[MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Prezentace, odkazy a diskuse o všech modifikacích do OW.
User avatar
Szymiew
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 713
Joined: Thu Aug 16, 2012 11:11 am
Location: Królestwo Polskie
Contact:

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Szymiew »

Final mission spoilers:
Spoiler:
When I weaken Americans, Jeff Brown says he trusts me because I didn't kill him. When did that happen that I had the opportunity to kill him?
https://www.youtube.com/kvantovy --- mój kanał youtube.
https://www.facebook.com/Kvantovy --- strona u cukierberga.
Image
User avatar
Gravitr
Throwback Developer
Czech Republic
Posts: 238
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:00 pm
Location: CZ Prague
Contact:

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Gravitr »

Reply:
Spoiler:
It's from the 5th mission, when he landed in Russian area and they were shotting on him. So he ran over river and spot you.

Ed: I went to history in your YT channel and found the video from this mission :)
https://youtu.be/hyyZNbUaQl0?t=14m40s
[MOD] Arabian History - 9 missions
Show post with download

[MOD] Vsevolod Mission - 4 pro missions
Show post with download

[MP-MOD] Throwback - over 35 new missions
Official site (+download)
User avatar
Szymiew
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 713
Joined: Thu Aug 16, 2012 11:11 am
Location: Królestwo Polskie
Contact:

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Szymiew »

Ah, thanks! I was skimming through those videos looking for this event, but didn't remember exacly when and how it happened.
https://www.youtube.com/kvantovy --- mój kanał youtube.
https://www.facebook.com/Kvantovy --- strona u cukierberga.
Image
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Mamut »

Ahoj :) chcem sa spýtať na túto kampaň. Je písane, že obsahuje 9 misií. Čiže v tomto topicu je na stiahnutie finálna verzia? Je príbeh v poslednej misii viacmenej uzavretý , či ostal otvorený? CZ preklad je úplne kompletný? Textúry a zvuky sú hotové? Pozeral som kanál na youtube je tam len 6 misií, nie 9, ale nechcel som video vidieť celé, lebo si to nechcem vyspoilerovať. Ďakujem za odpoveď :)
User avatar
Gravitr
Throwback Developer
Czech Republic
Posts: 238
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:00 pm
Location: CZ Prague
Contact:

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Gravitr »

Ahoj, mód obsahuje 9 misí, v tomto topicu je v podstatě aktuální verze 3.2.8 (ještě jsou na Steamu 3.2.8b a 3.2.8c, ty ale pouze opravují anglické texty a jeden bug v menu, čili verze 3.2.8 je pro české hráče aktuální :) ). Příběh je uzavřený, CZ překlad je samozřejmost (ještě aby nebyl když jsem to tvořil já :D ), každopádně chybí dabing textů. Textury jsou komplet (nesnášim když má mapa pouze grafiku z editoru).

Na Youtube točil AH mód Kvantovy, ale chybí tam ještě tuším nějaké dvě mise do konce.
[MOD] Arabian History - 9 missions
Show post with download

[MOD] Vsevolod Mission - 4 pro missions
Show post with download

[MP-MOD] Throwback - over 35 new missions
Official site (+download)
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Mamut »

Ďakujem za odpoveď :) doma som teraz bez netu, tak som poprosil kamoša aby mi to stiahol a už sa neviem dočkať až kampaň vyskúšam! :) pozrel som video na youtube a veľmi sa mi páči ako si sa vyhral s terénom. Niektoré miesta majú presne ten nádych pannenskej prírody a do toho boje desiatok tankov :D proste original war :) vraj si pomáhal aj s textúrami v Arabskej kampani to máš u mňa veľké plus pretože aj keď je to v istom ohľade konkurencia tejto tvojej kampane tak komunita by mala držať pri sebe :) navyše hra je národný poklad a spolu s hrami ako Mafia, Flashpoint ci Vietcong patrí OWAR medzi moje NAJ :) potom napíšem ako sa mi tvoja kampaň hrala :) ďakujem
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Mamut »

Misia cislo 8 je riadne tuha :) da sa vobec prejst? Mam na dialku ovladane vybusne naloze aj granatomety, predposledny utok este ako tak ustojim bez straty ale ten posledny ma rozbije :( posledne tri utoky idu hned po sebe bez prestavky. Nestiham polozit naloze, opravit kasarne a vyliecit si ludi :( mas pre mna dake rady prosim. Zatial som mal len dva errory kedy mi hra spadla - jeden v 4 misi a druhy v 7mej
User avatar
Gravitr
Throwback Developer
Czech Republic
Posts: 238
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:00 pm
Location: CZ Prague
Contact:

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Gravitr »

V podstatě v té misi jde jen vždy (když to je možný) položit miny na další útok, pak je odpálit a změnit vojáky na minomety. A mezitím držet kasy a všechny bedny cpát do výroby vozidel, konkrétně raketometů, pár jich vyjde ručně a pár dálkově ovládaných. Na konci budeš mít třeba tak 8 pojízdných raketometů a s tím se to už dá ubránit. :)

PS: Myslím že na lehkou je tam někde v základně od začátku odstavenej raketomet navíc.
[MOD] Arabian History - 9 missions
Show post with download

[MOD] Vsevolod Mission - 4 pro missions
Show post with download

[MP-MOD] Throwback - over 35 new missions
Official site (+download)
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Mamut »

Stihnut vyrobit vozidla? :D to sa da? :D ja som zmenil 6 postav na vojakov. Tri miny som dal severozapadne odkial tanky zvykli utocit na sklad. Tri som dal juzne pod kasaren. Troch ludi som nechal ako robotnikov na opravovanie budov a jedneho som dal do raketometneho vozidla. Problem bol ze posledne tri vlny idu bez prestavky hned po sebe. Keby tam bola ta pauza tak pohoda. Prave som to presiel ale musel som kazdu chvilku pauzovat a zadelovat prikazy :) realtime by zo mna spravili fasirku :D chce to ovladat mikromanazment. Vojakov prepinat na minomety a kazdu sekundu vyuzit na polozenie naloze :) ps: chcem to dohrat tak 2x a potom ti sem napisem postrehy :)
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Mamut »

Sewas ta posledna misia mi neuveritelne seka :( povodny owar mi na tej mape siel ok. 9tka strasne trha :( ak sa mi bude dat skusim to este na inom novsom pc. Nik problemy zo seknim nehlasil? Tebe ide plynulo?
User avatar
Gravitr
Throwback Developer
Czech Republic
Posts: 238
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:00 pm
Location: CZ Prague
Contact:

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Gravitr »

O 9. mapě jsem žádné reporty se sekáním mapy nezaznamenal. Jestli nehraješ na nějakym historickym PC, tak by měla jet v pohodě. Nebo se mi tam někde sekly útoky. Stavíš se nahoře uprostřed mapy?
[MOD] Arabian History - 9 missions
Show post with download

[MOD] Vsevolod Mission - 4 pro missions
Show post with download

[MP-MOD] Throwback - over 35 new missions
Official site (+download)
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Mamut »

Staviam tam kde zacinam, kde teda mali aj povodne arabi zakladnu. Zozaciatku je to v pohode ale akonahle sa rusi pustia do americanov tankami tak to silne trha kdekolvek som na obrazovke. Potom to sem tam na urcitu chvilu prestane a zacne zas. Pri oavze to netrha ani v menu preto mam pocit ci to nesposobuje daka kumulacia nepriatela. Amikov som uz dobil a pridali sa teraz idem na zakladnu aliancie a uvidime. Mam starsi notas kde je este win xp :D mam ho na starsie hry lebo tie mi zvyknu pod win 10 blbnut ale asi to vyskusam na tom novom pc. Doterajsie misie z owar mi nesekali
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Mamut »

Takze posledna misia prejdena. Na strome bola dalsia zalozka "dzin v lahvi" mala byt povodne aj 10 misia? Nakoniec tato posledna bola oproti predposlednej celkom lahka. Hral som ju na easy lebo som nevedel co ma caka takze skusim aj tazsiu obtiaznost. Aliancia na mna neutocila a amici ani rusi nepostavili siberitovku takze som mal prakticky neobmedzeny cas a miesto utoku som si mohol vybrat :) ozaj co sa tyka 6 misie s tou tazbou siberitu v lese. Neuvazoval si ze by sa to odohravalo na mape za amikov 13 cold war? Co si vsimam malokto vyuxiva ten pustny teren ktory by sa k arabom celkom hodil a taktiez som este nevidel nikde zasnezenu mapu ako bola v prvej misii za rusko v uvode. Predpokladam ze asi praca s tymto typom terenu je na textury tazsia hm. V tej 6 mi ten les pride zvlastny lebo tie stromy nevyzeraju prirodzene, su rozmiestnene tak aby sa medzi nimi vsade dalo prejst vozidlom pritom staci byt na mieste, tazit a branit sa s nasledne utiect. Trosku mi chybalo ze sa tam neobjavil ziaden Sejk ci Mamut. Mod sa inak hral velmi dobre misie boli vyzva, konecne som za arabov vyuzil kamery aj vozidla ktore som pocas arabian campaing nevyuzil ani raz. Ak by som daco zmenil tak uvod - dostal som Kurta a ciel ist k Eonu bez toho aby som vedel co sa deje. Este predtym by som dal skript rozhovor kde Gerschner opise situaciu a da rozkaz aby bolo jasne co sa deje a preco :)
Last edited by Mamut on Sun May 27, 2018 3:24 pm, edited 2 times in total.
User avatar
Gravitr
Throwback Developer
Czech Republic
Posts: 238
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:00 pm
Location: CZ Prague
Contact:

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Gravitr »

10 mise ve stromu je bug že se to zobrazuje, když klikneš na tu 9. misi tak se to schová (myslím že je to ve hře a nejde s tím nic dělat). Poslední mise je volnější, když jsem jí kdysi dělal tak jsem jí navrhoval tak aby hráče netlačil čas a mohl se vystavět jak chce, protože to je jediná mise kde jsou k dispozici všechny technologie za araby.

S tou 7. misí, chybějícím intrem s Kurtem atp. - jasný, určitě by tam bylo hodně věcí co by se dalo zlepšit. Ten mód, když se na to zpětně podívám, neodpovídá ani zdaleka tomu jak bych si ho přál. Faktem ale je, že dnes do OW něco udělám zřídka, a když už někdy tak trochu zapracuji na Vsevolod mission. Arabian History bych nejradši smazal, kvůli tomu co jsem psal, ale vzhledem ke skromné početnosti stáhnutelného obsahu k OW jsem ho nechal tak jak je.
[MOD] Arabian History - 9 missions
Show post with download

[MOD] Vsevolod Mission - 4 pro missions
Show post with download

[MP-MOD] Throwback - over 35 new missions
Official site (+download)
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Mamut »

Sewas, mne sa mod paci, misie su dobre navrhnute - nie je to len nudne postav zakladnu znic nepriatela a pri niektorych je obtiaznost slusna vyzva :) vzdy sa najde par veci co sa da vylepsit :) no ak by si mal niekedy cas a chut tak okolo septembra by som ti vedel poslat zalohu 500€ a pripadne by sme sa dohodli na dakom update pre tento mod, cize ak by sme si stanovili daku realnu cenu za ktoru by si bol ochotny ho este poladit bol by som rad. Nove misie a dabing by mozno ani nebolo treba. Skor som myslel vymysliet postavy, obohatit dialogy a prerobit mapu v 6cke. Nazvyme to update alebo patch ja by som si ho rad zafinancoval, lebo owar hravam stale dokola a mam ho rad.

EDIT: pozeram par starsich prispevkov som pisal o 7micke ale myslel som 6 misiu kde sa tazil siberit tak som to tu opravil :) pomylil som si poradie
Last edited by Mamut on Sun May 27, 2018 3:26 pm, edited 2 times in total.
Post Reply