze będzie okrojony - to wynika z racji ograniczeń technicznych tego medium. Jeżeli chce się być dobrym fachowcem - nie da się wybrać żadnego skrótu. Droga prowadzi tu albo przez setki godzin własnych doświadczeń - prób i błędów albo przez zapoznanie się z odpowiednimi publikacjami i dziesiątkami godzin praktyki (w tym prób i błędów).
Tak, tylko że idea jest taka że człowiek powinien się przyzwyczaić do mentalnego tworzenia i załapać logikę na swój własny sposób. Pisząc tabele ignorujecie komunikację niewerbalną co tylko utrudnia załapanie tematu i sprawia wrażenie że macie absolutnie w du**e innych.
Markok
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 314
Joined: Thu Sep 04, 2014 12:53 am
Location: Oberschlesien
Contact:

Re: Pierwszy mod

Post by Markok »

No i dobrze, że wideo będzie zawsze okrojone, w ten sposób łatwiej dotrze do świeżego odbiorcy, wyraziłem tylko swoją osobistą opinię z punktu widzenia totalnego świeżaka na temat wideoporadników i ich tekstowych kuzynów, to jest jak z meblami z IKEI, dużo łatwiej je nam poskładać z rysunkami do wglądu niż z dajmy na to tekstowym poradnikiem jaka część łączy się z jaką, za to ich pracownik przez swoje doświadczenie na pewno szybciej poskłada to z pamięci albo z tekstowej ściągi, bo zna każdy schemat na pamięć.

Serpent Twój poradnik nie jest zły, dla kogoś zaczynającego od tworzenia map, skoro nie ma tam ani linijki o SAIL-u, to może jednak go tak dobrze nie znasz albo Ci się zwyczajnie nie chce.. (tak, tak, raczej to drugie)
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Pierwszy mod

Post by Serpent »

Markok wrote: Serpent Twój poradnik nie jest zły, dla kogoś zaczynającego od tworzenia map, skoro nie ma tam ani linijki o SAIL-u, to może jednak go tak dobrze nie znasz albo Ci się zwyczajnie nie chce.. (tak, tak, raczej to drugie)
To że jest niedokończony to inna sprawa :D
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Post Reply