Dawni wymiatacze OW, a ich osiągnięcia w innych grach.

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
User avatar
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 999
Joined: Mon Apr 13, 2009 4:13 pm
Location: Białystok
Contact:

Dawni wymiatacze OW, a ich osiągnięcia w innych grach.

Post by Nitek »

Tak się ostatnio zastanawiałem jak radzą sobie dawni gracze OW w innych grach. Wiem, że NaDoL kiedyś na jakimś profesjonalnym* poziomie grywał w NFS, a o innych osiągnięciach (nie chodzi mi tylko o granie, ale również modowanie - kto wie, może Radzio czy Stucuk są miliarderami, bo napisali jakiś pomysłowy program) nie słyszałem.

Ja osobiście po 3 latach gry w LoLa mam diament 4 (Nitek @ EUW), co imo jest bardzo dużym osiągnięciem. Kto wie, może jeżeli nadal będzie progress to może mam szansę w Go4LoL czy lokalnych lanach.
Możliwe, że modowanie OW w pewnym stopniu miało również wpływ na wybór studiów - informatykę na Politechnice Białostockiej.

Uprzedzając pytania - oczywiście, że temat powstał po to, żebym mógł się pochwalić, że mam diament w lolu :arhello:
Czy ktoś jeszcze osiągnął coś, o czym warto wspomnieć?

* Pod pojęciem profesjonalny gracz nie mam na myśli graczy, o których kiedyś na scenie OW mówiono pr0 (po prostu bardzo dobry gracz), ale o ludzi, którzy zarabiają już na tym pieniądze.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Dawni wymiatacze OW, a ich osiągnięcia w innych grach.

Post by Serpent »

A co piszesz biografię? x)
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Dawni wymiatacze OW, a ich osiągnięcia w innych grach.

Post by Antitheus »

Publicystyka "growa" na znanym portalu + tlumaczenia filmów i seriali. Prowadzenie stron klanowych rozbudziło moje zamiłowanie do tworzenia grafiki (np tworzę logotypy dla firm komercyjnych). Milionów na tym nie zbijam, lecz zawsze robię coś, co lubię :)
I piszę magisterkę o tematyce związanej z przekształceniami więzi społecznych i tożsamości graczy online :P
User avatar
Mari
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Posts: 244
Joined: Sat Dec 02, 2006 10:32 pm

Re: Dawni wymiatacze OW, a ich osiągnięcia w innych grach.

Post by Mari »

W lola również grałem, ale jakoś specjalnie nie przypadł mi do gustu, obecnie nie gram w gry ze względu na uszkodzony procesor ale kiedyś się grało, najbardziej chyba lubiłem właśnie original war, inne gry mnie nie ciekawiły no może poza diabełkiem, ale teraz w dobie botów powiedzieć, że się wbiło 99 to żadne wyzwanie. Kiedyś to było coś pamiętam, że wtedy ludzie nie skupiali się na wbiciu lvl tak jak teraz.
Po prostu grali dla przyjemności, jeszcze druga sprawa, że wymyślono nawet cheaty do pvp, z tego co wiem parę osób ich używało, mnie to z lekka przeraziło, że ja mogę grać przeciwko jakiemuś cheaterowi.
Poza tym zrobiłem dość fajną amkę bow na GM, w zasadzie rozegrałem nią jedną ligę na pewnym forum, ale dobrych zawodników jest całe mnóstwo.
Z programowania to php, html, mysql wiadomo podstawy się zna, ale najbardziej lubiłem stawiać gry via www na silnikach, poznawać ich kod, edytować go, taka swoista zabawa kodem php dawała mi satysfakcje.
Do you not know that you are a temple of God and that the Spirit of God dwells in you?If any man destroys the temple of God, God will destroy him, for the temple of God is holy, and that is what you are. 1 Kor 3,16-23
User avatar
Backero
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 556
Joined: Thu Oct 18, 2007 5:36 pm
Location: Rzeszów/Rudnik nad Sanem/Chalupki
Contact:

Re: Dawni wymiatacze OW, a ich osiągnięcia w innych grach.

Post by Backero »

Gram w LoLa od ponad 4 lat, choć mam srebro. Za sobą mam jeden turniej w Rzeszowie i szykuję się na drugi w maju. Gram głównie normale, gdyż draftami łatwo mnie skontrować, a w dodatku na rankedach jest masa flejmu. Gram tylko Fiddlesticksem (moja ulubiona postać fikcyjna) odkąd tylko go kupiłem jako pierwszego championa. Nie czerpię przyjemności z grania kimś innym. Używam namiętnie Clarity co jest głównym poziomem flejmu w moją stronę w przypadku jakiegoś niepowodzenia. A gram jedynie dla przyjemności.

Jestem też aktywnym (choć ostatnio mniej) użytkownikiem forum leagueoflegends.pl i byłym jego moderatorem. Pozdro dla Nitka, który odpisał ostatnio w moim temacie o problemie z grą ;D

Ponadto jestem założycielem największej swego czasu gry gatunku PBF - Leviathan RPG (http://leviathanrpg.pl/). Głównym administratorem byłem tam przez coś ponad rok czasu bodajże. Gra otrzymała jakieś tam tytuły Najlepszej gry roku tego gatunku i Największego Odkrycia i przez długi czas utrzymywała się na pierwszym ewentualnie drugim miejscu toplist dotyczących tych gier. Nie wiem jak jest teraz, ale gra wciąż żyje. Byłem także organizatorem zjazdu fanów tej gry/użytkowników tego forum, który odbył się w Krakowie. O ile mi wiadomo taki zlot został powtórzony co najmniej raz.

Swego czasu grałem dość namiętnie w Battle for Wesnoth i jest to druga gra (po Original War), w której zajmowałem się modowaniem. Zajmowałem się tworzeniem nowej frakcji i rozbudowaniem elementów RPG w grze. Ze skutkiem dość marnym, ale niewykluczone, że do tego wrócę.

Byłem także użytkownikiem nieistniejącego już serwisu o grach gamescorner.pl (ktoś kto zna polygamia.pl może kojarzyć), gdzie miałem własnego bloga, w którym pisałem artykuły o grach, poszczególnych i ogólnie. Jeden z artykułów był o Original War i pojawił się na stronie głównej serwisu.

Założyłem też stronę internetową poświęconą grze Age of Empires Online. Szybko pojawiło się sporo użytkowników, gdyż innych polskich stron o tej grze nie było (jedynie jakieś forum). Gra jednak miała zbyt małą reklamę i źle zaprojektowany system mikropłatności, więc upadła (od półtorej roku brak aktualizacji, a za dwa miesiące zamykają serwery, chyba że jednak już zamknęli). Byłem też aktywnym użytkownikiem oficjalnego forum gry.

W międzyczasie przez chwilę byłem redaktorem serwisu o grze The Secret World, gdzie nieco olałem sprawę i o nadchodzącej grze Heroes of the Storm, gdzie strona ostatecznie nie powstała i wszyscy się jakoś zmyli. Generalnie choć interesuję się grami, to mało w nie gram. Ostatnio pogrywam sobie trochę w Duel of Champions.

W najbliższym czasie mam w planach ukończenie Original War Overload, a następnie MOŻE wzięcie się za projektowanie następnego PBFa (Leviathan Universe), tyle, że sci-fi. Ewentualnie sprawdziłbym swoje umiejętności w programowaniu, którego się od jakiegoś czasu uczę, z chęcią stworzenia jakiejś prostej, choć z założenia rozbudowanej, gierki, najlepiej niewymagającej większego zaplecza graficznego. No i myślę, że druga próba powrotu do modowania Battle for Wesnoth.
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Dawni wymiatacze OW, a ich osiągnięcia w innych grach.

Post by $ushiWIR »

Ja też coś z siebie wyleję :P

A więc po Original War w moim życiu zajmowałem się głównie strategiami, gdyż tak mnie to wciągnęło, Age of Empire, Command & Conquery, wszystkie części Kozaków, Twierdze i wiele innych pomniejszych.

Później myśl rozwinęła się dalej w stronę gier gatunku RPG, a przez fantastykę również i hack'n'slashe.

W późniejszym okresie mocno wczułem się w serię Ojca Chrzestnego, którego jestem ogromnym fanem, a wiele godzin spędzone na powtarzaniu jednej i tej samej kampanii na singlu oraz oglądaniu filmów bardziej mnie w tym utrwaliło.

Czasy gimnazjum oraz średniej szkoły stały bardziej pod graniem raz ja na jakiś czas w gry, gdyż sporo trenowałem kosyzkówkę (treningi w 2 rocznikach, kadry wojewódzkie, turnieje ogólnopolski etc.) więc wszystko szło w stronę NBA (głównie EA Live, na 08 nawet nie chce wiedzieć ile straciłem godzin z życia) oraz w poszukiwaniu dobrego RPG w którego będę mógł regularnie grać powędrowałem do TES V: Skyrim, nie grając w poprzednie części i grając sobie regularnie po pare godzin raz na dwa dni albo czasem i po pół dnia w weekendy stałem się "klasowym nołlafem" (ehh, Ci co tak mówili, ile oni mieli godzin w cs'a na steamie przegrane i nudne życie, meh...)

Jeszcze pół roku temu, na półce widniało u mnie gier tyle co na placach jednej ręki policzyć, a przez moje uparcie barana (zodiak ^_^) stworzyłem aż do dziś małą biblioteczkę w której większość gier ma sobię coś z RPG i wymieszane gatunki, z czego jestem ogromnie zadowolony i regularnie nadrabiam zaległości z wielu wcześniejszych lat.

Razem z bumem na Minecrafta, rozpocząłem ogladać YouTube przez co zacząłem chłonąć coraz bardziej świat gier (od około 4lat), a samego Minecrafta określałem jako Simsy w wersji Paint (można wszystko z taką banalną grafiką), lecz kiedy sam spróbowałem w to grać, wciągnęło mnie to i na wersji beta 1.4_01 się zakupiło klucz i teraz śmiga ^_^ de facto, po półrocznej przerwie od września zeszłego roku byłem Moderatorem jednego z serwerów, którego przebudowaliśmy później na nową edycję a teraz z niego odszedłem bo właściciel (16-latek) okazał się być kur.. chu.. etc. :) Obecnie od 2 tygodni z 2 przyjaciółmi pracujemy regularnie nad własnym serwerem tak więc w przyszłości mogę zaprosić ;)

Po regularnym graniu i odchodzeniu OW raz na jakiś czas, można powiedzieć "wróciłem" jakoś w sierpniu zeszłego roku, zacząłem się bardziej udzielać, a w przypływie wolnego czasu (koniec szkoły, maturka, technik, fcuk yeah) postanowiłem ogarnąć wszystkie dostępne mody i stworzyć własny spis modyfikacji aby jakoś "zapisać się" w życiu tej gra w polskim community, również podjąłem się wyzwania promocji OW na YouTube'ie (kłębek siana jak w westernie przelatuje), starając się czasowy dopisywać i obmyślac co dokładnie włożyć w materiał jaki chcę zaprezentować szerzszemu gronu (a nie gówniany let's play "dziś zbudujemy domek - 15min - koniec odcinka, domek dokończymy w następnym odcinku (pozdro minecraftowcy)).

Obecnie dzięki "pomocy" serdecznego przyjaciela pracuję również w sklepie z grami na konsole w rodzinnym mieście więc tematyka gier jest mi bardzo bliska :)

Pozdrówki ^_^

PS: Miałem cichą ambicję przenieść uniwersum Ojca Chrzestnego do OW, ale lepiej nic nie robić niż się zbłaźnić i splamić tak wybitny tytuł :P
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia
Posts: 398
Joined: Tue Mar 08, 2011 8:37 am

Re: Dawni wymiatacze OW, a ich osiągnięcia w innych grach.

Post by Bren »

Chyba nie zaliczam się do grona dawnych wymiataczy (za młody :D ), ale się dopiszę.
Choć mam za sobą kupę gier, to ostatnio gram sporo w LoLa i World of Tanks. W LoLa zacząłem grać niedawno (koniec 3 sezonu), ale od razu wskoczyłem na srebro 2 po wbiciu 10 rankedów i tam pozostałem, póki mi nie skasowali wraz z 4 sezonem ;_; Głównie Garen i Leona.
W World of Tanks miałem nieco większy sukces - 10000 bitew rozegrane i 56% WR. Miałem 3 klany, z których 1 był właściwie noobklanem. Drugi się rozleciał ze względu na wicedowódcę, który był skłonny wywalać ludzi z klanu za jednorazowy brak obecności na TS3 podczas grania w WoTa (zresztą ten właśnie wicedowódca praktycznie rozbił klan - stworzył nowy, bo parę razy się zdarzyło po wywalaniach z klanu, ze nie miał kto grać klanówek). Tego klanu najbardziej mi szkoda - głównodowodzący był naprawdę fajny i dzięki niemu czasami dało się wygrać klanówę z dużo lepszymi klanami - praktycznie już zawodowymi. Trzeci klan był spoko - golda dostałem parę razy na moduły, ale to już nie to samo. Rozleciał się właściwie nie wiem czemu oprócz alkoholizmu dowódcy (to znaczy tak myślę - ostatnio jak go słyszałem na TS3, to mówił, że idzie pić; od sierpnia 2013 go nie było w grze, więc pewnie się spił na umór :P ). Obecnie jestem wolnym strzelcem :D
Moje ulubione tytuły, oprócz wyżej wymienionych, to: Original War, Minecraft, HeroesIII, Cod I i II, Stronghold, Jedi Academy, Jedi Outcast, Neverwinter Nights, Morrowind, Oblivion, Diablo II, AoE I i wiele innych. Wszystkie powyższe oczywiście kampanie, misje, etc. wygrane na hardzie lub wyższym, jeśli był. Nie przyznałbym się do grania, jakbym nie wygrywał ;f
Grałem też pewien czas w gry wyszukiwarkowe, ale stwierdziłem po pewnym czasie, że to jest najgorszy rodzaj gier, w jakie można grać. W większości w nich nie decyduje to, jak grasz i czy jesteś dobry, tylko ile czasu spędzisz na grze. Prawdziwe pożeracze czasu. Nawet się wyspać nie można, bo trzeba jeszcze wbić popatrzeć o tej 4 rano.
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
User avatar
Mari
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Posts: 244
Joined: Sat Dec 02, 2006 10:32 pm

Re: Dawni wymiatacze OW, a ich osiągnięcia w innych grach.

Post by Mari »

"Grałem też pewien czas w gry wyszukiwarkowe, ale stwierdziłem po pewnym czasie, że to jest najgorszy rodzaj gier, w jakie można grać. W większości w nich nie decyduje to, jak grasz i czy jesteś dobry, tylko ile czasu spędzisz na grze."

Zapomniałeś dodać oraz liczba zainwestowanych pieniędzy, jak to ostatnio można legalnie kupić surowce na ogame, wystarczy, że masz kasę takim sposobem nie musisz nawet za specjalnie się starać żeby być top 1, zaraz po starcie nowego uni. Chociaż ceny są wywindowane w górę to i tak sporo ludzi z tego korzysta. Fakt faktem, że gra przeglądarkowa byłaby najlepsza gdyby miała sponsora i nie trzeba było wpłacać kasy żeby być lepszym od innych, ale takich gier raczej nie ma.
Do you not know that you are a temple of God and that the Spirit of God dwells in you?If any man destroys the temple of God, God will destroy him, for the temple of God is holy, and that is what you are. 1 Kor 3,16-23
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Dawni wymiatacze OW, a ich osiągnięcia w innych grach.

Post by Serpent »

Co wy z tym LoL'em? Widziałem to jak grał brat i to nijak się ma do Dota 2.

Gdyby jednak ktoś się skusił zagrać w dotę 2 to zapraszam do wspólnej gry, mamy grupkę osób które przerzuciły się na tą grę z WoTa gdzie po 2 latach nawalanie się na tych samych powtarzających się mapach zrobiło się nudne jak toj toj na parkingu.
Last edited by Serpent on Mon Jan 20, 2014 8:36 pm, edited 1 time in total.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Dawni wymiatacze OW, a ich osiągnięcia w innych grach.

Post by Nefarem »

Dota stanowczo lepsza od lola ;p
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
Backero
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 556
Joined: Thu Oct 18, 2007 5:36 pm
Location: Rzeszów/Rudnik nad Sanem/Chalupki
Contact:

Re: Dawni wymiatacze OW, a ich osiągnięcia w innych grach.

Post by Backero »

Dyskusja na temat LoL vs DotA nie ma sensu, bo to zależy od gustu. Takie tematy były poruszane wiele razy, ale zawsze znajdzie się coś co ktoś bardziej ceni w Lolu lub w Docie, a dla drugiej osoba ta cecha nie ma znaczenia. Osobiście wolę LoLa, choć zacząłem w niego grać ze względu na Dotę (tę piewszą, warcraftową) i w DotA 2 też grałem.
User avatar
+KOZIAR+
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 29
Joined: Thu Jul 28, 2011 9:11 am
Location: 51.430° N 21.980° E
Contact:

Re: Dawni wymiatacze OW, a ich osiągnięcia w innych grach.

Post by +KOZIAR+ »

Do niedawna (2 tyg temu)grałem w LoLa na spółkę z kolegą z klasy. Lecz ostatnio nie gram już w ogóle i oddałem mu konto pod opiekę. :mrgreen: Gram już niecałe 5 miesięcy. Liga - Platyna :disco: . Ostatnio był reset lig, więc obecnie jestem w złocie iv: http://img.lolking.net/summoner/eune/33995940.
Image

Poza tym gram dla przyjemności w Battlefield 3 i 4, Skyrim, CoD BO 1, AC IV Black Flag, StarCraft i oczywiście czekam na GTA V xD
User avatar
pijanymis
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 358
Joined: Wed Apr 07, 2010 10:54 pm
Location: HAJNÓWKA
Contact:

Re: Dawni wymiatacze OW, a ich osiągnięcia w innych grach.

Post by pijanymis »

Ja mogę się dopisać co prawda nie jestem jakimś wymiataczem ale swego czasu grało się w ogame na 5-6uniwersach osiągnięcia? top 100 bez używania kasy zacząłem grać kiedy uni miało już 2-3miesiące także jest to swego rodzaju osiągnieęcie zważywszy na to że grało 3-4tysiące ludzi w tym okresie. Nie do zdarcia nie do zaatakowania nawet po imprezie.Tak poza tym w sieć nic nie grałem poza ogame i owarem, chyba że moh ale bez osiągnięć po prostu dla rozrywki
User avatar
Mari
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Posts: 244
Joined: Sat Dec 02, 2006 10:32 pm

Re: Dawni wymiatacze OW, a ich osiągnięcia w innych grach.

Post by Mari »

Ciężko imprezować grając w ogame, jeżeli grasz na "słabym" uni to spoko, ale mnie raz nie było jak grałem na u1 to już obrony nie miałem w ogóle.
Do you not know that you are a temple of God and that the Spirit of God dwells in you?If any man destroys the temple of God, God will destroy him, for the temple of God is holy, and that is what you are. 1 Kor 3,16-23
User avatar
Gwrhkhsh
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 398
Joined: Fri May 21, 2010 5:56 pm
Location: Wrocław

Re: Dawni wymiatacze OW, a ich osiągnięcia w innych grach.

Post by Gwrhkhsh »

To ja młóciłem trochę w Diunę, ale tyle, co na jakichś nudnych lekcjach w liceum. Zresztą, chyba już nikt w to nie gra.
Antitheus wrote:I piszę magisterkę o tematyce związanej z przekształceniami więzi społecznych i tożsamości graczy online :P
Anti, co studiujesz?
Post Reply