World of Warcraft

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: World of Warcraft

Post by Antitheus »

Ostatnio troszkę sobie pogrywam (dla dobra nauki!).
Jeśli ktoś jest zainteresowany, mogę, w miarę możliwości, pomóc na wczesnych lvlach, może sypnąć kasą.
Gram na ToD (theatre of dreams) - moim zdaniem najlepiej oskryptowany polski priv. Nie laguje aż tak jak Sunwell; questy preTBC, TBC oraz 90% northrendowych działają jak na globie. Serwer działa na revision z Uldu (całe dobrze oskryptowane + wszystkie wcześniejsze insty działające w 100%) a w PvP maksymalnym setem jest furious gladiator. Serwer jest w całości Blizzlike (nie rozdaje się itemów, nie ma "bonusów od adminów" - wyłączając ewenty świąteczne). Zapraszam, bo dobrze jest z kimś pogadać/pograć.
User avatar
Mari
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Posts: 244
Joined: Sat Dec 02, 2006 10:32 pm

Re: World of Warcraft

Post by Mari »

No no trochę mnie przekonałeś, w sumie ten sam patch co na sunwell więc będę mógł pograć napisz mi tylko swoją nazwę postaci to Cie dodam i pogramy razem, napisz też czy horda/alliance.
Do you not know that you are a temple of God and that the Spirit of God dwells in you?If any man destroys the temple of God, God will destroy him, for the temple of God is holy, and that is what you are. 1 Kor 3,16-23
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: World of Warcraft

Post by Antitheus »

Ally:
- Adflicator (zawaliłem sobie nick Antitheus i minęło krocie zanim mi go zwolnili)
- Antitheusek
- Antitheuss
- Maleficia

Od koloru do wyboru ^^
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Re: World of Warcraft

Post by Marcinszabla »

Ściągnąłem 16% WoWa w wersji testowej i mogę już grać na "playable", co w opisie do tego jest napisane:
Major game contect is not completely appilied.Yu can play, however your game experience will not be ideal.
.Według mojej znajomości angielskiego oznacza to, że główne pliki gry nie są do końca ściągnięte, a doświadczenie z gry nie będzie idealne.Odkąd stworzyłem swojego "Orc Hunter level 8", to gra działa niemal bez zarzutu (nie zacina się).Denerwuje mnie jedna rzecz, która chyba ne ma związku z moimi szesnastoma procentami.Gdy kupuję niektóre itemy, choć mam odpowiedni level do założenia, to nie mogę tego zrobić, bo jest napisane na czerwono "Mail".Oczywiście kupuję przedmioty tylko dla łowców. Próbowałem coś robić przy skrzynce pocztowej i nic.
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: World of Warcraft

Post by Antitheus »

1. Informacja ta oznacza banalną rzecz. Blizzard wpadł na świetny pomysł, by do gry w wersję testową, nie zmuszać gracza do ściągania całej aplikacji (WOTLK ~8GB+ cata + pandagej), tylko gra "ściąga" zawartość podczas rozgrywki (możesz czasami zauważyć doczytujące się tekstury - gra wtedy pobiera je z servera.
2. Hunter do 40 lvlu używa skórzanych itemów (leather), Mail od 40 lvlu (Warrior do 40 mail, od 40 plate, podobnie paladyn. Shaman do 40 leather, od 40 mail). Podobna sytuacja jest w przypadku, gdybyś chciał założyć item wymagający odpowiedniego lvla, poziomu reputacji w danej frakcji lub skilla (np engineering 425).
Nie trać czasu na Globa, zasysaj samego WOTLK, blokuj updaterai ręcznie patchuj do 3.3.5.
User avatar
Mari
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Posts: 244
Joined: Sat Dec 02, 2006 10:32 pm

Re: World of Warcraft

Post by Mari »

Jeszcze chciałbym poruszyć kwestie popularności serwerów, bo zauważyłem, że właśnie te serwery z nowszymi dodatkami tzn.konkretnie cata są mniej popularne od starszych np.sunwell, tod, hellground.
Powinno być odwrotnie ale to pewnie kwestia tego, że są słabo oskryptowane ale mi się osobiście wydaje, że ten dodatek zbyt dużo nie wprowadza z tego co czytałem.
Słyszeliście o Atlantiss?
Do you not know that you are a temple of God and that the Spirit of God dwells in you?If any man destroys the temple of God, God will destroy him, for the temple of God is holy, and that is what you are. 1 Kor 3,16-23
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: World of Warcraft

Post by Antitheus »

1. Cata to syf, psuje totalnie rozgrywkę pvp a pve ogranicza się do klikania 2 przycisków w kółko.
2. Blizz zrobił w cata to samo co w wotlk - zmienił totalnie skrypty map, tak że mało który współczesny emulator jest w stanie je uciągnąć (przykład Mangosa na WOTLK, który został zastąpiony trinity core).
3. Dodatek wprowadza bardzo dużo - w sumie zmienia się wygląd całego Azeroth, dochodzą nowe profesje i mnożyć można. Jednak zmiany negatywne > zmiany pozytywne.
4. Powiedz kiedy będzie Cię można spotkać to trochę pogramy.
User avatar
Mari
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Posts: 244
Joined: Sat Dec 02, 2006 10:32 pm

Re: World of Warcraft

Post by Mari »

Ostatnio grywam na sunwell, dopiero co wbiłem 80 i teraz zbieram na jakiś lepszy sprzęt.
Z tego co zauważyłem to żeby wejść na insty heroic trzeba mieć lepszy gear jak masz za słaby to nie wejdziesz.
Jest problem z reputacją bo muszę wbić exalted w alliance vanguard a gdzieś czytałem, że trzeba mieć wtedy exalted w 2 podrzędnych frakcjach, żeby móc motor zrobić który ma dość ładną cenę.
Na todzie mało grałem dopiero bodajże 3 lvl, ale myślałem tak nad mining blacksmithing może rozwinąć albo coś innego jakbyś mógł doradzić to będę wdzięczny, gram paladynem, jeszcze nie wiem jakiego robić podpowiedz mi bo na sunwellu grałem tylko warrkiem.
Co do samego naszego zagrania to dodaj mnie do przyjaciół nick Athelon, Twoje mam dodane ale mogłem o którymś zapomnieć albo Cie nie ma, ja często jestem pod wieczór.
Do you not know that you are a temple of God and that the Spirit of God dwells in you?If any man destroys the temple of God, God will destroy him, for the temple of God is holy, and that is what you are. 1 Kor 3,16-23
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: World of Warcraft

Post by Antitheus »

Serio, nie opłaca się tracić czas na sunwell :)
Zależy pod co chcesz się robić - ja na rogalu mam jc/ench, na pallku inscri, alcha (char pod profki). Profesje łączone dają lepsze profity pod grę na endgame. BS dla bugadyna jest całkiem dobrym rozwiązaniem - lvlując możesz tworzyć dla siebie często dobre przedmioty, a na zbędnych sprzedawanych za bezcen enchanterom - dobrze zarobić. Dodatkowo BS ma fajny set plate na 78 lvl (mając go na sobie na luzie możesz iść na hero) i fajne recki, dropiące z Uldu.
User avatar
Mari
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Posts: 244
Joined: Sat Dec 02, 2006 10:32 pm

Re: World of Warcraft

Post by Mari »

Ostatnio zastanawiałem się co stanowi tak naprawdę o sile serwera w oczach graczy i tutaj was lekko zdziwię bo gracze najchętniej grają na serwerach z dużą liczbą ludzi, szczerze gdyby na nexie czy todzie grało tyle ludzi co na sunwellu to nie wahałbym się i dawno przestałbym grać na sunwellu.
Jest kilka kluczowych spraw w liczbie graczy:
1.Gra jest o wiele ciekawsza można poznać wielu ciekawych i mniej lub więcej ogarniających grę ludzi co pozwala na stworzenie naprawdę porządnych gildii.
2. Więcej ludzi to również większa frajda oraz więcej ludzi na instach, pamiętam, że ostatnio jak wrócił nexus czekałem chyba godzinę na instę expiąc przy okazji na questach i nic nie znalazłem, na sunwellu długo nie czekasz, chwila i jest ekipa.
3. Większe możliwości raidowania, jak jest dużo ludzi to też łatwiej znaleźć ekipy pod konkretne raidy a na mniejszych serwerach na których ciężko kogokolwiek znaleźć niemożliwym jest granie bez gildii, a tutaj jednak funkcjonują różne kanały, które zbierają ekipy na insty, raidy, itd.
4. Na bardziej zaludnionych serwerach jest większy poziom gry na duelach bo jest dużo więcej graczy i to pozwala na stworzenie dość sporej konkurencji, każdy chce być najlepszy i poziom gry wzrasta
5. Expienie jest dużo łatwiejsze gdy możemy pograć z większą liczbą graczy, niektóre questy wymagają kilku graczy bo np. bossy samemu ciężko jest zabić, oczywiście mowa tu o low lvl ze słabym ekwipunkiem.
To tyle, Anti możesz napisać co o tym sądzisz, może mnie przekonasz do zmiany serwera, ale na ten moment to co wymieniłem to moje najmocniejsze argumenty za sunwellem.
Do you not know that you are a temple of God and that the Spirit of God dwells in you?If any man destroys the temple of God, God will destroy him, for the temple of God is holy, and that is what you are. 1 Kor 3,16-23
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: World of Warcraft

Post by Antitheus »

1. Bullshit - ludzie grają na Sunwellu bo mają ICC i TOC. No i raty x2. Czyli mają łatwiej. Na ToD wciąż najwyższym możliwym setem jest t8, a sama instancja doskonale odzwierciedla to, co zobaczyli gracze 3.1.0 czyli krew, pot i łzy - wymaga maksymalnego ogaru, a ukończenie jej z tzw. PUGiem nie jest możliwe.
2. Na Sunwellu więcej graczy? To czemu, kiedy ja zaczynałem grać na ToD miałem do czynienia z 3k online? Nawalił dysk, przez co w czwartki (dzień resetu ID) mamy do czynienia z lagozą. Nie mam zamiaru nikogo przekonywać ani agitować, to kwestia gustu - ja wolę grać na najlepiej oskryptowanym polskim serverze, wymagającym od gracza czegoś więcej niż klawiatury i myszki.
User avatar
Kalinkus
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 48
Joined: Sun Jan 09, 2011 2:44 pm
Contact:

Re: World of Warcraft

Post by Kalinkus »

http://www.pandashan.com/us/

a ja gram na World of Warcraft: Mists of Pandaria nie trzeba mieć wow na dysku jest luncher który pobierze wam grę podczas gry jedyny taki wow w sieci
„Nie bój się chodzenia po morzu..."
User avatar
Mari
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Posts: 244
Joined: Sat Dec 02, 2006 10:32 pm

Re: World of Warcraft

Post by Mari »

Na pandashan chwilę pograłem bo chciałem zobaczyć jak to wygląda. Faktycznie jest dość sporo graczy, mają kilka serwerów no i najnowszy dodatek z pandami.
Tyle tylko, że jest tam tyle rzeczy świat już jest tak skomplikowany, że nie wiem czy na chwilę obecną chciałbym się w to bawić. Wracając jeszcze na chwilę do wotlk to coraz więcej ludzi schodzi się z ToDa na sunwell czego dobrym przykładem jest migracja Antiego z jego gildią. ToD chce mieć wszystko dopracowane, ale ludzie na to nie patrzą widocznie wolą serwery masowe, aczkolwiek obecnie sunwell jest jednym z najlepiej rozwiniętych pod względem tego, że dużo tam odblokowali serwerem.
Jest icc, toc, uldu, itd, itd. Jedno jest pewne zaraz po odbugowaniu większości rzeczy, jest szansa, że pojawi się serwer na cata, aczkolwiek na razie nie było jeszcze oficjalnych danych na ten temat, są tylko tematy na forum sunwella, które zbyt wiele nie mówią, poczekajmy na oficjalne info.
Obecnie gram w hordzie na sunwellu, hunterem, na razie 71 lvl także, powoli idzie.
Do you not know that you are a temple of God and that the Spirit of God dwells in you?If any man destroys the temple of God, God will destroy him, for the temple of God is holy, and that is what you are. 1 Kor 3,16-23
Post Reply