''Co myslicie o CBN i ich stronie''

Tematy zbędne, ale zbyt dobre by je usunąć znajdują się tutaj.

CO myślisz o klanie oraz stronie ''klanu'' CBN?

Są boscy ! Uwielbiam ich ! A ich strona jest super !
13
27%
Są extra ! ale ich strona jest taka sobie !
2
4%
Jest to normalny klan i strona.
13
27%
To banda kre***ów, których trzeba tępić ! Ich srona jest ch*jowa !
7
15%
Ten ich ''klan'' to sami idi*ci ! A ich strona to wylęgarnia analfabetów !
12
25%
Nie rozumiem pytania
1
2%
 
Total votes: 48

User avatar
NaDoL
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 379
Joined: Wed Apr 12, 2006 7:43 pm
Location: Poland
Contact:

temat

Post by NaDoL »

I becha xd chyba że odrazu by zmienić profesje ludzi, że zamiast mechaników pojawiają się żołnierze.
Image
User avatar
Serpher
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 34
Joined: Sun Jul 29, 2007 12:10 pm
Location: Polska

Post by Serpher »

Odsmażę trochę ten temat.

Niestety strona CBN może niedługo zostać zdjęta. Powodem jest zanikająca unikalność strony. Pomysły na działy są kopiowane z CBN i niestety jest co raz mniejsza unikalność strony. Nie mam nic przeciwko pisaniu artykułów po swojemu, lecz pomysły na nowe działy lepiej zaczerpywać CBN. Widać, że brak jest już własnej inwencji twórczej, jeżeli ktoś kopiuje pomysły na (unikalne) działy, niż sam mógłby się zabrać za wymyślenie czegoś własnego.
Fakt, może z tego wyniknąć burza w szklance wody, ale takie są realia.
...::: Serpher :::...
Image
User avatar
YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba
Posts: 1395
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:02 am
Contact:

Post by YuriStriatov »

No i o co ci chodzi? Ze Zone zamiescil na ow.net art o technologiach i dzial z listingiem filmikow o OW? Na takiej samej zasadzie ja ci powiem ze ukradles z ow.netu pomysl na dzial o klawiszologii i o uruchamianiu GSA, bo my go zamiescilismy 2 dni wczesniej od ciebie. Widzisz tu jakis sens?
Image
Michaeilo
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 343
Joined: Tue Aug 14, 2007 10:44 am
Location: Poland
Contact:

Post by Michaeilo »

Serpher wrote:Odsmażę trochę ten temat.

Niestety strona CBN może niedługo zostać zdjęta. Powodem jest zanikająca unikalność strony. Pomysły na działy są kopiowane z CBN i niestety jest co raz mniejsza unikalność strony. Nie mam nic przeciwko pisaniu artykułów po swojemu, lecz pomysły na nowe działy lepiej zaczerpywać CBN. Widać, że brak jest już własnej inwencji twórczej, jeżeli ktoś kopiuje pomysły na (unikalne) działy, niż sam mógłby się zabrać za wymyślenie czegoś własnego.
Fakt, może z tego wyniknąć burza w szklance wody, ale takie są realia.
A co to ma do rzeczy LOL Już nie masz incyh problemów na głowi niż to ojej ''czy strona jest unikalna'' :roll:
User avatar
Serpher
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 34
Joined: Sun Jul 29, 2007 12:10 pm
Location: Polska

Post by Serpher »

Wiesz nad własnymi działami na stronie CBN się trochę napracowałem, a i tak pomysł na nie został skopiowany. Tak, mam się czym martwić, bo strona CBN to moje hobby.
...::: Serpher :::...
Image
User avatar
Folkner
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 118
Joined: Fri Nov 17, 2006 1:48 pm

Post by Folkner »

Serpher wrote: bo strona CBN to moje hobby.
Człowieku, radzę Ci, idź szybko do lekarza, to może być poważne schorzenie :roll:

A tak serio, jak hobby może być prowadzenie strony przeznaczonej dla osób które(w większości przypadków) przychodzą, przeczytają i zapominają o stronie...Weź dobrze ci radzę, skasuj tę stronę z ftp, uwolnisz się od nałogu, i może nie trafisz na odwyk :wink:
User avatar
YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba
Posts: 1395
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:02 am
Contact:

Post by YuriStriatov »

Serpher wrote:Wiesz nad własnymi działami na stronie CBN się trochę napracowałem, a i tak pomysł na nie został skopiowany. Tak, mam się czym martwić, bo strona CBN to moje hobby.
No tak a ty skopiowales pomysl na artykul o filmikach od czechow w takim razie, bo to oni zaczeli je dawac na swoich stronach. Ja nie wiem czlowieku, ty sie przestan czepiac czegos co nie jest problemem. Nikt ci nie kopiuje artykulow, tylko Zone pisze te ktore mielismy w planach juz od dawien dawna gdyz szykuje sie przebudowa strony. Jezeli to jest wg. ciebie kopia no to q*a
Image
User avatar
Serpher
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 34
Joined: Sun Jul 29, 2007 12:10 pm
Location: Polska

Post by Serpher »

@Folkner
Nie mam zielonego pojęcia o czym ty bredzisz. Co paliłeś?

@Yuri
No tak a ty skopiowales pomysl na artykul o filmikach od czechow (...)
Nic takiego od nich nie kopiowałem. Filmiki mam z YouTube i sam postanowiłem zrobić dział dla nich, ponieważ zaczęła się pojawiać coraz większa ich ilość.
Nikt ci nie kopiuje artykulow, (...)
Chyba nie czytałeś mojego postu pierwszego. Napisałem o kopiowaniu pomysłu na dział, a nie kopiowaniu całego artykułu słowo w słowo. Coś Ci się pomieszało.
(...) tylko Zone pisze te ktore mielismy w planach juz od dawien (...)
To bardzo ciekawe. Tylko dlaczego to takie same działy (tzn. o tej samej tematyce), pojawiły się dopiero po tym ja ja owe już zrobiłem? Nie wierze w zbieg okoliczności. Działy są zaskakująco podobne.
...::: Serpher :::...
Image
User avatar
NaDoL
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 379
Joined: Wed Apr 12, 2006 7:43 pm
Location: Poland
Contact:

Post by NaDoL »

Super, podaj zonego do sądu lol
Nie masz co robić, że od rana do nocy chodzisz po stronach o ow i patrzysz czy ktoś nie skopiował twojego ''unicala'' ?
btw to że ludzie z CBN nie grają na GSA to nie jest ich wola tylko ty ich nawet o tym nie informujesz że istnieje coś takiego jak GSA i że są turnieje, a jak ktoś zrobi temat na forum to usuwasz, a dlaczego? a no dlatego że nie utrzymasz tylu ludzi w CBN jak będa grali na GSA bo sami stworzą nowy klan w którym będą nie zależni, lub dołączą do innego by móc uczestniczyć w życiu sceny na GSA.
A potem wchodzą takie nobasy na master server i wychodzą w połowie gry jak stracą czołga.
Image
User avatar
YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba
Posts: 1395
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:02 am
Contact:

Post by YuriStriatov »

Nic takiego od nich nie kopiowałem. Filmiki mam z YouTube i sam postanowiłem zrobić dział dla nich, ponieważ zaczęła się pojawiać coraz większa ich ilość.
No tak, ty nic nie kopiowales ale jak jakims cudem ktos napisal artykul podobny do twojego to juz ofcoz jest kopia twojego pomyslu. Idz i uswiadcz tez czechow ze maja zdjac swoje artykuly o filmikach OW, no bo to jest ofcoz plagiat.
Chyba nie czytałeś mojego postu pierwszego. Napisałem o kopiowaniu pomysłu na dział, a nie kopiowaniu całego artykułu słowo w słowo. Coś Ci się pomieszało.
Roznicy nie robi co, oskarzasz nas o plagiat a ja takie oskarzenia biore dosyc powaznie bo zadnego plagiatu tutaj nie ma. Inni tylko potwierdza po przeczytaniu artow.
To bardzo ciekawe. Tylko dlaczego to takie same działy (tzn. o tej samej tematyce), pojawiły się dopiero po tym ja ja owe już zrobiłem? Nie wierze w zbieg okoliczności. Działy są zaskakująco podobne.
A dlaczego u ciebie pojawily sie dzialy Klawiszologia i Jak grac przez multi w OW dwa dni po tym jak zostaly dodane na ow.net? To bardzo ciekawe jak sam zes ujal i dzialy rowniez sa zaskakujaco podobne.

Wez sie czlowieku opanuj bo caly ten tzw. problem jest pozbawiony sensu. Jak sam widzisz w takiego kotka i myszke to sie idzie bawic, a ostatecznie sie okaze ze cala scena OW siedzi gdzies w du**e dlatego bo wolimy sie klocic o glupie artykuly anizeli robic cos pozytecznego. Ja nie wiem jak ty ale ja nie zamierzam tego ciagnac w nieskonczonosc.
Image
Michaeilo
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 343
Joined: Tue Aug 14, 2007 10:44 am
Location: Poland
Contact:

Post by Michaeilo »

No to jest już naprawdę żałosne jak ktoś się zastanawia czy jego strona jest ''unikatowa''. Przeecież opisy kategorii, klawiszologia, technologie to nierzoelwalna część gry i lol jak się robi stronkę klanową czy jakąś fansite to zazwyczaj o czymś takim się myśli. Ja powiem ci że wszystko co tam jest o OW na blue army (tą stronkę w większości ja robiłem) to skopiowałem z ownetu a zoNE i Yuri jakos nie płaczą.
NaDoL wrote:A potem wchodzą takie nobasy na master server i wychodzą w połowie gry jak stracą czołga.
Albo pojawia się jakiś masteros witu i prosi abym grał arabami na CB albo ruskami spowów nie robił to wtedy szanse będą wyrównane LOL
Radzio
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 2898
Joined: Fri Jul 28, 2006 10:58 am
Location: Bialystok, Poland

Post by Radzio »

Nie rozumiem twojego problemu Serpher. A co to kogo obchodzi czy coś jest unikatowe, bo mnie jest wszystko jedno. Tak jak mówi Michaeilo - takie działy są nieodłączną częścią gry i nie dziwota, że pojawiają się na wielu portalach jej poświęconych. Co do kopiowania słowo w słowo to muszę Michaeila zganić. Osobiście bardzo popieram takie działania jak różny sposób przedstawienia jakiegoś pomysłu - wymieniamy się swoją wiedzą, znajdujemy błędy u siebie i u innych... Dzielimy się wiedzą, szerzymy oświatę w małym światku OW. Sam pomagałem zoNE'owi w poprawianiu wszelkich błędów lub niedokładności, jakie się wkradły do artów, wiadomo - nikt nie jest nieomylny (nawet ja). Mam nadzieję, że weźmiesz sobie te słowa do serca i zakończysz ten głupi spór.
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2061
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Post by zoNE »

Serpher wrote:Tak, mam się czym martwić, bo strona CBN to moje hobby.
Hobby? Przecież ta strona nawet nie ma własnego cms'a, ani layoutu (to już lepsza by była strona bez cms'a, niz na PF, które działa tak wolno jak Nuke). Same gotowce + w większości nie twoje artykuły. Praktycznie zerowy wkład własny. A gości to też za dużo nie ma. Jakbyś chociaż wykonał jakiś layout na niej, to można by mówić, że czymś się zajmujesz. A kopiowanie i wklejanie tekstów z innych stron do gotowego cms'u, to jakoś nie hobby.
Co to za problem zrobić jakiś nawet prosty layout, a do tego napisać jakieś proste skrypty działające nawet na plikach (co prawda wolniejsze niż na sql'u, ale to przynajmniej już jakiś twój wkład). Bo aktualnie to twoim hobby nie jest praca nad "stroną", bo nic więcej nie robisz.
Michaeilo wrote:Ja powiem ci że wszystko co tam jest o OW na blue army (tą stronkę w większości ja robiłem) to skopiowałem z ownetu a zoNE i Yuri jakos nie płaczą.
Dopóki nie podpisujesz się pod naszymi tekstami, to się nie czepiamy. Warunkiem umieszczania na stronie naszych artów było napisanie pod nimi kto jest autorem i podanie linka do OWN, no i oczywiście banerek do own na indexie.

No ale co poniektórzy jak widać się nie stosują do tego, chociażby w/w Serpher, z którego powodu musiałem już po raz kolejny do niego pisać w sprawie kopiowania naszych artykułów i umieszczenia ich jako fragmentów "jego" artykułów i nie napisania nawet, że to nasze (mimo, że to był cały nasz stary tekst). Jeżeli jego zdaniem "unikalność" oznacza czyste plagiatowanie kogoś i zarzucanie innym wręcz śmiesznych rzeczy, no to są unikalni.
A takie działy jak (przynajmniej te, które mi wymienił na GG i które tutaj zostały poruszone, jako niby unikalne):
OW Movies - to już było u Czechów od X czasu i to oni byli pierwsi, więc to chyba oni powinni mu powiedzieć, że ich skopiował (bo nawet ma to w podobny sposób przedstawione na stronie).
Technologie - toż to spis technologii, jakie są w grze. Co w tym unikalnego? Na oficjalnej stronie jest to już od X lat, a to co on "napisał", to żywcem w większości przepisane z gry (i do tego jeszcze z błędami).
Zasoby - Co jest unikalnego i niespotykanego w spisie zasobów, jakie są dostępne w grze? Przecież ja to już miałem w planach od X czasu, ale prędzej nie miałem czasu pisać przez rok (no i takie coś to chyba najczęściej spotykany artykuł w różnych grach.
Artefakty - Nie zdziwiło Cię, że w artykule o budynkach nie ma Eon'a, ani Budynku Obcych? Przecież to dokończenie tego artykułu z dodaniem artefaktów w grze.
To, że na Twojej stronie pojedyncze wpisy pojawiły się prędzej niż u nas to nie oznacza, że jesteś unikalny (szczególnie, że inni mieli już to na stronach przed Tobą).

Ogarnij się Serpher, bo nie mam zamiaru tracić czasu na Twoje teorie spiskowe.
User avatar
Asder
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 34
Joined: Tue Jan 01, 2008 10:03 am

Post by Asder »

Screen od Yuriego sie udał . Ten Adamek to kompletna lama nie wie co to clanbase . To że stronka tak długo sie utrzymuje to nie znaczy że dalej klan istnieje . Zgadzam się z wami że stronka jest ładna i przejrzysta i dużo w niej jest . Klan CBN to klan noobowski dużo ludu w nim odeszlo.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Post by Antitheus »

ku**a, moim zdaniem Selpher powinieneś się cieszyć że robisz tak dobre działy ze aż inni od ciebie je kopiują. Powód do dumy jakich mało. Więc po ch*j zaraz zamykać strony, wozić po sądach, posądzać o złodziejstwo? Każdy ku**a będzie kopiował etc, ponieważ jest mało ludzi ambitnych. Strony klanowe (z paroma wyjątkami) opierają się na tym samym szablonie. A to że ow net zaczerpnął pomysł z twojej strony a ty z ow netu to chyba nic złego? ku**a pogryźcie się arara zamiast współpracować. W sumie ku**a obie strony się różnią i obie strony zostały powołane do czegoś innego. Więc rzeczą głupią jest porównywanie ow.net do strony cbn
Locked