Rozmiar UI (interfejs)

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
Post Reply
Muminz
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 2
Joined: Sat May 24, 2014 10:37 am

Rozmiar UI (interfejs)

Post by Muminz »

Witam,
Czy istnieje możliwość zmiany rozmiaru interfejsu w OW z najnowszym patchem? Pytam o to, ponieważ odpaliłem po latach tę grę, ale w rozdzielczości 1920x1080. I niestety wszystkie napisy, klikalne opcje itp. są niesamowicie małe, przez co gra jest tak naprawdę strasznie męcząca.

Teoretycznie mógłbym zmniejszyć rozdzielczość do np. 1280x720, ale niestety mój monitor kiepsko radzi sobie ze skalowaniem obrazu. I co za tym idzie - uruchamiając Original War w niższej niż full hd, miałbym na ekranie "mydło" (brzydka, rozmazana grafika).

Jeżeli jednak istnieje możliwość zwiększenia UI za pomocą edycji jakichś plików (np. konfiguracyjnych), bardzo proszę o pomoc. Niestety w opcjach nie znalazłem żadnych ustawień dot. tej kwestii - co w sumie też mnie wcale nie dziwi, bo jednak gra pierwotnie była projektowana w czasach, gdy graliśmy na monitorach w rozmiarze 4:3.

Z góry dzięki za pomoc! :)
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Rozmiar UI (interfejs)

Post by Antitheus »

Najnowszy patch "rozciąga" interfejs na cały ekran (nie ma czarnej luki). Niestety OW nie skaluje tego typu rzeczy i każdy element musi zostać "narysowany" ręcznie i dodany do plików gry.
Muminz
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 2
Joined: Sat May 24, 2014 10:37 am

Re: Rozmiar UI (interfejs)

Post by Muminz »

Dzięki za informację. No cóż, w takim razie muszę się przyzwyczaić do nieco 'nadziubdzianego' interfejsu. Ale nie jest znowu aż tak źle, żeby nie dało się grać. W każdym razie na pewno lepsze to niż rozdzielczość typu 800x600 :)

Pozdrawiam!
Post Reply