Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
Stas1131
Soldier level 0
Soldier level 0
Poland
Posts: 9
Joined: Sun Jan 06, 2019 9:42 pm

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Stas1131 »

Wszystko niby ok ale kiedy zamieniam w DATA/characters np. guard01 na guard03 (2) to przestaje działać gra.
Może coś robię źle?

EDIT:
A jednak działa, sorry

EDIT:
Szkoda że nie da się zrobić z niektórych przeciwników sojuszników

EDIT:
A oto jak wojska Księcia Jana w spisku z Robinem postanawiają odbić York z rąk niedobitków wojsk Szeryfa, które dołączyły do armii Ranulpha. Właśnie na takiej zasadzie można stworzyć jakiegoś moda do Robin hood'a, czyli skopiować pliki gry, pozamieniać je, zmienić mapki, ułożenie postaci, dialogi itd. Niemniej wątpię aby coś takiego kiedykolwiek mogło powstać. Sam nie jestem doświadczonym modderem co dało się pewnie zauważyć w poprzednich postach.
Ale gdyby kiedyś ktoś wpadł na pomysł stworzenia takiego moda... Cóż, chętnie go przetestuję.
Jan atakuje Szeryfa 4.png
Jan atakuje Szeryfa 4.png (562.38 KiB) Viewed 13248 times
Porażka wojsk Jana
Porażka wojsk Jana
Jan atakuje Szeryfa 5.png (511.46 KiB) Viewed 13248 times
Jan atakuje Szeryfa 6.png
Jan atakuje Szeryfa 6.png (566.5 KiB) Viewed 13248 times


//Skoncz pisac post pod postem... Istnieje opcja edytuj... - zoNE
Last edited by zoNE on Sat Jan 19, 2019 11:15 am, edited 1 time in total.
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Gelwe »

Stas1131 wrote: Sat Jan 19, 2019 11:11 am Właśnie na takiej zasadzie można stworzyć jakiegoś moda do Robin hood'a, czyli skopiować pliki gry, pozamieniać je, zmienić mapki, ułożenie postaci, dialogi itd. Niemniej wątpię aby coś takiego kiedykolwiek mogło powstać. Sam nie jestem doświadczonym modderem co dało się pewnie zauważyć w poprzednich postach.
Ale gdyby kiedyś ktoś wpadł na pomysł stworzenia takiego moda... Cóż, chętnie go przetestuję.
//Skoncz pisac post pod postem... Istnieje opcja edytuj... - zoNE
Gdyby było to możliwe powstała by do tej pory masa modów...
Spoiler:
Image
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
Stas1131
Soldier level 0
Soldier level 0
Poland
Posts: 9
Joined: Sun Jan 06, 2019 9:42 pm

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Stas1131 »

Może dało by się poprosić (Choć prędzej zakładam że prośba może trochę kosztować) jakiegoś moddera aby stworzył moda do RH The legend of sherwood? Może ktoś z was zna taką osobę lub sam potrafi coś takiego zrobić?
Swoją drogą to tego czego zawsze brakowało mi w tego typu grach to tworzenie własnych map. Dlatego tak bardzo polubiłem Twierdzę.
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Gelwe »

Stas1131 wrote: Sun Jan 20, 2019 9:47 pm Może dało by się poprosić (Choć prędzej zakładam że prośba może trochę kosztować) jakiegoś moddera aby stworzył moda do RH The legend of sherwood? Może ktoś z was zna taką osobę lub sam potrafi coś takiego zrobić?
Swoją drogą to tego czego zawsze brakowało mi w tego typu grach to tworzenie własnych map. Dlatego tak bardzo polubiłem Twierdzę.
Probowalem już wypakować pliki, niestety są one zakodowane. Już lepiej jest zrobić nową gre od 0 niż próbować dobrać się do tych plików. Być może twórcy Desperados 3 i nowych Commandosów wypuszczą narzędzia moderskie, więc będzie można coś pomodować w stylu RH.
Powtarzam po raz kolejny: Jeżeli modyfikacja plików była by tak łatwo osiągalna to do tej pory powstała by masa modów.
Last edited by Gelwe on Sun Jan 20, 2019 11:13 pm, edited 1 time in total.
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
Stas1131
Soldier level 0
Soldier level 0
Poland
Posts: 9
Joined: Sun Jan 06, 2019 9:42 pm

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Stas1131 »

Trochę szkoda że nic takiego nie powstało. Jedyna nadzieja w tym że ktoś dzisiaj z dawnych twórców lub twórcy innej, podobnej gry wypuszczą coś w stylu DLC lub chociaż narzędzia moderskie

Jeszcze jedno: Mam pewien problem z obrazkami na tym forum: po prostu część się nie wczytuje, nie da się ich pobrać, zobaczyć ani nic. Nie mogę po prostu nic z tym zrobić, a wiem że część może być naprawdę ciekawa (Chodzi o RH). Gdyby ktoś mógł pomóc to proszę aby napisał czy coś.
Last edited by Stas1131 on Sat Jun 08, 2019 8:48 am, edited 2 times in total.
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Gelwe »

Stas1131 wrote: Sun Jun 02, 2019 12:41 pm Trochę szkoda że nic takiego nie powstało. Jedyna nadzieja w tym że ktoś dzisiaj z dawnych twórców lub twórcy innej, podobnej gry wypuszczą coś w stylu DLC lub chociaż narzędzia moderskie
Być może twórcy Shadow tactics (Mimimi Productions) podejmą się stworzenie remake'u lub sequela Robin Hooda. Desperados 3 w ich wykonaniu już w drodze: https://store.steampowered.com/app/6103 ... d=32976195
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
Stas1131
Soldier level 0
Soldier level 0
Poland
Posts: 9
Joined: Sun Jan 06, 2019 9:42 pm

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Stas1131 »

No cóż... Napisałem do jednego ze studiów które uważałem, że mogą zrobić taki patch do gry/ remake lub po prostu stworzyć nową grę. Jednak odpisali że Robin Hood jest teraz w rękach kogo innego i nic nie mogą z tym zrobić. Może spróbuję napisać do Microids (bo tak polecono mi). Chociaż pewnie już masa osób próbowała...

A co do tego Desperados 3 to... Ja osobiście nie chciałbym takiego Robin Hooda. To jest trochę jak Baldur's Gate i Pilars of Eternity - jest niby jeden czy dwaj ci sami twórcy, ale nie ma tego klimatu. Grafika może i była gorsza. System walki też, wiele rzeczy. Ale obawiam się że gdyby tak miało to wyglądać, to RH było by już nie tym samym.

Ale to moje zdanie :)
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Gelwe »

Zobaczymy co wyjdzie z tego Desperados 3. W każdym razie Shadow Tactics daje rade :D
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
Stas1131
Soldier level 0
Soldier level 0
Poland
Posts: 9
Joined: Sun Jan 06, 2019 9:42 pm

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Stas1131 »

Dobra napisałem tam do Microids czy by czegoś nie ruszyli z RH, może coś z tego wyjdzie. Jeżeli coś się uda to napiszę (czy was to interere czy nie :lol: :D :D )
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Gelwe »

Stas1131 wrote: Thu Jun 13, 2019 3:18 pm Dobra napisałem tam do Microids czy by czegoś nie ruszyli z RH, może coś z tego wyjdzie. Jeżeli coś się uda to napiszę (czy was to interere czy nie :lol: :D :D )
Pisalem do nich na twitterze ale mnie olali. Może ty będziesz miał więcej szczęścia :arhello:
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
Stas1131
Soldier level 0
Soldier level 0
Poland
Posts: 9
Joined: Sun Jan 06, 2019 9:42 pm

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Stas1131 »

Gelwe wrote: Sat Jun 15, 2019 3:25 pm
Stas1131 wrote: Thu Jun 13, 2019 3:18 pm Dobra napisałem tam do Microids czy by czegoś nie ruszyli z RH, może coś z tego wyjdzie. Jeżeli coś się uda to napiszę (czy was to interere czy nie :lol: :D :D )
Pisalem do nich na twitterze ale mnie olali. Może ty będziesz miał więcej szczęścia :arhello:
No to zdaje się że mnie też olali, widać nie ma co już liczyć na cokolwiek związanego z RH, żadnego DLC lub nawet patcha przełomowego. Szkoda :cry: :cry: :cry:

Ciekawe czy jakikolwiek modder nie dałby rady sobie z tym poradzić. Może taki jest, po prostu muszą być chęci.

//Skończ pisać post pod postem, istnieje opcja edytuj - zoNE
Last edited by zoNE on Tue Jul 02, 2019 5:45 pm, edited 1 time in total.
blr
Soldier level 0
Soldier level 0
Poland
Posts: 2
Joined: Wed Jan 01, 2020 2:14 am

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by blr »

Gelwe wrote: Sat Jun 15, 2019 3:25 pm Pisalem do nich na twitterze ale mnie olali. Może ty będziesz miał więcej szczęścia :arhello:
Cześć. Przypadkiem tu się natknąłem, totalnie nie grałem nigdy w original war ale ogrywałem RH z 70 razy w ciągu całego życia. Przeczytałem cały temat.
Pisałem dwa lata temu do Spellbound (a tak na prawdę firmy która go kupiła) czy nie udostępnią nic, albo czy nie mają w planie tworzyć nowej gry ponieważ jest rzesza fanów.

Słuchajcie.. Osobiście tworze gry i kończe w tym roku studia gamedev. Mam od kilku lat plan zainwestować pieniądze i stworzyć drugą część Robina z zespolem grafików. Takiego Robina jakiego znamy. Jeśli ktoś tu jeszcze zagląda, to witam Was. Nie spodziewałem się, że ktoś może w to nadal grać :) czasem będę patrzył czy ktoś odpisał
:arwtf:
Last edited by blr on Wed Jan 01, 2020 2:20 am, edited 1 time in total.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Serpent »

Studia GameDev? :O

Btw. to smutne że wątek o RH można znaleźć tylko na forum OW... ;p
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
blr
Soldier level 0
Soldier level 0
Poland
Posts: 2
Joined: Wed Jan 01, 2020 2:14 am

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by blr »

Serpent wrote: Wed Jan 01, 2020 3:05 pm Studia GameDev? :O

Btw. to smutne że wątek o RH można znaleźć tylko na forum OW... ;p
Tak gamedevelopment.
Faktycznie, szkoda, że nikt nie stworzył żadnego forum a z tego co wiem społeczność tej gry nie była jakaś mała w naszym kraju
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Gelwe »

Może kiedyś się doczekamy "rimejku" Robin Hooda, bo jak widać moda na gry tego typu wróciła: Shadow Tactics, Seven, nadchodzące Desperados 3 i ostatnio wydane Commandos 2 HD - chociaż samo wykonanie pozostawię bez komentarza.
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
Post Reply