Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Gelwe »

Przeglądając pliki Robin Hooda natknąłem się na pliki audio, które wskazują na to że gra miała oferować o wiele więcej zawartości niż ma to miejsce w aktualnej wersji.
Oto kilka brakujących ficzerów które na ten moment udało mi się wychwycić:
- Rycerze mogli zsiadać i wsiadać na konie
- Lord Ranulph i Godwin mieli brać udział w bitwie/oblęzeniu lub mieli odgrywali większą rolę w grze
- Towarzysze i NPC mieli mieć większy poziom interakcji (rozmowy między nimi lub komentarze na dane wydarzenie)
- Prawdopodobne posiadanie dzieci jako kompanów
- Więcej misji pobocznych (wnioskuję po dialogach poborców podatkowych rozmawiających o wioskach, być może twórcy mieli w zamyśle kilka misji pobocznych w wioskach)
itd.
Jak widać Original War nie jest jedyną niedokończoną grą. Zapraszam do dyskusji i wysnuwania własnych wniosków w tej sprawie. Pozdrawiam :arhello:
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
User avatar
Szymiew
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 713
Joined: Thu Aug 16, 2012 11:11 am
Location: Królestwo Polskie
Contact:

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Szymiew »

Często się zdarza, że w plikach gry jest nieużyta (z tego czy innego powodu) zawartość.

Dla przykładu: w Hostile Waters jest 6 rodzajów broni dostępnych dla gracza, natomiast w plikach gry są jeszcze dwa dodatkowe, włącznie z modelami i statystykami. Wg. jednego z twórców z którym udało mi się kiedyś skontaktować, ostatecznie nie trafiły do gry z powodu problemów z balansem. Ciekawym smaczkiem jest też fakt, że istnieją całe brakujące misje, np. jest folder misja 5, a potem misja 8 :D Jest tego więcej, pewnie głównie dlatego, że przygoda HW ze swoim wydawcą jest bardzo podobna do przygody OW, tzn, mocno cisnęli na szybkie wydanie i mieli wylane na promocję. O plikach odnoszących się do multiplayera, którego w finalnej grze wcale nie ma, już nawet nie mówię.

Pamiętam, że w Incoming Forces znalazłem i uruchomiłem nie w pełni działający model czołgu ziemian, którego nie ma we właściwej grze. Z kolei iirc w plikach C&C: Generals znajduje się inny model czołgu USA, inne tekstury kilku pojazdów, nieużywany budynek (więzienie), który miał służyć nieużytej mechanice brania jeńców i coś tam jeszcze.

Są to bardzo ciekawe rzeczy. Bywa, że gry bardzo się zmieniają w czasie produkcji (sztandarowym przykładem jest Stalker: Shadow of Chernobyl, do którego grupa modderów zrobiła całą samodzielną wersję przedstawiającą plus minus stary wygląd gry - projekt Lost Alpha).

Osobiście jestem ciekaw co się stało z alphami OW, czy zniszczono je po zakończeniu gry, czy też ktoś je przechował :D
https://www.youtube.com/kvantovy --- mój kanał youtube.
https://www.facebook.com/Kvantovy --- strona u cukierberga.
Image
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Gelwe »

Szymiew wrote: Thu Apr 13, 2017 4:49 pm Są to bardzo ciekawe rzeczy. Bywa, że gry bardzo się zmieniają w czasie produkcji (sztandarowym przykładem jest Stalker: Shadow of Chernobyl, do którego grupa modderów zrobiła całą samodzielną wersję przedstawiającą plus minus stary wygląd gry - projekt Lost Alpha).

Osobiście jestem ciekaw co się stało z alphami OW, czy zniszczono je po zakończeniu gry, czy też ktoś je przechował :D
Lost Alpha polecam :D
Jeśli chodzi o alphy to trzeba pytać w Bohemii, ale nie rozumiem dlaczego twórcy wyłączyli te dodatkowe dialogi w Robin Hoodzie (być może problem występuje jedynie w polskiej wersji językowej).
Last edited by Gelwe on Thu Apr 13, 2017 5:01 pm, edited 1 time in total.
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
User avatar
Gravitr
Throwback Developer
Czech Republic
Posts: 238
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:00 pm
Location: CZ Prague
Contact:

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Gravitr »

@Gelwe check this unrealeased prototype tower or OST by Shao - https://youtu.be/y9llo1MQMr0

I've spent hours of searching for Robin Hood - Legend of Sherwood lost files, images, unreleased versions etc... because it's such an awesome game, just like OW. And forgotten like OW too...
__Vampire_hunter.jpg
(208.53 KiB) Not downloaded yet


By the way, have you collected all the jewel items throughout the game? Because of the "suprise" at the end. :)

And if you want, there's one mission at Lincoln where you fight with green allies, however it's not included in final RHLS version too. You have to play deutsch demo.
Last edited by Gravitr on Thu Apr 13, 2017 5:40 pm, edited 2 times in total.
[MOD] Arabian History - 9 missions
Show post with download

[MOD] Vsevolod Mission - 4 pro missions
Show post with download

[MP-MOD] Throwback - over 35 new missions
Official site (+download)
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Gelwe »

Gravitr wrote: Thu Apr 13, 2017 5:39 pm @Gelwe check this unrealeased prototype tower or OST by Shao - https://youtu.be/y9llo1MQMr0
Cool track, I can replace it with a original menu song :D
Gravitr wrote: Thu Apr 13, 2017 5:39 pm I've spent hours of searching for Robin Hood - Legend of Sherwood lost files, images, unreleased versions etc... because it's such an awesome game, just like OW. And forgotten like OW too... attachment.jpg
Where did it come from?
Gravitr wrote: Thu Apr 13, 2017 5:39 pm By the way, have you collected all the jewel items throughout the game? Because of the "suprise" at the end. :)
Yea, there is a nice party :D
Gravitr wrote: Thu Apr 13, 2017 5:39 pm And if you want, there's one mission at Lincoln where you fight with green allies, however it's not included in final RHLS version too. You have to play deutsch demo.
Lol :O I need to get this demo and check it out :D

See what I did today editing text files:
Spoiler:
Image
Image
I know it is not impressing, but it is a small step for me to make something good :ruhello:
Last edited by Gelwe on Thu Apr 13, 2017 7:02 pm, edited 1 time in total.
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
User avatar
Gravitr
Throwback Developer
Czech Republic
Posts: 238
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:00 pm
Location: CZ Prague
Contact:

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Gravitr »

Gelwe wrote: Thu Apr 13, 2017 7:01 pmWhere did it come from?
It's unreleased game from Spellbound Studios (same as RHLS creators) called Vampire Hunter. I haven't found anything else than just this one screenshot I've uploaded (and one of this type in night). Some info here (CZ): http://games.tiscali.cz/obrazky/vampire ... piry-17726
Gelwe wrote: Thu Apr 13, 2017 7:01 pmI need to get this demo and check it out :D
Here you have: https://web.archive.org/web/20090924020 ... tup_de.exe
(it's in deutsch but you know how to change speeches 8) )
Gelwe wrote: Thu Apr 13, 2017 7:01 pmSee what I did today editing text files
Nice!
[MOD] Arabian History - 9 missions
Show post with download

[MOD] Vsevolod Mission - 4 pro missions
Show post with download

[MP-MOD] Throwback - over 35 new missions
Official site (+download)
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Nefarem »

Wow Siege Lincoln ;O
Image

In english demo version you must save Will from Leicester.

Lincoln fog
Spoiler:
Image
I search Siege Lincoln in game file and active as 1 mission.
Spoiler:
Image
Last edited by Nefarem on Thu Apr 13, 2017 9:36 pm, edited 4 times in total.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Serpent »

Nice one. Ciekawe czy istnieje oblężenie zamku Randala (tego z kabanosem zamiast głowy).
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Nefarem »

Raczej nie bo on nie był taką łajzą żeby dać się zamknąć we własnym zamku.

Jednak jest ale nie można brać udziału w odbijaniu tylko potem jest już koniec gry.
Last edited by Nefarem on Thu Apr 13, 2017 10:57 pm, edited 1 time in total.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Gelwe »

W grze również brakuje dwóch misji co potwierdza poniższy screen.
Image
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Nefarem »

Generalnie by załączyć to oblężenie trzeba zbugować trochę grę ponieważ w domyślne gdy załącza się marsz na Lincoln gracz nie może brać kolejnych misji związanych z napadami czy misjami w innych zamkach i ma się jak by 3 misje - szanse na obronę czyli akurat misję na zdobycie tych tarcz do obrony.
Spoiler:
Image
Last edited by Nefarem on Thu Apr 13, 2017 10:55 pm, edited 1 time in total.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Gelwe »

Prawdopodobnie 90% graczy nie ma pojęcia o istnieniu tej misji XD
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
Pawlo
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 61
Joined: Wed May 21, 2008 6:02 pm

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Pawlo »

Kurde tyle razy przechodziłem tą grę i takie rzeczy. Czas zainstalować po raz kolejny ; )
User avatar
imek27
Soldier level 0
Soldier level 0
Poland
Posts: 5
Joined: Tue Oct 03, 2017 10:34 am

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by imek27 »

Witam!
Cieszę się że wreszcie udało mi się trafić na wątek poświęcony RH :-) ostatnio zacząłem się zastanawiać czy istnieją jakieś dostępne kody źródłowe gry, albo czy posiadacie informacje w jakim języku / bibliotece graficznej był pisany Robin? Obstawiam że w C++ i SDL'u - ale dobrze by było wziąć grę na "warsztat" i zerknąć w bebechy jakby była taka możliwość :D

Fajnie by było wątek odratować jeśli są hobbyści aby poznać głębiej RH od strony technicznej ; )
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Gelwe »

imek27 wrote: Tue Oct 03, 2017 10:43 am Witam!
Cieszę się że wreszcie udało mi się trafić na wątek poświęcony RH :-) ostatnio zacząłem się zastanawiać czy istnieją jakieś dostępne kody źródłowe gry, albo czy posiadacie informacje w jakim języku / bibliotece graficznej był pisany Robin? Obstawiam że w C++ i SDL'u - ale dobrze by było wziąć grę na "warsztat" i zerknąć w bebechy jakby była taka możliwość :D

Fajnie by było wątek odratować jeśli są hobbyści aby poznać głębiej RH od strony technicznej ; )
Próbuj, może Ci się uda uzyskać fajny rezultat. :amhello:

Mnie jedynie udało się zedytować kilka linijek tekstu za pomocą edytora szesnastkowego (zmieniłem nazwę bohatera), próbowałem również "włączyć" niewykorzystane okrzyki postaci jednak bez rezultatu.

EDIT: Plików gry takze nie udało mi się odkodować.
Last edited by Gelwe on Tue Oct 03, 2017 6:19 pm, edited 1 time in total.
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
Post Reply