Original War 2

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
shoter
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 13
Joined: Thu Jul 25, 2013 12:23 am

Re: Original War 2

Post by shoter »

Tylko że edytor jest łatwo buggowalny. Właśnia znów mi się misja nie włącza, może jutro się włączy... (Już kilka razy samo czekanie pomogło...)

OpenOW mógłby być taki sam jak stare OW tylko wolny od błędów oraz rozszerzony o nowe funkcjonalności modderskie. Nad original war 2 nie ma co myśleć wogóle wg mnie.

Tak sobie gdybam tutaj...
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Original War 2

Post by Antitheus »

temat był już wałkowany miliony razy. Konkluzje wciąż te same - OW 2 nigdy nie będzie. Może kiedyś ktoś podchwyci pomysł na grę i wypuści coś a'la OW 4 today's kids.
User avatar
Szymiew
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 713
Joined: Thu Aug 16, 2012 11:11 am
Location: Królestwo Polskie
Contact:

Re: Original War 2

Post by Szymiew »

shoter wrote:Tylko że edytor jest łatwo buggowalny. Właśnia znów mi się misja nie włącza, może jutro się włączy... (Już kilka razy samo czekanie pomogło...)
Poka tę misję, dzisiaj sobie poradziłem z Range check errorem z kosmosu i jestem pewny siebie. :)

@Antitheus:

Myślę, że za 10-20 lat ktoś może zrobić tandetny, ułomny remake, drąc się jak Bohemia z tym ich Carrier Commandem, że ożywiają starego klasyka w nowym świetle.
https://www.youtube.com/kvantovy --- mój kanał youtube.
https://www.facebook.com/Kvantovy --- strona u cukierberga.
Image
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Original War 2

Post by $ushiWIR »

shoter wrote:Najlepszym rozwiązaniem byłaby możliwośc pozyskania kodu od altar games.
tu będą problemy :D
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: Original War 2

Post by Anarchy »

Akurat kod jest w naszym posiadaniu (Radzio ma, od roku, czy tam dwóch). Był nawet plam wypuszczenia go jako open source, ale pomysł umarł śmiercią naturalną (urwał się kontakt z Bohemią).
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Original War 2

Post by $ushiWIR »

Anarchy wrote:Akurat kod jest w naszym posiadaniu (Radzio ma, od roku, czy tam dwóch). Był nawet plam wypuszczenia go jako open source, ale pomysł umarł śmiercią naturalną (urwał się kontakt z Bohemią).
Myślałem że tylko Stukacz go ma, sorka ;)
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Original War 2

Post by Serpent »

Na pewno udostępnienie kodu dla wszystkich znacznie poprawiłoby sytuację no ale jak im szkoda kilku dolarów za grę którą i tak nikt nie kupuje no to o czym tu gadamy :P

PS: Może napiszemy wspólnie coś do Bohemi w tej sprawie?
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Original War 2

Post by $ushiWIR »

Serpent wrote:PS: Może napiszemy wspólnie coś do Bohemi w tej sprawie?
jakieś oficjalne pismo, petycja i "wirtualne podpisy" społeczności Ow ;)?
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Original War 2

Post by Serpent »

Nie jako łysy team do walki z kolbami kukurydzy ;>
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
shoter
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 13
Joined: Thu Jul 25, 2013 12:23 am

Re: Original War 2

Post by shoter »

Jestem za aby wystosować do nich oficjalne pismo.

Bohemia wchłonęła altar?
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Original War 2

Post by Antitheus »

Altar Interactive -> Altar Games -> Idea Games -> Bohemia Interactive
User avatar
Gothuk
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 985
Joined: Tue Sep 04, 2007 6:10 pm
Location: Poland, Warsaw
Contact:

Re: Original War 2

Post by Gothuk »

Witaj Kacy, miło Cię znów widzieć ;).

To może tak od końca:
shoter wrote:Jestem za aby wystosować do nich oficjalne pismo.
Nie sądze by to coś dało, tak jak Anarchy pisał kontaktowałem się z Bohemią w imieniu OWN w tej sprawie, jednak od sierpnia zeszłego roku nie dostaliśmy od nich żadnej odpowiedzi (kolejne maile: 27.08, 19.09, 23.03.13) w kluczowych kwestiach..
$ishiWIR wrote:Myślałem że tylko Stukacz go ma, sorka
Tak, kod jest również w posiadaniu Radka w dużej części. Jednak w tej chwili ani Radzio ani Stuart nie mają czasu na naprawianie kolejnych bugów.
shoter wrote:Tylko że edytor jest łatwo buggowalny.
Racja i nie tak łatwo naprawić wszystkie bugi w nim, sądzę, że sporo łatwiej było by napisać własny edytor od początku i w jakimś ładniejszym języku niż Delphi.
shoter wrote:Prowadzenie takiego projektu jest trudne, jednakże pozwoli nam pracować bez licencji ( Nie będziemy udostępniać assetów gry, stworzymy 'silnik' który będzie potrafił wczytać dane gry, które gracz będzie musiał skądś posiadać aby gra mogła funkcjonować ).
To nie jest głupi pomysł, ale by to wypaliło, potrzeba:
  1. osób, którzy mają
    • czas
    • chęci
    • wiedzę
  2. planu działania
  3. osoby, która to wszystko zbierze do kupy, dopilnuje itp. - czyli lidera
  4. pomysłów
Przepisywanie kodu maszynowego do kodu języka wysokiego poziomu ( np. c++ ) nie jest taką prostą i szybką rzeczą.
Już sam kod wyświetlający "Hello World!" przetłumaczony z języka wysokiego poziomu na asm potrafi zająć tysiące linii, a co tu mówić o zaawansowanych procedurach.

Sam znam ASM w miarę - miałem taki przedmiot na studiach, jednak programy pisane z palca, a te disassemblowane z execa to praktycznie co innego. Przy takim projekcie jak w miarę zaawansowana gra komputerowa, trzeba by było spędzić naprawdę dużo czasu (miesiące / lata) by dokładnie poznać mechanizmy gry.

Na dobrą sprawę, można by było wyciągnać z gry jedynie rzeczy dotyczące wyciągania danych z plików gry, a reszte wymyśleć / użyć gotowego silnika / albo cośw tym stylu. Ale nadal potrzeba do tego ludzi z wiedzą, czasem i chęciami.

Podsumowując nie znam wielu osób na scenie, którzy znali by ASM - tak myślę, że dało by się ich policzyć na palcach jednej ręki. Osób znających C/C++ znalazło by się pewnie nawet sporo, ale do takiego projektu przydało by się coś więcej niż
int main() { std::cout << "Hello World!"; return 0; }
A takich osób już jest sporo mniej.
Do tego tak jak napisałem potrzeba sporo czasu. Sam teraz pracuję i po pracy mało czasu zostaje, a żeby chciało się znów pisać - gdy programowało się wcześniej przez 8 godzin - to średnio.

Co do pomysłów, myślę, że znalazło by się ich bardzo dużo - ale i tak większy kłopot jest w podstawowej funkcjonalności - typu wczytanie danych z plików i zrobienie tak by to jakoś działało.

Tak w sumie ruszyło już kilka projektów kilka projektów na napisanie OW od nowa, chociażby
https://www.facebook.com/groups/149996633119/ i
http://forum.original-war.net/viewtopic.php?f=5&t=2775

Naprawdę fajnie by było stworzyć jakiegoś remake, ale zasoby ludzkie, które spełniały powyższe warunki występujące tym forum nie są w moim przekonaniu wystraczające do takiego projektu.
shoter wrote:Original war 2. Od razu mówie nie.
To zależy od implementacji. Wg. mnie przeniesienie w pełne 3D sprawiło by, że gra straciła by ten klimat, ale lipnie zrobiona wersja gry w rzucie izometrycznym też spowodowała by to samo.
Kacy wrote: Z tego co piszesz znam to z dawnych lat gry kiedy aktywność graczy spadała stopniowo w dół.
Aktywność spadała i spadała, scena umierała, umiera i umrzeć nie chce. Wg statystyk:
http://original-war.net/statistics.php, w OW nadal grają ludzie - a przynajmniej próbują. Ogólnie jak na tak starą grę, która nie miała praktycznie żadnej reklamy, która jest niedokończona to i tak nie jest źle, chociaż prawda, mogło by być lepiej (może wpadło by więcej kasy z google adsense :D).
User avatar
YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba
Posts: 1395
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:02 am
Contact:

Re: Original War 2

Post by YuriStriatov »

Ja jeszcze dodam ze jako jedna z osob ktora miala jako taka stycznosc z kodem zrodlowym OW, ten kod to jest po prostu masarnia na patyku i i tak trzeba by bylo przepisac gruba czesc zeby byla jako tako ok. To co mamy teraz to az dziw ze wogole dziala i sie kompiluje, stad nowe zmiany w patchach tyle nowych bugow w innych miejscach czesto wprowadzaja.
Image
User avatar
Kacy
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 5
Joined: Wed Jul 31, 2013 10:29 am
Location: Radomsko

Re: Original War 2

Post by Kacy »

[quote="Gothuk"]Witaj Kacy, miło Cię znów widzieć ;).


To nie jest głupi pomysł, ale by to wypaliło, potrzeba:
  1. osób, którzy mają
    • czas
    • chęci
    • wiedzę
  2. planu działania
  3. osoby, która to wszystko zbierze do kupy, dopilnuje itp. - czyli lidera
  4. pomysłów
Tak w sumie ruszyło już kilka projektów kilka projektów na napisanie OW od nowa, chociażby
https://www.facebook.com/groups/149996633119/ i
http://forum.original-war.net/viewtopic.php?f=5&t=2775

Naprawdę fajnie by było stworzyć jakiegoś remake, ale zasoby ludzkie, które spełniały powyższe warunki występujące tym forum nie są w moim przekonaniu wystraczające do takiego projektu.

Hej,

Również miło Cię znowu widzieć :).

Tak sobie rozmyślałem... i nie wiem czy można to nazwać pomysłem. Gdyby skontaktować się z osobami które tworzyły Original War ?

Menadżer projektu
Martin "Martin" Klíma

Prowadzący projekt
Vladimír "Vláďa" Chvátil

Chodzi mi o to żeby przedstawić im nasz pomysł na doprowadzenie do tego żeby stworzyć Original War 2. Napisałem "nasz" pomysł którego jeszcze nie mamy ale oczywiście możemy stworzyć. To wszystko może wydawać się dość skomplikowane ale co gdyby się udało ? Ktoś dał fajny pomysł na zrobienie reklamy na youtube.com (kanału Original War) , może kontakt np z redaktorami portalu polygamia.pl o pomyślę na stworzenie kontynuacji ciekawej gry. Żeby mogli coś napisać może pomóc ? Najważniejsza sprawa zadać pytanie ile osób było by aktywnych i pisało się na zorganizowanie nazwijmy to "projektu OW 2" w naszej społeczności? Potraktujmy to jak dobra zabawę albo jak odpalenie pierwszy raz gry Original War :). I tuż po ukończeniu gry wielu z nas zadała sobie pytanie w głowie "ciekawe kiedy druga część ?" ...
"Pat­rząc zaw­sze przed siebie, myśląc o tym, jak zro­bić jeszcze więcej, osiągniesz stan umysłu, w którym nie ma rzeczy niemożliwych. " - Henry Ford
User avatar
mattin111
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 280
Joined: Wed Jun 23, 2010 4:02 pm

Re: Original War 2

Post by mattin111 »

Wez, nie staraj sie i tak nigdy OW2 nie bedzie. 2 juz takie Tematy byly, pomysl pelno, a potem temat stoi.
Post Reply