Coraz bliżej legalizacji marihuany. Poprzeć SLD?

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.

Topic author
RoysoN
Soldier level 5
Soldier level 5

Re: Coraz bliżej legalizacji marihuany. Poprzeć SLD?

Post by RoysoN » Thu May 19, 2011 3:07 pm

Ghost, jest jedna rzecz -każdy kupujący fajki albo alkohol i tak oddaje pieniądze dla państwa, czyli mu pomaga, państwo powinno zrobić to samo. A jeśli ktoś ma się iść leczyć prywatnie to jego sprawa - dodatkowa kasa dla kliniki. Co do wypowiedzi Marta - chodzi o to, że firma robi z siebie ikonę, a zielsko też włącza w skład mody. Pamel - masz rację, za mało otwartych ludzi jeszcze mamy. Mohery 24/dobę siedzące w kościele nie poprą tak szybko legalizacji. Gdy się słyszało o tym, ogólne, że to szkodzi, a potem jakaś pojedyncza jednostka powie, że to ma też właściwości lecznicze, to zostanie już uznany za nałogowego narkomana.
Niektórzy jeszcze myślą, że marihuanę aplikuje się strzykawką :P
Ale cóż - jak się jest upartym wszytko idzie zrobić.
Lecimy z tematem!

Ghost
Soldier level 5
Soldier level 5

Post by Ghost » Thu May 19, 2011 5:03 pm

Nie można powiedzieć jednoznacznie, że państwo zarabia na fajkach/alko.
Fakt, wpływy do państwa z tego tytułu są niebagatelne, ale należy uwzględnić te rzeczy, które wcześniej wymieniłem... Przykład; koszt wyjazdu karetki kosztuje ok. 400 zł.
Z tymi prywatnymi przychodniami to mi chodziło o to, by pijaki i ćpaki nie zajmowały kolejki tym, co są na prawdę chorzy.
Royson wrote:Niektórzy jeszcze myślą, że marihuanę aplikuje się strzykawką
Jeśli odnosi się to do mnie, to jeszcze raz przeczytaj mój poprzedni post...

Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North

Post by Antitheus » Thu May 19, 2011 8:51 pm

Ja osobiście zalegalizowałbym wszystko w dowolnej ilości; niech ci co chcą ćpają i sami siebie pozabijają. Będę miał spokój: mniej id****w na świecie.
A co do tekstu że paląc marihuanę, zaczniesz w przyszłości brać cięższe rzeczy - to zgubne rozumowanie wpajane w dzieci od podstawówki. Głupota totalna.
Przykład: Kiep pali trawkę, a że w podstawówce nasłuchał się tego typu rzeczy stwierdza "mnie to nie uzależniło po tygodniu palenia, skoro mówiono mi że każdy narkotyk jest taki sam to jak wstrzyknę sobie trochę hery też się nic nie stanie". Należy uświadamiać stosując odpowiednie słowa.
[Dla ckm: przykład jest lekką hiperbolą ale oddaje sytuacje rzeczywiste]

Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6

Post by Marcinszabla » Fri May 20, 2011 9:35 am

Chcecie , żeby dealerzy rozwinęli swoje skrzydła i większość młodzieży (nawet powyżej osiemnastki) chodziła naćpana?Może nie wszystkim to tak zaszkodzi ,ale pozostałych wykluczamy ze społeczeństwa...Do tego narkotyki są droższe od alkoholu! Może wyjść i tak ,że najarany pozna się z najaraną , a jeśli tylko tatuś lub mamusia będzie najarany/a , to jakie będą rodziny w Polsce? Do tego reszta ludzi (nie tylko "mohery") będą przeciwko temu i... będą musiały wybuchnąć protesty , będą mogły wybuchnąć też duże zamieszki (sam bym w nich wziął udział)...
Moim zdaniem jednak mało posłów i senatorów za tym zagłosuje , albo będzie ogólnopolskie referendum , na którym ten pomysł polegnie.

Co do papierosów , to powinni ze względu na zdrowie obywateli zakazać , ale wątpie ,że coś takiego się stanie.
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !

Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia

Post by Bren » Fri May 20, 2011 10:08 am

Papierosy będą, bo po prostu bardzo dużo osób pali. Jakby było ich jakieś pól miliona, to pewnie by się udało, po jakichś większych protestach oczywiście, ale tutaj papierosy pali o wiele więcej osób. Trudno zdelegalizować coś, co robi ponad 1/4 społeczeństwa.
Co do alkoholu, to prawie każdy się przynajmniej raz napił, ale jeden kielich alkoholizmu nie czyni :D.

Marihuana może naprawdę prowadzić do cięższych narkotyków, ale to nie oznacza, że każdy, kto trawkę zapali, od razu pędzi do np. heroiny. W każdym razie niebezpieczeństwo jest. Jak już ktoś weźmie coś takiego, to już bardzo trudno się wydostać z nałogu. Tak więc: broń Boże od narkotyków!

Lepiej zagrać w OWara.
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.

Anarchy
Site Moderator

Post by Anarchy » Fri May 20, 2011 1:24 pm

Ghost wrote:
Anarchy wrote:Człowiek ponoć jest wolny, swój rozum też ma. // Albo i nie...// Jedni wolą wydawać kasę na jaranie, inni na co innego. Mamy się w Kononowicza bawić?

Btw. Powoduje to 'tylko' wstrzymanie rozwoju mózgu. Co znaczy, że po 21 roku życia nie jest już bardziej groźne, niż zwykłe fajki. No, może robić problemy z koncentracją, ale to nie wiem, ile by trzeba było jarać.
Anarchy, koło mojej chaty średnio 3 razy w tygodniu przechodzi typek, który jarał trawę, tytoń. Od pół roku gada sam ze sobą, pomijam agresje itd. A gość zaczął jarać w wieku ok. 25 lat. Teraz już jest totalnie spalony. I powiesz mi, że, po 21 roku nie jest już groźnie ?... Problemy z koncentracją. LOL ^^
Ta, kupuj syf za 30 zł, zalegalizowany będziesz znał skład, a tak to równie dobrze możesz majeranek palić...

Incantatoris
Soldier level 6
Soldier level 6

Post by Incantatoris » Fri May 20, 2011 1:38 pm

Marcinszabla wrote:Chcecie , żeby dealerzy rozwinęli swoje skrzydła i większość młodzieży (nawet powyżej osiemnastki) chodziła naćpana?
A mnie gówno co obchodzi co ty i twoi koledzy chcą. Ja chcę, abyś wyskoczył z okna. Zrobisz to? Czemu twoje "chcę" ma komuś zabronić palić? To jest chore.
Powiem tak: państwo nie powinno ograniczać wolności człowieka. Jak chce to niech pali, chodzi nago, zmienia płeć, usuwa ciąże czy niechaj odbiera sobie życie. Tylko aby innych nie krzywdził przy tym. Oczywiście pomijam tutaj takie "krzywdzenie" jak obrażanie czyiś uczuć religijnych czy coś takiego. Marcin właśnie nam to zademonstrował: "nie podoba mi się to, ja nie chcę, on nie może."
You're mom is hot. Ok. frack it. I lied. What you gonna do?!
Image
Czerpię wiedzę z Internetu. Krzywdzę sam siebie.

Maniek
Community Veteran
Community Veteran
Poland

Post by Maniek » Fri May 20, 2011 5:28 pm

Człowiek powinien być wolny, ale znowuż bez przesady. Muszą być jakieś ograniczenia. Uważam, że nie ma co się rozwodzić nad tym w jaki sposób i w jakim stopniu marihuana jest szkodliwa. Przypominam, że fajki i alkohol to też narkotyki, tylko legalne. Oba "luksusy" mogą prowadzić do śmierci. A mimo to, wódeczka mimo iż narkotyk to nawet w święta może znaleźć się na rodzinnym stole. Po prostu wszystkie napoje procentowe są zakorzenione w naszej kulturze i za to wydaje się niektórym, że to nie jest tak szkodliwe jak marihuana itp. Papierosy też nie były aż tak złe, dopóki nie zaczęła się na nie masowa nagonka. Uważam, że liczba osób palących marihuanę jest tak duża iż powinna zostać zalegalizowana, kto by chciał to by palił. Wtedy cały handel odbywałby się legalnie. Kupowałoby się np w aptece i tyle. A nie teraz, z ręki do ręki, z ręki do ręki i nie wiadomo co za gówno się dostaje, nie mówiąc już o prowizjach pośredniczych. A tutaj akcyza byłaby nałożona i cena wyszłąby podobna, jak i teraz. Takie moje zdanie.

Woozi
Soldier level 5
Soldier level 5

Post by Woozi » Sat May 21, 2011 10:32 am

Zapraszam na wiadro

Ogólnie jeśli ktoś chce palić to sobie zapali, z tym, że kasa dla państwa nie leci tylko dla dealerów.

Co do niektórych osób tutaj, to można ich śmiało nazwać moherami. Ludzie marihuana to nie hera czy inne gówno, nikt po ziole nie pójdzie się bić, nie wyskoczy przez okno, nie będzie widział ufo. Po zapaleniu dostajemy uczucia euforii, wzmaga się percepcja, wszystko odczuwamy kilkukrotnie mocniej(najbardziej orgazmy :mrgreen: ) dostajemy ogólnej "fazy". Dlatego jestem bardziej za ziołem niż za alko. Zasadnicza różnica między alkoholem a THC to to, że alkohol znieczula a THC wyczula, nie ma czegoś takiego jak dawka śmiertelna, nikt po ziole nie będzie wymiotował na podłogę ani spał pod stołem. Oczywiście jest coś takiego jak psychiczne uzależnienie, z którego łatwo wyjść, ale nie ma czegoś takiego jak fizyczne. Porównajcie sobie skutki picia do palenia, i pomyślcie co jest bardziej szkodliwe. Według mnie powinna zostać wprowadzona pełna legalizacja, z jednym aspektem: Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych pod wpływem. Sam prowadziłem zjarany(na szczęście w lesie) i wiem, że normalnie prowadzić się nie da.

PS:Byłem kompletnie zjarany jak to pisałem.
Kretynizmy to wypisujesz ty, wali mnie ta twoja strona naukowa, kiedyś czytałem artykuł o badaniach uzależnienia od trawy, jakiś hiper doktor habilitowany dawał małpom jakieś tam 2 takie same przysmaki, z tym, że w jednym była zawartość THC, małpy wolały te z THC więc hiper profesor doktor habilitowany uznał że się uzależniły. A ciemne masy w to wierzą.
Image
Dam se ch**a obciąć, że w życiu nie jarałeś, ba pewnie nawet nie widziałeś zioła, i zapewne myślisz, że takie liście się zwija i robi się z nich jointa. Nie pisz pierdół jeżeli nie miałeś z ziołem styczności, a swoją wiedzę czerpiesz od Ojca Imperatora Rydzyka.

PS: Tę część pisałem kompletnie trzeźwy.
Last edited by Woozi on Sun May 22, 2011 3:51 pm, edited 3 times in total.
"Nie wierzcie ludziom, którzy nie piją! Abstynenci nie piją, bo się boją, że po pijaku powiedzą o sobie coś, czego inni mają nie wiedzieć."

Józef Stalin

Nitek wrote:Z Woozim lepiej uważaj - jest jak bazyliszek: spojrzysz mu prosto w oczy i dostaniesz z glana w twarz :(

Ghost
Soldier level 5
Soldier level 5

Post by Ghost » Sat May 21, 2011 7:37 pm

Woozi wrote:PS:Byłem kompletnie zjarany jak to pisałem.
Dobrze, że mówisz, bo chciałem już trochę bardziej od strony naukowej wyjaśniać kretynizmy, które napisałeś.

// lOl ! Ciekawe jak byś się czuł, bez swojego ch*ja.. :D Na pewno niezbyt dobrze...
Jeśli uważasz, że nie jeden hiper uber pro doktor, a kilkuset, albo kilkatysięcy uber pro naukowców tak powiedziało, a to Ty masz rację, to chętnie poczytam Twój artykuł na ten temat.
Wiem jak pachnie zioło, nawet o dziwo wiem jak wygląda....
Dalsza moja dyskusja w tym temacie raczej nie ma sensu, chyba, że się ktoś z argumentami znajdzie.
Last edited by Ghost on Sun May 22, 2011 9:03 pm, edited 2 times in total.

Pamel
Soldier level 3
Soldier level 3

Post by Pamel » Sun May 22, 2011 4:25 pm

Zgadzam sie z Woozim w 100%, ale napisze to dosadniej. W du**e byles i gowno widziales :lol:. Pewnie zalapie za to warna, ale mam wy***ane. Po prostu nie zdzierze wypowiedzi osob, ktorych kompetencja w tym temacie rowna jest 0.
Marcinszabla, Twoje posty traktuje z przymruzeniem oka z uwagi na Twoj mlody wiek. Jak bys pomyslal logicznie to wiedzialbys, ze w kraju, w ktorym legalne sa konopie dillerzy nie maja zyskow, bo mozna dostac czysta, obfita w THC marihuane w coffeeshopie. Ba, nawet zarabia na tym panstwo, gdyz towar jest opodatkowany. Nie trudno wywnioskowac, ze zyski bylyby spore gdyz bardzo wielu ludzi w Polsce pali. Nie chodzi mi tutaj tylko o osoby mlode, bo znam sporo ludzi pracujacych na odpowiedzialnych stanowiskach, majacych rodziny, ktorzy raz kiedys lubia zapalic sobie spliffa.

Scyzor
Community Veteran
Community Veteran

Post by Scyzor » Tue May 24, 2011 3:14 pm

Antitheus wrote:pier**lenie dla małoletnich gnojków.
Widziałem co to gówno może zrobić z ludźmi i jestem jak najbardziej przeciwny. Popieram sld ale tego typu 'projekty' to chwytanie się brzytwy i szukanie elektoratu wśród czystych debili.
Ch** Ci w dupę, z całego serca. Pozdro
Z resztą j**ać te wasze pier**lenie i tak pojadę na marsz, przynajmniej coś robię a nie siedzę z jajami przed monitorem i p***dolę 3 po 3

PS. Z góry dzięki za bana, j**ać te wasze filozofie. Tylko wkurwiacie, do roboty głąby
nieprawidłowa sygnatura

Scyzor
Community Veteran
Community Veteran

Post by Scyzor » Tue May 24, 2011 3:28 pm

no ku**a, a jak :D
A poważnie to mnie poraża wasze pier**lenie - tyle.
Że nazywam wszystko po imieniu i nie zwykłem używać wyrafinowanego słownictwa jak wy - wielce oświeceni (ku**a mać :P), to nie znaczy, że jestem ignorancki czy arogancki. Co do chamstwa to się zgodzę, no cóż nikt nie jest idealny.
Zresztą co ja się będę rozpisywać... róbta co chceta
nieprawidłowa sygnatura

zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator

Post by zoNE » Tue May 24, 2011 3:43 pm

W temacie zaczyna się robić bałagan - w sumie cały czas był. Do niczego on nie zaczyna prowadzić i rozwija się jedynie w kierunku agresji i spamu.

Zamykam więc temat.

Locked