Wirus i Avast

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
Post Reply
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Wirus i Avast

Post by Marcinszabla »

Dzisiaj na chwilkę (może piętnaście minut) wyszedłem z domu przy włączonym kompie i kiedy wróciłem zastałem komputer wyłączony. Nie przełączył mi się w stan wstrzymania (sprawdzałem), nikt mi go nie wyłączył, przerw w dostawie prądu też, jak usłyszałem od swojej mamy, nie było. Podejrzewam, że mogło się coś odłączyć, albo wkradł się wirus i wyłączył komputer. Mam zainstalowanego darmowego Avasta, w którym aktualizacje są płatne, po tym zdarzeniu przeskanowałem nim cały system. Program mi działa, bo nieraz wykrywa podejrzane pliki na stronach. I tu pytanie: czy darmowy Avast jest dobry? I jeszcze : czym mogło być spowodowane to wyłączenie kompa? Mam Windowsa 7.
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Wirus i Avast

Post by Serpent »

Co do Avasta, bullshit tak jak wszystkie darmowe programy antywirusowe. Nieco lepszy jest AVG.

Poczytaj na necie o darmowych antyvirach.

Co do kompa, możliwe ale bardziej prawdopodobne że przy wirusie byłby blueskrin.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Wirus i Avast

Post by Antitheus »

Nie masz przypadkiem uruchomionej opcji wyłączania komputera przy długim czasie bezczynności? Sprawdź w ustawieniach zasilania.
Prawie każdy darmowy program, który oferuje szersze usługi odpłatnie jest wuja wart. Dlatego też od paru ładnych lat nie korzystam z żadnego antywirusa. Pobieram aplikacje pewne, z zaufanych źródeł (np na bank nie praca_magisterska.exe :P )
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Wirus i Avast

Post by Nefarem »

Avast jest wstanie wykryć wirusa w procesorze.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
SW94
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 36
Joined: Fri Apr 26, 2013 7:23 pm

Re: Wirus i Avast

Post by SW94 »

Przypadkiem nie przegrzał ci się komputer z powodu uruchomienia zbyt wielu obciążających aplikacji?
W takim wypadku w celu ochrony przed spaleniem procesora komputer sam się wyłącza...
Sam tak ostatnio miałem.
User avatar
Siwson
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 135
Joined: Sat Dec 27, 2008 8:53 pm
Location: Wrocław
Contact:

Re: Wirus i Avast

Post by Siwson »

Jeśli to jednorazowa akcja to istnieje możliwość iż nie musisz nawet szukać powodu. Mój komp kiedyś sam się włączał, dostał kopa w korpus i przeszło : D
Thanks, biacz.
Post Reply