Wegetarianizm

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
User avatar
Woozi
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 155
Joined: Sun Sep 06, 2009 3:53 pm
Location: Białystok/Czarna Białostocka
Contact:

Re: Wegetarianizm

Post by Woozi »


Jesteś wegetarianinem > masz niedobory białka > stajesz się patyczakiem.
Tyle w temacie.
"Nie wierzcie ludziom, którzy nie piją! Abstynenci nie piją, bo się boją, że po pijaku powiedzą o sobie coś, czego inni mają nie wiedzieć."

Józef Stalin

Nitek wrote:Z Woozim lepiej uważaj - jest jak bazyliszek: spojrzysz mu prosto w oczy i dostaniesz z glana w twarz :(
Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia
Posts: 398
Joined: Tue Mar 08, 2011 8:37 am

Re: Wegetarianizm

Post by Bren »

Woozi wrote:Jesteś wegetarianinem > masz niedobory białka > stajesz się patyczakiem.
Tyle w temacie.

Niekoniecznie. Jeśli wmulasz albo ryż, albo ziemniaki, albo orzechy tonami, to masz sporo białka. Takiego jak zwierzęce.

Ale wegetarianizm i tak jest bez sensu. Mięso jest dla Pro :arlol:
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
Radzio
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 2898
Joined: Fri Jul 28, 2006 10:58 am
Location: Bialystok, Poland

Re: Wegetarianizm

Post by Radzio »

User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Re: Wegetarianizm

Post by Marcinszabla »

Jeżeli chodzi o sposób hodowli , to niestety tego nie unikniemy.Nawet ja mieszkam na wsi i nie mam ani krowy , ani świni , no od czasu do czasu jem rosół z normalnej kury.
Co do składników odżywczych , to powinno się jeść także mięso , ale jak się nie będzie weganinem i się będzie spożywać także nabiał (źródło polecanego przez Beara Gryllsa białka :D ) , to chyba będzie się w miare zdrowym.
Jeżeli ktoś się czepi etyki , to zabijanie zwierząt nie jest niczym złym , bo przecież niektóre z nich są drapieżnikami i muszą dla równowagi gatunków zabijać roślinożerców , po za tym z biologicznego punktu widzenia zrywanie roślin to to samo , co zabijanie zwierząt kropka.
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
User avatar
Ghost
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 269
Joined: Wed Nov 25, 2009 12:42 pm

Re: Wegetarianizm

Post by Ghost »

Jezus Maria. Ale wy pie****icie niezdrowo... Może od razu będziemy samą trawę wpierdalać...
Nie wiem czy wiecie, ale MIĘSO to nie tylko TŁUSZCZ i BIAŁKA, a jeszcze wiele innych związków potrzebne kuźwa do życia...
Po prostu witki opadaja...
Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia
Posts: 398
Joined: Tue Mar 08, 2011 8:37 am

Re: Wegetarianizm

Post by Bren »

Ghost wrote: Nie wiem czy wiecie, ale MIĘSO to nie tylko TŁUSZCZ i BIAŁKA, a jeszcze wiele innych związków potrzebne kuźwa do życia...
Widać, że nie czytałeś wszystkiego. Na poprzedniej stronach jest napisane, że mięso to główny "dostawca" witaminy B12.
Przy wegetarianizmie nie zżera się samej trawy, tylko też jakieś serek, jajko czy coś.
Ale da się wyżyć bez samego mięsa. Bez czegokolwiek zwierzęcego to nie.
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
Pamel
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 55
Joined: Tue Jan 18, 2011 7:42 pm

Re: Wegetarianizm

Post by Pamel »

Jak ktos mysli, ze przechodzac na wegetarianizm ratuje niewinne zwierzatka to sie grubo myli. Lobby alternatywne docierajace do ludzi przez proste socjotechniki, jak widac na mlodych ludzi to dziala :D. Mozecie sobie zapamietac jedno. Nie ma zadnej diety wegetarianskiej, ktora w 100% pokryje zapotrzebowanie na witaminy, bialko etc. bez miesa jest to po prostu niemozliwe. Mieso jest ludziom bliskie od tysiecy lat i na pewno mialo duzy wplyw na ewolucje, a co jak ktos chce przejsc na wegetarianizm... Co dosc czesto sprawia, ze popada sie w skrajnosc pokroju weganizmu (polecam poczytac co z czym sie je, w efekcie to korzonki mozna wpierdalac :lol:) to niech gotuje sobie gorsza przyszlosc (i zastanowi sie nad ubezpieczeniem na zycie :D) i cofa sie w kierunku malpy, ktora wpierdala banany. Logiczne patrzac opcja atrakcyjna dla idi**y. Poznalem mase ludzi, ktorzy zachlysneli sie ta idea wegetarianska i byli wege przez np. 1-2 lata, jednakze nie wyszli na tym dobrze, zwykle taka podatnosc na idiotyzmy przypada na 14-16 rok zycia (wiem z autopsji :) )- jakby nie patrzec okres bardzo istotny dla rozwoju organizmu. Co mam na mysli piszac 'nie wyszli na tym dobrze' w tym wieku wyzej wspomnianych 14-16 lat organizm ludzki MUSI przyswajac bialko zwierzece.
Podsumowujac wg mnie sie nie oplaca, chyba, ze ktos chce sobie komplikowac zycie na starcie niepotrzebnymi chorobami typu anemii.
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Re: Wegetarianizm

Post by Marcinszabla »

Z przetrwaniem bez mięsa , to może i prawda , ale zobaczcie , że taki dobrobyt jest na świecie , że ten ruch wegetarian powstał! Kiedyś mięso bylo towarem luksusowym i nawet jeżeli ktoś był bogaty , to przez większą ilość postów , niż dzisiaj jadł je dość rzadko.Do tego zwierzęta były dłużej hodowane i lepiej karmione.Ciekawe tylko ile smaku straciło to mięso... :cry:
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
User avatar
Incantatoris
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 409
Joined: Sun Sep 13, 2009 6:13 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Wegetarianizm

Post by Incantatoris »

Marcinszabla wrote:Do tego zwierzęta były dłużej hodowane
Dłużej? Nie powiedziałbym. Z tego co mi wiadomo, świniaki żyją tyle samo teraz jak i parę set lat temu. Rozumiem, że medycyna się rozwija, ale..
Marcinszabla wrote:Ciekawe tylko ile smaku straciło to mięso... :cry:
Masz na myśli mięso z sklepu za 10zł? W takim razie dużo. Uwierz mi. Wiem co mówię.
You're mom is hot. Ok. frack it. I lied. What you gonna do?!
Image
Czerpię wiedzę z Internetu. Krzywdzę sam siebie.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Wegetarianizm

Post by Serpent »

Incantatoris wrote: Masz na myśli mięso z sklepu za 10zł? W takim razie dużo. Uwierz mi. Wiem co mówię.
Masz na myśli mięso w 90% wodne? :mrgreen:
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Incantatoris
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 409
Joined: Sun Sep 13, 2009 6:13 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Wegetarianizm

Post by Incantatoris »

Serpent wrote:
Incantatoris wrote: Masz na myśli mięso z sklepu za 10zł? W takim razie dużo. Uwierz mi. Wiem co mówię.
Masz na myśli mięso w 90% wodne? :mrgreen:
Oby to była tylko woda..
You're mom is hot. Ok. frack it. I lied. What you gonna do?!
Image
Czerpię wiedzę z Internetu. Krzywdzę sam siebie.
User avatar
RoysoN
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 143
Joined: Sun Nov 21, 2010 3:32 pm
Location: Świętochłowice
Contact:

Re: Wegetarianizm

Post by RoysoN »

Właśnie kurde na wsi mięso jest trochę lepsze, tak mi się przynajmniej wydaje. Moja ciocia hoduje własne kury. I to na pewno zdrowsza opcja niż naszpikowana ch*j wie czym guma z mięsnego.
Patrzmy też na to, że producenci mają w du**e czy jemy zdrowo czy też nie, oni chcą mieć po prostu jak największy zysk.
Lecimy z tematem!
User avatar
Ghost
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 269
Joined: Wed Nov 25, 2009 12:42 pm

Re: Wegetarianizm

Post by Ghost »

Bern, Marcikij, Royson;
Image
Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia
Posts: 398
Joined: Tue Mar 08, 2011 8:37 am

Re: Wegetarianizm

Post by Bren »

Ten facepalm to do czego ma się odnosić? Mógłbyś się wyrazić trochę jaśniej :P
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
Post Reply