Rozwój Original War

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
Radzio
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 2898
Joined: Fri Jul 28, 2006 10:58 am
Location: Bialystok, Poland

Re: Rozwój Original War

Post by Radzio »

A meritum jest takie, że IDEA nie odpisuje na maile od nikogo.
Innymi słowy wycieczka do Czech wskazana ^^
KiLeR
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 36
Joined: Tue Aug 25, 2009 10:10 pm

Re: Rozwój Original War

Post by KiLeR »

Czyli znow zatrzymaliscie sie w martwym punkcie.
czekajac na patch 1.11 mozemy tu pisac jeszcze pol roku ,rok, 2 nie lepiej podlaczyc oczekiwane cb pod jakis patch wedlug was najlepszy niewiem chocby 1.02(PROPOZYCJA) ro***bac zlo jakim stał sie ms wrocic na GSA czyli wrocic do czasow o ktorych tak zawsze dobrze mowiliscie mowie tu do (Radzia i Yuriego i reszty starych graczy), wprowadzic dobra reklame waszego patcha.
Ja ciagle nie rozumiem po co wam ten patch 1.11 jak macie tyle patchy albo mi sie wydaje albo niektórzy tu maja racje i potrzebujecie tej wladzy (chociaz w to nie wieze) i mozliwe ze nie macie tego cb(w co juz bardziej wieze).

A patch Haxegona moze i byl zlem wcielonym wedlug tu niektórych ale wole miec alternatywe chocby taka gdzie wszystko działalo, nie bylo errorow ,obserwator dzialal bylo poloczenie z ms i odzielne lobby gdzie zadzil jak to okreslili tu nie ktorzy Haxegon (niektorym to nie pasowalo) co historia scenki pokazuje, mozliwosc podoczenia sie pod serwery ms. Tylko Haxegon nie gra juz z 1,5 roku niewiem dlaczego mu sie dostalo za patch ktory mogl wam tylko pomoc a nie zaszkodzic stucuk zły bo patcha nie wydaje HAxegon zły bo cos probowal zrobic nawet zcrackowac ow ale cos prubował.

Od 2 lat jest za duzo adminow to nie podlega polemice slownej a całe zlo zaczelo sie od tego ze nie jaki NOSS ktory jak widzialem dosc czesto wypowiada sie na ow suporcie zabral wam adminy na GSa kiedys uwazaliscie ms za zlo wcielone bo wymyslil to stucuk i wy sie boicie wrocic na to GSA bo wiecie ze wam tam znow moga zabrac adminy
Mnie poprostu chodzi o powrot do czasow gdzie bylo dobrze, a nie drazenie do coraz gorszych patchy (sami to stwierdzaliscie nie raz chocby w tym temacie) o powrót do wladzy madrej a nie zastraszanie banami.
User avatar
YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba
Posts: 1395
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:02 am
Contact:

Re: Rozwój Original War

Post by YuriStriatov »

Ja tylko napisze tak:

1. To Stucuk wymyslil MSa i do niego dolaczony chat, to ja i Radzio mu podsunelismy pomysl na obserwatora (notabene z powodu CB wiec daaaawno temu zanim hex nawet na scenie zawital), i to w patchu Stucuka znalazla sie opcja obserwatora poraz pierwszy.

2. Kanal IRC MSa zalozony zostal przezemnie osobiscie (co trudne nie jest, zarejestrowac kanal na dalnecie no ale lol nie o tym mowa) na potrzeby patcha. Oferowalem Stucukowi opa, on nie chcial bo powiedzial ze siedziec tam nie bedzie (co jest zreszta racja), to na opow poszla grupa osob na scenie siedzaca dlugo i w nia zainwestowana.
Wszystko ladnie i super, przychodzi do tego pewnego dnia hex z kolezkami, w tym czasie na msie jest paranoja na granie na bugi (bug z surowcami), tamci graja z tym bugiem, caly ms na nich naskakuje, w efekcie dostaja baniacza od antiego. Nie wybronili sie ze nie czitowali, dowody jakies tam byly, ban zostal.
Na to hex sobie sciaga reshackera, i zmienia dwie linijki tekstu w glownym dll z OW (jedna to adres irc do czatu, druga to wersja patcha zeby bylo ze niby jego) i zaczyna probowac rozpowszechniac na ms. Jego alty dostaja bany, on sam dostaje perma, nikt tego jego patcha nie przyjmuje bo po co, i prawidlowo. Jego patch rozwijany nie jest bo on nie ma zrodla OW tylko sciagnal reshackera i mysli ze swieci (tak jak koledzy z artmoneyem sa wielcy hackers). Wychodzi nowy patch i o hexie kazdy zapomina.

3. Teraz ty Kiler wlazisz tutaj z tak kretynskim postem sorry ale nie da sie tego inaczej nazwac, ja nie wiem skad ty zes taka historie wyciagnal ale ja bym sugerowal sie spytac graczy ktorzy sa na scenie wiecej niz rok, i ktorzy byli na GSA jeszcze zanim patch 1.03 wyszedl, czyli np. mnie a jak mi nie wierzycie to Phantom jest tutaj tez nadal jak i pare innych osob (Lesba chocby). Po pierwsze to nikt z nas nigdy nie mial "admina na gsa". Najlepsze co ludzie mieli to cracki na subscribera i jedyne co im to dawalo to mozliwosc uploadu wlasnego avatara LOL. Noss pisal do gamespaja przez 2 lata zanim z niego zrobili helpera, ale prawde mowiac kazdy mial go gdzies no bo co z tego ze on ma helpera? Banowac nikogo nie mogl, mogl tylko siedziec i swiecic zoltym nickiem. No ale co ma piernik do wiatraka jak z GSA na MS ludzie przeszli dlatego bo na MSie jest latwiej grac? Bo przeciez ja sobie nie wyobrazam jak ktos z nas by mogl kogos "zmusic" zeby przeszedl na MS dla "naszej wladzy" tak jak to bylo nazwane.
A Hexagon (jak wyzej napisane milion razy juz) nic z tym patchem nie zrobil oprocz przekierowania ms czatu na wlasny czat i podpisania wlasnego imienia pod nim, wiec kazdy ma go calkowicie prawidlowo w du**e. On nigdy nie zarzadzal niczym, nie mial wplywu na nic, probowal ale jego metody (czyli podpisywanie sie pod patchami stucuka, granie na bugach w patchu itd.) nikogo nie przekonaly. A na GSA nikt nie wraca z dwoch powodow:
- trudniej jest grac na GSA niz na MS bo nie ma tam ludzi i nie ma po co wracac, dlatego bo:
- GSA ma wiecej wlasnych bugow niz caly 1.11 patch beta do kupy wziety, gamespy powiedzial ze rozwijac GSA juz nie bedzie, czyli pady i crashe i zajmowanie procka i lagi - nie dzieki, i ja i inni ludzie wola grac przez direct connect na MS, a jak sie MS nie podoba to wciaz jest tez hamachi jak chcesz zwolac kolegow.

4. Bez patchy stucuka ta gra juz dawno by byla dead. Nikt by w to nie gral, nic by sie nie rozwijalo, i watpie czy ta strona wogole by stala. Patche to nie jest zadne zlo wcielone i nikt tak nie mysli, a teraz wszystko dazy w dobra strone juz wiec nie gadajcie glupot. Ja i Radzio sie ze Stucukiem dogadalismy i teraz tylko do czechow pisac i jazda.


To tyle na lekcje historii i czasow obecnych. Na koniec jeszcze powiem ze na serio nikt was nie zmusza zebyscie korzystali z MSa jak nie chcecie. Wbrew pozorom nikt tu "wladzy" miec nie chce, bo nie ma nad czym miec wladzy zacznijmy od tego. Nikt tu za nic nie placi i nikt nie ma specjalnych przywilejow. OPowie na kanale sa nie dla nas tylko dla was zebyscie nie musieli sie borykac z cziterami czy trollami na kanale. Wkladamy w ten caly interes wlasna kase i wlasny czas po to zebysmy tak my jak i wy mogli z tego korzystac i po to zebysmy mogli potem powiedziec ze wszyscy tutaj zebrani pomoglismy w rozwoju tej sceny. Jak nie chcecie w tym uczestniczyc to prosze bardzo wroccie sobie na GSA ale ani OW.net ani OWSupport tego popierac nie bedzie.

A CB jest prawie gotowe i bedzie w najblizszym czasie wydane w publike, tym bardziej teraz jak jest opcja zebysmy pomogli Stucukowi w rozwoju patchow OW.
Image
KiLeR
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 36
Joined: Tue Aug 25, 2009 10:10 pm

Re: Rozwój Original War

Post by KiLeR »

No nic zostaje czekac na patcha na ktorego czekamy juz rok i CB
bym sugerowal sie spytac graczy ktorzy sa na scenie wiecej niz rok
-widac ze spojrzales na date mojej rejestracji na twoim forum:)
A co do Nossa był tu nawet temat o Nosie jak obrazal polske i polskich graczy i wtedy wlasnie gracze z GSA albo przestali grac albo przeszli na msa ja osob takich jak Phantom,Gothuk,Anitheus,Lesiok, ty i reszty starych graczy nie widziałem w 2008/2009 roku na msie a jak weszlem na Gsa to byli i zawsze powtarzali jak to im dobrze na gsa bylo do dzis wejdzie stary gracz to zawsze jest zdanie jak kiedys fajnie sie gralo na gsa i tak od prawie 3 lat slysze :) nie namawiam do gry na gsa bo ja jestem gracz juz Msa poloczony ze schylkiem gsa.
ktorzy byli na GSA jeszcze zanim patch 1.03 wyszedl
zawsze sie odnoszisz do patchy ktorych prawie wszyscy nie moga pamietac chyba tylko na tych patchach grales bo tak samo ciebie nigdy nie widzialem w grze od roku 2008 oprócz na GSA 2 razy.

I nie gadam glupot tylko oceniam to co widzialem przez ostanie 2,5 roku na tej scence i wiem ze idzie ona w zlym kierunku ale życze wam powodzenia w naprawieniu tego.

A i zgodze sie z toba w kwesti ze nie mieliscie adminow na GSA tu masz wielka racje urzyłem zlego slowa chodzilo mi poprostu o to ze na GSA była rownosc graczy a na dzisiejszym msie od dluzszego czasu rzadzi ban.
ph3nom
Veteran
Posts: 286
Joined: Thu Aug 03, 2006 2:17 pm
Location: Europe

Re: Rozwój Original War

Post by ph3nom »

Kiler, ty nie pamiętasz czasów kiedy ludzie grali na GSA, więc po co w ogóle się wypowiadasz... Teraz na chatcie MS jest przynajmniej jakiś porządek, bo na GSA co chwilę wchodzili prowokatorzy którzy wszystkich dookoła bluzgali. Innymi słowy, chaos niesamowity i jeden przekrzykiwał się przez drugiego. Fakt faktem, GSA miało parę fajnych opcji i zdecydowanie przyjemniejszy interfejs graficzny, ale na dłuższą metę było to zbędne, a samo GSA niepotrzebnie lagowało.

Dodam, że twórcy OW właśnie chcieli aby gracze łączyli się przez MS - nie zostało to dokońca zaimpletowane (jak i wiele innych rzeczy) z braku czasu. To właśnie dzięki stucukowi (którego tak wiele osób teraz krytykuje) udało się wdrożyć choć niektóre pomysły Altaru.
Image
User avatar
Ozi
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 111
Joined: Tue Nov 02, 2010 11:17 am

Re: Rozwój Original War

Post by Ozi »

Witam

Po raz pierwszy zarejestrowalem sie na forum i zajrzalem do niego

Gralem w ow od czasu GSA , z bardzo dlugimi przerwami i powrotami

Chcialem sie tylko zapytac was panowie,( moze i gdzies sie ukazal post na ten temat lub temat, ale jak sami wiecie , zarejestrowalem sie dopiero teraz a tych postow ( troszke sie nazbieralo :D )

Czy ktos jeszcze cos robi dla OW ?


Pozdrawiam : adminow i graczy OW
Proszę o szacunek w stosunku do mojej osoby :)
Pozdrawiam wszystkich
User avatar
Mari
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Posts: 244
Joined: Sat Dec 02, 2006 10:32 pm

Re: Rozwój Original War

Post by Mari »

Witaj Ozi!
Pamiętam Cię jak grałeś na laserki cw.
Wychodziło Ci to znakomicie.
Co do tego czy ktoś jeszcze coś robi dla OW to odpowiem tak, że ogólnie są wydawane mody i ostatnio kilku z nas(z naszej społeczności) próbuje coś zdziałać z patchem.
Proszę abyś przejrzał cały temat a dowiesz się szczegółów.
Co do tego czy GSA ma powrócić myślę, że nie ma co dyskutować, na MS jest porządek i weźcie w końcu zauważcie, że są mniejsze problemy z założeniem gry.
Obecnie wystarczy tylko odblokować porty na routerze co jest niekiedy banalną sprawą.
Poza tym myślę, że nawet jeśli był jakiś tam patch tego waszego mistrza Hexa to nikt się tym zbytnio nie przejmował. Jak widzę znowu ekspert Matrix piszę i krytykuje adminów.
Naprawdę jestem pełen podziwu dla Yuriego za jego cierpliwość.
Pozdrawiam i myślę, że więcej informacji na temat patcha przedstawi nam Radzio.
Do you not know that you are a temple of God and that the Spirit of God dwells in you?If any man destroys the temple of God, God will destroy him, for the temple of God is holy, and that is what you are. 1 Kor 3,16-23
User avatar
Maniek
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Posts: 249
Joined: Wed Apr 12, 2006 3:03 pm
Location: Koluszki, Poland
Contact:

Re: Rozwój Original War

Post by Maniek »

KiLeR wrote:No nic zostaje czekac na patcha na ktorego czekamy juz rok i CB
bym sugerowal sie spytac graczy ktorzy sa na scenie wiecej niz rok
-widac ze spojrzales na date mojej rejestracji na twoim forum:)
A co do Nossa był tu nawet temat o Nosie jak obrazal polske i polskich graczy i wtedy wlasnie gracze z GSA albo przestali grac albo przeszli na msa ja osob takich jak Phantom,Gothuk,Anitheus,Lesiok, ty i reszty starych graczy nie widziałem w 2008/2009 roku na msie a jak weszlem na Gsa to byli i zawsze powtarzali jak to im dobrze na gsa bylo do dzis wejdzie stary gracz to zawsze jest zdanie jak kiedys fajnie sie gralo na gsa i tak od prawie 3 lat slysze :) nie namawiam do gry na gsa bo ja jestem gracz juz Msa poloczony ze schylkiem gsa.
ktorzy byli na GSA jeszcze zanim patch 1.03 wyszedl
zawsze sie odnoszisz do patchy ktorych prawie wszyscy nie moga pamietac chyba tylko na tych patchach grales bo tak samo ciebie nigdy nie widzialem w grze od roku 2008 oprócz na GSA 2 razy.

I nie gadam glupot tylko oceniam to co widzialem przez ostanie 2,5 roku na tej scence i wiem ze idzie ona w zlym kierunku ale życze wam powodzenia w naprawieniu tego.

A i zgodze sie z toba w kwesti ze nie mieliscie adminow na GSA tu masz wielka racje urzyłem zlego slowa chodzilo mi poprostu o to ze na GSA była rownosc graczy a na dzisiejszym msie od dluzszego czasu rzadzi ban.
Gówno prawda. GSA zostało opuszczone dlatego, że większość nowych graczy używało MSa bo nie byli przyzwyczajeni do GSA. A gdy o rozgrywkę było łatwiej na MSie, to powolutku wszyscy się na niego przenieśli. Bo na GSA, już pod koniec to się zbierali ludzie by pogadać a nie by pograć, tak więc nawet ci starzy, którzy chcieli myknąc po pogaduszkach z innymi - wyłączali GSA i wchodzili na MS.

Mimo że młody jestem, to akurat miałem okazję grać na 1.02, i chyba każdy kto na nim grał na pewno docenia nowe łatki. Brak wiadomości w rogu monitora - wiadomości odczytywało się jak podpowiedzi w singlu, brak zegara, brak build upa, niedziałające serwery w growym lobby, brak możliwości łączenia się przez IP. To braki, które przypomniały mi się tak na szybko, na pewno było ich więcej, tak jak i błędów.
Jedynym problemem patchy IMO jest to, że tylko AB jest stabilne, reszta pada jak muchy.

Od MSa odrzucało mnie na początku to, że rozdzielczośc w menu gry jest po prostu okropna jak na monitor 20 cali(może dałoby się ją jakoś przerobić?) i to, że poziom graczy na początku był tam niski, nie przestrzegali zasad i do tego ich największym wrogiem była ortografia(ale ih to nie ophodzi bo pszeciesz majom dys). Bardzo mi się podobała wersja przeglądarkowa, szkoda tylko, że nie działa na niej IRC(nie dość że nie działa to jeszcze przydał by się na jednej stronie razem z serwerami, a nie na podstronie. Ale to już moje kaprysy).
*Matrix*
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 220
Joined: Fri Sep 04, 2009 3:03 pm

Re: Rozwój Original War

Post by *Matrix* »

CHANGELOG
- obserwator
- powiekszenie zasiegu BT
- nie dziala exp inga
- nie dziala exp snajpy
czlowieku jak jestes bez winy rzuc w siebie kamien... :)

Image
Image
Image

Zobaczymy jaki pomaranczowy koles do mnie napisze jako 1 :)
User avatar
Witcher
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 526
Joined: Tue Dec 08, 2009 12:33 pm
Location: Far Far Away. Zamość.
Contact:

Re: Rozwój Original War

Post by Witcher »

Sry za archeologie, ale są jakieś postępy?
Image
___
Jeżeli chcesz pograć pisz na GG.
Radzio
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 2898
Joined: Fri Jul 28, 2006 10:58 am
Location: Bialystok, Poland

Re: Rozwój Original War

Post by Radzio »

*Matrix* wrote:CHANGELOG
- obserwator
- powiekszenie zasiegu BT
- nie dziala exp inga
- nie dziala exp snajpy
Prawdziwy changelog brzmi następująco:
  1. zmiana wersji na 1.10M33
  2. zmiana adresu CB na http://www.messier33.za.pl
  3. zmiana nazwy kanału IRC na #original-m33
Takie zmiany przeprowadzi każdy głupi z edytorem HEX'ów.
Wg mnie to lamerstwo.
User avatar
stucuk
OWSupport.com Owner
Posts: 438
Joined: Tue Apr 18, 2006 12:10 am
Location: UK, Scotland

Re: Rozwój Original War

Post by stucuk »

Mari wrote:Poza tym on ignoruje równie dobrze ludzi z każdego kraju czyli zapewne rozmowa z nim nie przyniesie żadnego rezultatu.
"I ignore people from all countries equally." was a Joke. Because you said that i shouldn't ignore you because you were polish. It wasn't meant to be taken that i go around ignoring everyone.

So the summery of this thread is:
  • Everyone hates me and thinks im a moron.
  • I don't get payed any money to develop OW.
  • My agreement with Altar caries on to any company that buys them over. So i can't distribute the source code to anyone without there approval(IDEA-Games in this case).
  • I have never abandoned Original War, but as i am unemployed i have been devoting some time that i otherwise would have spent on Original War due to the fact i kinda need to eat to be able to live. I have always assumed Polish need to eat to live, but i may have been mistaken.
  • When it comes to bugs, i do need people to test the game. I have only ever had about 3-5 people test the game and generally it takes weeks before someone actually tries a version i release making it harder to then find bugs. I have always said it would be good if more people contributed to beta testing. Yet i only have about 5 people who regularly do testing.
  • 2 People should (Upto Idea) be getting the source code to help me maintain OW in the future (They are Polish).
  • Hexagon modified only the IRC related stuff (Name of the channel, etc) of an old patch and his patch didn't contain anything else.
- Stu
OWSupport
Antonio
Site Moderator
Posts: 539
Joined: Mon May 17, 2010 6:29 pm

Re: Rozwój Original War

Post by Antonio »

YuriStriatov wrote:Ja tylko napisze tak:



Najlepsze co ludzie mieli to cracki na subscribera i jedyne co im to dawalo to mozliwosc uploadu wlasnego avatara LOL. Noss pisal do gamespaja przez 2 lata zanim z niego zrobili helpera, ale prawde mowiac kazdy mial go gdzies no bo co z tego ze on ma helpera? Banowac nikogo nie mogl, mogl tylko siedziec i swiecic zoltym nickiem.
Sub na GS dawal tylko i wylacznie zielony kolor czcionki, nick i ryzyko banana + dostep do kanalow platnych, automatyczne wejscie na ow na starcie. Detale. Nie ma mozliwosci uploadu ava.

Noss mial helpa na GS, niedlugo potym dostal adma. Teraz rozdaje bany na zawolanie.
...
User avatar
YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba
Posts: 1395
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:02 am
Contact:

Re: Rozwój Original War

Post by YuriStriatov »

Na pustym GSA gdzie nikogo juz nie ma :D
Image
Antonio
Site Moderator
Posts: 539
Joined: Mon May 17, 2010 6:29 pm

Re: Rozwój Original War

Post by Antonio »

To Stucuk:

I am not registered beta tester of 1.11 beta, but i have played some hours there. I am unable to finish any game with that beta, till the game crashes like remote control cars wouldnt be fixed. Ofcourse there is way to simulate a game, and check all already discovered (33) possible bugs that i post somewhere else place, but without that minimum, that which is remote control is rly hard.
...
Post Reply