Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
RastaMaks98
Soldier level 0
Soldier level 0
Poland
Posts: 2
Joined: Sat Apr 17, 2021 11:42 pm

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by RastaMaks98 »

Czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć w jaki sposób pozmieniać kolory przeciwników? Był bym bardzo wdzięczny
User avatar
Don Hard
Soldier level 5
Soldier level 5
Nepal
Posts: 242
Joined: Thu May 28, 2015 7:40 pm
Location: Lechia

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Don Hard »

RastaMaks98 wrote: Sat Apr 17, 2021 11:45 pm Czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć w jaki sposób pozmieniać kolory przeciwników? Był bym bardzo wdzięczny
Gelwe wrote: Tue Jan 08, 2019 6:48 pm
Stas1131 wrote: Tue Jan 08, 2019 6:34 pm Dobra
sorry że znowu pytam ale troszeczkę się nie orientuję w tej zamianie plików.
Czy do tego potrzeba jakiegoś programu? :D
Jeżeli używasz windowsa 7 (lub wzwyż) to przydaje się eksplorator windows. :arhello:

A tak na poważnie, tutaj masz tabelę kolorów:

Code: Select all

0 - niebieski
1 - żółty
2 - pomarańczowy
3 - czerwony
4 - czarny
5 - zielony
Przykładowo: Knight01.rhs ma kolor żółty więc po podmianie na Knight03.rhs, rycerz będący pierwotnie żółty zmieni swój kolor na czerwony. Pamiętaj aby zrobić kopię zapasową plików.
RastaMaks98
Soldier level 0
Soldier level 0
Poland
Posts: 2
Joined: Sat Apr 17, 2021 11:42 pm

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by RastaMaks98 »

No ok ale jak się to podmienia wystarczy zmienić cyferke czy jak? I w jakim folderze?

EDIT: Jak próbuje podmieniać to wyskakuje coś takiego
Attachments
robinek.png
robinek.png (489.67 KiB) Viewed 3681 times
Last edited by RastaMaks98 on Sun Apr 18, 2021 6:09 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Serpent »

Treść błędu ewidentniej wskazuje na brak danego pliku. Zgaduje że zmieniłeś nazwę pliku łucznika z Archer00 na jakąś inną. Jednak nie zapodałeś zamiennika na jego miejsce, dlatego wywala ci błąd braku pliku.

W skrócie, możesz zmienić nazwy plików ale na ich miejsce musisz mieć zamienniki.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Gravitr
Throwback Developer
Czech Republic
Posts: 238
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:00 pm
Location: CZ Prague
Contact:

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Gravitr »

[MOD] Arabian History - 9 missions
Show post with download

[MOD] Vsevolod Mission - 4 pro missions
Show post with download

[MP-MOD] Throwback - over 35 new missions
Official site (+download)
User avatar
imek27
Soldier level 0
Soldier level 0
Poland
Posts: 5
Joined: Tue Oct 03, 2017 10:34 am

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by imek27 »

Cześć! :)

czy komuś udało się znaleźć edytor do poziomów w grze?
User avatar
Gravitr
Throwback Developer
Czech Republic
Posts: 238
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:00 pm
Location: CZ Prague
Contact:

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Gravitr »

Hi,
no editor has been released, the content shown in the video above was created by modifying existing game files.
[MOD] Arabian History - 9 missions
Show post with download

[MOD] Vsevolod Mission - 4 pro missions
Show post with download

[MP-MOD] Throwback - over 35 new missions
Official site (+download)
User avatar
imek27
Soldier level 0
Soldier level 0
Poland
Posts: 5
Joined: Tue Oct 03, 2017 10:34 am

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by imek27 »

Thx Gravitr for the response. It's a pity you can't create your own levels for the game. Overall, it would be great if a game about RH was created in a new version, for example in Unreal Engine ;)
Jakskomiksu
Soldier level 2
Soldier level 2
Poland
Posts: 31
Joined: Sat Nov 26, 2022 4:44 pm

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Jakskomiksu »

Tytuł ten jak wiele innych (zwłaszcza tych bazujących na Infinity engine - ten od Baldura) zawsze słynęło z ukrytej / nieużytej treści w plikach gry (z tego co się orientuję jeden z dodatków/modów do BG2 - nie pamiętam który- bazował na nieużytych treściach ) .
Podobnie np. Fallout Tactics w wersji Extra Klasyki posiadał w folderach pliki do wydrukowania pełnej stołowo - planszowej wersji gry.
Co do Robin Hooda dawno w niego nie grałem ale swego czasu wciągnął mnie bardziej niż Desperados.
Co więcej jako jedna z nielicznych gier chyba nie posiadała większych błędów i potknięć w naszym ojczystym tłumaczeniu.

PS. Jeśli przymierzacie się do 'ulepszania' tej gry postaram się w miarę możliwości pomóc bo zawsze chciałem nauczyć się modować w Infinity. Piękno tego silnika (i systemów / gier które wspiera) polega na tym, że zawsze można dodać/dopisać/ ulepszyć coś więcej (o ile mnie pamięć nie myli to jest główna różnica i plus silników 'strukturalnych').
Zawsze jest możliwość kontynuowania przygody w wątkach dotąd niedopowiedzianych.
Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi jak wspomnę o modzie do ToEE (Świątynii Pierwotnego Zła - to chyba jedna z bardziej znanych przygód w świecie Greyhawka): Circle of Eight - gorąco polecam! :ruhello:
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Robin Hood Legenda Sherwood - kolejna niedokończona gra?

Post by Gelwe »

Jakskomiksu wrote: Thu Dec 15, 2022 2:58 pm Tytuł ten jak wiele innych (zwłaszcza tych bazujących na Infinity engine - ten od Baldura) zawsze słynęło z ukrytej / nieużytej treści w plikach gry (z tego co się orientuję jeden z dodatków/modów do BG2 - nie pamiętam który- bazował na nieużytych treściach ) .
Podobnie np. Fallout Tactics w wersji Extra Klasyki posiadał w folderach pliki do wydrukowania pełnej stołowo - planszowej wersji gry.
Co do Robin Hooda dawno w niego nie grałem ale swego czasu wciągnął mnie bardziej niż Desperados.
Co więcej jako jedna z nielicznych gier chyba nie posiadała większych błędów i potknięć w naszym ojczystym tłumaczeniu.

PS. Jeśli przymierzacie się do 'ulepszania' tej gry postaram się w miarę możliwości pomóc bo zawsze chciałem nauczyć się modować w Infinity. Piękno tego silnika (i systemów / gier które wspiera) polega na tym, że zawsze można dodać/dopisać/ ulepszyć coś więcej (o ile mnie pamięć nie myli to jest główna różnica i plus silników 'strukturalnych').
Zawsze jest możliwość kontynuowania przygody w wątkach dotąd niedopowiedzianych.
Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi jak wspomnę o modzie do ToEE (Świątynii Pierwotnego Zła - to chyba jedna z bardziej znanych przygód w świecie Greyhawka): Circle of Eight - gorąco polecam! :ruhello:
Niestety RH ma zaszyfrowane pliki (bez klucza ani rusz), więc modding ogranicza się tylko na podmianie kolorów jednostek oraz edycji statystyk (co w poprzednich postach zostało wspomniane), dodatkowo oficjele z Microids nie kwapią się do udostępnienia narzędzi modderskich/kodu źródłowego mimo zapewnień, o podjęciu działań w tej sprawie . Co do chęci pomocy pisz PW, ponieważ pracujemy nad wersją open-source pewnej kultowej gry.
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
Post Reply