KONKURS RADZIECKIEJ POTĘGI

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
Post Reply
Andrzej-99
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 38
Joined: Tue Aug 18, 2009 8:48 am

KONKURS RADZIECKIEJ POTĘGI

Post by Andrzej-99 »

KONKURS RADZIECKIEJ POTĘGI


Czołem towarzysze i towarzyszki, postanowiłem stworzyć dla Was konkurs przy wsparciu partii “Original-War.net”, w którym można wygrać klucze na platformę Steam - rządzoną wg zasad kalekiego imperializmu! Drodzy towarzysze, jeżeli chcecie wziąć udział w pierwszym etapie, musicie nam przedstawić cytat na temat Naszej wspólnej chluby narodu, gry ”Original War“ lub jej synów “Modów”, jaki wam przychodzi do głowy! Musicie także wytłumaczyć nam, dlaczego go wybraliście, oczywiście w pełnej powadze humoru. Jeśli się nie wywiążecie z zadania czeka na Was sąd polowy i rozstrzelanie! A gdy uznamy, że spełniacie nasze zalecenia, to doprowadzimy Was do drugiego etapu, w którym możecie wykazać się niebagatelną wiedzą odpowiadając na dwa proste pytania. Jedno skierowane będzie do całego narodu, a drugie otrzymacie Wy! Nasi towarzysze!

Również dla naszego wspólnego dobra przygotowaliśmy miejsce - pod tym linkiem możecie porozmawiać na temat potęgi ZSRR.
Jeśli zrozumieliście formułę, to przekazuję Wam regulamin do wglądu wraz z obowiązującymi datami, których normy muszą zostać spełnione, bo inaczej zostaniecie postawieni przed sąd polowy!

Regulamin znajdziecie poniżej.
Last edited by zoNE on Sun Feb 10, 2019 12:46 am, edited 2 times in total.
Andrzej-99
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 38
Joined: Tue Aug 18, 2009 8:48 am

Re: KONKURS RADZIECKIEJ POTĘGI

Post by Andrzej-99 »

Regulamin Konkursu - Postanowienia ogólne konkursu:
  1. Organizatorem konkursu jest Andrzej-99/Andrzejmin przy wsparciu Original-War.net.
  2. Odpowiedzi muszą być zgodne z regulaminem forum, nie mogą zawierać wulgaryzmów, nie może nawiązywać swoją treścią do rzeczy/czynów niezgodnych z obowiązującym prawem polskim, zawierać treści o charakterze nienawiści rasowej, etnicznej oraz wyznaniowej, naruszać zasad Netykiety oraz zawierać treści obraźliwych dla innych użytkowników forum.
  3. Każda osoba, która ma zastrzeżenia lub chce skomentować wypowiedź innego uczestnika, dostanie możliwość rozmowy w specjalnie przygotowanym temacie.
  4. Jakieś problemy, niezgodne wypowiedzi, trolling zgłaszane będą do administracji.
  5. W konkursie udział wziąć mogą osoby, które do dnia 16.02.2019 odpowiedzą w temacie na pierwszy etap konkursu.
  6. Zakończenie Etapu #1 konkursu nastąpi dnia 24.02.2019.
  7. Wyniki Etapu #1 konkursu opublikowane zostaną do dnia 28.02.2019.
  8. Zakończenie Etapu #2 konkursu nastąpi dnia 07.03.2019.
  9. Wyłonienie zwycięzców konkursu oraz rozesłanie nagród nastąpi do dnia 14.03.2019.
  10. Z przyczyn niezależnych od organizatora terminy mogą ulegać wydłużeniu.
  11. Dopuszczalny język wypowiedzi: angielski, polski (preferowany angielski).
  12. Nagrody rozesłane zostaną przez organizatora konkursu (Andrzej-99) za pośrednictwem prywatnej wiadomości na forum Original-War.net.
  13. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu w trakcie.
Nagrody:
  1. miejsce - Voucher EUR 20 na Steam + Hearts of Iron IV: Cadet Edition + Shadow Tactics: Blades of the Shogun
  2. miejsce - Shadow Tactics: Blades of the Shogun + Humble Paradox Bundle 2019 (zawiera klucze Steam: Europa Universalis IV + Europa Universalis IV: El Dorado (DLC), Crusader Kings II + Crusader Kings II: The Old Gods (DLC), Steel Division: Normandy 44, Age of Wonders III + Age of Wonders III – Deluxe Edition DLC, Age of Wonders 2: The Wizard’s Throne, Magicka 2 + Magicka 2 Upgrade to Deluxe Edition (61815), Darkest Hour: A Hearts of Iron Game)
  3. miejsce - Humble Paradox Bundle 2019 (zawiera klucze Steam: Europa Universalis IV + Europa Universalis IV: El Dorado (DLC), Crusader Kings II + Crusader Kings II: The Old Gods (DLC), Steel Division: Normandy 44, Age of Wonders III + Age of Wonders III – Deluxe Edition DLC, Age of Wonders 2: The Wizard’s Throne, Magicka 2 + Magicka 2 Upgrade to Deluxe Edition (61815), Darkest Hour: A Hearts of Iron Game)
    Nagrody pocieszenia (przyznawane każdemu uczestnikowi etapu #1):
    Klucz steam do gier Knights and Merchants (The Shattered Kingdom + The Peasants Rebellion) oraz KnightShift (czyli nasi Polanie II)

Etap #1:
  1. Aby wziąć udział w konkursie, należy przytoczyć swój ulubiony cytat z gry Original War lub z modyfikacji do tej gry oraz w 2-3 zdaniach, w zabawny sposób opisać dlaczego wybraliście właśnie ten.
  2. Cytaty oraz wypowiedzi muszą być zgodne z regulaminem forum.
  3. Każda osoba biorąca udział w pierwszym etapie konkursu otrzyma nagrodę pocieszenia w postaci kluczy do gier Steam.
  4. Po zakończeniu pierwszego etapu, do etapu drugiego przejdą wszystkie wypowiedzi, które zdobędą minimum 14 punktów. Punkty zdobyć można spełniając poniższe wymagania, gdy wypowiedzi:
4.1. Spełniają warunki regulaminu forum. (0-1pkt)
4.2. Posiadają co najmniej 2-3 zdania. (0-3pkt)
4.3. Posiadają poprawną składnię oraz interpunkcję. (0-2pkt)
4.4. Nie są plagiatem i są oryginalne. (0-1pkt)
4.5. Nikogo nie obrażają, nie trollują. (0-1pkt)
4.6. Cytaty są związane z grą, bądź z modem do tej gry. (0-1pkt)
4.7. Zawierają nutę wyobraźni :). (0-10pkt)
4.8. Ocena organizatorów/punkty specjalne. (0-3pkt)
4.8.1. Ciekawostka dodatkowa punktowana. (0-1pkt)
4.9. Do zdobycia punktów 23 punkty.

Etap #2:
  1. Każda osoba, która przeszła do etapu 2, musi odpowiedzieć na dwa pytania (jedno wspólne dla wszystkich, drugie osobne dla każdego), które zostaną dostarczone przez edycję pierwszego posta oraz na prywatną wiadomość.
  2. Odpowiedzi na pytania muszą być zgodne z regulaminem forum.
  3. W drugim etapie udział biorą tylko osoby, które przeszły z etapu pierwszego. Każda inna wypowiedź niż uczestników, zostanie nagrodzona odpowiednią karą.
  4. Tylko trzy pierwsze miejsca z największą liczbą punktów są nagradzane.
  5. Kryteria oceny odpowiedzi na pytania:
5.1. Spełniają warunki regulaminu forum. (0pkt)
5.2. Posiadają co najmniej 2 zdania na każde zadane pytanie. (0-1pkt)
5.3. Posiadają poprawną składnię oraz interpunkcję. (0-1pkt)
5.4. Nie są plagiatem i są oryginalne. (0-1pkt)
5.5. Nikogo nie obrażają, nie trollują. (0-1pkt)
5.6. Które są związane z danym pytaniem. (0-1pkt)
5.7. Zawierają nutę wyobraźni :). (0-5pkt)
5.8. Ocena organizatorów/punkty specjalne. (0-3pkt)
5.8.1. Ciekawostka dodatkowa punktowana. (0-1pkt)
5.9. Do zdobycia 14 punktów.
Last edited by Andrzej-99 on Sat Feb 09, 2019 9:24 pm, edited 2 times in total.
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: KONKURS RADZIECKIEJ POTĘGI

Post by Gelwe »

Towarzyszu Burłak! Znaleźliśmy nową dostawę. Przyślijcie tu do nas kogoś albo pomóżcie nam sami.
Wybrałem ten cytat z kilku powodów: Po pierwsze, jest on jednym z najbardziej ikonicznych dialogów występujących w OW. Po drugie, za każdym razem kiedy go słyszę mam przed oczami Płatonova biegającego w poszukiwaniu skrzynek co zawsze poprawia humor. Po trzecie, jest on powodem powstawania wielu przeróbek/memów co podtrzymuje żywotność OW (seria WTF Antaresa, przeróbki Gwren1'a). Po czwarte, przedstawia Płatonova w dobrym świetle - major szukający dla nas skrzynek dobrze się kojarzy, dodatkowo usypia naszą czujność przed kolejnymi misjami (każdy wie jak to się kończy). Dodatkowo dodam że jest to prawdopodobnie najczęściej powtarzający się dialog w kampanii OW (oczywiście mam na myśli dialogi, a nie okrzyki postaci).
Last edited by Gelwe on Mon Feb 11, 2019 8:45 pm, edited 1 time in total.
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: KONKURS RADZIECKIEJ POTĘGI

Post by Serpent »

Nie, ty amerykańska świnio! Nie będę słuchał zwodniczych słów imperialistycznego zbrodniarza. Domagamy się bezwarunkowej kapitulacji.
~Marszałek Płatonov - 15 misja amerykańska.

Powyższa wypowiedź idealnie prezentuje system wartości oraz ludzką twarz Armii Czerwonej. Po pierwsze, amerykanie jako świnie - czyli (nie)ludzie tylko zwierzęta. Po drugie, kapitalizm - jako zbrodniczy system zniewalający miliony ludzi. Po trzecie, miłosierdzie - gdyż Marszałek Płatonow ostrzega tu swoich przeciwników, dając im szanse na zachowanie życia i poznanie smaku radzieckiej gościnności oraz dobrodziejstw socjalizmu.
Last edited by Serpent on Mon Feb 11, 2019 8:54 pm, edited 2 times in total.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
BezNicku
Soldier level 2
Soldier level 2
Tokelau
Posts: 41
Joined: Wed Oct 01, 2014 4:56 pm

Re: KONKURS RADZIECKIEJ POTĘGI

Post by BezNicku »

Maj. D. N. Płatonow: Myślałem, myślałem. To nie myślcie. Niech się to więcej nie powtórzy.
4 misja rosyjska.
Ten cytat jest dość popularny i ukazuje ideologię komunistyczną, gdzie to ludzie nie powinni myśleć, bo od tego mają przełożonych. Oni są tylko od wykonywania rozkazów. Burłak ignorując te słowa, mocno naraził się Płatonowi, co widać w kolejnych misjach.
Last edited by BezNicku on Sun Feb 17, 2019 10:57 am, edited 1 time in total.
User avatar
Szymiew
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 713
Joined: Thu Aug 16, 2012 11:11 am
Location: Królestwo Polskie
Contact:

Re: KONKURS RADZIECKIEJ POTĘGI

Post by Szymiew »

"Czy są tu jakieś papiery?"

Cytat ten pochodzi z dzieł literacko-programistycznych jednego z najlepszych (o ile nie najlepszego) modderów sceny politycznej Original War. Określenie to nie tylko urosło do rangi powiedzonka lub też, jak to się dzisiaj mówi - memu - prawie że dorastającego siłą nostalgii oryginalnym kwestiom z gry waniliowej, ale też wskazuje na niebagatelną rolę papieru w rozwoju i utrzymaniu się cywilizowanej cywilizacji ludzkiej. Ponadto nietrudno jest też wyobrazić sobie sytuację, gdy słowa te stają się pełnym goryczy krzykiem rozpaczy, beznadziejnym szlochem utrudzone i znękanego radzieckiego żołnierza, który po wystawieniu na szwank swojego życia i zdrowia, po złożeniu wszystkiego co tylko ma w swym posiadaniu na ołtarzu ojczyzny, chce w spokoju załatwić swoją potrzebę fizjologiczną drugiego stopnia, odkrywa że w latrynie nie ma żadnego środka higieny osobistej, ponieważ został on stamtąd skradziony przez obrzydliwego jankeskiego sługusa i bandytę Franka Forsytha. Poświęćmy chwilę abym zadumać się nad zaiste tragicznym losem tego bezimiennego żołnierza, który stracił rodzine, przyjaciół, wszystkich bliskich, został wyrwany ze spokojnej przyszłości i rzucony w przeszłość, do świata w którym nie czeka go nic dobrego, w którym jedyne na co może mieć nadzieję to szybka śmierć, w którym grozi mu spalenie żywcem przez Arabskie miotacze ognia, rozszarpanie na strzępy przez pociski, zdychanie godzinami w kałurzy krwi i flaków, gdy wokół leżą w kawałkach jego towarzysze broni, a z płonących pojazdów z nieludzkim jękiem wyczołgują się na wpół żywe sczerniałe postacie, z ich spalonych ciał odpadają kawałki krwawiącego mięsa, ich oczy są już tylko...

Wyobraźcie sobie, że to jedyne co was czeka i nie możecie się nawet podetrzeć, bo Frank Forsyth ukradł papier.
Last edited by Szymiew on Sat Feb 16, 2019 8:17 pm, edited 1 time in total.
https://www.youtube.com/kvantovy --- mój kanał youtube.
https://www.facebook.com/Kvantovy --- strona u cukierberga.
Image
User avatar
Prażanin
Soldier level 3
Soldier level 3
Poland
Posts: 65
Joined: Sat Dec 09, 2017 9:14 pm
Location: Praga Północ

Re: KONKURS RADZIECKIEJ POTĘGI

Post by Prażanin »

Dobra, to ty, Nefarem i ja pobieramy się, a reszta czekać gdzieś w lesie.
Polska Kampania mod (by Serpent & Nefarem), misja 15.
W powyższym cytacie podmiot liryczny wyraża ogromną chęć pobrania się (innymi słowy zawarcia związku) ze swoimi dwoma przyjaciółmi z trójkąta (Bermudzkiego), podczas gdy reszta ma czekać na nich w lesie, dopóki nie wyjdą z kościoła. Powodem, dla którego podmiot liryczny wysyła swoich przyjaciół do lasu, jest fakt, iż są oni niezwykle zazdrośni o jego związek, i mogliby chcieć zabić jego drugą i trzecią połówkę (ćwiartkę?) jeszcze w kościele na oczach księdza.
User avatar
Don Hard
Soldier level 5
Soldier level 5
Nepal
Posts: 242
Joined: Thu May 28, 2015 7:40 pm
Location: Lechia

Re: KONKURS RADZIECKIEJ POTĘGI

Post by Don Hard »

"Tą bazę zabieram którą Ci dałem. Nie będziesz już nią dowodził tylko daje ją dla innych, tobie dam inną bazę."

Cox & Moszna Adventures, by Creative

Myślę, iż ten cytat idealnie oddaje uczucia jakie osoba mówiąca kieruje do gracza. Czuć tutaj emocje, osoba mówiąca prawdopodobnie czuje gniew za nieudolne dowodzenie gracza. Ten natomiast ma poczucie winy, wiedzę, iż nie podołał wyzwaniu, zawiódł swoich ludzi, a najbardziej osobę mówiącą. Myślę, że ten cytat daje do zrozumienia, toteż daje nam przestrogę, aby zawsze spodziewać się konsekwencji swoich czynów.

EDIT: Chciałbym dodać, że cytat ten uświadamia nas, iż każdy może otrzymać drugą szansę, cytując:
" tobie dam inną bazę "
Takową należy wykorzystać, przemyśleć swoje poprzednie błędy i kroczyć naprzód.
Last edited by Don Hard on Sat Feb 16, 2019 8:06 pm, edited 2 times in total.
Andrzej-99
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 38
Joined: Tue Aug 18, 2009 8:48 am

Re: KONKURS RADZIECKIEJ POTĘGI

Post by Andrzej-99 »

"Gelwe", "Serpent", "BezNicku","Szymiew","Prażanin" i "Don Hard" oraz z angielskiej wersji "Xander" te osoby przechodzą do następnego etapu, proszę o cierpliwość. Klucze pocieszenia już macie w skrzynkach odbiorczych. Konkurs trochę przyspieszymy ,więc etap 2 odbędzie się w sobotę lub niedzielę.
Last edited by Andrzej-99 on Wed Feb 20, 2019 4:48 am, edited 2 times in total.
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: KONKURS RADZIECKIEJ POTĘGI

Post by Gelwe »

Kiedy drugi etap?
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
Post Reply