Karta graficzna

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.

Radzio
Site Administrator
Site Administrator

Re: Karta graficzna

Post by Radzio » Fri Aug 26, 2011 2:13 pm

Woozi wrote:Zastanawiam się czy kupować 4x4gb ram, będzie jakaś różnica między 8 a 16gb? Procka mam zamiar kręcić do ~5 GHz
Ja bym wziął 3x4GB (albo i nawet 3x2GB), a później dokupił, jeśli zajdzie potrzeba, w co wątpię, jeśli nie interesuje Cię wirtualizacja wielu systemów naraz. :P

PS: 3x bo ten proc, który wybrałeś, obsługuje triple channel.

PS2: Do kręcenia: wśród mobo wciąż są niezłe Asusy i ostatnio też Gigabyte (oprócz DFI, o którym wspomina Yuri), ale to ofc te z górnej półki.

Topic author
Woozi
Soldier level 5
Soldier level 5

Post by Woozi » Fri Aug 26, 2011 2:47 pm

Jestem dosyć przekonany do tego ASRock'a, na identycznym wykręciłem u kumpla na i7 z takim coolerem 5,7ghz, ale mi aż tyle nie potrzeba.
"Nie wierzcie ludziom, którzy nie piją! Abstynenci nie piją, bo się boją, że po pijaku powiedzą o sobie coś, czego inni mają nie wiedzieć."

Józef Stalin

Nitek wrote:Z Woozim lepiej uważaj - jest jak bazyliszek: spojrzysz mu prosto w oczy i dostaniesz z glana w twarz :(

YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba

Post by YuriStriatov » Fri Aug 26, 2011 2:59 pm

Pamietaj ze to ze wykreciles i komp wystartowal to jest jedno a stress test to jest drugie :P Tez z kolega pare lat temu zlozylismy dwie gt7800 do sli i procesor 1.8ghz na 3.8, no i niby dzialalo ale tylko do konca paru testow w 3dmark, potem byly artefakty po calej linii :P
Image

Topic author
Woozi
Soldier level 5
Soldier level 5

Post by Woozi » Tue Aug 30, 2011 5:42 pm

Ostatnio poczytałem trochę o "buldożerach" AMD, podobno najlepsze mają mieć po 8 rdzeni i odblokowane mnożniki a ich cena będzie podobna do i7, dodatkowo zamiast standardowego coolera będą miały chłodzenie wodne. I teraz się zastanawiam czy kupować intela czy może poczekać na amd...
"Nie wierzcie ludziom, którzy nie piją! Abstynenci nie piją, bo się boją, że po pijaku powiedzą o sobie coś, czego inni mają nie wiedzieć."

Józef Stalin

Nitek wrote:Z Woozim lepiej uważaj - jest jak bazyliszek: spojrzysz mu prosto w oczy i dostaniesz z glana w twarz :(

Radzio
Site Administrator
Site Administrator

Post by Radzio » Tue Aug 30, 2011 5:45 pm

AMD szykuje ofensywę, to fakt, ale może już być za późno, żeby wygrać pojedynek z Intelem.

Fafolek
Soldier level 3
Soldier level 3

Post by Fafolek » Wed Aug 31, 2011 12:01 am

Nie mają szans XD
Na pochybel sku***synom!!!

Antonio rzyga goferem z dżemorem

YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba

Post by YuriStriatov » Wed Aug 31, 2011 1:04 am

AMD szykuje ta ofensywe od lat juz i cos slabo ja widac. Zal ze sa w dali teraz, Athlony rzadzily. Ale i tak maja solidne procki.
Image

Radzio
Site Administrator
Site Administrator

Post by Radzio » Wed Aug 31, 2011 7:47 am

Ich nowe APU są interesujące.

Topic author
Woozi
Soldier level 5
Soldier level 5

Post by Woozi » Wed Aug 31, 2011 1:04 pm

Mnie tam za bardzo APU nie interesuje, wiadomo że zintegrowane karty zawsze będą słabsze od normalnych, poza tym procesor bardziej się grzeje. Ale patrząc z perspektywy oszczędzania APU może się sprawdzić(650 zł za dosyć wydajny procek, mobo i kartę to bardzo mało). Poza tym intelowe APU(i5, i7) ssą przy AMD.

Bardziej interesują mnie ich procesory "Buldożery" które (podobno) mają wyjść 8 września. Wydaje mi się, że AMD opanuje rynek zarówno niskobudżetowy(dzięki ich APU) jak i wysoko(dzięki 8-rdzeniowym CPU).

Zawsze byłem bardziej przekonany do AMD, miałem K6-III, i Semprona 2400+ które sobie świetnie radziły w ich czasach. Na razie wstrzymuje się z kupowaniem pc, poczekam do wyjścia "buldożerów".

Józef Stalin

YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba

Post by YuriStriatov » Thu Sep 01, 2011 10:30 am

To nie zapomnij tez odczekac na reviewy jak juz wyjdzie. Bo wyglada na to ze porownania do najnowszych prockow Intela beda nieuniknione.
Image

Post Reply