NOWA MAPA MULTI [Głosowanie ważne!!!]

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.

Czy chcesz, aby mapa została dodana do Vanilli OW?

Tak
27
96%
Nie
1
4%
 
Total votes: 28

User avatar
Terminat
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 217
Joined: Sat Aug 01, 2009 10:32 pm

Re: NOWA MAPA MULTI [Głosowanie ważne!!!]

Post by Terminat »

Mam nadzieję, że do nowego patcha trafią mapy Creativa. ;)
Nikt was tak nie *****
Jak będzie was ***** Langusta

~Terminat. 2016.
User avatar
Xander
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 359
Joined: Sun Jan 05, 2014 10:48 pm

Re: NOWA MAPA MULTI [Głosowanie ważne!!!]

Post by Xander »

Terminat wrote:Mam nadzieję, że do nowego patcha trafią mapy Creativa. ;)
najpierw musi zrobic on vote. potem musi sprawdzić czy działają potem musi stucuk zaakceptować. Creative przed sobą by miał sporo roboty.
Creative wrote:Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać.
Image

https://trello.com/b/QkpOj7p7/nefarems-history
User avatar
Creative
Blackmen level 100
Blackmen level 100
Poland
Posts: 1246
Joined: Tue Jan 27, 2009 4:07 pm

Re: NOWA MAPA MULTI [Głosowanie ważne!!!]

Post by Creative »

Terminat wrote:Mam nadzieję, że do nowego patcha trafią mapy Creativa. ;)
A będzie jakiś nowy patch?
Image
User avatar
Lazarus
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 140
Joined: Tue Oct 18, 2011 8:58 pm
Location: Podlaskie
Contact:

Re: NOWA MAPA MULTI [Głosowanie ważne!!!]

Post by Lazarus »

Krotos wrote: AB nie jest zbalansowana, gdyż gra Arabami staje się niemożliwa tam.
AB jest jak najbardziej zbalansowana, gra Arabami wymaga logicznego myślenia które jest rzadkie pośród graczy OW.
User avatar
Krotos
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 47
Joined: Thu Nov 04, 2010 4:37 pm
Location: Poland

Re: NOWA MAPA MULTI [Głosowanie ważne!!!]

Post by Krotos »

Lazarus wrote:
Krotos wrote: AB nie jest zbalansowana, gdyż gra Arabami staje się niemożliwa tam.
AB jest jak najbardziej zbalansowana, gra Arabami wymaga logicznego myślenia które jest rzadkie pośród graczy OW.
HG pozdrawia i śmieje Ci się w twarz. :P
User avatar
Lazarus
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 140
Joined: Tue Oct 18, 2011 8:58 pm
Location: Podlaskie
Contact:

Re: NOWA MAPA MULTI [Głosowanie ważne!!!]

Post by Lazarus »

Krotos wrote:
Lazarus wrote:
Krotos wrote: AB nie jest zbalansowana, gdyż gra Arabami staje się niemożliwa tam.
AB jest jak najbardziej zbalansowana, gra Arabami wymaga logicznego myślenia które jest rzadkie pośród graczy OW.
HG pozdrawia i śmieje Ci się w twarz. :P
1v1? Ty AM ja Arabami, zobaczymy kto się będzie śmiał.
User avatar
Xander
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 359
Joined: Sun Jan 05, 2014 10:48 pm

Re: NOWA MAPA MULTI [Głosowanie ważne!!!]

Post by Xander »

Lazarus wrote:
Krotos wrote: AB nie jest zbalansowana, gdyż gra Arabami staje się niemożliwa tam.
AB jest jak najbardziej zbalansowana, gra Arabami wymaga logicznego myślenia które jest rzadkie pośród graczy OW.
Iiii rzecz jasna zdolności NIEWYOBRAŻALNYCH mikro skili... albo graniu z kimś na geju.
Creative wrote:Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać.
Image

https://trello.com/b/QkpOj7p7/nefarems-history
User avatar
Backero
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 556
Joined: Thu Oct 18, 2007 5:36 pm
Location: Rzeszów/Rudnik nad Sanem/Chalupki
Contact:

Re: NOWA MAPA MULTI [Głosowanie ważne!!!]

Post by Backero »

Zależy jak patrzeć na kwestię balansu, bo patrzycie na Nią inaczej. Kwestią balansu AB jest jej symetryczność, a kwestią balansu Syberii jest możliwość wykorzystania atutów nacji Arabów (AB nie wspiera ich tak bardzo). Obie rzeczy są bardzo ważne, bo balans powinien dotyczyć JEDNOCZEŚNIE balansu pozycji i balansu frakcji. W dodatku na AB jest łatwiejszy dostęp do surowców, co wspiera Amerykanów pod tym względem, że przy takim stanie środków są w stanie najszybciej osiągnąć dużą siłę bojową względnie prostą taktyką, więc sprawa materializacji i złóż też jest istotna. Bardziej otwarta (brak jednego, łatwego do obrony zlotu do bazy) i zalesiona Syberia pozwala za to na lepsze manewrowania Arabami co lepiej pozwala wykorzystać jej atuty.

I jeszcze żeby nikt źle nie zrozumiał kwestii symetrii mapy. Jeśli mapa jest niesymetryczna to nie oznacza, że nie jest zbalansowana. Pozycje mogą się różnić atutami, ale ważne, żeby nie było jednej pozycji wyraźnie lepszej niż innej (chyba, że dla danej nacji). Na Syberii nie grałem ale zdaje się spełniać ten warunek.

Tak w ogóle to może wprowadzić "zasadę" na flagach w kwestii niezajmowania górnej i dolnej pozycji, tylko zacząć grać wschód kontra zachód? Wszyscy grają NvS, a prosta zmiana tego przyzwyczajenia może odświeżyć tę mapę i dodać charakteru kontroli strategicznych pozycji? :) Proponuję przy następnym streamie multiplayer jakimś tak zagrać.

edit: Dobra, bo się rozpisałem, a w skrócie chciałem powiedzieć, że AB jest lepiej zbalansowana w kwestii pozycji, a Syberia bardziej względem frakcji.
Post Reply