Original War 2 Kickstarter.com

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
Post Reply
Monq
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 1
Joined: Thu Mar 15, 2012 8:12 am

Original War 2 Kickstarter.com

Post by Monq »

Witam.

Ostatnio głośno jest w internecie o stronie http://www.kickstarter.com. Strona ta pozwala ludziom na otrzymanie wsparcia finansowego na finalizację projektów, każda osoba może przekazać co najmniej dolara na rzecz twórcy i otrzymać drobną nagrodę w zamian za to. Jeżeli po upływie czasu zbiórki odpowiednia suma pieniędzy nie jest zebrana to pieniądze są zwracane darczyńcom.
Uważam, że jest to świetna szansa dla Original War 2, pierwszy owar okazał się finansową klapą jednak był naprawdę kultową grą w pewnych kręgach, i to sprawia, że sądzę iż zbiórka może odnieść sukces.
Spójrzmy na sfinansowane już sequele, świetnie pasują do archetypu - gra kultowa, lubiana, "wiecznie żywa", jednak bez sukcesu komercyjnego.

Przygodówka od Double Fine - potrzebowali 400,000$ , i zdobyli tą kwotę w jeden dzień! Razem uzbierali 3,336,371$
RPG Briana Fargo - Wasteland 2 - zebrano już wymaganą kwotę, 900,000$ a do końca zbiórki pozostały jeszcze 33 dni.
Faster Than Light - tak jak owar, TOTALNIE NISZOWA GRA, symulator podróży kosmicznej, zyskał 950% wymaganej kwoty

Tu możecie znaleźć inne sfinansowane gry http://www.kickstarter.com/discover/cat ... l?ref=more

Myślę że 250,000$ to byłaby wystarczająca kwota do produkcji i publikacji Original War 2 w dystrybucji cyfrowej, patrząc na sukcesy innych myślę że jest to jak najbardziej realna kwota.

Co o tym sądzicie panowie? Napisałem do Altar Games ([email protected]) swoje sugestie. Jeżeli będzie jakiś większy odzew to możemy napisać petycję.
User avatar
mattin111
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 280
Joined: Wed Jun 23, 2010 4:02 pm

Re: Original War 2 Kickstarter.com

Post by mattin111 »

Altar juz nie istnieje, Kupione przez Bohemie. Napisz to jeszcze raz do nich. No nie wiem w OW graja malo graczy. Czy uda sie zebrac tak duzo kasy? Ale lepiej niz nic. Jak sie n.p zdoby te kase, kto bedzie produkowal OW2?
User avatar
YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba
Posts: 1395
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:02 am
Contact:

Re: Original War 2 Kickstarter.com

Post by YuriStriatov »

No przeciez jak beda mieli kase to se sami wyprodukuja. Gorzej z dystrybucja, bo to zazwyczaj dystrybutor narzuca terminy tak czy inaczej.

Tak czy inaczej kickstarter to tylko jeden z stopni procesu zbierania kasy. Dlaczego? Dlatego bo najpierw musza poswiecic czas zeby zebrac ludzi na social networkach i ich nabuzowac na gre zeby chcieli placic. Tam nie ma pieniedzy z niczego, tylko jak ludziom sie projekt podoba to daja kase. Wiec trzeba zaczac z marketingiem zanim sie zacznie zajmowac gra co wymaga startu produkcji gry zanim zbiora kase.

Latwiej by to bylo zrobic jakiejs indie firmie.
Image
User avatar
Kalinkus
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 48
Joined: Sun Jan 09, 2011 2:44 pm
Contact:

Re: Original War 2 Kickstarter.com

Post by Kalinkus »

http://www.bistudio.com/ http://forums.bistudio.com/ http://www.bistudio.com/english/contact ... -marketing

linki mogą się przydać do Bohemie firmy dla chętnych
„Nie bój się chodzenia po morzu..."
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: Original War 2 Kickstarter.com

Post by Anarchy »

Mimo, że OW nie ma od lat wielu graczy, to zna ją prawie każdy, kto ma około 20-25 lat i wspomina ją dobrze. Ta gra jest klasykiem, wiele osób o tym wie. Dobra reklama i ktoś na pewno się znajdzie.
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Re: Original War 2 Kickstarter.com

Post by Marcinszabla »

Anarchy wrote:Mimo, że OW nie ma od lat wielu graczy, to zna ją prawie każdy, kto ma około 20-25 lat i wspomina ją dobrze. Ta gra jest klasykiem, wiele osób o tym wie. Dobra reklama i ktoś na pewno się znajdzie.
Jest , co prawda wielu graczy "dorosłych" , ale prawda jest taka ,że w KAŻDĄ grę najwięcej gra osób w wieku od jedenastu (no może dwunastu) do osiemnastu lat , bo potem nie ma się czasu, a przedstawiciel młodego pokolenia , jak wpisze w Google hasło Original War , to zobaczy obrazki z pre-alpha i obrzydnie mu OW na zawsze.Jednak pewnie trochę młodsi forumowicze ze mną się zgodzą ,że jak w jednej szkole podstawowej lub gimnazjum kilka osób zacznie grać w jedną grę (dotyczy to z reguły gier przeglądarkowych ,ale nie jest to oczywiste) , to cała szkoła niedługo będzie w to grała.Oczywiście nie piszę o wyłudzaniu pieniędzy od dzieci , tylko o rozpowszechnianiu gry i chcę , aby grały w to dzieci z odpowiednim wiekiem (ESRB dało ocenę - teen ,13+).
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: Original War 2 Kickstarter.com

Post by Anarchy »

Już widzę zastępy 12-latków biegnące, żeby ufundować OW2...
User avatar
Lazarus
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 140
Joined: Tue Oct 18, 2011 8:58 pm
Location: Podlaskie
Contact:

Re: Original War 2 Kickstarter.com

Post by Lazarus »

Marcinszabla wrote:ESRB dało ocenę - teen ,13+
Ale "Gra pokazuje przypadki dyskryminacji lub zawiera materiały, które mogą do niej zachęcać osoby nieletnie." PEGI +18, chwała Związkowi Socjalistycznych Republik Europejskich ........
User avatar
maszyna
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 59
Joined: Mon Nov 12, 2007 2:34 pm
Location: krk
Contact:

Re: Original War 2 Kickstarter.com

Post by maszyna »

haha poważnie OW ma PEGI18 czy mówisz o czymś innym?
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Re: Original War 2 Kickstarter.com

Post by Marcinszabla »

Hmm...Ocenę wystawioną przez PEGI dawno już widziałem.Dyskryminacja w tej grze zasługuje na max 16+ jeżeli uwzględnimy także śladowe ilości wulgaryzmów skierowanych w stronę postaci.Kto grał w pierwszą część Twierdzy i rozumiał teksty po angielsku lub miał polską wersję , to wie , jak Wilk odnosi się do np. Szczura("zrób to ,albo zawiśniesz na sznurze , SZCZURZE!") , a mimo to gra ma ocenę +12.To chyba gorsze ,co słyszeliśmy w OW. Nie będę się sprzeczał tutaj , czy im zapłacili , czy może wulgaryzmy zadecydowały o ratingu OW ,choć w ocenie są tylko "elementy dyskryminacji" , a o "wulgarnym słownictwu" (w sumie słowa typu d**a to można zaliczyć do wulgaryzmów, choć nie trzeba ich cenzurować) nie było mowy.


Mam pytanie:czy sprzedawanie gier osobom nie spełniającym wymagań to przestępstwo, bo coś mi się wydaje, że pare lat temu tak nie było.
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
User avatar
Bernkow
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 48
Joined: Tue Feb 08, 2011 6:29 pm
Location: Kołobrzeg
Contact:

Re: Original War 2 Kickstarter.com

Post by Bernkow »

Marcinszabla wrote:Hmm...Ocenę wystawioną przez PEGI dawno już widziałem.Dyskryminacja w tej grze zasługuje na max 16+ jeżeli uwzględnimy także śladowe ilości wulgaryzmów skierowanych w stronę postaci.Kto grał w pierwszą część Twierdzy i rozumiał teksty po angielsku lub miał polską wersję , to wie , jak Wilk odnosi się do np. Szczura("zrób to ,albo zawiśniesz na sznurze , SZCZURZE!") , a mimo to gra ma ocenę +12.To chyba gorsze ,co słyszeliśmy w OW. Nie będę się sprzeczał tutaj , czy im zapłacili , czy może wulgaryzmy zadecydowały o ratingu OW ,choć w ocenie są tylko "elementy dyskryminacji" , a o "wulgarnym słownictwu" (w sumie słowa typu d**a to można zaliczyć do wulgaryzmów, choć nie trzeba ich cenzurować) nie było mowy.


Mam pytanie:czy sprzedawanie gier osobom nie spełniającym wymagań to przestępstwo, bo coś mi się wydaje, że pare lat temu tak nie było.
Wszystko ładnie powiedziane :) - Wieprz w Krzyżowcu mawiał 'Zmiazdzę Ci kości' itp :) .

Co do tego pomysłu - to pomysł bdb - aczkolwiek zastanawiam się ,kto da tyle pieniędzy.. ale z pewnością inni by także przysyłali pieniądze ,nie tylko fani OW,aczkolwiek nie jest to gra tak znana, wiec mało osób by pewnie chciało wesprzec ten cel.
Post Reply