Nowe sposoby na rozrośnięcie się Sceny.

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Nowe sposoby na rozrośnięcie się Sceny.

Post by Marcinszabla »

Po wielu rozmyślaniach zdecydowałem się aby założyć ten temat.

Otóż chodzi o to aby rozleklamować Original War przez Youtube. Nie chodzi aby po prostu zrobić kanał, o którym nikt się nie dowie, ale niech OW stanie się znane przy pomocy rozwiązań poniżej.
Pierwszy sposób polegać może na tym, że zaproponujemy odpowiednim "gwiazdom" Youtube zagranie w Naszą Kochaną Grę o Syberycie. Słowo odpowiednim ma tu znaczenie kluczowe: nie możemy podesłać pomysłu ludziom nie specjalizującym się w grach oraz takim, którzy grają na przykład tylko w Minecrafta. Nic nie będzie to warte dla naszej Sceny, jeżeli nie zaproponujemy gry multiplayer, a to przy naszych niezawodnych i ciągle aktywnych graczach :lol: może być kłopotliwe. Nie należy też spamować, bo to nic nie da.
Drugim sposobem jest stworzenie własnego youtubowca. Jego kanał nie może być oparty tylko na Original War, lecz na innych grach, ewentualnie tematyka kanału może być częściowo odmienna; ważne jest aby nie opierać się tylko na Minecrafcie, bo jest go zbyt dużo i moda na niego może szybko zgasnąć (albo już gaśnie), co nie znaczy, że nie można jego też nagrywać. Chodzi tu o to aby zyskać pewną ilość widzów (w moim przekonaniu 10 tysięcy to minimum) i w odpowiednim momencie zrobić serię z Original War, także na multi. Ja mógłbym coś takiego zrobić.

Chodzi jeszcze aby Scena była przygotowana. Nasi przyszli gracze nie mogą zastać tego, co jest teraz: nie każdy może założyć działający serwer, problemy z synchronizacją, granie na jednej mapie i często na tych samych zasadach, jeden znany i tolerowany sposób na ogarnięcie gry... Dlatego aby powiększyć nasze grono nie wystarczy po prostu zrobić popularną serię, czy żeby ktoś już sławny to zrobił. Musimy
wszyscy współpracować, jeżeli zależy nam na tym, inaczej powiedzą, że w OW grają tylko nooby.

I właśnie: Czy tego chcemy? Czy zależy nam na tym? Chciałbym to pytanie skierować do Was. Czy chcecie takie małe Community jakie mamy dzisiaj, czy wielkią Scenę? Odpowiedź nie jest dla wszystkich pewnie oczywista.Jeżeli wybierzemy to drugie, to musimy pracować i współpracować, jeżeli wybierzemy inaczej taka Świetna Gra stanie się zapomniana i jej potencjał będzie zmarnowany.


PROSZĘ O POWAŻNE PODEJŚCIE DO TEMATU.
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: Nowe sposoby na rozrośnięcie się Sceny.

Post by pomek »

Gra, w ktorej jest tylko jedna mapa i jedne zasady grywalne nie ma prawa istniec. Pomijajac sync losty i errory z dupy. Wybacz szpadla, ale nigdy tej gry nie naprawia, a my nie bedziemy miec na niej ludzi. To nie w nas jest problem, ale w grze. Zostala zle napisana i jesli chceszz ja naprawic, to proponuje Ci nauczyc sie kilku jezykow programowania i rozwijac myslenie programistyczne jak tylko mozesz.
DrCzurak
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 274
Joined: Sat Jun 05, 2010 9:58 pm

Re: Nowe sposoby na rozrośnięcie się Sceny.

Post by DrCzurak »

W takim wypadku, musisz swój genialny pomysł przenieść do realizacji, dlatego jak najszybciej pisz do 'youtubowcow', niech robia reklamy.
W kazdym razie, zycze powodzenia.
" Przetrwa tylko ten, o nerwach stalowych "
User avatar
Mari
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Posts: 244
Joined: Sat Dec 02, 2006 10:32 pm

Re: Nowe sposoby na rozrośnięcie się Sceny.

Post by Mari »

Zgadzam się z Pomkiem i dodam, że w takie starsze gierki najczęściej grają ludzie pochodzący z pewnej generacji, mi np. ciężko jest się przerzucić na nowsze gry i nie zamierzam tego robić bo nie mam takiej potrzeby. Jest też grono ludzi młodych, którzy kupują specjalnie lepszy sprzęt żeby pograć w coraz to nowsze gry. To, że starsze gry umierają wiadome jest od dawna, ale zawsze będzie ktoś kto będzie w nie grał ja teraz siedzę częściej na diablo ale nie zapominam o ow, bo takich gier się nie zapomina.
Próbuj robić reklamę, ale imo to za dużo nie da przybędzie może ze 100 osób z czego połowa zagra i sobie pójdzie ale nie chce tu niczego przepowiadać bo nie mam takiej mocy.
Do you not know that you are a temple of God and that the Spirit of God dwells in you?If any man destroys the temple of God, God will destroy him, for the temple of God is holy, and that is what you are. 1 Kor 3,16-23
User avatar
RoysoN
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 143
Joined: Sun Nov 21, 2010 3:32 pm
Location: Świętochłowice
Contact:

Re: Nowe sposoby na rozrośnięcie się Sceny.

Post by RoysoN »

Przeczytałem pobieżnie, bo o ile pamiętam takie inicjatywy już były. Ja proponuję najprostsze rozwiązania.
Moja propozycja jest taka: jeśli masz czas i chęci to ściągaj program do rejestrowania obrazu (np HyperCam) i nagraj kilka "scenek" z OW. Unikaj pokazywania dialogów, chyba, że takich z jajem (np misja AM z Timem Gladstonem i żartami Franka), pokaż to co z tej grze jest za****ste: tj. BUDOWANIE budynków(a nie tak jak w Red Alercie po prostu stawianie), umiejętności postaci, właściwości wzgórz(w OW wzgórze to wzgórze, a nie płaska tekstura).
Jak już zrobisz to porozsyłaj to w jakichś facebookowych stronach czy coś (bo tam teraz głównie ludzie siedzą).
Wróć na forum i pochwal się efektem.
Lecimy z tematem!
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Re: Nowe sposoby na rozrośnięcie się Sceny.

Post by Marcinszabla »

Po mojemu tu nie chodzi po prostu o nagrywanie scenek, których i tak nikt nie obejrzy.
Tu potrzebujemy aby ktoś to obejrzał i miał od kogoś rekomendację , że to jest dobre. Pierwszy sposób jaki wymieniłem - proponowanie sławnym z Youtube ludziom aby nakręcili serię jest mniej opłacalny, ponieważ przykładowo taki Skkf zamiast robić odcinki (albo nawet jeden odcinek) z gry, w którą może kiedyś grał, woli po prostu otworzyć kolejny sezon Kwadratowej Masakry. Jeśli miałbym więc sam się wziąć za kręcenie filmików z OW, to muszę zostać takim kimś pokroju przykładowo wymienionego Skkfa, inaczej nikt moich filmów nie obejrzy. Do tego nie wystarczy jakieś HyperCam, tylko potrzeba Frapsa, mikrofonu, porządnego programu do montażu (który jest bardzo ważny), jakiegoś TS'a do
kontaktu z ewentualnymi ludźmi współpracującymi...
Właściwie zrobiłem jednak ten temat po to, aby przede wszystkim wypytać się, czy tego chcemy, czy wolimy Scenę, jaką mamy dzisiaj. Bo przy dużym community nie będzie miejsca na jakieś tam HG rushe, gdzie przykładowy Pomek wścieka się, ponieważ stracił dwie sekundy podczas gry (miałem z kimś raz taką sytuację).
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
User avatar
RoysoN
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 143
Joined: Sun Nov 21, 2010 3:32 pm
Location: Świętochłowice
Contact:

Re: Nowe sposoby na rozrośnięcie się Sceny.

Post by RoysoN »

Dawno mnie nie było na multi, ale każdy powinien wiedzieć, że żeby dobrze zareklamować społeczność OW trzeba szanować nowych, a nie gnoić na początek i wyzywać od n00bów.
Nie chcę Cię obrazić, ale Twoje podejście mi przypomina trochę mojego kolegę z technikum.
"Chcę kręcić film, potrzebuję kamery HD." Tego nie muszę komentować.

Jeśli chcesz zareklamować OW kimś, kto się tym w ogóle nie interesuje to uwierz mi nie uda Ci się na 99%.
Jeśli chcesz rzeczywiście poszerzyć grono OW to co Ci szkodzi umieszczać zrzuty czy filmy na portalach.

PS: przy okazji zyskasz nowe zainteresowanie (być może). Jeśli graficznie będzie to fajnie rozwiązane/fajnie zmontowane to wiadomo będą udostępniać, lajkować itp.
Lecimy z tematem!
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Re: Nowe sposoby na rozrośnięcie się Sceny.

Post by Marcinszabla »

Dawno mnie nie było na multi, ale każdy powinien wiedzieć, że żeby dobrze zareklamować społeczność OW trzeba szanować nowych, a nie gnoić na początek i wyzywać od n00bów.
Właśnie to jest bardzo ważne. Jeśli nie będziemy szanować nowych graczy, to czy oni będą nadal grać? Każdy, kto jest nowy ma prawo nie umieć ! Jeżeli ktoś tak robi, to chyba woli aby Scena pozostała taka, jak jest dzisiaj.
Nie chcę Cię obrazić, ale Twoje podejście mi przypomina trochę mojego kolegę z technikum.
"Chcę kręcić film, potrzebuję kamery HD." Tego nie muszę komentować.
Oczywiście sprawy techniczne nie są najważniejsze, ale chyba tylko ja oglądam filmiki w jakości 240p, oczywiście nie tylko ze względu na kręcenie, ale i do zwykłego codziennego użytkowania nie wystarczy mi Neostrada 512, która jeszcze za dużo koszuje. Jeśli chodzi o takie sprawy w filmie, jak ładna muzyka w tle czy czołówka - one nie mają za zadanie przyciągnąć widza, mają one za zadanie podnieść walory filmu. Produkcja nie musi być perfekcyjnie wykonana technicznie, ale musi zaciekawiać.
Żeby zaciekawiać natomiast musi być orginalna. Jest to szczególnie ważne, kiedy pozyskujemy pierwszych widzów.
Jeśli chcesz zareklamować OW kimś, kto się tym w ogóle nie interesuje to uwierz mi nie uda Ci się na 99%.
W sumie masz rację... Każdy większy youtuber nie ma czasu, często chęci spełniać wszystkich próśb w mailach. W tym sposobie można jednak liczyć na to, że nasz
youtuber kiedyś grał w tą grę - jest pewno grono osób kojarzących OW, głównie graczy z większym stażem. Wtedy może sobie ją przypomni i coś z Original War nagra.



Postaram się więc, kiedy skończę przygotowania, nagrać jakąś orginalną serię najprawdopodobniej związaną z grami. Trochę to potrwa, ale życzcie mi powodzenia.
Jak skończę, wrzucę wam link.
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
User avatar
RoysoN
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 143
Joined: Sun Nov 21, 2010 3:32 pm
Location: Świętochłowice
Contact:

Re: Nowe sposoby na rozrośnięcie się Sceny.

Post by RoysoN »

Jak będę mieć czas też coś zrobię, ale niczego nie obiecuję. Mam dużo na głowie i nie zawsze mam czas, ale jak znajdzie się czas to czemu nie.
Lecimy z tematem!
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Nowe sposoby na rozrośnięcie się Sceny.

Post by $ushiWIR »

trochę odświeżając temat i częściowo wracając na 'scenę' OW, jeśli można to tak nazwać, sam mam sporo pomysłów na takie coś jako mój osobisty kanał. W przyszłości, przy lepszym sprzęcie i oprogramowaniu i oczywiście - wolnego czasu i chęci - chciałem zrobić to co następuję:
- przejść grę od a do z, aby pokazać grywalność, aspekty i tłumaczyć 'logikę' i 'atuty' tej gry
- pokazywać jak najwięcej modów, jak je przejść, poopowiadać może coś o nich
- tak jak jeden koleś zrobił "Kompendium wiedzy o Minecrafcie" tak zrobić to samo o OW, tylko oczywiście w inny sposób tzn - pełno audiologów, scenek, wyjaśnień itd co wymaga sporej pracy i wiedzy i zgody wielu osób (np publikowanie ich treści, pokazywanie modów od kuchni jak przejść czy samą wiedzę którą ktoś sam napisał własną klawiaturą przelać na słowa (tak, oksymoron, przelać pismo na mowę)), oczywiście wszystko za zgodą autorów artykułów oraz modów i przede wszystkim - nie monetyzowanie tego, bo to ma być nasza scena i mamy ją tworzyć razem a nie żerować na sobie nawzajem. dlatego podpisuję się pod tym bo mam sam takie plany które od miesiąca próbuję sobie poukładać w głowie zdając przy okazji maturę ;p

pozdrawiam ;)
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Nowe sposoby na rozrośnięcie się Sceny.

Post by Serpent »

No to bierz się do roboty :D
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Nowe sposoby na rozrośnięcie się Sceny.

Post by $ushiWIR »

hehehe :D ja moim kompie przy zbyt dużej ilości obiektów bądź ataku np 5-7czołgów + około 10żołnierzy na 1 budynek - traci się głos, albo pojawia się z opóźnieniem a potem jak kończę misję i daję zakończ to error :D a ten komp trochę latek ma :D co myśli o takim pomyślę ogólnie Sepent? ;)
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Nowe sposoby na rozrośnięcie się Sceny.

Post by Serpent »

$ushiWIR wrote: co myśli o takim pomyślę ogólnie Sepent? ;)
Nie znam człowieka ;D


Pomysł dobry ale nie wiem kto to wgl będzie oglądać ;P
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Nowe sposoby na rozrośnięcie się Sceny.

Post by $ushiWIR »

wiesz, na przykład podpiąć pod Akademię OW (broń Bożę nie wchodzę w tyłek nikomu ani nie narzucam ;d) i są ludzie którzy poznają grę na nowo albo dopiero zaczynają bo nowości się nudzą i są krótkie. Jak dla mnie pomysł dobry, tylko co do wykonania i jakości trzeba będzie włożyć sporo pracy żeby nie wyszło jak zapowiedź moda zrobionego przez weekend (tak, czytam dział o modach do ow od 3 dni, dawno mnie nie było xd)
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Nowe sposoby na rozrośnięcie się Sceny.

Post by Serpent »

Jak coś to od strony modów masz moje wsparcie ;D
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Post Reply