World of Warcraft

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
User avatar
Mari
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Posts: 244
Joined: Sat Dec 02, 2006 10:32 pm

World of Warcraft

Post by Mari »

Witam, ostatnio pogrywam w WoWa na prywatnym serwerze jakim jest Sunwell.
Gram na wersji 3.3.5a.
Gra jest dość rozbudowana, mamy do wyboru takie klasy postaci:
Warrior
Paladin
Hunter
Mage
Warlock
Rogue
Shaman
Priest
Druid
Death knight(od 55 poziomu)

No i takie rasy:
Alliance:
human
dwarf
draenei
night elf
gnome
Horde:
orc
undead
tauren
troll
blood elf

Trzeba pamiętać, że jedną rasą możemy grać tylko niektórymi klasami, trzeba po prostu zmienić rasę żeby móc grać np.shamanem musimy wybrać draenei

W grze mamy system osiągnięć czyli za np.wbicie 10 poziomu dostajemy achievement, itd.
Po osiągnięciu 15 poziomu możemy chodzić na tzw.dungeons czyli wspólnie z innymi graczami przechodzimy pewne lokacje w których na końcu jest zazwyczaj boss lub też trzeba zabić kilka bossów.

Jest dużo zadań do wykonania za które dostajemy nagrody takie jak doświadczenie czy przedmioty, złoto, itd.

Maksymalny poziom w tej wersji to 80, można odkrywać mapę za co też są osiągnięcia.J
Jest również system pvp, można zatem powalczyć z innymi graczami.
Do handlu zazwyczaj używamy tzw.auction house w którym można kupić przedmioty lub też sprzedać przedmioty.
Są też profesje takie jak:
Skinning
Leatherworking
Enchanting
Mining
Engineering
Jewelcrafting
Tailoring
Herbalism
Alchemy
Blacksmithing

Oprócz tego są jeszcze pomniejsze umiejętności dostępne dla różnych klas takie jak lockpicking dla rogue, itd.

No i oczywiście są też takie miniprofesje jak fishing, first aid i cooking.
Wyszły pewne minidodatki pluginy do wowa takie jak gatherer(pokazuje złoza na mapie), recount(pokazuje dps jaki zrobili gracze) czy gearscore(pokazuje tzw.punkty ekwipunku gs)

Polecam grę ze względu na to, że jest dużo zabawy np.z raidami na które chodzi nawet 25 osób razem!
Do you not know that you are a temple of God and that the Spirit of God dwells in you?If any man destroys the temple of God, God will destroy him, for the temple of God is holy, and that is what you are. 1 Kor 3,16-23
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: World of Warcraft

Post by Serpent »

Nudy, już Dota 2 lepsza :P
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: World of Warcraft

Post by Antitheus »

1. Sunwell ssie - ToD jest lepiej oskryptowany
2. WoW ssie: raz że priv to nie to samo co official a dwa na topie jest teraz GW2
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Re: World of Warcraft

Post by Marcinszabla »

Sorki Mari, nie zagram.Dlaczego?Nawet dlatego, że mam neostradę 512 (nie dziwota, że przy grze ze mną synchry łapaliście :mrgreen: ) i gdy próbowałem sciągnąć WoWa to sobie obliczyłem na podstawie czasu ściągania jednego procenta gry (ściąga się około godziny), że aby ściągnąć grę muszę poświęcić dziesięć dni po dziesięć godzin na ściąganie w każdym (dziesięć procent dziennie).Poprzestałem na ściągnięciu zaledwie 6.6%.
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: World of Warcraft

Post by Antitheus »

Przy takim necie byś sobie raczej porządnie nie pograł. Zapewne lagowało by Ci bardzo często, nie mówiąc już o raidach, gdzie z tego powodu widziałbyś pokaz slajdów. Zainwestuj w lepsze łącze :)
User avatar
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 999
Joined: Mon Apr 13, 2009 4:13 pm
Location: Białystok
Contact:

Re: World of Warcraft

Post by Nitek »

Antitheus wrote:Zapewne lagowało by Ci bardzo często
Bulszit. Grałem na necie 512Mb od Neo na globalu za czasów TBC/WotLK i żadnych, absolutnie żadnych lagów.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: World of Warcraft

Post by Antitheus »

Na TBC jeszcze uszło - sam na takiej prędkości się całkiem dobrze bawiłem. Na WOTLK pozmieniali skrypty itp itd. Do uciągnięcia dobrego raidu 25 osobowego (gdzie kiedyś na słabszych netach chodziło się w 40 osób) potrzeba co najmniej 1mb do płynnej gry. W przeciwnym wypadku - "lagozo witaj".
User avatar
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 999
Joined: Mon Apr 13, 2009 4:13 pm
Location: Białystok
Contact:

Re: World of Warcraft

Post by Nitek »

W WotLK razem z bratem (to samo łącze, net już 1Mb) nawet jak ja raidowałem 25, a on robił coś innego (chociażby BG - AV to teoretycznie nawet 80 osób, ale załóżmy że jest ponad 30 w jedynym miejscu) i żadnych lagów nie było.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: World of Warcraft

Post by Antitheus »

Bierz poprawkę na to, że zapewne grałeś na Officialu.
User avatar
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 999
Joined: Mon Apr 13, 2009 4:13 pm
Location: Białystok
Contact:

Re: World of Warcraft

Post by Nitek »

No właśnie. Dlatego tam trzeba mieć lepsze łącze :> To samo tyczy się ramu: na mało zaludnionym piracie TBC dało się jeszcze grać na 256MB (nie mam na myśli raidów, ale mówię o expieniu, dungeonach etc.), podczas gdy na globcu to było niemożliwe.
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Re: World of Warcraft

Post by Marcinszabla »

Słyszalem, że ta gra uzależnia.Ja osobiście przed kompem siadam tylko w dni wolne od szkoły - w dni "powszednie" wcale - jest to moje ugruntowane przyzwyczajenie i chciałbym wiedzieć czy WoW aż tak uzależnia, że łatwo mógłbym stać się No-lifem i zł;amać moje przyzwyczajenie.
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia
Posts: 398
Joined: Tue Mar 08, 2011 8:37 am

Re: World of Warcraft

Post by Bren »

@Marcinbrońbiała, dużo gier uzależnia, z dużym naciskiem na MMO, jak WoW, LoL, WoT... Idź lepiej grać w OWara. Słyszałeś kiedyś, żeby ktoś zatłukł matkę krzesłem, bo mu OW wyłączyła? :D
Teraz prym wiodą WoT i LoL, bo są darmowe i nawet piracić nie trzeba.
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
User avatar
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 999
Joined: Mon Apr 13, 2009 4:13 pm
Location: Białystok
Contact:

Re: World of Warcraft

Post by Nitek »

Marcinszabla wrote:Słyszalem, że ta gra uzależnia.Ja osobiście przed kompem siadam tylko w dni wolne od szkoły - w dni "powszednie" wcale - jest to moje ugruntowane przyzwyczajenie i chciałbym wiedzieć czy WoW aż tak uzależnia, że łatwo mógłbym stać się No-lifem i zł;amać moje przyzwyczajenie.
Bulszit. Wszystko może uzależniać. Wszystko zależy od osoby. Kiedyś sporo rzeczy potrafiło mnie przyciągnąć bez pamięci, ale wychodzi na to, że z czegoś takiego się wyrasta, zmienia się lista priorytetów. Odmawianie sobie wielu przyjemności (nie mówię tutaj o tych, które ciągną ze sobą sporo konsekwencji, czyli alkohol, papierosy, trawka czy narkotyki etc.) tylko dlatego, że jest jakieś tam minimalne zagrożenie to głupota. Nie rozumiem jak WoW na pirackim serwerze może uzależniać, skoro to ostry syf jest. Jeżeli grać w WoW'a to tylko na globalu. Nie dość, że okradamy firmę to również gramy w namiastkę tego czym jest WoW.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: World of Warcraft

Post by Antitheus »

A kupując fajki bez akcyzy to nie dość, że okradasz państwo, to tracisz namiastkę przyjemności z palenia?
Na dobrze oskryptowanym serwerze gra jest równie przyjemna, co na globcu. Ba! Zostaje się na średnim WOTLK, zamiast męczyć się z spaczonym Cata czy Pandagej. Przyjemność czekania na fakt otworzenia dalszej części instancji raidowej i jej testowania oraz gry bez szeroko pojętych kre***ów (serwery prywatne mają ostrą politykę w tej kwestii) jest również ważnym elementem :)
Dodatkowo, Blizzard wydał przyzwolenie na istnienie serwerów prywatnych, o ile nie pobiera się z tego korzyści finansowych. Jedynym minusem jest to, że konto nie jest Twoją własnością, w przeciwieństwie do kont Blizzardowskich.
User avatar
Mari
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Posts: 244
Joined: Sat Dec 02, 2006 10:32 pm

Re: World of Warcraft

Post by Mari »

Czy gra uzależnia, no nie wiem na pewno dużo rzeczy uzależnia jak się wciągnie, może nie grałem na globalu, ale ciekawi mnie, że gry takie jak diablo czy warcraft są darmowe po kupieniu a tam trzepią dużą kasę z wowa, ale cóż ktoś kto mało zarabia na takie wydatki raczej sobie nie pozwoli.
Do you not know that you are a temple of God and that the Spirit of God dwells in you?If any man destroys the temple of God, God will destroy him, for the temple of God is holy, and that is what you are. 1 Kor 3,16-23
Post Reply