Papież abdykuje - dyskusja.

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
Locked
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Papież abdykuje - dyskusja.

Post by Marcinszabla »

Każdy chyba słyszał, że Benedykt XVI z powodu wieku i stanu zdrowia rezygnuje ze swojej posługi. Może to niektórych nie interesuje, ale abdykacja papieża jest na tyle ważna, że poczułem się zobowiązany zrobić ten temat, nawet pomijając to, że dzieje się tak drugi raz w historii.
Prosiłbym jedynie, że jeżeli ktoś chciałby oraźliwie wypowiedzieć się wobec Kościoła lub czegokolwiek niech natychmiast przestanie pisać posta, bądź wyrazi swoje zdanie kulturalnie.
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
szafa
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 5
Joined: Tue Jan 01, 2013 6:03 pm

Re: Papież abdykuje - dyskusja.

Post by szafa »

1. Na pewno był więcej niż jeden przypadek abdykacji papieża w historii przed Benedyktem XVI.
2. To nie abdykacja, tylko Renuntiatio.
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Papież abdykuje - dyskusja.

Post by Nefarem »

Była 1 w historii abdykacja papieża.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
DrCzurak
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 274
Joined: Sat Jun 05, 2010 9:58 pm

Re: Papież abdykuje - dyskusja.

Post by DrCzurak »

A więc to tak :

Jeden z powodów :

Image

Wtedy powiedział :

Image
Image

Potem zmienił status na fejsie :

Image

Teraz rozpoczęła się :

Image

Nie wiem czym tu sie przejmować, zrezygnował to zrezygnował( na ch*j drążyć temat) - zrobił coś Tobie?
Najlepiej to pójdź do kościoła i się za niego pomódl - a właśnie, daj jeszcze na tacę bo ksiądz też człowiek, zima się kończy to i opon może nie mieć.
Czas żeby ten kraj stracił status państwa kościelnego, bo to co się dzieje z ich udziałem to jest bieda.
" Przetrwa tylko ten, o nerwach stalowych "
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Re: Papież abdykuje - dyskusja.

Post by Marcinszabla »

Serpent wrote:Nie wiem po co zaczynasz dyskusje Szabla na każdy temat bo akurat to forum nie nadaje się do dyskusji na każdy temat.

Mam takie prawo.To jest dział General Discussion, ktoś i tak by temat zrobił, a jakby był to kto inny nikt by się o nic nie kłócił. Prawda trollu?


DrCzurak wrote:A więc to tak :

Jeden z powodów :

Image

Wtedy powiedział :

Image
Image

Potem zmienił status na fejsie :

Image

Teraz rozpoczęła się :

Image

Nie wiem czym tu sie przejmować, zrezygnował to zrezygnował( na ch*j drążyć temat) - zrobił coś Tobie?
Najlepiej to pójdź do kościoła i się za niego pomódl - a właśnie, daj jeszcze na tacę bo ksiądz też człowiek, zima się kończy to i opon może nie mieć.
Czas żeby ten kraj stracił status państwa kościelnego, bo to co się dzieje z ich udziałem to jest bieda.
Prosiłem z kulturą, btw. ja juz tacę w niedzielę dałem.
Hmmm...Czyżby publiczna propaganda zadziałała?

Wracamy do dyskusji.
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
szafa
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 5
Joined: Tue Jan 01, 2013 6:03 pm

Re: Papież abdykuje - dyskusja.

Post by szafa »

@Nefarem

"Poncjan - pontyfikat od 230 roku, abdykował w 235. Jan XVIII zrezygnował z godności papieskiej w 1009 roku i osiadł w klasztorze benedyktyńskim przy Bazylice św. Pawła za Murami. W 1045 roku Benedykt IX abdykował na rzecz swojego ojca chrzestnego Grzegorza VI. Ten, po udowodnieniu mu symonii, również ustąpił w 1046 roku. Celestyn V ustąpił pod naciskami politycznymi 13 grudnia 1294 roku. Grzegorz XII abdykował 4 lipca 1415 roku, kończąc w ten sposób trwający od kilkudziesięciu lat rozłam w Kościele. Papież Pius XII postanowił, że w sytuacji gdyby został aresztowany przez nazistów, automatycznie zrzeknie się swojej władzy. Do takiej sytuacji nie doszło. Papież Benedykt XVI zapowiedział rezygnację, która nastąpić ma 28 lutego 2013 roku."

Źródło: Wikipedia, hasło Renuntiatio
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Re: Papież abdykuje - dyskusja.

Post by Marcinszabla »

Dyskusja się robi żenująca, poproszę admina o zamknięcie tematu, proszę to zrobic jednak jutro, bo może jeszcze ktoś kulturalnie się wyrazi na ten temat.
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
DrCzurak
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 274
Joined: Sat Jun 05, 2010 9:58 pm

Re: Papież abdykuje - dyskusja.

Post by DrCzurak »

Jeżeli chcesz, aby admin zamknal ten temat to musisz też dać na tace.
W kosciele wierzysz w Boga.
Tu wierzysz, że admin Cie wyslucha. ( daj na tace i placz na abdykacje tego dziadka )
" Przetrwa tylko ten, o nerwach stalowych "
User avatar
YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba
Posts: 1395
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:02 am
Contact:

Re: Papież abdykuje - dyskusja.

Post by YuriStriatov »

Ech szabla otwierasz temat dla trolli a potem sie dziwisz ze trolle w nim figuruja. Co do dyskusji to nie ma co dyskutowac bo watykan to i tak nie demokracja, wiec zegnam.
Image
Locked