Oficiální arabská kampaň

[ České novinky ]

Moderator: Newswriters

Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: Oficiální arabská kampaň

Post by Mamut »

Zdravim chcem sa spytat na tento fantasticky super mod :) po 11 misiu funguje vsetko ok. Razhodol som sa pre pro arab stranu ale od 12 misie su mapy akoby nedokoncene. Namiesto kopcov sa zobrazuju sede plochy, chybaju detaily, cesky preklad je len polovicny. Pracuje sa na tom este alebo to ostalo nedokoncene? Idem hrat misie pro legiu a tam vyzera zatial vsetko ok. Dakujem za odpoved :)
User avatar
0dd1
ArCamp Developer
Posts: 334
Joined: Tue Jul 01, 2014 3:01 pm

Re: Oficiální arabská kampaň

Post by 0dd1 »

The maps themselves are left unfinished for now, but 3 out of 4 pro arab missions are fully functional. I'm still working on the last one, and got most of it done, but it will probably take another month or even more.
Do it!
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: Oficiální arabská kampaň

Post by Mamut »

To Odd1: dakujem. Dobra praca! :) kampan je profesionalna a hrajem ju stale. Novy update by mohol byt do konca roka. Bol by som rad keby sa tie pro arab misie dokoncili ked uz ste si dali tolko prace s pribehom a postavami. Za dokoncenu kampan a cesky (cz) preklad by som vas aj financne podporil. Dakujem ze skvely zazitok :)
User avatar
0dd1
ArCamp Developer
Posts: 334
Joined: Tue Jul 01, 2014 3:01 pm

Re: Oficiální arabská kampaň

Post by 0dd1 »

Thanks, but unless you're talking specifically about the arabian branch (my part), the credit for quality goes to McBenn. He's the one who made most of the mod.
Do it!
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: Oficiální arabská kampaň

Post by Mamut »

Specialne dakujem celemu timu, ktory arabsku kampan vytvaral, od pribehu, cez grafiku, skripty az po testing a texty :) prave som mod doporucil vsetkym mojim kamaratom a kolegom :) dohrane po 11 misiu. Pro arab 12 az 15 je zial nedokoncene :( ten sedy teren mi vadi. Teraz hrajem 12 misiu pro legion. Pozeral som tvoj popis misie 13 pro arab a znie fantasticky, len mi je luto nedokoncenchy sedych map :(
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: Oficiální arabská kampaň

Post by Mamut »

Prave som dohral 12-15 pro legion misie :) klobuk dole. Musim pochvalit aj cesky preklad ktory sa podaril a k povodnej hre dobre zapadol :) 15 misia za legiu ma nedorobenu mapu. V zakladni arabov, usa a aliancie som si vsimol sede plochy :( technicky nie je problem hru dohrat ale vizualne je skoda ze chybaju textury. Dufam ze ich pridate a mod sa dokonci do finalnej verzie
User avatar
Gravitr
Throwback Developer
Czech Republic
Posts: 238
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:00 pm
Location: CZ Prague
Contact:

Re: Oficiální arabská kampaň

Post by Gravitr »

Vytvořit grafiku pro mapu je poměrně zdlouhavý proces, zvlášť když je mapa hodně členitá. Celkový proces při tvorbě mapy bývá nejdříve vytvořit terén, přírodu, jednotky a skript; pokrývání mapy texturami je až jedna z těch posledních fází. Proto jsou některé mapy zatím nepokryté, i když jsou už třeba hratelné.
[MOD] Arabian History - 9 missions
Show post with download

[MOD] Vsevolod Mission - 4 pro missions
Show post with download

[MP-MOD] Throwback - over 35 new missions
Official site (+download)
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: Oficiální arabská kampaň

Post by Mamut »

To som nevedel, myslel som ze teren sa robi este pred skriptami, opacne by sa mahli skripty rozbit, ale ako pisem nevyznam sa. Len dufam, ze kampan sa dokonci do podoby kedy budu mapy hotove a zmiznu tie sede flaky. Bojim sa aby to neostalo nedorobene. Navyse som sa stretol s javom ze postavicky su ticho, inokedy zas maju cesky dabing - myslim pri beznych ukonoch nie novych textoch a cutscenach ktore samozrejme neboli dabovane. Niekedy sa mi misia spusti a rozpravaju inokedy mi hraje iba hudba, zvuky a postavy su ticho. Ale ani to by mi nevadilo ak sa mod dokonci :)
Last edited by Mamut on Mon May 29, 2017 1:31 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Gravitr
Throwback Developer
Czech Republic
Posts: 238
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:00 pm
Location: CZ Prague
Contact:

Re: Oficiální arabská kampaň

Post by Gravitr »

Toho že by se kampaň nedokončila bych se nebál. Když jsem jí hrál poprvé, byly tam k dispozici pouze první 4 mise (poslední byla ta kde si hraješ s diplomacií Amíků a Rusů), a když se na to kouknu teď, už v podstatě zbývá dodělat jen jedna větev misí (když nepočítám dabing a GBI), což je skutečně velkej pokrok, a navíc jsou tu skripty mnohem složitější a rozsáhlejší než v originální kampani, takže si hraní člověk skutečně užije.

Momentálně je možné, že některé české soubory s překladem textu mohou chybět, především v těch nejnovějších misích, které třeba ještě nestihly být přeloženy.

Dabing se bude dělat úplně naposled až bude všechno vypilovaný. Zatím bych ale řekl že to je ve hvězdách, hlavně co se týče té CZ verze.
[MOD] Arabian History - 9 missions
Show post with download

[MOD] Vsevolod Mission - 4 pro missions
Show post with download

[MP-MOD] Throwback - over 35 new missions
Official site (+download)
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: Oficiální arabská kampaň

Post by Mamut »

Prave ten pribeh hry obdivujem a kampan je naozaj profesionalne spravena. Od pribehu cez skripty proste parada. Pro legion som nasiel len par sedy ploch ale preklad bol myslim komplet. Pro arab misie su myslim nedorobene 4.

Hraval som vsemozne c&c, starcrafty, warcrafty, duny atd ale original war je pre mna jednicka. Ako som pisal za dokoncenie hry a cestiny som ochotny zaplatit pretoze tuto hru hrajem 5 rokov a budem ju hravat dalej. Keby sa dalo stretnut s niekym osobne tak sa nebranim financovaniu ci uz dorabky map alebo cz prekladu ci dabingu. Bola by skoda tu kampan nedorobit
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: Oficiální arabská kampaň

Post by Mamut »

Este par mojich postrehov :) piata misia obsahuje bug? Zjavi sa mi uzky ramcek s napisom "next" inak je obrazovka tmava a pocut iba vodu a hudbu. Ked kliknem na next a potom prewious tak sa spusti cutscena.
Tretia misia nemala chybu, okrem branenia zakladne bolo treba s Aviradzem pozbierat bylinky, hral som to dva krat, statocne odolaval poslednemu americkemu utoku a behal s vedcom po mape ako sialeny :) az kym som nezistil ze mam zleho vedca :D lebo som si ho na obrazku zmylil s Ali Hadarachom :) :) tak obaja maju fuze no :D inak miesta strazia tigre to som si vsimol hned.
Potom este deviata misia ta bola uzastna. Prv Som prepadol nakladiak aby som prevzal identitu nebohej rusky ktora ho riadila :) potom som siel na spionaz do zakladne .. a tam zahral karty so sudruhmi v sklade pricom srandovali, ohovarali a chovali sa ludsky a v pohode az som mal pocit, ze su fajn ludia ved tiez len posluchaju rozkazy. Potom som sa popytal na priatela tej rusky v dielni a vylakal ho von a prinutil k spionazi nakoniec som ho mohol este aj zastrelit, ale nechal som ho ist. Toto na tej hre milujem, tie moralne dilemy, moznosti a pribeh. A ake misie sa pacia vam? Je nieco co by ste zmenili?
User avatar
Gravitr
Throwback Developer
Czech Republic
Posts: 238
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:00 pm
Location: CZ Prague
Contact:

Re: Oficiální arabská kampaň

Post by Gravitr »

Zajímavá chyba v té páté misi. Co si vzpomínám, tak tam má být normálně obdelník s informací o příběhu (kde pomocí Next a Previous lze listovat ve čtení). Nahlásil jsem tu chybu tady na fóru, dobře že jsi to sem napsal.

Koukám že je chyba pouze v České verzi, na Anglické i Polské je tam normální rámeček s textem.
[MOD] Arabian History - 9 missions
Show post with download

[MOD] Vsevolod Mission - 4 pro missions
Show post with download

[MP-MOD] Throwback - over 35 new missions
Official site (+download)
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: Oficiální arabská kampaň

Post by Mamut »

Dik :) poctivo hrajem dokola ak by som narazil na nieco dam info apoctivo budem cakat na novu verziu a dokonceny cz preklad :)
Zetko
Soldier level 0
Soldier level 0
Czech Republic
Posts: 2
Joined: Fri Jul 07, 2017 8:57 pm

Problém s poslední misí za Arabáše

Post by Zetko »

Ahoj lidi, dostal jsem zase po letech chuť si zahrát OWAR a i s arabskou kampaní jsem nad tím strávil příjemných 90 hodin. Mám ale problém s tím, že mi nejde spustit poslední mise za arabské loajalisty. Zachránil jsem Genshera na kopci a potom mi to píše místo poslední mise konec kampaně. V menu s misemi ta mise Konečné zúčtování je někdy i vidět, ale nejde spustit. Dokonce mi to u té předposlední mise Riposte píše "spustit závěr". Ví někdo co s tím mám dělat? Zkoušel jsem tu předposlední hrát dvakrát, ale výsledek je stejný. Bylo by mrzuté po všech těch hodinách to nemoct dohrát všechno.
User avatar
McBenn
ArCamp Developer
Posts: 509
Joined: Tue Sep 04, 2012 4:30 pm

Re: Oficiální arabská kampaň

Post by McBenn »

That mission isn't done yet.
Post Reply