Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Mart »

Night wrote: "Nie. Alternatywną rzeczywistość generowały zdarzenia osób w przeszłości, a nie użycie eona. Gdyby tak było, to każdy człowiek i każda skrzynka generowałaby swoją alernatywną rzeczywistość, których byłyby tysiące, jak nie setki tysięcy.

Konkretnym zdarzeniem, który wygenerował nową linię czasu (ruską), było przeniesienie złóż syberytu i odkrycie ich przez amerykanów zapewne pod koniec 19 wieku, dzięki czemu zmienili dalsza historię, stając się o wiele potężniejszych hegemonem, tak, że nie doszło do II Wojny Światowej. Zapewne łatwo zakończyli pierwszą i Hitler się nie pojawił."
Tu się zgodzę u mnie w modzie nie zgłębiając się w szczegóły przedstawione są 3 linie czasowe, tj. "Nasza" z której startowali Amerykanie, Ruska oraz ta, która ma miejsce w przeszłości. Rosjanie używając swojej czapy otworzyli 3 linię czasową w której to dochodzi do wojny z Amerykanami w plejstocenie.

Co ciekawe w drugiej linii czasowej, czyli w przypadku samodzielnej wyprawy w przeszłość amerykanów, musieli się oni zmierzyć w przeszłości jedynie z Arabami, gdzie wygrali gdyż syberyt przetrwał. Może to jakiś pomysł na moda? ^^

Edit: Reasumując mamy od siebie 3 niezależne linie czasowe: "Naszą", Rosyjską i w tą w której toczy się rozgrywka
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
nadwrazliwosc_zebow
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 91
Joined: Wed Jan 09, 2013 2:48 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by nadwrazliwosc_zebow »

@Night - nie wydaje mi się. Sam fakt, że 2 miliony lat temu pojawiła się puszka coli, jest już ingerencją w przeszłość. Przecież wystarczy, że jakiś tygrys przestraszył się wybuchu, pobiegł w drugą stronę, i zabił i zjadł innego małpoluda, bo innego napotkał. I w ten sposób mogliśmy się na przykład pozbyć Stalina z historii. :)

Co do tego, że każdy człowiek i każda skrzynka generuje własną rzeczywistość... w zasadzie... to tak jest. My w Original War widzimy efekt końcowy. Po przeniesieniu się wszystkich Amerykanów i Arabów, przeniesieniu potem złóż syberytu na Alaskę, i przeniesieniu się potem Rosjan. A przecież historia potoczyłaby się zupełnie inaczej bez choćby pojedynczego z tych ludzi, już nie mówię o Powellu czy Płatonowie, ale nawet bez takiego Khattama Macmillan nie miałby żadnego medyka do pomocy w drugiej misji i prawdopodobnie nie dałby sobie rady, nie przeżyłby i cała wojna już byłaby inna.
User avatar
Szymiew
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 713
Joined: Thu Aug 16, 2012 11:11 am
Location: Królestwo Polskie
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Szymiew »

Mart, twój mod jest jednym z najlepszych, jak nie najlepszym modem w jakiego grałem. (wciąż czekam aż go dokończysz) Ale nie wydaje mi się, aby w kontekście kanonu OW można było mówić o liniach czasowych jak o "planetach" czy "bąblach" w których się coś dzieje. Albo linia jest linią, albo nie.

Code: Select all

Co ciekawe w drugiej linii czasowej, czyli w przypadku samodzielnej wyprawy w przeszłość amerykanów, musieli się oni zmierzyć w przeszłości jedynie z Arabami, gdzie wygrali gdyż syberyt przetrwał. Może to jakiś pomysł na moda? ^^
Tylko trochę biednego, bo ruscy by w niej nie wystapili ;)

--

Weźmy na przykład motyw komunikacji z przyszłością z której się wyleciało. Biorąc pod uwagę rozrzut Eona, było by to bardzo problematyczne. Jeżeli transport byłby całkiem liniowy (ten kto wejdzie pierwszy pojawia się pierwszy) to nie byłoby problemu, ale spójrzmy na taką sytuację:
John dzwoni z przeszłości do przyszłości z której wyleciał. Jeżeli przybył do przeszłości 4 dni temu i dzwoni do momentu wyjścia + 4 dni, to wszystko jest ok. Ale co jeżeli dodzwoni się do momentu zanim wszedł do Eona i przekona siebie w przyszłości, żeby nie wchodził w Eon? :)
https://www.youtube.com/kvantovy --- mój kanał youtube.
https://www.facebook.com/Kvantovy --- strona u cukierberga.
Image
nadwrazliwosc_zebow
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 91
Joined: Wed Jan 09, 2013 2:48 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by nadwrazliwosc_zebow »

W zasadzie to w misji, w której Burłak pokonuje Płatonowa, odczytuje informację, że CZAPA w przyszłości została uszkodzona i od pewnego momentu w przyszłości nie pojawią się już żadne dostawy. Skądś to wiedzą. :) Choć podejrzewam że po prostu każda dostawa miała oznaczoną datę wysłania i sami zauważyli jakiś moment zerwania przesyłek.
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Mart »

Mi tu Szymiew chodzi bardziej o czasoprzestrzeń, a konkretnie istnienie różnych alternatywnych wymiarów w czasoprzestrzeni.

Ps. Dzięki za pochwały, ale na testowanie 8 misji jeszcze trochę poczekasz :P
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
User avatar
Szymiew
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 713
Joined: Thu Aug 16, 2012 11:11 am
Location: Królestwo Polskie
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Szymiew »

@nadwrazliwosc_zebow

Mogli też wysyłać jakieś raporty, a jeden z ostatnich mógł być w stylu:
"Fluktuacje energii w układzie zasilania rosną z każdym kolejnym przesyłem, coś już się przepaliło, nie wiemy ile jeszcze transportów będziemy w stanie wysłać."

-----------edit

Teorie spiskowe: :)
Spoiler:
A może to nie była awaria?
Może Czapa/Eon nie jest sama w sobie maszyną czasu, tylko urządzeniem wykorzystującym naturalne połączenie między okolicami 2010 roku a "równym 2 miliony lat wstecz". Minęło trochę czasu i Czapa stała się niezdatna do użytku.
https://www.youtube.com/kvantovy --- mój kanał youtube.
https://www.facebook.com/Kvantovy --- strona u cukierberga.
Image
nadwrazliwosc_zebow
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 91
Joined: Wed Jan 09, 2013 2:48 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by nadwrazliwosc_zebow »

W sumie... W AM02 Bieriezow (ten co lubi hamburgery :D) mówi, że przybył z 2016 roku. Najpierw mówi, że jakiś koleś jest prezydentem od 2002 roku, Macmillan mu zaprzecza, a Bieriezow się oburza, że on jest prezydentem od 14 lat. Więc te wahania Eona musiałyby być dość spore, skoro facet z takim opóźnieniem w transporcie pojawia się już na wiosnę drugiego roku. Zresztą podobnie z Arabami, przecież oni zostali wysłani wyraźnie później, a pojawiają się w bardzo podobnym czasie co reszta. Dlatego wydaje mi się, że Czapa/Eon był nastawiony na konkretną datę, a nie na "równe 2 miliony lat wstecz od dziś".
User avatar
Szymiew
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 713
Joined: Thu Aug 16, 2012 11:11 am
Location: Królestwo Polskie
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Szymiew »

Faktycznie!
Arabowie wyruszyli raczej tuż tuż po amerykanach, ale z Bierezowem masz rację. A kiedy wyruszył Burłak? Albo pierwsze ruskie transporty? Można by obliczyć minimalny okres czasu przez jaki ruscy wysyłali transporty zanim Czapa nie wysiadła. (przy założeniu, że wysyłali je regularnie)


Heh, czyli obcy nastawili Eon na dany moment w czasie. Ciekawe po co?
https://www.youtube.com/kvantovy --- mój kanał youtube.
https://www.facebook.com/Kvantovy --- strona u cukierberga.
Image
nadwrazliwosc_zebow
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 91
Joined: Wed Jan 09, 2013 2:48 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by nadwrazliwosc_zebow »

No raczej nie tak tuż tuż... skoro Ferguson zdążyła awansować z sierżanta na majora. :) A co do Gorkiego, obejrzałem sobie intro do pierwszej misji, generalnie późniejsze daty niż 2001 rok się tam nie przewijają, a RU01 datowana jest na 14 stycznia 2002 i wtedy już wspomina się o wcześniej wysłanym Jaszinie. To dałoby jakieś 15 lat wysyłania transportów... sporo, biorąc pod uwagę, że chodziło o jak najszybsze wygranie wojny.

BTW z kadru, w którym Burłak jest wybierany jako adresat, można się o nim paru fajnych rzeczy dowiedzieć.
- urodził się 4 lipca 1980 - data dzienna na pewno bardzo przypadkowa :D
- lektor mówi o braku żyjących krewnych, a w tekście jest wspomniany brat Wsiewołod i brak INNYCH krewnych
- ukończył Politechnikę Leningradzką, dość szybko mu to poszło, skoro na koniec 2001/początek 2002 roku już był po studiach
User avatar
Night
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 146
Joined: Sat Jun 26, 2010 10:06 am

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Night »

Bo nie chodziło. Soljanow został wybranyny w 2002, ale na kolejną kadencję. Rządzi od 14 lat czyli od 1988.

Ale przecież nadwrazliwosc_zebow ma rację, jeżeli wrzucisz coś do EONa, to nie możesz wyjść z domu i znaleźć tego zakopanego w ogródku. Ta materia trafiła w przeszłość i należy do nowej linii czasowej w której pojawiła się znikąd w danym momencie i od tej pory tam istnieje.
To tak jak w Powrocie do Przeszłości. Marty lądująć w 1955 złamał sosnę i jak wrócił do 85 to widać było, że wpłyneło to na jego linię czasową i sklep nie nazywał się już "pod dwoma sosnami" ale "pod samotna sosną".

Gdyby amerykanie znaleźli sposób powrotu do przyszłości to nie wrócili by do swojej linii czasowej, tylko tej nowej którą stworzyli i zastaliby hegemona USA i sowiecką Rosje.

o ile nikt by takiego lokalizatora w czasie 2mln lat nie znalazł, to naukowcy sami by go odnaleźli.
User avatar
Szymiew
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 713
Joined: Thu Aug 16, 2012 11:11 am
Location: Królestwo Polskie
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Szymiew »

W filmie z tej samej serii koleś powoli znikał ze zdjęcia. To było tak głupie, że aż śmieszne. ;)

A kto wg ciebie znalazłby lokalizator wrzucony do Eona: ci co go wrzucili w ogródku minutę po wrzuceniu, czy ruscy w nowej linii czasowej?
https://www.youtube.com/kvantovy --- mój kanał youtube.
https://www.facebook.com/Kvantovy --- strona u cukierberga.
Image
User avatar
Night
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 146
Joined: Sat Jun 26, 2010 10:06 am

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Night »

Aż takie do końca głupie nie było.
Nie mniej jednak, zdarzenia w przeszłości wpływają na przyszłość.

Wrzucając lokalizator jeszcze amerykanie nie odbyli podróży i nie przenieśli syberytu, więc rosyjskiej wersji czasowej nie było. Tj. historia nie została nadpisana, więc znaleźli by go Ci sami ludzie, wiedząc, że mają go szukać. Ale już po wysłaniu i lokalizora i ludzi, przyszłość się zmienia, więc znaleźliby go naukowcy z nowej linii czasu. Wciąż amerykańscy bo jednak ameryka stoi gdzie stała raczej :).

Z jednym się zgodze, jest pewien problem z tym, kiedy teraźniejszość się zmienia. Implikuje to problem. Ale z drugiej strony, jeśli uznać istnienie wielu alternatywnych linii czasowych to problemem się staje, gdzie mogliby wrócić - każdy do swojego czasu? dziwne i nielogiczne. Wybrać też raczej ciężko. Pozostaje jedynie możliwość powrotu do tego co stworzyło ich działanie w przeszłości. Można to porównać do ślepych koryt rzek, które po zmianie biegu, powoli wysychają i końcżą się.
I tutaj właśnie mamy coś takiego co jako tako zostało przedstawione w Powrocie do przeszłości. Koryto Martego zaczęło powoli wysychać i znikać.
User avatar
Szymiew
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 713
Joined: Thu Aug 16, 2012 11:11 am
Location: Królestwo Polskie
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Szymiew »

Pozostaje jedynie możliwość powrotu do tego co stworzyło ich działanie w przeszłości.
Ano własnie.
Wrzucając lokalizator jeszcze amerykanie nie odbyli podróży i nie przenieśli syberytu, więc rosyjskiej wersji czasowej nie było. Tj. historia nie została nadpisana, więc znaleźli by go Ci sami ludzie, wiedząc, że mają go szukać. Ale już po wysłaniu i lokalizora i ludzi, przyszłość się zmienia, więc znaleźliby go naukowcy z nowej linii czasu. Wciąż amerykańscy bo jednak ameryka stoi gdzie stała raczej :).
No, to by zakładało skasowanie oryginalnej linii czasowej i śmierć mieszkańców całego wszechświata. :D
Aż takie do końca głupie nie było.
To dlaczego Marty powoli nie znikał?
edit:
Może to było wyjaśnione, ale ja te filmy oglądałem jeszcze za czasów VHS.
https://www.youtube.com/kvantovy --- mój kanał youtube.
https://www.facebook.com/Kvantovy --- strona u cukierberga.
Image
nadwrazliwosc_zebow
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 91
Joined: Wed Jan 09, 2013 2:48 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by nadwrazliwosc_zebow »

MarkedOne wrote:Chociaż fizycznie to wydaje mi się, że każdy transport wstecz tworzyłby własną linię czasową.
Pisałem o tym wyżej :) Przy czym te linie czasowe, które Szymiew zaznaczył, są jakby liniami końcowymi po wszelkich modyfikacjach (= po wszystkich transportach). #2 jako linia czasowa będąca przyszłością dla Rosjan, po przeniesieniu z linii #1 wszystkich Amerykanów i Arabów i z efektami tego przeniesienia (Syberyt na Alasce), i #3 jako linia czasowa po przeniesieniu się Rosjan z linii #2 (gdzie Amerykanie i Arabowie już w przeszłości istnieli, więc oni nie przenosili się dodatkowo do linii #3). Widzimy po prostu efekt końcowy całej tej zabawy czasem.
User avatar
Szymiew
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 713
Joined: Thu Aug 16, 2012 11:11 am
Location: Królestwo Polskie
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Szymiew »

Wasze posty skłoniły mnie do przemyślenia tej teorii "nowa linia czasu dla każdego transportu". Dajmy, że do przeszłości wysyłamy Jurka. Jurek jest sam. Potem wysyłamy Zenka, który trafia tam wcześniej niż Jurek. W rezultacie mamy chyba dwa nowe światy:
- Ten który był pusty i przybył do niego Jurek.
- Ten w którym Jurek przybył i spotkał Zenka, który już tam był wcześniej :D :D

Osobiście skłoniłbym się tylko ku temu ostatniemu i uznał, że Jurek musi spotkać będącego tam już Zenka, bo nie jest w stanie zapobiec wysłaniu Zenka w przeszłość. Czyli komunikacja Jurka z jego bazową przyszłością byłaby niemożliwa, a przeszłość nowego świata zdeterminowana przez wydarzenia następujące po wysłaniu Jurka.

What do you think? xD
https://www.youtube.com/kvantovy --- mój kanał youtube.
https://www.facebook.com/Kvantovy --- strona u cukierberga.
Image
Post Reply