Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.

Kazet
Soldier level 0
Soldier level 0

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Kazet » Sat Feb 06, 2016 12:46 am

Wydaje mi się, że faktycznie, Arabowie przejęli EON w linii czasowej Amerykanów, ponieważ sami tak naprawdę chyba niewiele o nim i o samym syberycie wiedzą, co wskazuje też na spanikowanie i dość pochopną decyzję. Raczej nie mają pojęcia, że zniszczenie żyły-matki spowoduje reakcję łańcuchową. A poza tym gdyby byli pewni, tak jak pozostałe strony, że to droga bez powrotu, to według mnie wątpliwe, że tylu szejków (np. Nowy Samarkand) śpiących na hajsie, dobrowolnie i z pełną świadomością wysłało się do dziczy, gdzie co chwilę ktoś do ciebie strzela lub atakuje cię jakieś dzikie zwierzę.

Szymiew
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland

Post by Szymiew » Sat Feb 06, 2016 7:16 am

po co Arabowie mieliby używać EONa, kiedy syberyt nie jest używany (Rosjanie o nim nie wiedzą, Amerykanie nie mogą użyć).
Ale parę lat po wysłaniu Amerykanów i Arabów w przeszłość jest wojna w której Rosjanie rekcą Amerykanów. Prawdopodobnie osiągnęli ten sukces używając syberytu i powstałej z niego technologii. Arabowie przewidzieli to, że Ruskie w końcu skapną się, że mają złoża syberytu i zaczną ich używać.

Z notatek Altaru:
Heike along with other mercenaries is hired by Arabian governments to stop Americans from transporting siberite deposits. They raid the American base in Siberia to gain possession of EON.
Linia czasowa w której Amerykanie mają Alaskit i są kozakami to ta z której wybywają Rosjanie, EON jest wtedy w rosyjskiej bazie jako CZAPA. Jeśli Arabowie atakują bazę Amerykańską, to to musi być w pierwszej linii czasowej. (tej z której wybywa JMM)
https://www.youtube.com/kvantovy --- mój kanał youtube.
https://www.facebook.com/Kvantovy --- strona u cukierberga.
Image

Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North

Post by Antitheus » Sat Feb 06, 2016 11:28 am

Serio Wy nad tym jeszcze dywagujecie? :) Tak, wszystko - dosłownie wszystko - wskazuje na to, że Arabowie przybyli z tej samej linii czasowej, co Amerykanie. Już nawet pomijając notatki Altaru, mamy mnóstwo nawiązań w Fabule. Np. Joan nie ranił w bazie mastodont, tylko została postrzelona przez atakujących arabów. A przybyli tam aby nie pozwolić Ameryce i reszcie świata na samowystarczalność energetyczną.

0dd1
ArCamp Developer

Post by 0dd1 » Sat Feb 06, 2016 12:44 pm

Antitheus wrote:Serio Wy nad tym jeszcze dywagujecie?
Anarchy wrote:Przecież to oczywiste. Po pierwsze - Arabowie (a więc i Joan) pochodzą z innej linii czasowej, niż MacMillan, którym gramy.
Przecież to jedno z głównych praw internetu: Gdy ktoś nie ma racji, nie można tego tak zostawić. Chyba że trolował.

Mnie zawsze zastanawiało po co Joan wspomniała jakiegoś Petera Schillera. Brzmiało to tak jakby był kimś ważnym dla fabuły (jak Denis Peterson) i należało oczekiwać że się wkrótce gdzieś pojawi. Jakiś niewykorzystany wątek?
Do it!

Creative
Blackmen level 100
Blackmen level 100
Poland

Post by Creative » Sat Feb 06, 2016 12:52 pm

0dd1 wrote:
Antitheus wrote:Serio Wy nad tym jeszcze dywagujecie?
Anarchy wrote:Przecież to oczywiste. Po pierwsze - Arabowie (a więc i Joan) pochodzą z innej linii czasowej, niż MacMillan, którym gramy.
Przecież to jedno z głównych praw internetu: Gdy ktoś nie ma racji, nie można tego tak zostawić. Chyba że trolował.

Mnie zawsze zastanawiało po co Joan wspomniała jakiegoś Petera Schillera. Brzmiało to tak jakby był kimś ważnym dla fabuły (jak Denis Peterson) i należało oczekiwać że się wkrótce gdzieś pojawi. Jakiś niewykorzystany wątek?
Niby gdzie ma się pojawić? I w jakim celu?
Image

Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North

Post by Antitheus » Sat Feb 06, 2016 1:04 pm

0dd1 wrote: Mnie zawsze zastanawiało po co Joan wspomniała jakiegoś Petera Schillera. Brzmiało to tak jakby był kimś ważnym dla fabuły (jak Denis Peterson) i należało oczekiwać że się wkrótce gdzieś pojawi. Jakiś niewykorzystany wątek?
Pojawia się. To jeden z przybyszów, których musisz ocalić aby dostać medal w tej misji. Taki sygnał, że "po nim już nikt się nie pojawi". Tutaj Altar popisał się logiką bo przecież wszyscy wiemy, że zrzuty są rozproszone w czasie :)

Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia

Post by Serpent » Sat Feb 06, 2016 1:58 pm

Antitheus wrote:
0dd1 wrote: Mnie zawsze zastanawiało po co Joan wspomniała jakiegoś Petera Schillera. Brzmiało to tak jakby był kimś ważnym dla fabuły (jak Denis Peterson) i należało oczekiwać że się wkrótce gdzieś pojawi. Jakiś niewykorzystany wątek?
Pojawia się. To jeden z przybyszów, których musisz ocalić aby dostać medal w tej misji. Taki sygnał, że "po nim już nikt się nie pojawi". Tutaj Altar popisał się logiką bo przecież wszyscy wiemy, że zrzuty są rozproszone w czasie :)

Nie przypominam sobie aby wśród przybyszów był ktoś o takim nazwisku. Zajrzałem w kod misji i tam wynika że "przybysze" są generowani losowo.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak

0dd1
ArCamp Developer

Post by 0dd1 » Sat Feb 06, 2016 2:05 pm

Antitheus wrote:Pojawia się. To jeden z przybyszów, których musisz ocalić aby dostać medal w tej misji. Taki sygnał, że "po nim już nikt się nie pojawi". Tutaj Altar popisał się logiką bo przecież wszyscy wiemy, że zrzuty są rozproszone w czasie :)
Właśnie sprawdziłem. Żaden z tych randomów w misji tak się nie nazywał. W kodzie też nic o nim nie znalazłem.
Creative wrote:Niby gdzie ma się pojawić? I w jakim celu?
To właśnie pominięto. Wspomniano gościa z imienia jakby coś miał znaczyć... i tyle.
Do it!

Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North

Post by Antitheus » Sat Feb 06, 2016 2:32 pm

Ja jakimś cudem miałem człowieka nazywającego się tak samo, jak wspomniała Joan. Albo tak mi się wydaje.
Z drugiej strony to może być tylko wątek do tego, że Amerykanie na nowych ludzi nie mają co liczyć i muszą ograniczyć straty.

Kazet
Soldier level 0
Soldier level 0

Post by Kazet » Sat Feb 06, 2016 5:08 pm

A może Peter Schiller to zdrajca, który mimo zniszczenia Kappy, pomaga Sewiemu ją odbudować i wznowić produkcję amerykańskich pojazdów, z którymi Gorki pojawia się w ostatniej misji, mimo, że oznacza to, że tamta amerykańska baza została zniszczona. Trololo :P

#edit:
Antitheus wrote:Ja jakimś cudem miałem człowieka nazywającego się tak samo, jak wspomniała Joan. Albo tak mi się wydaje.
Z drugiej strony to może być tylko wątek do tego, że Amerykanie na nowych ludzi nie mają co liczyć i muszą ograniczyć straty.
Nie wydaje mi się. Przechodziłem kampanię wiele razy, trafiały się różne nazwiska randomów (czasami nawet jakieś czeskie albo polskie), ale z Schillerem się nie spotkałem. Tym bardziej zbieg okoliczności, żeby było akurat to imię i nazwisko, to szansa jak 1 do 10 do 27 potęgi. Tak twierdzi Denis. :amlol:

Terminat
Soldier level 5
Soldier level 5

Post by Terminat » Sun Feb 07, 2016 12:20 pm

Podróże w przeszłość tworzą pełno paradoksów. Jedynie osoba, która jest poza czasem (czyli nie znajduje się w żadnej lini czasowej), mogłaby beztrosko cofać się w czasie. Więc dyskusja nad czymkolwiek co nie jest wskazane w kampanii na temat podróży w czasie, nie ma jakiegokolwiek sensu. Podróże w czasie w Original War to po prostu fikcja, która nie uwzględniała najważniejszych problemów z niej wynikających.
Nikt was tak nie *****
Jak będzie was ***** Langusta

~Terminat. 2016.

MrSvP
Soldier level 2
Soldier level 2

Post by MrSvP » Sun Feb 07, 2016 3:25 pm

OW to fikcja? :rucry:

tomek795
Soldier level 5
Soldier level 5
Poland

Post by tomek795 » Sun Feb 07, 2016 4:59 pm

Terminat wrote: Podróże w czasie w Original War to po prostu fikcja
A istnieją podróże w czasie, które nie są fikcją :P, a apropos OW zakłada teorię o równoległych liniach czasowych, która to teoria niweluje wszelkie paradoksy.(Nie jestem pewny jak to do końca wygląda, ale wychodzi na to, że teoria w OW zakłada, że może być tylko jedna "przeszłość", dlatego w amerykańskiej kampanii spotykamy zarówno arabów jak i Rosjan) Historia w Original War wzbudza takie poruszenie, ponieważ posiadamy tylko ułamek informacji, a z ludźmi już tak jest, że lubią sobie od czasu do czasu pogdybać na tematy mało istotne :D

Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru

Post by Mart » Sun Feb 07, 2016 6:28 pm

W sumie w moim modzie, fabuła opiera się o istnienie równoległych do siebie linii czasowych. Zasadniczo wyszedłem z fabułą od tego, że EON tworzy nową linie czasową. Idąc tym tropem myślenia, Amerykanie wysyłając z macierzystej linii czasowej ludzi w przeszłość utworzyli nową linię czasową w której starli się z Arabami, pokonali ich i udało im się przemieścić Sybert na Alaskę, co dało USA światową hegemonie. W tej linii czasowej (gdzie USA jest hegemonem) Rosjanie odnaleźli Eona (CZAPĘ) i utworzyli kolejną, trzecią już linię czasową, wysyłając ludzi w przeszłość w której spotykają się z Amerykanami.

Czyli ogólnie tłumacząc, wg. Tej teorii, EON tworzy alternatywną linię czasową do swojej.

PS. W kampanii Rosyjskiej, jest mowa o tym, że z powodu prób zwiększenia zasięgu CZAPY, ta zaczęła szwankować (skąd dowództwo w przeszłości mogło mieć taką informację?). Sądzę, że gdyby nie istniały do siebie równoległe linie czasowe to spotkanie Amerykanów i Rosjan nie było by takie oczywiste.
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)

0dd1
ArCamp Developer

Post by 0dd1 » Tue Feb 09, 2016 12:06 am

Mart wrote:W kampanii Rosyjskiej, jest mowa o tym, że z powodu prób zwiększenia zasięgu CZAPY, ta zaczęła szwankować (skąd dowództwo w przeszłości mogło mieć taką informację?
Jakoś zawsze zakładałem że mogli mieć pewien plan zrzutów i majstrowania przy czapie ustalony jeszcze przed wysłaniem pierwszej grupy. W końcu wiedzieli że idą na wojnę. Do tego mogli dodać do skrzyń jakieś "wiadomości" z przyszłości w formie zaszyfrowanych dokumentów, albo po prostu oznaczyć jakoś skrzynie, aby było jasne na którym etapie ich planu zostały wysłane. Wtedy dowództwo w przeszłości mogło by przeanalizować wszystkie znalezione dostawy, nawet biorąc pod uwagę że zostały rozproszone w czasie, i wydedukować z tego że wszystkie znalezione dotąd zrzuty pochodzą z etapów przed majstrowaniem przy czapie, a brak jakichkolwiek "późniejszych" dostaw był na tyle nieprawdopodobny że doszli do wniosku iż sprawa się rypła.
Do it!

Post Reply