Chernobylite(jesień 2019) PC

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
User avatar
Mari
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Mensajes: 244
Registrado: Sat Dec 02, 2006 10:32 pm

Chernobylite(jesień 2019) PC

Post por Mari »

Witam, ostatnio czytając czasopismo CD-Action natknąłem się na grę pt. „Chernobylite".
Jest to survival horror, którego akcja toczy się wokół elektrowni atomowej w Czarnobylu.
W skrócie naukowiec Igor traci w wyniku katastrofy swoją ukochaną i po 30 latach wraca dowiedzieć się o tej katastrofie jak najwięcej. Tajemnicza substancja - czarnobylit sprawia, że dawka promieniowania jest stale wysoka.
W pobliżu czają się żołnierze, którzy chcą wszystko otoczyć tajemnicą i wziąć sprawy w swoje ręcę.
Jak to na survival horror przystało amunicji jest niewiele, gra zaleca bardziej przekradać się za plecami wrogów.
Są tam też różnej maści potwory i nadnaturalne zjawiska. Z tego co jest napisane wynika, że fabuła gry jest nieliniowa.
Twórcy robili zdjęcia prawdziwego Czarnobyla i na ich podstawie tworzyli obiekty w grze.
Do zabawy dołączą do nas również kompani, którym będziemy mogli przydzielać zadania i dbać o ich potrzeby.
Autor recenzji porównuje grę do Silent Hill. Jest wzmianka, że będzie także oryginalny system craftingu, aczkolwiek za dużo o tym nie napisali. Gra zapowiada się nieźle, sam będę planował zakup, ewentualnie spróbuje na razie dema jak wyjdzie.

Screeny z gry w spoilerze:
Spoiler:
Image
Image
Image
Opis na gryonline: https://www.gry-online.pl/gry/chernobylite/za530b

Wymagania:

Rekomendowane: Intel Core i7-4790K 4.0 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza, 45 GB HDD, Windows 7(SP1)/8/10 64-bit Minimalne: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 / Radeon HD 7870 lub lepsza, 45 GB HDD, Windows 7 SP1 64-bit

Źródło: https://www.gry-online.pl/

Wymagania wiekowe: 18 lat

Gra ma wyjść na jesień 2019.

Zapraszam do dyskusji o tej grze.
Do you not know that you are a temple of God and that the Spirit of God dwells in you?If any man destroys the temple of God, God will destroy him, for the temple of God is holy, and that is what you are. 1 Kor 3,16-23
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Mensajes: 696
Registrado: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Chernobylite(jesień 2019) PC

Post por Gelwe »

Na skrinach artach wygląda jak STALAKER (ciekawe czemu :D), spore wymagania mogą sugerować sporą grę. Nie porzucaj tego tematu i wrzucaj aktualizacje jeśli się coś pojawi :arhello:
Last edited by Gelwe on Fri Mar 15, 2019 9:48 pm, edited 1 time in total.
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
User avatar
Creative
Blackmen level 100
Blackmen level 100
Poland
Mensajes: 1246
Registrado: Tue Jan 27, 2009 4:07 pm

Re: Chernobylite(jesień 2019) PC

Post por Creative »

Ja tam wolę sobie pograć w Metro 2033, last light (Redux) i Exodus.
Image
User avatar
Mari
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Mensajes: 244
Registrado: Sat Dec 02, 2006 10:32 pm

Re: Chernobylite(jesień 2019) PC

Post por Mari »

@Gelwe

Faktycznie moje niedopatrzenie, że to nie screeny tylko arty, ale tak na szybko szukałem, bo samych screenów nie znalazłem. Właśnie tak po tym poście mnie naszła myśl, że dopóki w sumie kompa nie zmienię to nie pogram, ale bardzo lubię temat gier komputerowych, więc podjąłem się tego wątku. Jak coś znajdę to wrzucę.

@Creative

Oczywiście, każdy ma swoje upodobania i możesz grać w co chcesz.
Natomiast jeżeli grałeś w podobnę pozycję to warto przynajmniej zobaczyć demo(jak wyjdzie), które jak przypuszczam będzie darmowe.

@MarkedOne

Nawet nie wiedziałem, że to błąd, aczkolwiek dobrze jest wiedzieć takie rzeczy, żeby na przyszłość być doinformowanym.
Co do tej sprawy z grupa na FB to wygląda dość niesmacznie z ich strony i nietaktownie. Natomiast ważne jest, że wspomniany przez Ciebie nadchodzący Stalker 2 jest dobrym wyznacznikiem porównawczym, czego grze brakuje, a co wyszło idealnie.

Dziękuję wszystkim za konstruktywne opinie i komentarze.

Pozdrawiam serdecznie.
Do you not know that you are a temple of God and that the Spirit of God dwells in you?If any man destroys the temple of God, God will destroy him, for the temple of God is holy, and that is what you are. 1 Kor 3,16-23
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Mensajes: 696
Registrado: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Chernobylite(jesień 2019) PC

Post por Gelwe »

Mari wrote: Sat Mar 16, 2019 1:46 pm @Gelwe

Faktycznie moje niedopatrzenie, że to nie screeny tylko arty, ale tak na szybko szukałem, bo samych screenów nie znalazłem. Właśnie tak po tym poście mnie naszła myśl, że dopóki w sumie kompa nie zmienię to nie pogram, ale bardzo lubię temat gier komputerowych, więc podjąłem się tego wątku. Jak coś znajdę to wrzucę.
Skrinów brak pewnie z powodu wczesnego etapu. Chociaż stawiam że nie mają jeszcze nic zrobionego.
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
Responder