Wasze ulubione gry (poza OW)

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.

Krotos
Soldier level 2
Soldier level 2

Re: Wasze ulubione gry (poza OW)

Post by Krotos » Sat Jan 23, 2016 1:09 am

Hmmm...

Przede wszystkim:

Serie D&D: Mógłbym napisać doktorat na temat mojej miłości do multiwersum D&D. Od Miasta Drzwi w Planescape aż po dżunglę Chult w Icewind Dale 2 i Neverwinter Nights 2 czy też Świątynię Zhumogg ze świata Grayhawk. No i przede wszystkim:

oraz

W planach mam zapewnienie sobie obrazu z Wielkim Dębem Silvanusa, który widzimy w chwili rozpoczęcia Rozdziału 1.

Warcraft III: Przegrałem zbyt wiele godzin w tę grę. Cudo, śmiem twierdzić, że to punkt kulminacyjny geniuszu Blizzarda. Z tej gry narodziło się takie cudo, jak chociażby i DotA.

Magic: The Gathering i wierne mu spin-offy, np. Spellweaver czy Duel of Champions: Kocham. Ilość kombinacji, jakie można uzyskać, to istny raj dla osoby mojego pokroju. Zielone talie ftw!

Pillars of Eternity: fani D&D, koniecznie łapcie ten tytuł. To duchowy następca Baldursa, który w pełni sobie zasłużył na to miano. Śliczna fabuła, wciągający, klasyczny gameplay, jednocześnie ładna, ręcznie rysowana grafika i mnóstwo innowacji. Mokry sen każdego c-RPGowca.

Seria Portal: GLaDOS. Po prostu GLaDOS.

Seria Age of Wonders: Czyli Starcraft: Brood Wars, gdyby był grą turową. Cudowna kombinacja szybkiej rozgrywki RTSa, elementów stricte turowych oraz systemów RPG. Polecam, gdyż to jedyna seria z Wielkiego Fantasy Trio (Disciples, Heroesy, Age of Wonders), która pozostała niezależnym tytułem pod skrzydłami swojego oryginalnego developera - Triumph Studios. Miód dla oczu, uszu i innych zmysłów.

Jest tego o wiele więcej, ale po prostu nie starczy mi życia na spisywanie tych tytułów. :P

Topic author
Backero
Community Veteran
Community Veteran

Re: Wasze ulubione gry (poza OW)

Post by Backero » Sat Jan 23, 2016 11:31 am

Krotos wrote:Seria Age of Wonders
Jak ja mogłem o tym zapomnieć ;o

Post Reply