Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Anarchy »

Ja kojarzę, że sto lat temu, gdy grałem pierwszy raz kampanię, podbiłem niebieskich smerfów, męczyłem się godzinami z ruskimi, aż w końcu Płatonow stwierdził, że ma bombę i mam się poddać.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Antitheus »

WOW. Serio kiedyś na tej mapie budowałem megabazę - 3-4 godziny twardej gry - tylko ruscy w defensywie (zostawiłem im 1 elektrownię).

Przeważnie niszczę wszystkie elektrownie artefaktami i teleportuję się do środka bazy za pomocą urządzenia z Arabskiej bazy - teraz tego nie robiłem :P Z tego co się orientuję to południowa fabryka produkuje tylko pojazdy - ta 2 jest do bomby?
nadwrazliwosc_zebow
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 91
Joined: Wed Jan 09, 2013 2:48 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by nadwrazliwosc_zebow »

2 fabryki są tylko w kampanii USA - w wersji Przymierza jest jedna. W którymś momencie (pewnie po ~5h :D) ataki się urywają - wtedy Ruscy biorą się do budowy bomby.

A właśnie, co do elektrowni - inżynierowie czasami je odbudowują i trzeba się potem namęczyć, a czasami nie. I to niezależnie od stopnia trudności, bo nieraz odbudowywali i na łatwym. Od czego to zależy?
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Antitheus »

Trzeba zajrzeć do kodu. W moim przypadku nigdy nie zdązyli ich odbudować. Oryginalny kod Altaru to w przypadku sporej części misji - ruletka.
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by pomek »

Mnie zastanawia jak w RU15 przymierze "skaziło" żyłę matkę.

Kolejną ciekawostką jest to, że w RU15 nie ma budynku obcych (lewy dolny róg), mimo tego, że mapa idealnie pokrywa się z tą częścią.

Ciekawostką jest również, że w tej samej misji, ataki z lewego-górnego rogu można zablokować - albo skład + kilka pustych pojazdów (teleport nie działa wtedy), albo zablokować przejazd psutymi pojazdami. Przymierze nie wpadnie na pomysł zniszczenia ich.

Kolejną ciekawostką jest fakt dołączenia ludzi legionu w RU14 do Gorkiego. Uciekają od nas po rozwaleniu arabów, ale i na to jest metoda. Rozwal ich zanim rozwalisz arabów. Drugą opcją jest rozwalenie legionu przed arabami. Wtedy oni nie mają gdzie iść i są z nami do końca :D

W RU12, po zdobyciu pierwszej bazy, możemy śmiało rzucić się na Platonova. Jeśli nam się uda, on ucieknie do zielonej bazy. Mamy artefakt, więc biała baza (prawy dolny) się przyłączy. Pozostaje nam odwiedzić pomarańczowego (na górze-środku). Jest cykorem i też się przyłączy. Zostaje nam zniszczyć zielony skład i zabić Platonova. Jest to łatwiejsze, niż mordowanie się z uzbrojonym Platonovem w lewym górnym rogu, gdzie do bazy jest tylko jeden wjazd.

W RU11 dosyć rzadko po ataku rosyjskiej elity gra się zawieszała - tzn video mode trwał, a przedstawienie skończone. Ciekawostką być może jest fakt - aby dostać medal za sprawne działanie, wystarczy zbudować skład, ropę, elektrownie, fabrykę i rozbudowę cywilną. Mówiąc zbudować, mam na myśli rozpoczęcie budowy. To wystarczy :D

Kolejną niejasnością dla mnie jest AM11. Mniej więcej - prawy środek - mapy - raz na jakiś czas można zauważyć tam arabski konwój, którego dowódcą jest babka, która zabiła żołnierza w intro. Na początku ich nie ma, po jakimś czasie jest. Znikają jak przejmę bazę na lewej-górze. Pojawiają się (jeśli ich nie zabito wcześniej) jak arabski najemnik chce od nas ciężąrówkę.

Pewnym wyzwaniem jest AM09, gdzie na łatwym poziomie możemy wybronić zmasowany - końcowy - atak rusków. W tym celu należy wykorzystać lokalizację drugiego złoża. Trzeba tam pobudować kilka zbrojowni, bo ruskie rakiety z bazy do nas sięgną. Ciekawostką może być to, że jesli nie rozwalimy rosyjskiego składu, to ruscy go sobie wezmą. Amerykański zniszczą i nic tam nie postawią:D

Odnośnie teleportacji w AM15 - jeśli 'dotkniemy' komputerowym pojazdem człowieka przymierza, on automatycznie teleportuje się do bazy przymierza. Fajny bajer. Działa to tak długo, dopóki ludzi przymierza jest dwóch. Jeśli uda nam się jednego zabić, to drugi już nie będzie wychodził z bazy.

Ataki Sewiego w AM15 są upierdliwe. Raz na jakiś czas (przynajmniej kiedyś tak miałem) ataki różowego gracza były bardziej zmasowane, niż na początku. Domyślam się, że to właśnie rola Sewiego.

Ali Hadarah w AM15 chce się dołączyć do nas. Tego gościa nie ma nigdzie indziej, ani u ruskach, ani u przymierza. Ktoś umie to wyjaśnić?

Zastanawia mnie również fakt w AM07, gdzie Ron Harrison sobie popierdala lekkim kołowym pojazdem z bazy Alfa, do Gammy. Niby to rejony amerykańskie, ale wszędzie są ruscy. To samo działa w drugą stronę - baza Omikron w RU03. Mamy kilka baz amerykańskich na zachodzie i nagle jedną w centrum ruskich...

Więcej na chwilę obecną nie pamiętam, a nie chcę powielać tego, co wyżej zostało napisane :D
User avatar
John Macmillan
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 27
Joined: Fri Jan 31, 2014 6:54 pm
Location: Baza Gamma

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by John Macmillan »

Wczoraj przydarzyło mi się coś ciekawego u Ruskich. Przechodziłem tą kampanię pewnie z 5 razy kiedyś i to mnie nie spotkało ani razu. A teraz w misji, gdzie trzeba było zaatakować Nową Kaabę, nie pamiętam, która to była (Sewi wchodził na minę i trzeba było go ratować), przychodzi do mnie Jaszin i prosi o potężny samochód. Nigdy wcześniej go nie spotkałem w tej misji. Można było mu powiedzieć o Płatonowie, że nie jest dobrym dowódcą. Ciekawa rzecz.
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Marcinszabla »

John Macmillan wrote:Wczoraj przydarzyło mi się coś ciekawego u Ruskich. Przechodziłem tą kampanię pewnie z 5 razy kiedyś i to mnie nie spotkało ani razu. A teraz w misji, gdzie trzeba było zaatakować Nową Kaabę, nie pamiętam, która to była (Sewi wchodził na minę i trzeba było go ratować), przychodzi do mnie Jaszin i prosi o potężny samochód. Nigdy wcześniej go nie spotkałem w tej misji. Można było mu powiedzieć o Płatonowie, że nie jest dobrym dowódcą. Ciekawa rzecz.

Po prostu robiłeś wcześniej tą misję w dosyć krótkim czasie, szybki atak bazookami często wyprzedza Jaszina.
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
User avatar
pijanymis
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 358
Joined: Wed Apr 07, 2010 10:54 pm
Location: HAJNÓWKA
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by pijanymis »

Co do 15 misji przymierza kiedyś ktoś mówił że można mieć przymierzem bombę zajmując którąś z baz jednak jeszcze mi się to nie udało ktoś tak miał że mógł budować bombę przymierzem?
I co do misji 14ru ostatnio się bawiłem postanowiłem od razu jechać na arabską baze i o dziwo gdy rozwalimy wszystko poza ich składem misja się nie kończy możemy się tam rozbudowywać a jest tam mnustwo skrzyń gdy pojechałem zjechać legion i odrzuciłem pomoc najemników oni sami uciekli do mnie ze swojej bazy chcąc się przyłączyć jako uciekinierzy miał ktoś tak??rzecz jasna na koniec zdradzają i mamy ich zabić
User avatar
waz
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 33
Joined: Wed Jul 04, 2012 8:49 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by waz »

Mówisz o Rolfie? W tej misji najlepiej odrzucać pomoc najemników, bo i tak przybędą "uciekinierzy", którzy dołączą do nas za darmo.
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by pomek »

To normalne, legion ma za zadanie wyciągnąć info o głównym złożu. Jeśli przy okazji nie zdobęda surowców, to przynajmniej info o głównym złożu będzie.

W przymierziu - oni sobie te bombę budują. Zbadajcie artefakt odsłaniania mapy i sobie co jakiś czas prześledźcie bazy. Po godzinie już badają rozczepienie. Budować, też budują. Jednakże, w moim przypadku nigdy jej nie zrzucili. Gra sie kończyła w momencie, kiedy ją zbudowali. Mówił to albo powell, albo platonov.
User avatar
pijanymis
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 358
Joined: Wed Apr 07, 2010 10:54 pm
Location: HAJNÓWKA
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by pijanymis »

pomek a jak my zbudujemy pierwsi bombe ?? :P ogólnie mi chodziło czy przymierzem można mieć bombę bo chodziły takie plotki nie pamiętam od kogo
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Antitheus »

pijanymis - "usprawniasz" misję w edytorze.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Serpent »

Kolejną ciekawostką jest to, że w RU15 nie ma budynku obcych (lewy dolny róg), mimo tego, że mapa idealnie pokrywa się z tą częścią.

Oj chyba źle zmierzyłeś ;d

Ta mapa nie pokrywa się z bazą przymierza (widać jedynie kontur rzeki z AM15 która oddziela Przymierze od Ruskich) :)

Przykład jak to mogłoby wyglądać na południe od 15RU:
Image
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Antitheus »

Apropos: nie wiem, czym są te "pęknięcia" w misji ru15. Najprawdopodobniej są to wyschnięte koryta rzeki (mogła zostać czymś zablokowana, lub może okresowo wysychać). Myślę że tę część rzeki zablokować mógł statek obcych, który rozciągałby się od bazy przymierza do wschodniego krańca mapy :P Ewentualnie to ślad po katastrofie samolotu prezydenckiego UFO.

Edit: Serpent ma rację - ruska mapa nie obejmuje bazy przymierza.
User avatar
pijanymis
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 358
Joined: Wed Apr 07, 2010 10:54 pm
Location: HAJNÓWKA
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by pijanymis »

Kolejna niejasna sprawa o której sobie przypomniałem 15AM w bazie na północy jest arab praktycznie zawsze i tu pytanie skąd się wziął i dlaczego raz wysyłają go do ataku na Legion i ginie a czasem zostaje w bazie i możemy nim później dysponować.
Nie pamiętam Joan może zginąć przed 14misją?? a jak tak to kogo wtedy ratujemy w 14AM
Post Reply