[MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Prezentace, odkazy a diskuse o všech modifikacích do OW.
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Mamut »

Ahoj ako som spominal postupne napisem par postrehov nakolko som kampan presiel uz druhy krat.

SPOILER

1.misia
Zachovat uvod s amikmi je velmi dobry napad a som rad ze si ho pouzil :) prva misia na druhej strane ma peknu mapu, luka plna kvetov k tomu potok a mrtvola mamuta proste parada :) misia nie je narocna, len pred hliadkou musim utiect a ani bunker sa mi nepodarilo znicit ale to nevadi lebo to vytvara napatie ze nas tu caka riadny maler :)
Postrehy: v uvodnej casti dostanes hned Kurta bez toho aby si vedel co sa deje - tu by som dal Gerschnerovy dialogy -zadaval by prikazy, oboznamil nas so situaciou.. ohladom postav ked na ne klikam maju rozne mena ale rovnake tvare ako klony. Pritom v kampani clovek stretne vela zaujimavych spolubojovnikov takze toto by som upravil aby mal kazdy svoj charakter uz pred vstupom do eonu. Samozrejme by som sem dal aj Heike a daky jej dialog s Kurtom, pripadne sejka ktory by na to dozeral. Aj ked mi Wrick Larsonka prvu misiu prezili a dalsie misie som koncil bez strat :( neboli v poslednej misii. Urcite postavy by sa mohli prenasat a komentovat dianie aby si hrac k nim vytvoril lepsi vztah. Posledna vec sa tyka prveho kontaktu v minulosti - nepriatel bol hned identifikovany ako rus. Z pohladu arabov tam chyba dake oboznamenie hraca so situaciou ze su tu amici a rusi a preco a ako. V povodnom owar sa mi pacilo ze info bolo davane postupne a neznameho nepriatela prv museli identifikovat.
Zhrnutie: napriek postrehom je prva misia dobra, mapy su technicky dokoncene a pekne a na bug som nenarazil :) pokracovat budem misiou 2
Last edited by Mamut on Sat May 26, 2018 8:29 am, edited 2 times in total.
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Mamut »

Urcite tento mod nemaz! Je to poctiva dobr praca! :)

SPOILER

misia 2

Uzasna mapa! zlatohneda trava, rozlozenie skal a potreba taktiky :) clovek si zastavia a zabojuje a co je hlavne konecne ma nieco donutilo za arabov pouzit auta :D Ruska elita -fialova zakladna velmi dobry napad! Mat proti sebe iba cervenych rusov je stereotip a ich elita je vitana :)
Postrehy: trosku ma prekvapilo ze hned pouzivaju tazke stroje na druhej strane tu maju fialovu elitu takze moze byt :) tu ani nemam co vytknut bol tu wrick aj larsonka a pacia sa mi postavy ako franz stange, sammy azarian a arabella adler haha :) parada. Jedina vytka su mozno tie nekonciace hromadne utoky pechoty na moju zskladnu, vyzera to akoby mali rusi neobmedzene ludske zdroje, cize tie utoky by som nechal len v prvej faze a po urcitom case by utocili iba tankami. Ono ked mi chudaci nabiehali pred kasaren ako na popravu aj mi ich bolo luto :)
Zhrnutie: paradna misia :) krasna mapa, natesenost na 3 misiu
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Mamut »

Takze pokracujeme :)

SPOILER

misia 3

Paci sa mi detail ze kazda misia ma iny teren :) napr odtien travy ci typ stromov. Z hratelnosti je tu ochocovanie opicakov a diplomacia co je parada! :)
Postrehy: Larsonka sa ma drzi :) ale mohol by tu byt s nou daky dialog na prehlbenie vztahu, peter grunz je tiez pohodak :) diplomacia veeelmi potesila a myslim je postacujuca v tejto forme :) tu by sa hodilo dake to pozlatko este napr ochocenie mamuta Sejkom alebo tigre utociace na opicakov ktore treba prv zabit aby to bolo tazsie. Ale to je len taky napad misia je super aj bez toho :) (preco sa vlastne neochocene mamuty v owar nevyskytuju ako bezna zver?? )
Zhrnutie: dalsia dobra misia, diplomacia a na rusov treba ist takticky :) ja som sa k nim prestaval cez zbrojnice a boli bez sance :) technicky ok na ziaden bug som nenarazil :)
Last edited by Mamut on Sat May 26, 2018 10:09 am, edited 3 times in total.
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Mamut »

Teraz nasleduje misia ktora mi spravila neskutocnu radost :)

SPOILER

misia 4

Krasna mapa, zelene luky a brezovy hajik, Macmillan a Heike konecne! :) nazov misie je za 100 bodov ! :)
Postrehy: smrt Gerschnera bol trosku sok ale moze byt :) chybal mi daky osobnejsi rozhovor medzi Heike a Kurtom, bol taky neosobny. Spolubojovnici boli nezaujimavy :( tu by som dal do timu franza stange z misie 2 a miikku kallio z 9tej misie lebo vyzeraju spravne drsnacky :D potesil by navrat Wricka ci Larsonky ale moze byt aj bez nich snad neboli v tom sebevrazednom utoku. amici mali uz celkom vyspelu techniku, nastastie nemali snajprov :D narazil som tu na bug kedy mi hra padla pri dobijani zakladne. Ale save a load to vyriesil. Myslim ze sa stal ked som chcel nakladakom doplnit palivo a zaroven na mna utocili amici ktorym som rozboril kasaren.
Zhrnutie: misia za 100bodov, tuha americka obrana takze vyzva :) znova nutnost vyuzitia vozidiel. Proste parada, dakujem!
Last edited by Mamut on Sat May 26, 2018 10:26 am, edited 1 time in total.
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Mamut »

Tak sme asi v polke a pokracujeme :)

SPOILER

misia 5

Potesilo ma ze je tu aj klasicka "chodiaca" misia bez stavby zakladne. Potrebne budovy sa daju obsadit robotnikom takze pohoda :) treba si dat pozor aby mal hrac vedca a robotnika. S robotnikom treba obsadit sklad, dielnu a zbrojnicu nepriatela aby sa dalo prepinat profesie a na vedca si davat bacha. Taktiez ma potesilo ze amika ktoreho som pustil som stretol v 9tej misii a to pomohol zas on mne :)
Postrehy: nic by som nemenil vsetko funguje. Mozno ak tak iba spolubojovnici boli nezaujimavy, ziadna znama tvar ci zaujimavy dialog s nimi
Zhrnutie: jedna s tych lepsich misii pre owar celkovo. Mam radsej taketo kde ma clovek moznost viac si vybudovat vztah k postavam
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Mamut »

Teraz nasleduje pre mna kontroverzna 6ka :) :)

SPOILER

misia 6

Dalsi dobry napad s tazbou, branenim a ustupom :) tu clovek musi planovat a na prvy krat to hrac asi neda. Sice to nevyzera ale hraje sa tu o cas :)
Postrehy: zo spolubojovnikov zaujal znova iba jeden steven barry. Tu mam problem s mapou, ten les nevyzera prirodzene, radsej by som bol ak by sa pouzila mapa z misie 13za amikov alebo aspon ten typ terenu a teda aj menej stromov. Mozno by mohlo byt na mape aj male stado mamutov ;) len tak pre okrasu :) dalej by som do deja zapojil Joan alebo Andyho Cornella ktory by chceli pomstit Johna :) (zatial by bol jeden z nich iba v pozadi a vyhrazal sa hracovi. Na scenu by sa vratil az v 8cke)
Zhrnutie: velmi dobry napad, nova vyzva, potreba planovat a rozmyslat - bolo to zabavne :) ak by som nieco zmenil jednoznacne mapu
Last edited by Mamut on Sun May 27, 2018 10:09 am, edited 5 times in total.
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Mamut »

Po 6ke prichadza kladika :)

SPOILER

misia 7

Za tuto misiu som rad lebo v owar patri medzi moje oblubene a pre arabov je to isty milnik :) mapa je moja oblubena, par zmien som uvital. Je dobre ze si misiu zaradil do kampane.
Poznamka: preco je opicak v prirode iba jeden? Uplne ze sam.. bolo by super fantasticke keby sa tu dalo zabit Vsevoloda a Yuri by mal k tomu komentar alebo opacne :D
zhrnutie: skvela misia, Paul Khatram velmi potesil !!!!
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Mamut »

Teraz prichadza PECKA

SPOILER

misia 8

Tak toto som necakal, prepotil som komplet tricko, tomu sa povie vyzva :) :) bez pauzovania by som to nedal, klobuk dole tomu kto ano.
Poznamka: Kurt dostava v uvode info ze amici zabili Heike, myslim ze Kurt by mal mat osobnejsi komentar a moznost pochovat jej telo (seda ikona s krizikom) taktiez by bolo super keby sa na scene znova objavila Joan alebo Andy Cornell a bol vo finalnom utoku na hraca. Uzavrel by sa tak dalsi pribeh postav :) ziaden znamy spolubojovnik :(
Zhodnotenie: uzasna a tazka misia, klenot v oware
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Mamut »

Velke finale prichadza :)

SPOILER

misia 9

Potesila ma znama mapa, misia nie je narocna ale pravidelne utoky nepriatela spolahlivo hraca zamestnaju :) bez siberitovky treba ist pekne na ferovku ;)
Postrehy: po 8micke som mal riaden strach ale finale je v pohode :) ako si spominal hrac sa moze rozostavat a vyuzit vsetky technologie. Technicky je vsetko ok. Tu problem vidim skor v spolubojovnikoch ktori su znova len neznamy vojaci a nie niekto s kym som prezil vacsiu cast kampane - vynimka je asi len Barry a Grunz a jeden amik :) cize aj ich ody na zaver nevyznievaju tak akoby mali. Juhozapadna cast mapy je trosku nevyuzita, mozno tam by som este pridal malu dobre branenu zakladnu legie.
Zhodnotenie: zaver kampane sa hral dobre a znama mapa s uzavretym pribehom daju hracovy dostatocny pocit zadostucinenia :)
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Mamut »

SPOILER SPOILER

CELKOVE ZHODNOTENIE KAMPANE

+uzavrety pribeh a moznost hrat za Kurta
+technicky ok, dokoncene mapy, hlasky jednotiek
+zabavne misie konkretne NAJVIAC 4, 5, 7, 8
+nutnost pouzivat vozidla, dialkove naloze a kamery, taktiku a planovat
+na vyssej obtiaznosti je to vyzva ako ma byt

-spolubojovnici maju malo prepracovany charakter a aj napriek menu a portretu zostavaju pre hraca anonymni a bez nazoru
-mapa v misii 6
-chybali mi sejkovia na mamutoch

Dohrat tuto kampan bola uz na strednej obtiaznosti celkom vyzva ale o to vacsia je radost z vyhry :) bavila ma od zaciatku do konca a myslim ze 9 misii je plne postacujucich :) dabing mi nechybal a kampan ma bavila aj pri opakovanom hrani :) Dakujem

Este doplnim finalny postreh :)
1.Kedze kazdym krokom v owar ktory hrac spravil menil casovu liniu a vznikali casove paradoxy uz v povodnej kampani tak nie je potrebne sa striktne drzat povodneho deja. O to viac som uvital dejove zvraty ako smrt Heike, Gerschnera atd lebo je to zabavna alternativa :)

2.Vyzera to, ze v tejto kampani neprislo k vzniku Legie. Ak by sme nad tym uvazovali tak najlepsie by bolo na zaciatku 8 misie zdoraznit dezerciu niektoreho personalu zakladne.
Nasledne v 9tej misii im juhozapadne dat malu zakladnu a oznacit ich za dezerterov. Oni by nasledne sami seba nazvali Legia. Dovod preco by na nich hrac utocil je mimozemsky artefakt ktory by chceli akoze vymenit za vojenske technologie a spojenectvo s Alianciou a teda hrac by mohol po zniceni Legie a Aliancie obsadit mimozemske zariadenie a vyskumat a pouzit technologiu artefaktu - znicenie veci vyuzivajucich siberit napr ruske elektrarne a ulahcit si tak postup :) samotnu Legiu by potom mohol vies Paul Khattan! Alebo Raul Xavier! ;)
Ak si o vzniku Legie ale neuvazoval tak nevadi, sanotna kampan sa zaobisla aj bez nej :)
Last edited by Mamut on Sun May 27, 2018 2:10 pm, edited 3 times in total.
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Mamut »

NAVR NA EPILOG

Alebo este jedna posledna misia nazvana napr Last of Us alebo Paradise Lost (kniha) alebo Posledni den stvoreni (ako pocta knihe od Wolfganga Jeschkeho)

Bol by to epilog kampane - "chodiaca misia" bez stavby zakladne. Pribeh by pokracoval v tom ze aj napriek vitazstvu nad hlavnym loziskom sa nadalej viedla partizanska vojna plna obeti az nakoniec ostali ti posledni. Hrdinom by bol Kurt ktory by nemal klasicke povolanie ale bol by Sejk a teda mal by ochoceneho svojho Mamuta a jedneho opicaka kamosa :) portret by mal upraveny cize by mal uz sedive vlasy a vacsiu sedivu bradu.

Mapa by bola zasnezeny teren podobne ako v uvodnej casti za rusov.. sem tam kostra mamuta. Mala by posobit trosku depresivne a proste doba ladova :)

Na mape by boli dva nepriatelske tabory a cielom by bolo ich eliminovat a oslobodit pripadneho prezivsieho. Tabor by vzdy predstavovala daka jaskyna v skale a pri nej zbrojnica. Mozu tam byt aj kosti mamutov napr :) jeden tabor by patril zostarnutej sedivej Joan alebo sedivemu staremu Andymu Cornellovy ktory by mal skupinu opicakov s puskami :) druhy tabor by patril zostarnutemu Vsevolodovy alebo staremu Jurimu ( podla toho kto by prezil/neprezil kampan - pisal som ti tam priklady k tym misiam ) a ten by mal beznych opicakov a par s dynamitom ovesanych.

Americky tabor by mal zajateho arabskeho vedca ktoreho by bolo treba oslobodit a nasledne by hrac mohol splnit prvu ulohu a to je kontaminovat a znicit posledne loziska siberitu!!! Loziska by boli napr 3 a hrac by sa k nim musel postupne prepracovat :) prekazkou by mu boli aj rozne prirodne aj umele nastrahy, napr utociace sablozube tigre, minove polia atd.

Rusky tabor by mal zajateho arabskeho robotnika ktory by vedel potom obsadit zpustosenu zakladnu a vyuzit teleportacnu budovu aby sa vedec dostal na nedostupne miesto kde by znicil posledny zdroj siberitu.

Na mape by mohli byt zasnezene plane pokrite kamenmi co by predstavovali nahrobky a tu a tam znicene vozidlo.. Kurt by mohol mat monology a spominat na mrtvich spolubojovnikov. Pripadne mat hadku s prezivsim rusom a americanom kde uz by neslo o siberit ale o osudy a smrt blizkych ludi, bolo by to dost osobne.

Nebola by to brutalne narocna misia ale hrala by hlavne na city a opatrny postup. American by mohol byt snajper a rus bazuker spomalovac :) myslim ze by sa dala vymysliet zaujimava cesta s prekazkami a takyto epilog by mohol byt zaujimavy :)

Edit: alebo ak nie zabit tak zajat cize hrac by ich zranil a oslobodenym vedcom uzdravil. Na zaver by mohli vsetci prist k dalsej jaskyni pred ktorou by bol nieco ako kamenny menhyr kde by bol prezivsi kmen neochocenych opicakov a spustila by sa cutscena pricom by kazdy povedal par dojemnych slov. Nieco z dialogov mam v hlave pripadne by som mohol dake spisat ak by si chcel. Postupne by sme vysperkovali texty. ;)
Last edited by Mamut on Sun May 27, 2018 5:06 pm, edited 3 times in total.
User avatar
Gravitr
Throwback Developer
Czech Republic
Posts: 238
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:00 pm
Location: CZ Prague
Contact:

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Gravitr »

Woah.. díky za bohatou obsáhlou recenzi. Zkusím to vše pokrýt v již 'trochu méně' obsáhlé odpovědi.

S názory 1. až 5. mise asi souhlasím s tvými názory. Ty výše vypsané věci tam v podstatě chybí.

Mise 6., fakt je že les by mohl být místy hustší, všude se dá projít. Problém mám spíš s navrhovanou změnou mapy na AM13 (poušť). Poušť je oproti touto hlubokému lesu nevýhodu v tom, že tam vůbec nejsou stromy, a tím upadá i využití skrytých kamer. Navíc tam není takový ten otravný kopec nad základnou, kam mi v té mé 6. misi vyleze pár vojáků a Lisou jako sniperem. Každopádně souhlasím že dialog s Joan / Cornellem / někym by tam třeba být mohl na "osvěžení". Stejně tak více mezi postavami hráče.

Mise 7. souhlas s Vsevolodem, opiček by tu možná mohlo být krapet víc, to jo.

Mise 8. v podstatě souhlas, nevím jestli úplně dávat mrtvou Heike hráčovi mezi lidi, protože ona byla tobě "nadřízená" (takže jsi ji nikdy neměl pod svým velením), ale na uváženou to je. Útok s Joan / Cornellem je dobrý nápad, obdobně jak jsem psal k 6 misi.

Mise 9. s Legií se v této kampani spíše nepočítá (koneckonců aspoň máme trochu jinou minulost :D ), sám hráč je na začíná území Legie; čili tu na mapě ani žádná základna Legie není. Jinak přidat více dialogů - ano.

Epilog se mi nechce dělat, protože se mi líbí takový konec jaký je v té 9., že Arabáci ovládnou siberit a tečka, konec dobrý všechno dobré :D


Jinak ohledně tohohle všeho, je to dost práce co by se muselo udělat - proto se mi do toho nechce. :D
[MOD] Arabian History - 9 missions
Show post with download

[MOD] Vsevolod Mission - 4 pro missions
Show post with download

[MP-MOD] Throwback - over 35 new missions
Official site (+download)
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Mamut »

Epilog bol len taky napad ;) ale kampan samotna ho nepotrebuje lebo pribeh je uzavrety. Taktiez ak by si uz do toho nezasahoval, musie ma bavili a je to hratelne od zaciatku do konca takze vsetko je ok :)

Stale plati ze ak by si mal do buducna cas a chut tak by som "dokoncenie" tohoto modu financne podporil a poslal aj zalohu vopred. Mne to neponahla kludne aj za pol roka ci za rok :) ak sa dohodneme a zacal by si v priebehu septembra na tom robit tak si povieme ze co za aku odmenu. Ak nie nevadi aj tak dakujem za dobry mod, bavil ma veru :) na tu 8micku veru nezabudnem uff :D
User avatar
Gravitr
Throwback Developer
Czech Republic
Posts: 238
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:00 pm
Location: CZ Prague
Contact:

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Gravitr »

Když už jsme u toho financování.. hrál jsi mód Vsevolod Mission? Je sice krátký (1 mise), ale je novější, a kladl jsem více tam důraz právě na výše vytýkané nedostatky čím trpí AH (především nedostatek dialogů a vztahu k postavám). Ale je to jen jedna mise, takže se tam těch vztahů moc neužije. Neuvažoval by jsi o zafinancování rozvoje tohoto modu? Zde jsou plány na příběh, ale vše je jen na papíře :D
[MOD] Arabian History - 9 missions
Show post with download

[MOD] Vsevolod Mission - 4 pro missions
Show post with download

[MP-MOD] Throwback - over 35 new missions
Official site (+download)
Mamut
Soldier level 3
Soldier level 3
Slovakia
Posts: 50
Joined: Sat May 27, 2017 6:41 pm

Re: [MOD] Arabian History (CZ/PL/EN)

Post by Mamut »

Ten som este nehral :) mas daky hruby nastrel na misie a pribeh? Aka by bola dlzka? Ak to bude zaujimave preco nie bolo by super mat dalsi kvalitny mod :)
Stiahnem si tu prvu misiu som zvedavy o com to je :) a skus mi potom nacrnut o com by boli dve dalsie misie, na akej mape proti komu .. ;) znie to lakavo siel by som do toho
Last edited by Mamut on Sun May 27, 2018 9:39 pm, edited 1 time in total.
Post Reply