OW Multi i VPS?

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
Post Reply
User avatar
Xaneri
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 4
Joined: Wed Dec 29, 2010 12:32 pm
Location: Olecko
Contact:

OW Multi i VPS?

Post by Xaneri »

Witajcie może piszę dopiero 1 posta i nie widać mnie za często na OWIE pewnie nikt z was mnie już nie kojarzy, ale śledzę ciągle losy z OWEM. I zastanawia mnie 1 rzecz.
Czy myśleliście nad Botem podpiętym do VPS który by hostował gry? Widziałem o tym wątek w 2009r. Ale jak widzicie to teraz na ten rok? czy byłaby osoba, która umiałaby to zrobić?
Jeżeli ktoś się tym zajmuje, to może by umiał edytować jakoś KOD takiego bota z W3? (Bo tych botów krąży pełno po necie).

Czytałem również inne tematy jak cała reklama OWA. Oczywiście to dobry pomysł, ale Bardzo dobrym pomysłem było by postawienie takowego bota to już jest Sama Reklama w sobie, gdyż gry są NON Stop. Tylko czy to byłoby możliwe i co wy o tym myślicie?
I nie wiem czy to by się udało, ale jeżeli w przyszłości takie boty by wyszły, to możliwe, że za petycją jakas Hostingownia gier mogłaby zająć się OWEM,sprzedażą Serwerów,Ligami. (Ale to już raczej takie moje skryte marzenia).

więc ? jakie jest wasze zdanie? taki plan mógłby się udać w niedalekiej lub tej dalszej przyszłości?
User avatar
Gothuk
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 985
Joined: Tue Sep 04, 2007 6:10 pm
Location: Poland, Warsaw
Contact:

Re: OW Multi i VPS?

Post by Gothuk »

1. Hostowanie gier multi OWara wymaga środowiska Windows (ew. w ostateczności Linux z serverem X'ów i Wine).
2. Bot - wymagał by dodania graczy komputerowych na mapie => co wymaga sporych zmian w kodzie.
Inną opcją na Bota jest ew. zaimplementowanie go w SAILu.
Korzystanie z kodów botów z innych gier raczej nie ma sensu. Po pierwsze zapewne inne języki, po drugie inna mechanika gry - budynki, badania, jednostki itp.

Opcja ogólnie jest możliwa, wystarczy uruchomić OWar Dedicated Server (czyli aplikację okienkową, która zahostuje grę) na modzie, który zawiera mapy multiplayer z bazami sterowanymi przez bota (np. Throwback).
User avatar
Xaneri
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 4
Joined: Wed Dec 29, 2010 12:32 pm
Location: Olecko
Contact:

Re: OW Multi i VPS?

Post by Xaneri »

No czyli już jest jakaś nadzieja i rozwiązanie. Bo, tak na prawdę to by był wielki Sukces, jeżeli dałoby radę taką opcję wprowadzić, bo hostowanie gier na komputerze w tych czasach jest lekką przesadą. To jest masakra (Nawet jeżeli ktoś ma dobry sprzęt i łącze) to i tak według mnie to jest najgorszy obecny sposób.
Każdy gracz by wolał (Pograć do końca i bez lagów). Gdzie Hosting to może zapewnić, oczywiście problemy są jak wszędzie, ale nie aż takie. Łatwo to podsumować. Niech więcej osób się wypowie.
Dowiedzieliśmy się, że opcja jak na razie jest możliwa, ale czy ktoś umiałby to zrobić teraz?

@Down też ;), ale czas można rozłożyć zawsze na dalszy. Myślę, że bardziej tutaj może chodzić o brak chęci i motywacji do zrobienia tego, jak czasu.
Last edited by Xaneri on Thu Feb 06, 2014 8:52 pm, edited 2 times in total.
Zidek
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 112
Joined: Wed Aug 04, 2010 9:25 pm

Re: OW Multi i VPS?

Post by Zidek »

czy ktoś miałby czas* :)
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4166
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: OW Multi i VPS?

Post by Serpent »

Nie widzę większego sensu robić tego z obecnym stanem synchronizacji.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba
Posts: 1395
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:02 am
Contact:

Re: OW Multi i VPS?

Post by YuriStriatov »

Synchra to jedno, to ze ow.net biednie z kasa wyglada od zawsze to drugie. OW dedicated w tym momencie zzera proca nadal, to by z kolei strona + forum chodzilo biednie a i gra pewnie tez.

Jak by ktos na porzadnie tego dedyka zrobil (najlepiej native pod linucha i bez zbednych bibliotek z windy) to by bylo latwiej.
Image
User avatar
Gothuk
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 985
Joined: Tue Sep 04, 2007 6:10 pm
Location: Poland, Warsaw
Contact:

Re: OW Multi i VPS?

Post by Gothuk »

YuriStriatov wrote:Jak by ktos na porzadnie tego dedyka zrobil (najlepiej native pod linucha i bez zbednych bibliotek z windy) to by bylo latwiej.
I najlepiej wersja konsolowa..
Co wiąże się praktycznie z przepisaniem gry.

@Xaneri hostowanie gier przez gracza nie jest złym pomysłem.
Wprowadzanie tutaj dodatkowego elementu jakim jest serwer synchronizujący grę wszystkich dokładało by kolejne ogniwo, które mogło by się zchrzanić po drodze. Dodatkowo tak jak Yuri wspomniał wymagało by serwera zdolnego obsługiwać sporo żądań w krótkich odstępach czasu (licząc kilka - kilkanaście gier na raz), co wymagało by pewnie jednak osobnej maszyny by nie zakłócać działania strony i gier.
User avatar
Xaneri
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 4
Joined: Wed Dec 29, 2010 12:32 pm
Location: Olecko
Contact:

Re: OW Multi i VPS?

Post by Xaneri »

Ta gra potrafi trochę zżerać, więc na ponad niż kilkanaście gier Maszyna by była bankowo(jeszcze zależy jaka :D). Chociaż w dzisiejszych czasach są dobre VPSY(Otwarte na linuxie), które mogą utrzymać parę serwerów CS'a i CSO pod 32 sloty. (Sorka, że piszę o CSIE, ale dość długo w tym siedziałem i siedzę nadal) Tylko nie wiem jak to się przekłada na OWA. Podobnie jest na W3. Nie mówię tu o kilkunastu gierkach, ale przynajmniej na początek żeby były hostowane te 3 chociaż. Oczywiście zawsze można oddzielić grę od strony (jeżeli dobrze zrozumiałem).

Co do Kasy, to może jakaś skladka? Jeżeli jest na prawdę dużo osób dla których zależy.
(Wiadomo, że odechciewa się grać czekając nie wiadomo ile na grę).
Więc nie skreślajcie tego tak od razu.

@Serp Wiem, że to może być ciężko jak (zawsze). Ja od siebie mogę rzucić, ale sam nie będę opłacał to jest wiadome. Wiem też, że na Owie nie można zyskać pieniędzy sprzedając czegoś. + zrobienie dla graczy (Premki), że mogą za pomocą bota hostować gry sami też raczej by nie wypaliło. Więc jedyną opcjonalną drogą jest składka ;)
Last edited by Xaneri on Thu Feb 06, 2014 11:46 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4166
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: OW Multi i VPS?

Post by Serpent »

Składka? trololo ;D
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2526
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: OW Multi i VPS?

Post by Antitheus »

Zacznijcie od dodania OWN do wyjątków w Adblocku - 1 mała reklama na stronie głównej.
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: OW Multi i VPS?

Post by $ushiWIR »

Ja Adblocka nie mam, bo wiem że to jest zarobek dla kogoś i szanuję jego twórczość ; _ ;
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
Xaneri
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 4
Joined: Wed Dec 29, 2010 12:32 pm
Location: Olecko
Contact:

Re: OW Multi i VPS?

Post by Xaneri »

Po co komu ten cały Adblock. Myślę, że większość z nas tego nie ma. Jak dla mnie to mi ten program bardziej przeszkadzał jak te wszystkie reklamy.
Wracając do tematu i nie zmieniając go o ile można. Co wy na to, bo jednak od Administratorów dalej za wiele się nie dowiedziałem. Rozważcie to i napiszcie Konkretnie, jeśli można ;)
Post Reply