Sesja RPG OW podejście drugie

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.

Czy myślisz że sesja RPG OW tym razem wypali?

Poll ended at Sun Jun 05, 2011 6:47 pm

Tak, z wielką chęcią bym w niej uczestniczył.
4
44%
Tak, ale nie mam ochoty się w to bawić.
5
56%
Nie, to bez sensu
0
No votes
Inne (napisz)
0
No votes
 
Total votes: 9

Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Sesja RPG OW podejście drugie

Post by Mart »

Panowie można by jakoś rozkręcić to nasz Owarowe forum. Dlatego proponuję drugie podejście do Sesji RPG OW.

Backero próbował wciągnąć ten pomysł na nasz Scenę ale z mizernym skutkiem. Inicjatywa nie wyszła z powodu kilku nieoczekiwanych wydarzeń, dużego spamu, zbyt szybkiego rozkręcania fabuły, w ostateczności większości graczy odechciało się grać a sesja została zamknięta.

Mam nadzieję że każdy wiem na czym polega sesja RPG a jeżeli nie to rzućcie oko na ten wpis Backero z innego tematu:
Spoiler:
Backero wrote:Zakładam, że wiecie co to jest sesja RPG. Sesja, którą mam zamiar ja przeprowadzić działa na zasadzie tworzenia historii (storyline, system znany z PBFów). Użytkownicy forum wcielają się w wymyślone, narzucone lub wybrane (z gotowych) postacie, w które się wcielają i opowiadają ich historię. Drużyna złożona z kilku... rzadziej kilkunastu śmiałków ma do wykonania misje i przeżywa wspólne przygody. Użytkownicy piszą swoje posty pomiędzy postami Gamemastera (w tym przypadku mnie) opisując w trzeciej... lub rzadziej pierwszej osobie co robi, myśli, przeżywa, czuje. Ważne jest interakcja między postaciami. Nie musi być ona wcale pozytywna, ale Wasza współpraca może pozytywnie lub negatywnie wpłynąć na drużynę, akcję i misję. Zainteresowanych odsyłam do forum, w którym prowadzę obecnie kilka sesji: http://leagueoflegends.pl/forum/forumdi ... hp?fid=110 . Można tam sprawdzić sobie, jak wyglądają sesje prowadzone przeze mnie i czego można się spodziewać.
Otwieram ankietę czy jest w ogóle sens prowadzenia na naszej Scenie tego typu sesji i czy chcielibyście w niej uczestniczyć, mam nadzieję że tym razem pomysł się przyjmie zważywszy na to że mam wymyśloną ciekawą fabułę na takową sesję i przy tym dosyć nietypową.

Otwieram też od razu rekrutację do sesji (pod spodem formularz). Przykłady opisów postaci znajdziecie na forum pod tym linkiem:
http://forum.original-war.net/viewtopic.php?f=5&t=2389
Spoiler:

Code: Select all

[b]1. Pełne nazwisko:[/b] <a dokładnie imię/imiona, nazwisko/nazwiska ew. pseudonim, nie podawać rangi>
[b]2. Narodowość:[/b] <to sesja Przymierza, możesz być Amerykaninem, Ruskiem, Arabem, najemnikiem, Francuzem, Meksykaninem, Japończykiem... tylko proszę, nie chcę wysypu Polaków>
[b]3. Płeć:[/b] <mężczyzna lub kobieta>
[b]4. Wiek:[/b] <wiek postaci>
[b]5. Umiejętności: [/b]<w sensie fabularnym, nie chcę "5 lvl naukowca" albo pro uber co wszystko umie, tutaj możecie wstawiać dużo rzeczy, tylko wasza wyobraźnia i zdrowy rozsądek Was ogranicza>
[b]6. Charakter:[/b] <np: odważny, mądry, bystry, nierozgarnięty, rasista, agresywny; mniej więcej tyle pozytywnych co negatywnych>
[b]7. Historia:[/b] <tutaj opisujecie historię Waszego życia do czasu wejścia do EONa (nie później); pamiętajcie, że musicie się również dostosować do historii Original War (EON jest na Syberii itd.); proszę o minimalnie 4 linijki tekstu>
[b]8. Uwagi: [/b]<można rozstawić puste, to pole dla tych co chcą np: być bratem innej postaci sesji>
Co wpływa na prawdopodobieństwo wybrania do sesji?

1. Aktywność na forum (wiem, sam nie jestem dobrym przykładem ostatnio:D).
2. Wiarygodność historii.
3. Oryginalność postaci.
4. Przejrzysty tekst bez błędów ortograficznych i interpunkcyjnych.

Od razu wyjaśniam, na wszelki wypadek:

1. Nie, nie możesz być małpoludem, ani obcym.
2. Nie ma bezpośredniego podziału na klasy, wszystko wynika z twoich zdolności, historii...
3. Wasze rangi ustalam ja. Mogą się one zmieniać.
4. Przy opisach dobrze jak by znalazł się portret postaci.
5. Opisujecie swoją historię tylko do czasu wejścia do EON-u!!!
6. Jeżeli nie macie stałego dostępu do neta lub braku czasu na pisanie jednego posta dziennie, nie zapisujcie się!

Jak zapiszę cie co najmniej 6 osób można będzie startować z sesją. Mam nadzieję że pomysł tym razem wypali, ale to już zależy od was.
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
User avatar
RoysoN
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 143
Joined: Sun Nov 21, 2010 3:32 pm
Location: Świętochłowice
Contact:

Re: Sesja RPG OW podejście drugie

Post by RoysoN »

Czytałem posta dość szybko, po za tym jestem dość zmęczony więc z góry mówię, że mogę coś pominąć.
OK. Sesja, czyli opowiadanie tak? No w sumie nie taki zły pomysł, ale czy pójdzie za tym coś więcej? Np stworzenie kampanii dodatkowej? Od razu mówię, że trochę osób by trzeba, bo nie może być to powolne, bo po jakimś czasie się po prostu odechciewa. Po za tym później może wyniknąć brak czasu. Jak z Serpem robiliśmy długo kampanie to najpierw zabrakło czasu, a później się już całkowicie odechciało.
Więc tak jak mówię, to nie może się rozciągać, to musi być tak jak... pierdolnięcie pioruna.
Jeśli masz na celu stworzyć nową kampanię to dobry pomysł, ale pisać tak po coś by pisać i pospamować przy okazji moim zdaniem to nie ma sensu.
Lecimy z tematem!
User avatar
Ghost
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 269
Joined: Wed Nov 25, 2009 12:42 pm

Re: Sesja RPG OW podejście drugie

Post by Ghost »

>.> ...

http://forum.original-war.net/viewtopic.php?f=5&t=2410
http://forum.original-war.net/viewtopic ... nci#p26336

Mogę się w to bawić, jak będę w Zacofanym siedzieć i będę mieć wieczorami po robocie dostęp do neta :D
Swoją drogą, rezerwuję sobie moją postać, gdyż jest ona w znacznym stopniu zgodna z realną postacią - genialnym kompozytorem romantyzmu i mam nieco o nim pojęcia ;]
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Sesja RPG OW podejście drugie

Post by Mart »

Mam nadzieję że będzie więcej chętnych. Bo mam w głowie naprawdę ciekawą fabułę myślę że lepszą niż w Operacji Vinci.
No i oczywiście żeby się ludzie nie gubili jak to było poprzednim razem będzie zmiana regulaminu min. 1 post dziennie.
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
User avatar
RoysoN
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 143
Joined: Sun Nov 21, 2010 3:32 pm
Location: Świętochłowice
Contact:

Re: Sesja RPG OW podejście drugie

Post by RoysoN »

Moim zdaniem trzeba najpierw musimy ustalić cel tej historii. Tzn np. odnalezienie EONa - który przenosi do XXI wieku.
Odsyłam do mojego pytania: Czy na podstawie tego postanie kampania?
Lecimy z tematem!
User avatar
Ghost
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 269
Joined: Wed Nov 25, 2009 12:42 pm

Re: Sesja RPG OW podejście drugie

Post by Ghost »

Jeżeli zakładasz, że celem jest odnalezienie Eona, to sama zabawa mija się z celem... Eon jest początkiem, ponieważ cała fabuła gry rozgrywa się za Eonem...
Ustawianie celu zabawy jest bez sensu. To jak grac w pokera i ustawić karty. To uczestnicy tworzą opowiadanie, na żywo, troszkę jak w życiu codziennym, na tym polega klimat tej zabawy.
Wątpię by ktoś się podjął stworzenia moda w oparciu o to opowiadanie.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Sesja RPG OW podejście drugie

Post by Serpent »

RoysoN wrote:Moim zdaniem trzeba najpierw musimy ustalić cel tej historii. Tzn np. odnalezienie EONa - który przenosi do XXI wieku.
Odsyłam do mojego pytania: Czy na podstawie tego postanie kampania?
No nie gadaj, kampanie nadal robię choć zmniejszymy rozpędem ;>

A sesja, jeśli dobrze wyjdzie będzie genialna do moda.

Btw, jeśli jest mało chętnych to ja się zapisuje. Dane i nick taki sam jak ostatnio:

Code: Select all

Olaf Eriksson...

Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
2pac
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 90
Joined: Fri Apr 09, 2010 8:38 pm
Location: Świdwin
Contact:

Re: Sesja RPG OW podejście drugie

Post by 2pac »

No to ja się zapisuje odrazu daje postać


1.Pełne Nazwisko:Sir Alex Ferguson
2.Narodowość:Anglik
3.Płeć:Mężczyzna
4.Wiek:24 lata
5.Umiejętności:Znakomity strzelec wyborowy, zwiadowca, kierowca, znajomość survivalu
6.Charakter:Znany z odwagi,precyzji oraz cierpliwości. jednak jego wadą jest małe zważanie na swoje zdrowie względem zdrowia innych, perfekcjonista.
7.Pochodzi z ubogiej rodziny jego matka była krawcową a ojciec zmarł kiedy miał 5 lat.
Urodził się w Walii i tam dorastał.Wyjechał do wyższej szkoły strzelców wyborowych w Yorkshire, skąd po ukończeniu zaawansowanego treningu bojowego został oddelegowany do elitarnej jednostki SAS.W której pozostał do otrzymania misji najwyższego szczebla. Miał jako oddelegowany udać się do Ameryki i tam wypełnić zadanie które powierzy mu Generał John McConnely. musiał cofnąć się w czasie urządzeniem zwanym EON-em i przetransportować razem z oddziałem amerykańskich żołnierzy z Syberii tzw. Syberyt (paliwo do EON-u) na tereny Amerykańskiej Alaski.
Last edited by 2pac on Wed May 25, 2011 6:47 pm, edited 2 times in total.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Sesja RPG OW podejście drugie

Post by Serpent »

2pac wrote:No to ja się zapisuje odrazu daje postać


1.Pełne Nazwisko:Sir Alex Ferguson
2.Narodowość:Anglik
3.Płeć:Mężczyzna
4.Wiek:24 lata
[...](paliwo do EON-u) na tereny Amerykańskiej Alaski.
Sory ale dla mnie robienie sobie takich pro uber koksów mija się z celem -.-
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
RoysoN
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 143
Joined: Sun Nov 21, 2010 3:32 pm
Location: Świętochłowice
Contact:

Re: Sesja RPG OW podejście drugie

Post by RoysoN »

1. Pełne nazwisko: Mick Royson
2. Narodowość: Brytyjska
3. Płeć: Mężczyzna
4. Wiek: 26
5. Umiejętności: szpiegowanie, sabotaż
6. Charakter: palacz, lubi dużo wypić, jest dość sprytny potrafi z łatwością przechytrzyć przeciwnika, wykorzystuje wszelkie metody w technice sabotażu, chamski.
7. Historia: Wychował się w szkockiej wsi. Już w szkole podstawowej przejawiał szczególne zdolności, każąc swojemu koledze potrzymać papierosa, aby ten zaśmierdnął dymem tytoniowym, oraz podrzucając mu paczkę papierosów do plecaka. Przystąpił do studiów medycyny, których nie ukończył z powodu wyrzucenia go przez próbę wmówienia jego wykładowczyni, że być może posiada nowotwora mózgu. Wstąpił do armii USA z powodu braku pracy spowodowanym rozpijaniem jego byłych współpracowników. Ma polskie korzenie.
Last edited by RoysoN on Wed May 25, 2011 6:57 pm, edited 2 times in total.
Lecimy z tematem!
2pac
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 90
Joined: Fri Apr 09, 2010 8:38 pm
Location: Świdwin
Contact:

Re: Sesja RPG OW podejście drugie

Post by 2pac »

Serpent wrote:
2pac wrote:No to ja się zapisuje odrazu daje postać


1.Pełne Nazwisko:Sir Alex Ferguson
2.Narodowość:Anglik
3.Płeć:Mężczyzna
4.Wiek:24 lata
[...](paliwo do EON-u) na tereny Amerykańskiej Alaski.
Sory ale dla mnie robienie sobie takich pro uber koksów mija się z celem -.-
RoysoN wrote: 1. Pełne nazwisko: Mick Royson
2. Narodowość: Brytyjska
3. Płeć: Mężczyzna
4. Wiek: 26
[...]. Ma polskie korzenie.
na pewno mój nie jest lepszy od roysona-.-
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Sesja RPG OW podejście drugie

Post by Mart »

Royson opisał swoją postać o wiele ciekawiej i ujął najlepszą cechę (sabotaż) swojej postaci w dobry sposób. Ty żeś stworzył uber pro koksa który wszytko umie mhm.
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
User avatar
RoysoN
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 143
Joined: Sun Nov 21, 2010 3:32 pm
Location: Świętochłowice
Contact:

Re: Sesja RPG OW podejście drugie

Post by RoysoN »

Pisząc narodowość miałem tu na myśli obywatelstwo. Bo jak zakładam o to właśnie chodziło autorowi tego szablonu.
Lecimy z tematem!
2pac
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 90
Joined: Fri Apr 09, 2010 8:38 pm
Location: Świdwin
Contact:

Re: Sesja RPG OW podejście drugie

Post by 2pac »

dobra ująłem prościej umiejętności wyglądają inaczej jak roysona?
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Sesja RPG OW podejście drugie

Post by Mart »

Dobra, mam nadzieję że będzie więcej chętnych, jak na razie jest 4 osoby. Gdyby zapisały się jeszcze dwie można by było ruszać z sesją.
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
Post Reply