OW Trading Card Game

Videa, screenshoty, obrázky a další média.
Post Reply
User avatar
Enguzrad
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 108
Joined: Sun Jan 02, 2011 2:07 pm

OW Trading Card Game

Post by Enguzrad »

Sběratelská karetní hra Original War, pracující na principu "stáhni, vytiskni, hrej". Podobný projekt již kdysi existoval, ale bylo od něj upuštěno a hlavně to byla v podstatě jen kopie Magic the Gathering. Proto jsem vytvořil vlastní verzi karet a dotáhli ji do hratelné fáze.

OW tcg má právě teď hotovou 1. edici karet, nazvanou Dávná Minulost. Obsahuje američany, rusy a neutrální karty včetně 3 hratelných map z multiplayeru Original War. Technologicky první edice spadá zhruba do druhé třetiny první části kampaně (do rozhodnutí mezi aliancí a američany/rusy).

Připomínám, že Original War tcg je zdarma a je otevřená pro nové tvůrce karet. Kdokoliv může tuto hru šířit a vytvářet vlastní karty za pomocí editoru. OW tcg se skládá pouze z oficiálně vydaných karet, avšak kdokoliv mi může poslat své nové karty ve formátu ini souboru, které se tak mohou dočkat zařazení mezi oficiální.

Hra je v tuto chvíli v češtině, ale s ohledem na fakt, že větší část herní komunity Original War tvoří poláci, bych ji rád přeložil do angličtiny a k tomu by se mi hodila pomoc. Kdokoliv kdo umí aspoň narvat češtinu do google translatoru a vyprdnutou angličtinu opravit, aby odpovídala českému významu se může přihlásit na pomoc. :armine:

Original War tcg Editor v2.0
ulož.to
eDisk

Original War tcg - Dávná Minulost
ulož.to
eDisk

Original War tcg - Pravidla
ulož.to
eDisk


---------------------------------------------------------------------

Dodatek
Editor prodělal mnoho malých změn, bylo odstraněno několik nedostatků. Doporučuji si pročíst nápovědu. Bohužel zatím chybí překlad nápovědy do polštiny.

Pravidla byla také doladěna a vybavena patřičnými ilustracemi. Bohužel pdf z nějakého důvodu špatně zobrazil pozadí, ale jinak je soubor v pořádku. RTF zobrazil vše správně, ale měl 70 MB. Word jsem posílat nechtěl, protože ne každý ho používá.

V případě nesrovnalostí v pravidlech, textu karet nebo nalezení chyby v editoru, mě kontaktujte na Skype, nebo napiště do komentářů.

Velikost karet po tisku:
Karta budovy, vozidla, sektoru, mapy - 64 x 88 mm
Karta postavy, technologie - 46 x 64 mm

Karty postav jsou oboustranné (zkušená / nezkušená)
Karta mapy má na zadní straně jméno mapy.
ostatní karty mají na zadní straně obrázek kouskykarta_pozadi.png
Last edited by Enguzrad on Sun Apr 14, 2013 6:35 pm, edited 5 times in total.
Image
User avatar
Enguzrad
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 108
Joined: Sun Jan 02, 2011 2:07 pm

Re: OW Trading Card Game

Post by Enguzrad »

Práce na editoru karet pokračuje. Grafika k ruským i americkým kartám dokončena, začnu pracovat na samotném programu. Prozatím tu mám alespoň malou ukázku vzhledu amerických karet.
Image
Image
User avatar
Enguzrad
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 108
Joined: Sun Jan 02, 2011 2:07 pm

Re: OW Trading Card Game

Post by Enguzrad »

Konečně, editor je hotov. Teď je na řadě to nejdůležitější, je potřeba sehnat lidi, kteří by mi pomohli vytvořit první dva beta balíky a otestovat je. Na to je potřeba někdo kdo je vytvoří v editoru, případně někdo kdo najde ilustrace, dále já, kdo karty schválí no a nakonec někdo z okolí Brna, s kým je mohou otestovat (Pokud se vyzná ve sběratelských karetních hrách, tím líp).
Jakmile se tohle zvládne, vytvoříme finální verzi pravidel a první edice karet může jít do oběhu.
Takže se někdo ozvěte a pomozte mi :roll: .
Image
User avatar
Timeshifter
Site Administrator
Site Administrator
Posts: 65
Joined: Wed Jan 05, 2011 5:46 pm
Location: Brno, Czech Republic (but I am Slovak)
Contact:

Re: OW Trading Card Game

Post by Timeshifter »

Asi by sa hodilo, aby o tom niekto napísal novinku... ja teraz robím bakalárku, tak moc času nemám... Skús napísať Spookerovi...
"Time, who sees all things, he hath found thee out." -(Sofokles - Oedipus Rex)
User avatar
Enguzrad
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 108
Joined: Sun Jan 02, 2011 2:07 pm

Re: OW Trading Card Game

Post by Enguzrad »

:arhello: První edice hotova, kompletně jsem přepsal titulní příspěvek. Vše potřebné naleznete tam.
Image
User avatar
Enguzrad
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 108
Joined: Sun Jan 02, 2011 2:07 pm

Re: OW Trading Card Game

Post by Enguzrad »

Tak po delší době jsem se opět pustil do práce na karetní hře. První edice je tedy venku, ale bohužel nestíhám natolik dobře, abych udělal vše, co jsem původně chtěl. Proto se zůstane jen u jedné edice a mým cílem bude vytvořit design arabských karet, dokončit editor, přeložit pravidla a první edici do angličtiny a spustit plně funkční web.
Nové karty tak budou muset vytvořit lidi, co o to budou mít zájem.
Budu se však snažit udržovat stránky v chodu a aktualizované.

Postup vpřed mi však brzdí blížící se zkoušky, proto jsem zatím stihl pouze arabskou kartu budov / vozidel:
Image

Taky jsem aktualizoval odkazy na soubory.
Image
jirsrt
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 36
Joined: Wed Aug 07, 2013 11:42 am

Re: OW Trading Card Game

Post by jirsrt »

Dobrý den,
mohu se zeptat, pracuje se stále na OW Trading Card Game? Nebo je to jen otevřeno pro veřejnost?
User avatar
Enguzrad
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 108
Joined: Sun Jan 02, 2011 2:07 pm

Re: OW Trading Card Game

Post by Enguzrad »

Na OW tcg se jak nepracuje tak i pracuje.
To co je tady je stará a nedokončená verze karet. Tento koncept jsem opustil kvůli nadbytečné složitosti, která se nekamarádí s běžnými lidmi, nezběhlými ve sběratelských karetních hrách a ještě k tomu v podnapilém stavu.

Nová verze je ve vývoji nebo u ledu podle toho jak mám chuť a čas.
Na posledním srazu proběhl krátký test, který odhalil, že pravidla jsou na správné cestě ale text karet je stále moc složitý.
Kdyby byl zájem můžu sem hodit i tuto zatím poslední verzi.
Image
DaveN
Soldier level 0
Soldier level 0
Czech Republic
Posts: 1
Joined: Sat Feb 17, 2024 1:26 am

Re: OW Trading Card Game

Post by DaveN »

Enguzrad wrote: Thu Apr 21, 2016 7:00 pm Na OW tcg se jak nepracuje tak i pracuje.
To co je tady je stará a nedokončená verze karet. Tento koncept jsem opustil kvůli nadbytečné složitosti, která se nekamarádí s běžnými lidmi, nezběhlými ve sběratelských karetních hrách a ještě k tomu v podnapilém stavu.

Nová verze je ve vývoji nebo u ledu podle toho jak mám chuť a čas.
Na posledním srazu proběhl krátký test, který odhalil, že pravidla jsou na správné cestě ale text karet je stále moc složitý.
Kdyby byl zájem můžu sem hodit i tuto zatím poslední verzi.
Čau, :)

Poprosím o reupload, nejlépe poslední verze.

Dík!
User avatar
Enguzrad
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 108
Joined: Sun Jan 02, 2011 2:07 pm

Re: OW Trading Card Game

Post by Enguzrad »

DaveN wrote: Sat Feb 17, 2024 1:28 am
Čau, :)

Poprosím o reupload, nejlépe poslední verze.

Dík!
Ok, máš to mít, https://www.dropbox.com/scl/fi/hemtfv0n ... cnte4&dl=0
V tomto archivu je všechno co mám ohledně OW tcg - všechny verze, prototypy a šablony. Nevím jestli se kdy dostanu k tomu tu karetní hru překopat a dokončit, tak aspoň to může zkusit někdo jiný. Dropbox ti bude nabízet účet ale dá se to stáhnout i bez něj, stačí odmítnout a vybrat možnost to jen stáhnout.

The link above contains everything regarding OW tcg - all versions, prototypes and templates. I don't know whether I ever get back to reworking this card game, so someone else might as well give it a shot. Note that Dropbox will push you to create an account, but you can just refuse and choose the option to download only.
Image
Androrge
Soldier level 0
Soldier level 0
Mexico
Posts: 1
Joined: Fri Feb 23, 2024 3:59 am

Re: OW Trading Card Game

Post by Androrge »

Práve som to našiel zadarmo na https://modilimitado.io/juegos
Post Reply