Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
User avatar
Szymiew
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 711
Joined: Thu Aug 16, 2012 11:11 am
Location: Królestwo Polskie
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Szymiew »

To negocjować powinna Echidna ;)
https://www.youtube.com/kvantovy --- mój kanał youtube.
https://www.facebook.com/Kvantovy --- strona u cukierberga.
Image
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Anarchy »

A mnie zastanawia, jaki stopień ma na koniec gry Macmillan. Raz mówią do niego pułkowniku, innym razem majorze. Sprawdziłem z ciekawości, czy to błąd tłumaczy - na angielskiej wersji to już w ogóle te stopnie stosuje się zamiennie.
User avatar
Nicollo
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 37
Joined: Fri Jan 03, 2014 10:36 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Nicollo »

Anarchy wrote:A mnie zastanawia, jaki stopień ma na koniec gry Macmillan. Raz mówią do niego pułkowniku, innym razem majorze. Sprawdziłem z ciekawości, czy to błąd tłumaczy - na angielskiej wersji to już w ogóle te stopnie stosuje się zamiennie.
Po dołączeniu do Przymierza jest już pułkownikiem, a zostając w armii USA to do końca kampanii major. Nawet w 15 misji USA, podwładny pyta go "Majorze Macmillan, jest pan gotowy do objęcia stanowiska naczelnego dowódcy?".
nadwrazliwosc_zebow
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 90
Joined: Wed Jan 09, 2013 2:48 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by nadwrazliwosc_zebow »

Tyle, że to nie ma jakiegoś wielkiego sensu - skoro w kampanii Przymierza Powell zdążył go awansować przed ucieczką, a w kampanii amerykańskiej w ogóle tego nie zrobił. Dlaczego? Przecież z perspektywy generała wydarzenia od 11. misji do rozpoczęcia 12. (gdzie stopnie się już różnią) były identyczne w obu wersjach.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4166
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Serpent »

Nie jest wcale powiedziane że 12am i 12al są równoważne. Przecież przed 12al Macmilan mógł za coś dostać awans.

Innym wyjaśnieniem może być pomyłka twórców lub tych którzy tłumaczyli. Sprawdzał ktoś w ogóle czy w angielskiej wersji Macmilan również ma stopień pułkownika?
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
nadwrazliwosc_zebow
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 90
Joined: Wed Jan 09, 2013 2:48 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by nadwrazliwosc_zebow »

Anarchy trzy posty wyżej.

Z tego co pamiętam 12al czasowo następuje parę dni przed 12am. Czyli Macmillan powinien być pułkownikiem w obu misjach jeśli już.
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1108
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Nefarem »

w 13 am Hugh Stevens mówi do Macmillana :
$ D4-Sci1-1
- Pułkowniku, wykryliśmy niebezpieczne promieniowanie. W pobliżu musi być złoże Syberytu. Dłuższa ekspozycja może być śmiertelna.
A w 15 już:
$ D6c-Sol3-2
- Majorze Macmillan, jest pan gotowy do objęcia stanowiska naczelnego dowódcy?

W angielskich dialogach

13 am
$ D4-Sci1-1
- Colonel, we’ve detected radiation in this area. It seems to emanate from the Siberite deposit. Anyone exposed to it’ll be dead within hours.
15 am
$ D6c-Sol3-2
- Major Macmillan, are you ready to accept the high command of American army?
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
Terminat
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 214
Joined: Sat Aug 01, 2009 10:32 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Terminat »

Może po prostu go zdegradowali? Kto wie co się dzieje między misjami.
Nikt was tak nie *****
Jak będzie was ***** Langusta

~Terminat. 2016.
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Anarchy »

Awansował, został zdegradowany, zaś awansował i znów został zdegradowany? Coś ten Powell musi mieć wahania nastroju^^

Jak dla mnie, spieprzyli tutaj piszący dialogi, pewnie Macmillan, w założeniu, podobnie jak Gorki miał dojść do tytułu majora, zwłaszcza że nie ma nigdzie słowa o mianowaniu go pułkownikiem.
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Mart »

Po Powellu był najwyższy rangą, może stąd nazywano go pułkownikiem. O ile pamiętam w Przymierzu jest rozmowa o tym, że mają być równi sobie razem z Gorkim mimo różnicy rang czy coś w ten deseń.
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Anarchy »

Przy okazji, teraz skojarzyłem, że przed śmiercią Harrisona, Powell jest pułkownikiem, Macmillan został awansowany na majora, po czym urządzają sobie wybory na głównodowodzącego, bo są równi rangą...


edit: Jeszcze w temacie:

Ruska misja 02:

Code: Select all

$ D24-Bur-2
- Musimy jeszcze wrócić do bazy. (do radia) Tu porucznik Gorki! Wzywam Berię. Amerykanie zostali wyeliminowani. Nawiązaliśmy kontakt z grupą porucznika Biełkowa.

i misja 03:

Code: Select all

$ D2-Kur-5
- Zuch chłopak. Major Płatonow został tymczasowo oddelegowany na inną placówkę. Tym samym wy obejmujecie teraz dowództwo nad Berią... poruczniku Gorki. Gratuluję!
,

dla wyjaśnienia to samo w wersji angielskiej:

Code: Select all

$ D2-Kur-5
- Good boy. Major Platonov has been transferred to other duties so for this operation you will be commander of L. P. Beria. For this purpose you are promoted to the rank of Lieutenant.
Burłak uzurpował sobie nielegalnie rangę oficerską?


Jeszcze inna sprawa - wklejając te dialogi, zauważyłem że w plikach jest dialog, w którym Kurin opieprza nas, że w poprzedniej misji przez nas zginął Biełkow z ekipą. Jak można doprowadzić? Oczywiście pomijam możliwość rozstrzelania go po przyjściu z odsieczą.
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1108
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Nefarem »

Anarchy wrote:
Jeszcze inna sprawa - wklejając te dialogi, zauważyłem że w plikach jest dialog, w którym Kurin opieprza nas, że w poprzedniej misji przez nas zginął Biełkow z ekipą. Jak można doprowadzić? Oczywiście pomijam możliwość rozstrzelania go po przyjściu z odsieczą.
Nie udzielając im pomocy, tylko udać się na zwiad i wrócić a Biełkowa zostawić na tym wzgórzu.

Swoją drogą Burłak zostaje awansowany dopiero w 5 misji do stopnia Porucznika

Image
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
nadwrazliwosc_zebow
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 90
Joined: Wed Jan 09, 2013 2:48 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by nadwrazliwosc_zebow »

@wybory

Pamiętajmy, że w tym czasie żył jeszcze mianowany wcześniej od Macmillana major Sikorski... :D Ja to sobie zawsze tłumaczyłem tak, że Harrison namaścił Johna na swojego następcę, ale z powodu różnicy stopni Powell też miał prawo do objęcia sterów, stąd głosowanie.

@Burłak

Swoją drogą, pominięty w jego wypadku jest stopień kapitana, tak samo jak Biełkow z kaprala nagle robi się porucznikiem... Podejrzewam, że chronologia miała być mniej więcej taka: podporucznik w Ru02 -> porucznik w Ru03 -> kapitan w Ru05 -> major w Ru08.
User avatar
Terminat
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 214
Joined: Sat Aug 01, 2009 10:32 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Terminat »

A mnie zastanawia czemu w amerykańskiej armii tylko Cornel jest czarny.
Nikt was tak nie *****
Jak będzie was ***** Langusta

~Terminat. 2016.
User avatar
ajdem
Community Veteran
Community Veteran
Germany
Posts: 136
Joined: Sat Dec 16, 2006 5:51 pm
Location: Germany
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by ajdem »

Paul Katcham był z kolei jedynym arabem w amerykańskiej armi.Tak więc co do Cornela niema nad czym się zastanawiać że jest jedynym czarnym.
Post Reply