Rozwój OW - nagrywanie gier i promocja w Internecie

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Rozwój OW - nagrywanie gier i promocja w Internecie

Post by zoNE »

Jakiś czas temu stworzyłem kilka artykułów związanych z nagrywaniem obrazu, nagrywaniem gier itp. Kiedyś na forum były omawiane tematy rozwoju OW poprzez promocję na YouTube, live itd. Może więc się komuś przyda, bo widzę, że mało z tego wyszło :P.

Przydatne artykuły:
Przy okazji, bo może się przydać przy zakupie mikrofonu lub kamery:
Jeżeli interesują Was pokrewne tematy i uważanie, że przydałoby się coś opisać, to piszcie, a może taki będzie temat następnego artykułu.
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Rozwój OW - nagrywanie gier i promocja w Internecie

Post by $ushiWIR »

jako iż oglądam wyłącznie rzeczy w sieci mogę dodać kilka wariantów od siebie:

- do nagrywania program Mirilis Action, fenomenalnie się sprawdza przy nagrywaniu fragmentu obrazu bądź danego okna (z gier itp), zapisując pliki do wyjściowych rozszerzeń (nie jak fraps, gdzie ileś minut zajmuje 10gb i więcej), a to dlatego że ma wbudowane własne kodeki i inne pierdoły
- jeśli chodzi o mic'a do nagrywania, nie łapać się na mikrofony pojemnościowe (typowe studyjne), bo wyłapują wszystkie dźwięki wokół, a tym bardziej jak mic będzie stał przed nami to każde stuknięcie klawiatury wyłapie
- live'y - tu sprawa wydaje się prosta, najbardziej powszechny są live'y prosto z TWITCHA i YT, ale to też zależy od tego w jakiej jakości ustawimy live'a i jaki mamy do tego sprzęt

polecam również ten link od ludzi z GamesTube, gdzie mówią o dobraniu sprzętu, nagrywaniu i innych wariantach aby zaistnieć na YT: Pyrkon 2013 - Prelekcja "Od zera do YouTubera"

sam pisałem pod jednym wątkiem aby kiedyś stworzyć konto na YT wyłącznie do OW które miałem zamiar prowadzić i nadal to podtrzymuje, choć czas i sprzęt jak na razie nie pozwalają ;/ ale scena żyje jakoś już 12-13 lat więc można jeszcze trochę poczekać :)

pozdrawiam ;)
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Rozwój OW - nagrywanie gier i promocja w Internecie

Post by zoNE »

$ushiWIR wrote:- do nagrywania program Mirilis Action, fenomenalnie się sprawdza przy nagrywaniu fragmentu obrazu bądź danego okna (z gier itp), zapisując pliki do wyjściowych rozszerzeń (nie jak fraps, gdzie ileś minut zajmuje 10gb i więcej), a to dlatego że ma wbudowane własne kodeki i inne pierdoły
- jeśli chodzi o mic'a do nagrywania, nie łapać się na mikrofony pojemnościowe (typowe studyjne), bo wyłapują wszystkie dźwięki wokół, a tym bardziej jak mic będzie stał przed nami to każde stuknięcie klawiatury wyłapie
- live'y - tu sprawa wydaje się prosta, najbardziej powszechny są live'y prosto z TWITCHA i YT, ale to też zależy od tego w jakiej jakości ustawimy live'a i jaki mamy do tego sprzęt
ad. 1. W artykule opisałem również darmowe i całkiem dobre alternatywy dla takich płatnych aplikacji, jak Fraps czy Action. Koszt to często spora bariera, gdy nie robi się tego zarobkowo - szczególnie wśród młodszych graczy.
ad. 2. Opisałem to dokładniej w artykule i nie zawsze mikrofony dynamiczne sprawdzają się dla graczy.
$ushiWIR wrote:sam pisałem pod jednym wątkiem aby kiedyś stworzyć konto na YT wyłącznie do OW które miałem zamiar prowadzić i nadal to podtrzymuje, choć czas i sprzęt jak na razie nie pozwalają ;/ ale scena żyje jakoś już 12-13 lat więc można jeszcze trochę poczekać
Kanał dotyczący można stworzyć, ale wtedy trzeba dobrze dobierać osoby, które by tam publikowały swoje materiały - z powodów poszanowania praw autorskich. Myślę jednak, że lepszym sposobem jest zrobienie prywatnego kanału z grami, bo coś poświęconego tylko OW będzie miało małą reklamę. Jeżeli więcej osób stworzy swoje kanały i tam będą publikowali nagrania z OW dobrej jakości, to trafią do większej liczby osób.
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Rozwój OW - nagrywanie gier i promocja w Internecie

Post by $ushiWIR »

zoNE wrote:Kanał dotyczący można stworzyć, ale wtedy trzeba dobrze dobierać osoby, które by tam publikowały swoje materiały - z powodów poszanowania praw autorskich. Myślę jednak, że lepszym sposobem jest zrobienie prywatnego kanału z grami, bo coś poświęconego tylko OW będzie miało małą reklamę. Jeżeli więcej osób stworzy swoje kanały i tam będą publikowali nagrania z OW dobrej jakości, to trafią do większej liczby osób.
Jak najbardziej się z tobą zgadzam, ale tu chodzi o zamysł żeby zrobić taką jakby encyklopedię, w formie filmików. Na podstawie doświadczenia z moimi rówieśnikami i obserwując różne typy ludzi w internecie wiem że coś, co jest pokazane na obrazkach i powiedziane, będzie lepiej odebrane i bardziej zachęcające niż dłuższe czytanie tego ;)

I tu też będzie trzeba się napracować, aby to miało ręce i nogi, dobrą jakość i dobrze przyswojone, bazując na własnej opinii lub kogoś innego z poszanowaniem praw autorskich ;) Takich kanałów może być masa, z tego co orientuje się to Antonio i Nefarem mają własne kanały na YT gdzie prezentują OW, jest kilka innych kanałów gdzie są gameplaye ale bez głosu (w jednym, może dwóch przypadkach jest ale też w marnej jakości) i to też potem się odbija na oglądaniu :)

Dlatego moim zamysłem był w przyszłości stworzeniu kanału, na którym będą Let's Playe z obu kampanii, z tipami i poradami jak przechodzić a nie sucha gra, tutoriale, encyklopedia w stylu omówienia jednostek, budowli itp itd oraz dodatkowa prezentowaniu modyfikacji, bo niektórzy mają problemy z ich przejściem, czy to RED (gdzie utknąłem), Apo. Wars (sam ugrzązłem na 1 misji) bądź The Heroes Company i Pablo Mod, gdzie sporo czasu się głowiłem jak przechodzić, a wiec przydałby się taki jeden, porządny kanał tematyczny :)
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Rozwój OW - nagrywanie gier i promocja w Internecie

Post by zoNE »

Mogę zrobić jakiś ogólny kanał, spisać ogólne założenia dla osób publikujących, Goth może przygotować nieco miejsca na FTP na takie tymczasowe nagrania, gdzie użytkownicy z prawami by mogli uploadować swoje nagrania do tzw. "cenzury" i oceny jakości. By się dodało nową rangę na forum dla tych osób.

Tylko istnieje jedno pytanie. Kto by się tym zajmował - tj. nagraniami? Bo jedna osoba to nieco za mało. Chętnych do zrobienia czegokolwiek jest tu niewiele :P. Osoby chętne poszukiwane.
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Rozwój OW - nagrywanie gier i promocja w Internecie

Post by $ushiWIR »

Jak pisałem wyżej, mógłbym się zająć nagrywaniem ogólnym, tylko w obecnym czasie sprzęt na którym pracuje i warunki i czas uniemożliwiają mi to, a dlatego się tym chce zająć gdyż w przyszłości sam też chce na własnym kanale YT coś robić ;) w pokazaniu OW według mnie następujące kwestie są priorytetem:
- Let's Play z obu kampanii (w przyszłości Arabska również), aby pokazać jak przechodzić misję (wielu miało problemy z różnymi misjami, wiem to po sobie ;) )
- "Encyklopedia" oparta na screenach, nagraniach obiektów jak się zachowują
- Prezentacja budynków, jednostek, ich kosztów, opisów - wszystko wytłumaczone klarownie (choć można to pod taką "encyklopedię" podpiąć
- nawiązania OW, dlaczego takie linii czasowe, fakty historyczne (w swoje encyklopedii świetnie to przedstawiłeś ;) [słodzenie mod off] )
Jako poboczne:
- przedstawienie modyfikacji wartych uwagi, a nie 1-3 misjowych demach (można się oprzeć o mój "spis")
- może dla ciekawostek, przedstawienie portretów najlepszych graczy, ich historii z OW, klanami, wkładem w scenę i rozwój tej gry :)

Ogólnie jest wiele wariantów, z tym że potrzebny jest jak mówiłem i powtarzam się, czas, sprzęt, chęci masa informacji i współpraca a nie surowe zżynanie (jak pamiętne forum OW o modach, w którym synek robił mody z Antim i innymi hehehe :D)
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Rozwój OW - nagrywanie gier i promocja w Internecie

Post by Serpent »

Mogę wspomóc supportem dot. modów ;p


Btw: Mój stary film z 2009 jak bawiłem się trochę robieniem slajdów.
Spoiler:
Last edited by Serpent on Sat Jul 27, 2013 1:34 pm, edited 2 times in total.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Rozwój OW - nagrywanie gier i promocja w Internecie

Post by $ushiWIR »

@Serpent, czytając masę tematów na forum i postów typu (prośba/pytanie/pomoc do Serpa) można się było spodziewać heheh :D
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Rozwój OW - nagrywanie gier i promocja w Internecie

Post by zoNE »

Jeżeli jesteście chętni, to 2 osoby zawsze to już coś. Ja w miarę czasu jak skończę kilka spraw biznesowych też będę mógł coś ponagrywać. Mogę coś w tym kierunku zrobić. Na początek myślę, że dobrym pomysłem byłoby osobny dział na forum poświęcony pracy kanału YT. Kanał YT się zrobi, jak będą jakieś już nagrania, ale najpierw bym spisał ogólne zasady w jaki sposób dołączyć i jakie nagrania powinny spełniać warunki.

Pomyślcie co moglibyście nagrać i od kiedy zacząć. Jak już zrobię osobne forum i regulamin, to tam się wrzuci wszystkie propozycje itd. Tutaj też można wrzucać.

Jeżeli ktoś byłby jeszcze chętny, to proszę pisać, a coś może z tego wyjdzie.
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Rozwój OW - nagrywanie gier i promocja w Internecie

Post by $ushiWIR »

mam pomysł żeby również porozmawiać (jak już coś zdziałamy w tym kierunku) z Rojem, który wspiera takie akcje i pomaga ludziom w tych kwestiach. Jeżeli ktoś jest jego fanem może też uczestniczyć w serii RojoFanGames - gry o nim zrobione przez widza, taki mod do OW z jakąś historią z nim albo czymś zabawnym, zawsze coś się pokażę, zaprezentuje i może to jakoś pomóc :)
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Rozwój OW - nagrywanie gier i promocja w Internecie

Post by zoNE »

Aby się reklamować, trzeba najpierw mieć co reklamować :P.
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Rozwój OW - nagrywanie gier i promocja w Internecie

Post by $ushiWIR »

$ushiWIR wrote:mam pomysł żeby również porozmawiać (jak już coś zdziałamy w tym kierunku) z Rojem, który wspiera takie akcje[...]
;) :D
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Rozwój OW - nagrywanie gier i promocja w Internecie

Post by Serpent »

Joł, meine brader zaproponował OW jako kolejny materiał wideo dla serwisu arhn.eu. To znany serwis, prowadzą kanał dot. starych gier i nie tylko.

Link:
http://www.youtube.com/user/arhneu


Ale do rzeczy, musimy zebrać kilka (najlepiej 20) podpisów pod tym postem aby zrobili nam filmik o OW. Także rejestrować się i wpisywać że chcecie OW w tym temacie:
http://arhn.eu/forum/Temat-Pomys%C5%82y-Na-Video?page=3
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Rozwój OW - nagrywanie gier i promocja w Internecie

Post by $ushiWIR »

Serpent wrote:Joł, meine brader [...]
Done, mój "podpis" już jest ;) ludzie z ARHN świetnie prezentują gry i pochodne produkty (same "pokoje graczy" robią wrażenie...), treściwe informacje nie wyssane z palca i dobrze zaprezentowane :)
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Rozwój OW - nagrywanie gier i promocja w Internecie

Post by Serpent »

Gut, potrzebna nam reklama gry ;p
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Post Reply