"Szerokie Wody" 5 misja ruskich

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
Post Reply
User avatar
PatryQQQQ
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 77
Joined: Sun Sep 02, 2007 9:06 pm
Location: Ostrów Mazowiecka
Contact:

"Szerokie Wody" 5 misja ruskich

Post by PatryQQQQ »

Mam spory problem z tą misją na mistrzu bo albo nie mogę się przebić przez obronę arabów a jak w końcu mi się uda to Płatonow gada że za długo się babrałem i amerykanie zdążyli się już okopać... Jak najlepiej to misje przejść i jak dużo mam czasu przebicie się żeby zyskać 3 medal.
Last edited by PatryQQQQ on Wed Feb 12, 2014 10:06 pm, edited 1 time in total.
Image Image Image Image Image Image Image
User avatar
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 999
Joined: Mon Apr 13, 2009 4:13 pm
Location: Białystok
Contact:

Re: "Krok po Kroku" 5 misja ruskich

Post by Nitek »

O ile dobrze pamiętam, to dobrym wyjściem było po prostu przejmowanie arabskich pojazdów i szybki atak.
User avatar
Nicollo
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 37
Joined: Fri Jan 03, 2014 10:36 pm

Re: "Krok po Kroku" 5 misja ruskich

Post by Nicollo »

Tak właściwie to "Szerokie Wody" :D

Przygotuj 2 fale po 3 pojazdy z działem, a w każdym mechanik. 1 atakuje, a druga się naprawia. Arabowie nie będą mieli czasu na naprawę fortyfikacji ;)
User avatar
PatryQQQQ
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 77
Joined: Sun Sep 02, 2007 9:06 pm
Location: Ostrów Mazowiecka
Contact:

Re: "Szerokie Wody" 5 misja ruskich

Post by PatryQQQQ »

A no faktycznie spojrzałem tylko jak się nazywa ostatnia misja i wyłączyłem:D A na mastodonta szejka lepiej zadziałają gatlingi czy działa bo zawsze używałem gatling żeby szybciej Omara sprzątnąć i czy wie ktoś jakim czasie trzeba się zmieścić żeby dostać medal za szybkość?
Image Image Image Image Image Image Image
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: "Szerokie Wody" 5 misja ruskich

Post by Serpent »

Dawno w ta misję nie grałem ale polecam 3 działa na ciężkim gąsienicowym podwoziu + (1-2) gatlingi na mastodonta.

Wpadasz 5 pojazdami i w 1 ataku rozwalasz tylko szejka, cofasz, naprawiasz i ponawiasz ataki aż zniszczysz obronę.

Manewr z naprawą pojazdów podczas ataku może się okazać kłopotliwy zwłaszcza jeśli nie masz dobrych mechów bo nie ma tam zbyt dużo miejsca do manewrowania gdy zajdzie potrzeba wycofania pojazdu.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
PatryQQQQ
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 77
Joined: Sun Sep 02, 2007 9:06 pm
Location: Ostrów Mazowiecka
Contact:

Re: "Szerokie Wody" 5 misja ruskich

Post by PatryQQQQ »

A co myślcie o dość niekonwencjonalnym ataku czyli zbudować skład i koszary zaraz za arabska bazą i z koszar wytłuc ich?
Image Image Image Image Image Image Image
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: "Szerokie Wody" 5 misja ruskich

Post by Antitheus »

To rozwiązanie nie jest złe tylko dużo ryzykujesz - po połuniowej drodze kręci się arabski patrol (na mistrzu ludzie nie dadzą sobie rady z nimi), a Arabowie zaczną nacierać działami. Polecam taktykę opisaną w moim poradniku: http://original-war.net/files.php?id=134
Jak najwcześniej tankujesz pojazdy i zaczepiasz arabów. Od tego momentu zaczną cię atakować. Haczyk tkwi w tym, żeby wytłuc im kierowców i przejąć czołgi - wtedy łatwo przebić sie przez umocnienia i zabić szejka.

Ew przejmujesz poduszkowce i omijasz południowy patrol - wtedy na luzie wybudujesz koszary (na mistrzu po rzece często kursują - wystarczy postawić bunkier/koszary nieopodal południowej przeprawy).
User avatar
PatryQQQQ
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 77
Joined: Sun Sep 02, 2007 9:06 pm
Location: Ostrów Mazowiecka
Contact:

Re: "Szerokie Wody" 5 misja ruskich

Post by PatryQQQQ »

Udało się zniszczyć bazę używając koszar:D a co do tego patrolu to wiem że jeżdżą tam bo już kiedyś przechodziłem tą misje i to nawet na mistrzu z wszystkimi medalami. Co dziwne po wystrzelaniu wszystkich arabów nie pojawił się komunikat o tym czy zdążyłem czy nie. Więc chyba dla bezpieczeństwa gry rozdzielę ludzi, małpy i inżynier zbudują koszary pod bazą a reszta będzie pracować/badać w bazie i przy soprych stratach u arabów ruszę na nich czołgami:D. Aż mi się spodobała ta misja:D
Image Image Image Image Image Image Image
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: "Szerokie Wody" 5 misja ruskich

Post by Antitheus »

Znalazłem najlepszy sposób na przejście tej misji z najlepszym czasem.
Potrzebny nam będzie:
1. Warsztat
2. Pouszkowiec/poduszkowce

Zamieniamy 2 ludzi ze skillem w mechaników. Teraz polujemy na poduszkowiec (pozwalamy aby wleciał nam do bazy i zastawiamy mu drogę ucieczki. Po zdobyciu pojazdu kierujemy się na południe bazy arabskiej. Szybki wlot, wychodzimy z poduszkowców i przejmujemy pojazdy wroga (na koło fabryki mają parking). Po bazie zaczną się kręcić mechanicy oraz żołnierze próbujący wejść do czołgów - gasimy ich jako pierwszych. W razie czego uciekamy za południową przeprawę i na północ od drogi naprawiamy nasze zdobyczne czołgi. Jesli nasz mechanik zgasi im paru ludzi/ew znajdzie się w pobliżu składu odegrany zostanie dialog, iż arabskie fortyfikacje zostały przełamane - wtedy możemy na luzie pozbyć się Omara, zbudować komory i działa.
Uważamy bo w pewnym momencie pojawiają się arabskie posiłki (kilku żołnierzy-kierowców za fabryką).

//edit:
prościej:
od razu przebić się pod bazę wroga i postawić tam koszary. Zaczepić wroga i zmusić go do wejścia pod nasze karabiny. Jeśli jakis mortar operator został w bunkrze podjeżdżamy tuż pod niego pojazdem/podchodzimy ludźmi i bez przeszkód go gasimy Koniec.
User avatar
kurzel131
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 98
Joined: Fri Apr 25, 2014 4:33 pm
Contact:

Re: "Szerokie Wody" 5 misja ruskich

Post by kurzel131 »

Tutaj czech przechodzi całą grę na hardzie może taka taktyka?

http://www.youtube.com/watch?v=6YZ9EBzkmZg

3 medale i order jest

Ja się obecnie bawię a am kampanię i chcę przejść wszystko na 3 poziomach trudności puki co
- w 1 zdobyłem czołg w 1 misji
- w 2 wszystkie skrzynie przeniosłem w 2 do 2 składu
- w 3 zająłem mniejszą bazę i skasowałem wszystko poza schowanym laboratorium na wzgórzu
- w 4 skasowałem wszystkich do czasu przybycia lucy
- w każdej na razie 3 medale i order za nie wczytanie i 0 moich zgonów.
User avatar
Maliu
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 59
Joined: Thu Jan 02, 2014 6:17 pm

Re: "Szerokie Wody" 5 misja ruskich

Post by Maliu »

w 1 misji am fajnie się bawi w niszczenie obu ruskich baz polecam xd
User avatar
kurzel131
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 98
Joined: Fri Apr 25, 2014 4:33 pm
Contact:

Re: "Szerokie Wody" 5 misja ruskich

Post by kurzel131 »

Ta i w pewnym momencie dostajesz w łeb tyle ołowiu ,że się budzisz dopiero w nevadzie. W jednej czołg w drugim ze 3, nie zrobisz tego za mały skill. Ja w misji dżin w butelce zrobiłem ruskom niespodziankę i się okopałem przed ich przybyciem na ich miejscu ale przypomniałem se ,ze naukowcy odchodzą do przymierza i zrestartowałem misję, fajnie się tutaj z 15 inżynierów respi ale chyba skrypt dał sobie spokój i nie respił potem nic.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: "Szerokie Wody" 5 misja ruskich

Post by Antitheus »

W tej misji jest kopnięty skrypt rozbudowy bazy. Spawnowanie się inżynierów ma chyba temu "zapobiegać" lub pomóc ruskim, gdy jakoś uda nam się jednego zgasić.
Post Reply